Статьи

Лобкові воші - фото, симптоми і лікування

  1. Особливості лобкові воші
  2. Процес розмноження лобкові воші
  3. способи зараження
  4. симптоми захворювання
  5. Як боротися з лобковими вошами
  6. механічний вплив
  7. Вплив хімічними препаратами
  8. народні способи

Лобкові воші у людини - ектопаразити, які є збудниками фтириаз (лобкового педикульозу). Живуть комахи переважно на лобку в паховій області, можуть перелізти і на волосяний покрив живота, а також зону пахвових западин. Іноді паразити вражають волосяні покриви особи: вії, брови, вуса або бороду (фото лобкові воші у чоловіків нижче). Харчуються паразити, як і інші види вошей , Виключно кров'ю людини, ніж доставляють йому великий дискомфорт. До іншої середовищі існування лобкові воші не пристосовані. Лобкові воші у людини - ектопаразити, які є збудниками фтириаз (лобкового педикульозу)

Фтіріаз у чоловіків

Особливості лобкові воші

Щоб переконатися в присутності паразитів, необхідно знати, як виглядають лобкові воші або площіци. Таку назву в народі комасі дали тому, що воно настільки впивається в шкіру, що стає практично непомітним. З боку його можна сприйняти, як прилипла смітинку.

Площица - дрібний паразит, довжина тіла якого не більше 2 мм. Він має широке округлої форми тіло блідо-сірого забарвлення, що робить його непомітним серед волосся. Якщо розглядати, як виглядають воші під мікроскопом, то за зовнішнім виглядом вони дуже нагадують крабів: на трапецієподібної тулуб є великий грудної елемент, звужується до задньої частини черевця. Дві пари задніх кінцівок лобкової воші набагато товщі передніх, а наявність на них великого гака дає шанс міцно зміцнитися на людському волосі. Фото лобкові воші можна побачити нижче.

площица

Процес розмноження лобкові воші

Лобкові воші досить спокійні - зачепившись за волосок біля самої основи, вони можуть тривалий час залишатися на одному і тому ж місці. Однак це зовсім не заважає їм розмножуватися - за один раз самка відкладає до 3 яєць, за весь період життя - до 50 штук, живе лобкова воша трохи менше місяця. Яйця самка зміцнює до волосся за допомогою спеціального воску, що виділяється залозами.

Гниди лобкової воші є грушоподібної форми капсулу. Розташована зверху кришечка-клапан служить виходом для дозрілих личинок. Він відкривається після того, як всередині капсули накопичаться виділяються личинкою гази. На розвиток зародка йде близько тижня (в залежності від температурних показників). Найбільш сприятлива для розвитку зародків температура повітря 30 градусів. Лобкові воші не можуть розмножуватися, а гниди розвиватися, якщо температурний показник виходить за межі 20-40 градусів.

Вийшла з яйця личинка набагато менше дорослого паразита, довжина її тіла становить близько 0,5 мм. Дорослої вона стане через 17-20 днів, зазнаючи 3 німфальних стадії. Щоб стати половозрелой і злучитися з особиною протилежної статі, площица повинна насититися кров'ю, на що у неї йде кілька годин. Жіночі особини майже в 2 рази більше чоловічих.

способи зараження

Довгий час фтириаз вважали хворобою людей низького соціального рівня, що живуть в антисанітарних умовах. Однак заразитися лобковим педикульозом може практично кожна людина.

Важливо!

Фтіріаз (лобкової педикульоз) поширюється як статевим шляхом, так і через предмети побуту.

Захворювання передається:

  • під час інтимної близькості;
  • при використанні чужих предметів гігієни, натільних речей і ліжку;
  • при знаходженні в місцях загального користування: басейнів, саун, бань, спортивних секцій або міських туалетів;
  • при надмірному скупченні людей в гуртожитках або казармах, де підтримувати необхідний рівень гігієни вдається не завжди.

Заразитися лобковим педикульозом можна навіть під час вагітності. Небезпека для жінки полягає в тому, що в цей період прийом більшої частини медикаментів заборонений. Все ж педікуліцідние кошти токсичні і можуть негативно вплинути на дитину. Фото лобкові воші у жінок представлено нижче.

Фото лобкові воші у жінок представлено нижче

Лобкові воші у жінок

симптоми захворювання

Їжею для лобкової воші служить кров людини. У день комаха може кілька разів нападати на свою жертву, випиваючи за один раз до 0,5 мг крові. Залишатися тривалий час без їжі шкідник не здатний: навіть 2 діб голодування для нього згубні.

Лобкова воша починає кусати, проколюючи шкіру спеціальними знаходяться в роті виростами. Добравшись таким чином до кровоносної судини, воша розширює стравохід, готуючись для закачування крові. В цей же час із спеціального каналу комаха впорскує перешкоджає згортанню крові фермент.

Укуси лобкових вошей стають причиною:

  • Сильного свербіння, що посилюється в нічний час доби. На ранніх стадіях зараження фтириаз відчуття свербіння може бути малопомітним, з плином часу стає нестерпним і безперервним через великої кількості укусів вошей .
  • Характерного висипання у вигляді синюватих вкраплень і бульбашок, які можуть періодично з'являтися і зникати. Вони виникають під час Прокусу комахою дрібних кровоносних судин (нижче на фотографії можна побачити, як виглядає висип).
  • Расчесов, через які шкіра сильно запалюється і лущиться. Це може привести до проникнення мікробів і розвитку вторинної інфекції, а також до виникнення дерматиту або екземи.
  • Зміни стану шкірного покриву - він потовщується, червоніє, стає шорстким і зморшкуватим.
  • Поява лобкові воші на бровах і віях може привести до розвитку кон'юнктивіту або блефариту.

Виявити лобкові воші на волоссі можна і неозброєним оком. Наситившись людською кров'ю, вони набувають коричнево-червоне забарвлення, в результаті чого стають більш помітними. Прикріплені ж на волосся лобкові гниди виглядають як зібрані в грона мікроскопічні вузлики. Нижче ви можете побачити наситити мандавошь на фото.

Нижче ви можете побачити наситити мандавошь на фото

лобкова воша

Наявність темних точок на нижній білизні - ще одна ознака, що вказує на масштабність зараження лобковими вошами. Так на тканини залишаються відбитки продуктів життєдіяльності паразитів.

Дані прояви, не що інше, як симптоми лобкові воші, що є свідченням фтириаз. При їх виникненні необхідно в терміновому порядку відвідати лікаря, який не тільки поставить правильний діагноз, а й порекомендує подальше лікування педикульозу .

Як боротися з лобковими вошами

Якщо виявлені воші на лобкової частини, слід негайно приступати до лікування.

механічний вплив

Одним з найбільш ефективних і простих методів знищення лобкові воші є Виголювання волосяного покриву. Для цього слід використовувати бритва, піну для гоління, а також лосьйон. Подібний процес не займе багато часу, проте гарантує досягнення максимального ефекту. Волосся збривають верстатом, попередньо завдавши на заражену вошами поверхню пінний складу. Після чого ретельно обробляють спиртовим лосьйоном. Такий розчин володіє не тільки дезинфікуючим ефектом, але і зменшує роздратування шкірного покриву, а також знищує уцілілих паразитів.

Не варто для цього використовувати антипедикульозні гребінь , Який дає хороший ефект в боротьбі з головними вошами . Чи не домогтися повноцінного результату і при видаленні комах руками.

Вплив хімічними препаратами

Лікування лобкові воші можна також проводити, використовуючи Протівопедікулезние кошти . Їх основу складають інсектициди, що впливають на нервову систему кровопивців. Наслідком чого стає параліч, а потім і загибель комах.

Досить часто для цих цілей використовують ті ж препарати, що і для лікування головного педикульозу. Однак не варто забувати, що більшість з них впливає лише на дорослих особин. А ось на міцну захисну оболонку гнид вони не діють. Тому виникає необхідність у повторній обробці, яку слід проводити не раніше, ніж через тиждень. Педікуліцідние кошти бувають у вигляді шампунів , спреїв або мазей .
Найбільш ефективними визнані наступні препарати:

народні способи

Лікувати педикульоз можна і народними способами , Які більш доступні:

  • гас - засіб для знищення вошей, яким люди користувалися ще з давніх часів. Для запобігання опіку його необхідно змішати з рослинним маслом в пропорції 1: 1. Отриману суміш наносять на заражену зону, змивають через 6-8 годин. Після закінчення 10 днів обробку повторюють.
  • оцет - для обробки волосяного покриву, його необхідно розвести з водою (до 3%). Після закінчення години приймають душ. Для досягнення максимального ефекту обробку проводять щодня протягом трьох днів.
  • Часник і щавель - суміш цих інгредієнтів згубна для площіц. Часник слід подрібнити і з'єднати з соком щавлю в пропорції 1: 3. Отриману масу наносять на уражену вошами зону протягом 10 днів.

Важливо!

Використання цих коштів для боротьби з лобковими вошами може викликати побічні ефекти у вигляді опіків або роздратування. Особливо це стосується застосування гасу, дихлофосу , перекису водню , чемерицеву води . Найбільш безпечне народний засіб - дігтярне мило від вошей .

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: