Статьи

Лобкові воші симптоми лікування фото

  1. Як дізнатися паразита
  2. Шляхи зараження і поведінку паразита
  3. Ознаки лобкові воші
  4. Чим небезпечне захворювання
  5. Як лікується захворювання
  6. Спрей-пакс
  7. Ниттифор
  8. медіфокс
  9. Сіро-ртутна мазь
  10. мило Вітар
  11. заходи профілактики

Лобкові воші - паразити, які локалізуються поблизу статевих органів. Звідси і назва. Розташовуються в волосистої частини лобка, а при сильному зараженні можуть зустрічатися в пахвовій западині, на бровах і віях. На голові вони ніколи не затримуються. Це пов'язано з будовою волосся. На голові воно кругле, а в інших частинах тіла трикутне. Друга назва комахи - площица. Це більше пов'язано з будовою самої комахи. Це плоскі комахи, які впиваються в шкіру і більшу частину часу проводять нерухомо. Що ж це за істота таке - лобкові воші?

Як дізнатися паразита

Лобкова воша настільки вміло маскується, що деякі власники її просто не помічають. А виявляється вона на огляді у гінеколога. Найбільша особина досягає 2 мм. На вигляд можна подумати, що щось випадково причепилося. Зняти досить складно. Вшак чіпляється лапками за волоски або частково проникає під шкіру. Середня тривалість життя становить 24 дня. Але від цього педикульоз менш небезпечним не стає. Самки швидко розмножуються і відкладають яйця з величезною швидкістю. Кожна кладка яєць - це 10 штук. Через кілька днів вони вже будуть вести себе як дорослі особини. Оптимальна температура для життєдіяльності 30-38 градусів Цельсія.

Харчування цього паразита досить передбачуване. Її цікавить кров людини. Без їжі паразит гине протягом одного дня. Однак при певних обставинах може впадати в анабіоз і існувати кілька місяців. У воді вони живуть близько 2 діб. Під шаром піску - 4. заповзає в глибину можуть на 30 см. Забарвлення тілесна, щоб не сильно виділятися.

Такий педикульоз, в даний час зустрічається рідше, ніж це було кілька десятиліть тому. Зараз заражено близько 8% всього населення країни. Така тенденція пов'язана з модою на інтимну зачіску або відсутність волосяного покриву на лобку. Комахи не можуть зачепитися, і зараження стає просто неможливим. В області пахв волосся залишаються у одиниць. Навіть чоловіки їх збривають. А на голові вони жити не будуть. Однак це не означає, що можна вести безтурботний спосіб життя і нічого не боятися.

Шляхи зараження і поведінку паразита

Відноситься до категорії венеричних захворювань. Але причини зараження значно ширше. У побуті підхопити статевих вошей теж можливо. Найбільш небезпечні місця:

  • гуртожиток;
  • комунальні квартири;
  • басейн;
  • громадські душові;
  • солярії;
  • сауни;
  • лазні;
  • туалет.

Всі ті місця, де є тісне зіткнення тіла і статевих органів. Основна проблема - статеві зв'язки. А безладні контакти цього вельми сприяють.

Після проникнення на потрібні частини тіла, оглядаються і завмирають. Через деякий час починають діяти. Насамперед намагаються випити кров, і відкласти яйця. Помітити що починається педикульоз неможливо. Паразити локалізуються на лобку, і за кольором зливаються з шкірою. Інкубаційний період складає 30 днів. Лобкові воші за одну кладку відтворюють близько 10 яєць. Гниди обгрунтовуються на білизну, постільній білизні і рушниках. При попаданні на тіло, починають проявляти активність. В цьому небезпека зараження. Педикульоз може поширитися на всіх членів сім'ї і навіть на дітей.

Лобкові воші існують на тілі паралельно з іншими захворюваннями, які передаються статевим шляхом. Це дозволяє судити про те, що мають місце безладні зв'язки і відсутність особистої гігієни. Причини появи паразитів гранично ясні.

Ознаки лобкові воші

Симптоми появи цих вошей не сильно відрізняються від звичайних. Після закінчення інкубаційного періоду, хворого турбує свербіж. А на місці укусів з'являються маленькі синюшні плями. Вони швидко зникають. Якщо сверблячка не сильно турбує, то особливо не викликає занепокоєння. По розташуванню гнид можна судити про давність зараження. У міру відростання волосся, гниди виявляються далі від коренів. Таким чином, поява паразитів приховати від людського ока, а симптоми дещо розмиті. І виявляються при інтенсивному розмноженні. Хоча сама вшак стає більш помітною після трапези - тіло набуває бурий відлив.

Педикульоз носить симптоми:

  • свербіж;
  • плями;
  • припухлості;
  • пухирі;
  • висип;
  • запеклася кров.

Після цього розвивається екзема, і шкіра втягується в патологічний процес. Помітити наявність паразитів можна абсолютно випадково. При чесанні нігтем зачіпається комаха. При розгляданні, на темному плямочці виявляються лапки. Крім цього, ознаки у кожної людини залежать від порога чутливості. Для особливо вразливих людей навіть кілька укусів можуть викликати сильне роздратування на шкірі. Інші ж будуть розвивати педикульоз протягом місяця і ні про що не здогадуватися.

При розгляданні волосків можна виявити лупа - це можуть бути гниди і частинки шкіри. Вона починає лущитися при розчісуванні. А на нижній білизні дрібні чорні крапки - продукти життєдіяльності.

Чим небезпечне захворювання

лобкова воша сама по собі комаха не небезпечне. Оскільки крім укусів шкоди від неї немає. Остерігатися слід її способу життя. Оскільки харчується вона кров'ю, і передати може ті захворювання, якими володів попередній «щасливчик». Педикульоз вважається підставою для проведення аналізу на ВІЛ-інфекцію та інших захворювань. Вшак здатна зберігати інфекцію до кінця свого життя, хоча сама при цьому ніяк не страждає.

Крім цього небезпечним є саме стан шкіри хворого. Оскільки постійні чесання призводять до утворення подряпин, виразок і кривавих ранок. Шкірні покрив може пропустити інфекцію та інші мікроби. Розпочнеться зараження. Тому не стільки страшно захворювання, як його наслідки.

Як лікується захворювання

Як лікується захворювання

З давніх часів проблема, в якій були присутні лобкові воші, вирішувалася радикально. Просто зістригалися волоски. При невеликому зараженні педикульоз так перемогти можна. Швидше за все, вдасться позбутися від дорослих особин і гнид, які були на волоссі. За час свого існування вони могли опинитися на постільній білизні, нижньому і рушниках. Тому бути впевненим в 100% знищення не можна.

Позбутися від яєць і личинок на речах можна за допомогою води і миючого засобу. Просто гарненько випрати, а потім пропрасувати. Лікування необхідно в тому випадку, якщо шкіра постраждала від укусів. Засоби продаються в будь-якій аптеці. Якщо купувати у такий спосіб не дуже зручно, можна замовити через інтернет. Однак проконсультуватися з фахівцем доведеться.

  1. Спрей-пакс

Продається в невеликому флаконі. Засіб досить розпорошити в області статевих органів, лобка і заднього проходу. Залишити для впливу на кілька хвилин і змити водою. Позбутися від паразитів можна за одну процедуру. Причому у чоловіків і жінок педикульоз лікується однаково. Таке лікування проводиться, якщо немає великої алергії на шкірі, і потрібно усунути тільки комах.

  1. Ниттифор

Засіб у вигляді розчину. Втирається в волосяну частину на 40 хвилин, потім змивається. Дозволяє позбутися від гнид і дорослих особин за одну обробку.

  1. медіфокс

Мазь-емульсія білого кольору. Особливо ефективний засіб при великому зараженні. Втирається в шкіру по всьому тілу, крім особи. Оскільки паразити можуть виявитися в пахвовій западині, на животі, грудях. Лікування проводиться 4 дня. Потім змивається засіб водою з милом. Постільні приналежності й білизна стирається.

  1. Сіро-ртутна мазь

Препарат для зовнішнього застосування. Лікування триває 2 тижні. Мазь втирається в шкіру в невеликій кількості. Однак препарат досить токсичний. Вдаватися до нього потрібно, в крайньому випадку.

  1. мило Вітар

Препарат намилює і чекають 15 хвилин. Потім змивають водою. Лікування продовжують через 1 тиждень. Цього буде досить.

Лікування може не дати результату, якщо яйця і гниди залишаться жити в будинку. Доведеться провести генеральне прибирання. Випрати все, що можна. Позбутися від паразитів можна остаточно лише при спільних зусиллях. Якщо зараження піддалася вся сім'я, то й усувати проблему потрібно одночасно. Якщо серйозного ураження шкіри не було, симптоми зникнуть самі по собі. Нічого більш робити не доведеться. При запущених ситуаціях, відновлювати шкіру і знімати запалення доведеться довго.

Найшвидший спосіб ліквідації комах: збрити волоски, обробити шкіру гелем або маззю. Зробити генеральне прибирання в будинку і випрати всю білизну і постіль. Потім пропрасувати праскою з парою.

заходи профілактики

заходи профілактики

Лобкові воші не турбувати, якщо дотримуватися простих правил.

  1. Стежити за гігієною статевих органів.
  2. Ретельно перуть білизну, і прасувати складки.
  3. Постільні приналежності краще прати при температурі вище 45 градусів Цельсія, просушувати на вулиці і гладити праскою з парою.
  4. Рушники повинні змінюватися щотижня.
  5. У громадських місцях намагатися бути обачними. Перевіряти себе по приходу додому. У поїзді білизна краще брати нове.
  6. Найголовніша профілактика - уникнення безладних статевих зв'язків.

Лікування може проводитися в домашніх умовах. І позбутися від паразитів досить просто. Однак якщо мають місце інші захворювання ППП, без допомоги фахівця не обійтися. У тому числі буде потрібно здати аналізи для виключення ВІЛ-інфекції та інших небезпечних хвороб. Лікування може виявитися тривалим. Сказати, що це захворювання дорослих не можна. Хоча основною групою ризику є вони. Діти страждають через батьків, але вся складність в тому, що виявити зараження можна випадково. Адже вони ще не розуміють, що це таке, і звідки береться. Зізнаються батькам одиниці. За помилки дорослих доводиться платити дітям.

Педикульоз статевої відноситься до тих захворювань, які запобігти можна. І на початковій стадії захворювання позбутися неприємностей легко. Варто уважніше ставитися до свого тіла, відчуттів і особистої гігієни. А також уникати місць, з підвищеним ризиком зараження. Лобкові воші не зникають самі по собі. Проблему потрібно буде вирішувати.

Відео про мандавошек:

Що ж це за істота таке - лобкові воші?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: