Статьи

Масло після гоління і депіляції, інструкція із застосування, варіанти домашніх засобів, відгуки

  1. Склад і корисні властивості масел рослин
  2. Ефірні масла
  3. базові масла
  4. Дія на волосся при депіляції
  5. Застосування масел від небажаного волосся
  6. Загальні принципи застосування масла при ліквідації волосся
  7. Використання для руйнування волосяних фолікулів
  8. Використання для зняття роздратування і догляду за шкірою
  9. Використання для уповільнення росту волосся
  10. Особливості застосування в інтимній зоні
  11. Преимущества и Недоліки
  12. Запобіжні заходи
  13. Рецепти приготування домашніх засобів для гоління
  14. Відгуки

Депиляцией називають спосіб видалення волосся, не руйнуючи його корінь. Сюди відносяться всі процедури видалення небажаної рослинності, які проводять самостійно в домашніх умовах за допомогою бритви, воску, смол, цукру, хімічних складів і електричних епіляторів. Усунути небажану рослинність на тривалий час допоможуть спеціальні косметичні препарати, що уповільнюють ріст волосся (інгібітори). У магазинах представлений широкий асортимент подібної продукції, але підійдуть і природні засоби, в тому числі ефірні і базові масла, які, крім пригнічення росту, допоможуть захистити шкіру від роздратування і зроблять її здоровою і привабливою.

Склад і корисні властивості масел рослин

Ефірні масла - це маслянисті речовини, що містяться в квітах, листі, плодах рослин. Вони здатні розчинятися в інших жирах, спиртах, інших рідинах, але не в воді. Якщо капнути ефірне масло на аркуш паперу, то воно повністю випарується через кілька годин і не залишить жирного сліду. Ефіри допомагають рослинам захищатися від перепадів температури та інших несприятливих чинників середовища, а також боротися з шкідниками, знищувати грибки і бактерії.

На нашій планеті існує близько 3 тисяч рослин, що містять ефірні масла. Кількість цих речовин в рослинах дуже мало: наприклад, з 100 кг квіток лаванди і пелюсток троянд виробляють всього 1 кг і 0,5 кг відповідного ефірного масла.

Депиляцией називають спосіб видалення волосся, не руйнуючи його корінь

Ефірні масла продаються в пляшках з темного скла з щільно закриваються кришками, так як вплив світла і повітря може негативно відбитися на їх властивості

Базові масла - природні жири, які отримують з рослин методами гарячого і холодного пресувань, а також рідинної екстракції. Унікальні біохімічні властивості дозволяють їм проникати в нижні шари шкіри і доставляти туди корисні речовини, за що їх називають транспортними маслами. У косметології вони застосовуються як для розчинення ефірних масел, так і в суміші один з одним або самі по собі.

Найвідоміші і широко використовуються базові масла - мигдальне, оливкова, авокадо і горіхове

Ефірні масла

До складу будь-якого ефірного масла входить цілий комплекс корисних компонентів:

  • терпени - природні вуглеводні, що володіють антисептичною, знеболюючою, загальнозміцнюючу і розслаблюючу дію;
  • спирти протистоять запаленням і бактеріям, зігрівають;
  • альдегіди знижують артеріальний тиск і зменшують запалення;
  • фенольні ефіри знімають спазми і зміцнюють організм;
  • феноли покращують імунітет, підвищують настрій, мають сечогінну дію;
  • ефіри заспокоюють і розслаблюють;
  • кетони мають знеболювальну дію, борються з вірусами і сприяють швидкій регенерації;
  • фурокумаріни, кумеріни, лактони - природні речовини з протипухлинною, відхаркувальну, заспокійливу і снодійним діями.

В ароматерапії цінується те, що ефірні масла натуральні, не мають побічних ефектів, володіють м'яким впливом на організм, здатні покращувати настрій і психофізіологічний стан людини. В медицині використовуються болезаспокійливі, що регенерують і антисептичні властивості екстрактів рослин. Деякі з масел добре поєднуються з хімічними препаратами і допомагають організму в засвоєнні ліків. У косметології затребувані омолоджуючий і антицелюлітний ефекти, а також сприятливий вплив на стан волосся, нігтів і шкіри.

У косметології затребувані омолоджуючий і антицелюлітний ефекти, а також сприятливий вплив на стан волосся, нігтів і шкіри

В ароматерапії ефірні масла використовують для зміни психофізіологічного стану людини

Для боротьби з бактеріями і запаленнями найкраще використовувати екстракти чайного дерева, лаванди, евкаліпта, сосни, імбиру, їли; проти вірусів допоможуть ефіри герані, бергамота, м'яти, ялівцю, лимона, фенхеля, меліси; вираженим знезаражувальним дією володіють масла лимонника, гвоздики, чебрецю, кориці, розмарину, ялиці.

базові масла

Базові масла містять тригліцериди. Це з'єднання жирних кислот і гліцерину. Існує близько 22 видів жирних кислот: лауриновая, миристиновая, оленів, Омега-3, Омега-6, лінолева і інші. Кожна з них має цілий набір корисних для організму людини властивостей. Також рослинні масла в невеликій кількості містять фосфоліпіди, фітостероли, воски, вітаміни, мінеральні елементи.

Багато базові масла застосовуються для зволоження, харчування і захисту шкіри, волосся або нігтів. Високий вміст тригліцеридів і рідка структура дозволяють їм чудово вбиратися і допомагати ефективному засвоєнню корисних елементів, при цьому зволожуючи всі шари шкіри.

Найдоступніша базове масло - оливкова - є багатофункціональним засобом і застосовується в косметології як в чистому вигляді, так і в суміші з іншими компонентами для живлення і зволоження шкіри і волосся

Виражений косметичний ефект рослинних жирів обумовлений унікальними здібностями зволоження шкіри, причому різного дії: для сухої, пошкодженої і схильної до лущення шкіри більше підійдуть екстракти авокадо, вишневих кісточок, кокосове і масло оливи, для зрілої і старіючої - кедра, фундука, кукурудзяна, мигдальне, для жирної - лляне, персикове, виноградне.

Дія на волосся при депіляції

Потрібно розуміти, що ефірні не здатні повністю видалити небажане волосся. Більшість базових і ефірних масел, а також суміші з них використовуються в якості розм'якшує і зволожуючого бальзаму до процедури депіляції і заспокійливого і антисептичний засіб після неї. Але існують види, які здатні знизити активність цибулини і уповільнити швидкість росту волосся, тим самим посиливши депіляційних ефект. Це такі засоби, як масляна настоянка дурману, насіння кропиви, масло куркуми і інші.

Інгібітори (сповільнювачі) росту волосся повинні мати в складі алкалоїди, глікозиди, кислоти і флавоноїди. Такі компоненти містять екстракти чайного дерева, жожоба, лаванди, м'яти та евкаліпта.

Після депіляції часто застосовують такі засоби:

  • масло пенника лугового, що володіє антиоксидантною, омолоджує і протизапальним ефектом;
  • екстракт чайного дерева, що має виражені антисептичні, загоюють і анестезуючі властивості, а також сприяє уповільненню росту волосся;
  • кокосове, зволожуючий всі шари шкіри і стимулює процес регенерації.

Кокосове масло особливо підходить для сухої шкіри

Масляний екстракт зеленого волоського горіха, що представляє собою настоянку шкірки молодих плодів на рослинній олії, відомий як засіб, що зупиняє ріст волосся, що, втім, не підтверджується більшістю користувачів. Швидше за все, склад діє досить вибірково і індивідуально. Що стосується масла волоського горіха, то воно добре пом'якшує шкіру і зменшує роздратування, а регулярне використання його після процедур депіляції призведе до уповільнення росту волосся.

Застосування масел від небажаного волосся

Ефірні масла не використовують в чистому вигляді, а додають в базові або готують з ними домашні бальзами, що володіють комплексною дією. До складу багатьох професійних кремів і воску для депіляції входять ефірні масла з бактерицидною, протизапальною і загоює діями.

Загальні принципи застосування масла при ліквідації волосся

Існують деякі принципи, знання яких допоможе використовувати масла при депіляції максимально ефективно:

  • для нанесення на шкіру після депіляції використовується не чисте ефірне масло, а його суміш з транспортним або емульгатором з розрахунку приблизно 1 до 5;
  • при видаленні волосся масло не змішується з кремом для депіляції, а наноситься на шкіру після процедури для посилення ефекту або задовго до неї для розм'якшення епідермісу. Виняток становить масляна настоянка дурману;
  • регулярне застосування масел продовжує ефект депіляції приблизно на тиждень, а при тривалому використанні (6 місяців і більше) веде до витончення і пригнічення росту волосся;
  • при приготуванні домашніх сумішей базові масла нагрівають виключно на водяній бані, а ефірні масла додають в остигнула суміш, щоб уникнути їх швидкого випаровування.

Використання для руйнування волосяних фолікулів

Масла на основі дурману, насіння кропиви і куркуми впливають безпосередньо на ріст волосся, поступово руйнуючи волосяну цибулину. Всі вони вимагають тривалого і регулярного використання, тільки в цьому випадку спостерігається виражений ефект.

Масляна настойка дурману вважається найсильнішим засобом для стоншування і зупинки росту волосся, проте її застосування потребують терпіння і сил. Регулярне вплив має тривати не менше 3-6 місяців. Для нанесення засобу добре підійде піпетка. Масло бажано використовувати ввечері, після гарячого душу, що сприяє відкриттю шкірних пір. Його необхідно втирати легкими масажними рухами в чисту суху шкіру, а через годину видалити залишки кошти теплою водою з милом. Попередньо необхідно впевнитись у відсутності алергічної реакції.

Витяжка з листя і насіння дурману, що є основою кошти, виготовляється тільки з допомогою спеціалізованого обладнання, тому масляну настоянку краще придбати в аптеці

Масляну настоянку насіння кропиви можна приготувати самостійно. Для цього 40 грам насіння кропиви необхідно розтерти в ступці, залити половиною склянки рослинного масла (оливкового, касторової, лляного, кукурудзяного, виноградних кісточок), помістити в ємність з темного скла і наполягати в прохолодному місці 6-8 тижнів. Після цього розчин процідити і регулярно наносити на потрібні ділянки. Маслом слід змастити суху чисту шкіру і залишити на годину, потім надлишки зняти серветкою. Правильно приготовлена ​​настоянка вбирається повністю.

Масло насіння кропиви можна приготувати самостійно з сировини, зібраного своїми руками, або сухого, яке продається в аптеці

Суміші на основі порошку куркуми є перевіреними засобами проти небажаного волосся. Але вони мають виражений барвником ефектом, який підійде далеко не всім. Тому краще застосовувати маску від небажаного волосся з кокосового жиру з куркумою або ефірну олію куркуми.

Рослина куркума затримує ріст волосся за рахунок йоду і фосфору в своєму складі. Крім того, воно містить цінний елемент коркумен, який має властивість пригнічувати фермент еластазу, що розщеплює еластин нашої шкіри і призводить до появи зморшок.

Для приготування маски потрібно взяти по 2 столові ложки кокосового масла і порошку куркуми, перемішати і влити невелику кількість кип'яченої води. Консистенція повинна нагадувати густу сметану. Нанести засіб на потрібні зони тіла і тримати 20 хвилин, потім змити теплою водою. Маску можна використовувати як на ділянках зі зростаючими волоссям, так і після процедури депіляції, на гладку шкіру. У другому випадку вплив буде ефективніше, так як засіб легше проникне до кореня волоса.

Крім уповільнення росту волосся і омолодження клітин епідермісу, суміш з масла кокоса і куркуми послужить профілактичним засобом від вростання волосся

Використання для зняття роздратування і догляду за шкірою

Якщо постійно з'являються роздратування і почервоніння, то необхідно використовувати суміші з ефірами чайного дерева, бергамоту, рожевого дерева, кедра, м'яти, що володіють потужним антисептичним і загоює діями. Для основи підійде базове масло або рідкий гліцерин. Зазвичай беруть 2 столові ложки бази і додають в неї по 3-5 крапель одного або комбінації олій, в залежності від бажаного ефекту. Рідина наносять на область з віддаленими волосками і залишають для вбирання на півгодини-годину. Потім залишки можна видалити паперовою серветкою або тканиною.

Наприклад, оливкова олія (1 столова ложка) з додаванням екстрактів м'яти перцевої, лаванди і чайного дерева (по 2-3 краплі кожного) знизить больові відчуття після депіляції і надасть бактерицидну дію.

Масло чайного дерева має виражені антисептичні властивості і уповільнює зростання небажаного волосся

Ще одна багатофункціональна суміш, яка допомагає боротися з роздратуванням і доглядає за шкірою: масло жожоба або виноградних кісточок (1 столова ложка) змішати з екстрактом чайного дерева (5 крапель) і м'яти (3 краплі).

Обидві суміші краще використовувати кожен день, почавши відразу після процедури епіляції. Допускається зберігання кошти в темному прохолодному місці в закритій тарі до 2 тижнів, але краще буде робити нову суміш для кожного застосування.

Масло м'яти володіє охолоджуючим і анестезуючу ефектом і запобігає вростання волосся. Щоб скористатися знеболюючими властивостями м'ятного екстракту, потрібно нанести його після душу на очищену шкіру, втерти легкими рухами і почекати повного вбирання. Потім починати процедуру позбавлення від волосся. Екстракт м'яти добре пом'якшить шкіру для легкого видалення волосків, а також послужить знеболюючим і антисептичним засобом. Але при депіляції воском ефір м'яти треба наносити на шкіру не менш ніж за півгодини, а перед початком процедури упевнитися, що масла на шкірі не залишилося, інакше воно завадить зчепленню воску з волосками.

Олія м'яти допоможе знизити неприємні відчуття під час депіляції і охолодить роздратовану шкіру

При домашньої депіляції з використанням цукрової маси можна додати в неї кілька крапель м'яти для делікатного охолоджуючого і дезинфікуючого ефекту.

Після процедури масло м'яти і суміші з ним допоможуть зменшити роздратування і зняти відчуття печіння і свербіння.

Справитися з сухістю, лущенням і в'ялістю шкіри допоможуть живильні склади на основі масла ши (каріте) або какао.

Масло ши стимулює синтез колагенових волокон, які відповідають за пружність і еластичність шкіри

Для швидкого відновлення шкіри і щоденного догляду при регулярному гоління добре підійде домашній крем-бальзам з природних масел.
Для цього беремо 5 столових ложок олії ши, ретельно розминаємо його, можна за допомогою блендера. Додаємо 3 чайні ложки мигдалевого масла і 5 крапель екстракту чайного дерева, перемішуємо до рівномірної консистенції. Засіб потрібно зберігати в холодильнику, тоді термін придатності складе 4-5 місяців. Втирати в оброблену бритвою шкіру легкими масажними рухами.

Масло какао дозволено до застосування в догляді за чутливою і дитячою шкірою, так як діє м'яко і делікатно

Масло какао в кількості 6 столових ложок підігріти на водяній бані, влити 1 столову ложку оливкової олії, 2 столові ложки олії авокадо і помішувати в теплому стані до отримання однорідної суміші. Остудити засіб і ввести по 3 краплі ефірних масел лаванди і пачулі. Посилити ефект допоможуть 5 крапель рідкого розчину вітаміну Е.

Засіб наносити на шкіру відразу після депіляції, при необхідності продовжувати застосовувати 1-2 рази на день до покращення стану.

З видаленням липких залишків засобу після воскової депіляції відмінно впорається звичайне оливкове масло холодного віджиму.

Використання для уповільнення росту волосся

Ефективно уповільнити ріст волосся здатні такі екстракти: чайного дерева, лаванди, евкаліпта, м'яти. Добре діє поєднання масел чайного дерева і м'яти, а також будь-які комбінації названих ефірів на основі олії жожоба або виноградних кісточок. Крім приготування домашніх складів з цими компонентами, можна просто додавати їх в косметичні засоби після депіляції. В якості основи прекрасно підійде звичайний дитячий крем.

В якості основи прекрасно підійде звичайний дитячий крем

Масла евкаліпта, чайного дерева, м'яти крім сильного антисептичної дії мають ще й властивість сповільнювати зростання волосся

Як інгібітори росту волосся масла підійдуть не всім, їх ефективність залежить від індивідуальних особливостей організму. Однак навіть при відсутності бажаного результату масляні суміші принесуть тільки користь, адже всі вони мають зволожуючі, живильними і захисними властивостями.

Про інші засоби, що уповільнюють ріст волосся, читайте в статті - Засоби, що уповільнюють ріст волосся - вдале доповнення для депіляції .

Особливості застосування в інтимній зоні

Процедура депіляції завжди є стресом для шкіри, особливо в області бікіні, адже тут вона дуже ніжна і чутлива, а слизові оболонки знаходяться зовсім близько. Тому для видалення волосся в цій зоні використовують самі щадні методи і тільки спеціальні засоби. Суміші на основі масел відрізняються натуральним складом і тому їх часто застосовують для усунення подразнення шкіри інтимних місць. Однак попередньо всі компоненти потрібно перевірити на відсутність алергічної реакції.

Однак попередньо всі компоненти потрібно перевірити на відсутність алергічної реакції

Незважаючи на всі обережності, мікротравми і врослі волосся в зоні бікіні після депіляції з'являються регулярно

Алергія на базові масла зустрічається досить рідко, а на ефірні - часто. Для перевірки потрібно нанести крапельку масла на ніжну шкіру внутрішньої сторони стегна, ближче до зони бікіні, і почекати дві години. Якщо не виникне почервоніння і роздратування, то засіб можна застосовувати.

Можна додавати олії чайного дерева, сосни, кедра, рожевого дерева і бергамота, що мають сильний антисептичний ефект і властивість запобігати вростання волосся, в готові креми і лосьйони, призначені для зони бікіні.

Можна додавати олії чайного дерева, сосни, кедра, рожевого дерева і бергамота, що мають сильний антисептичний ефект і властивість запобігати вростання волосся, в готові креми і лосьйони, призначені для зони бікіні

Додавання ефірних масел в готові косметичні засоби для догляду за шкірою після депіляції посилить їх заспокійливий і антисептичний ефекти

Звичайний дитячий крем, збагачений ефірними маслами, перетвориться на багатофункціональний засіб для догляду за шкірою інтимних місць після депіляції.

Преимущества и Недоліки

До переваг рослинних масел відносять:

  • натуральний склад;
  • приємний аромат;
  • багатофункціональність впливу на шкіру і організм людини.

Основні недоліки масел:

  • малоефективні для видалення волосся;
  • можуть викликати алергію;
  • для отримання помітного результату вимагають тривалого і регулярного застосування;
  • якісні масла мають високу вартість.

Запобіжні заходи

Застосування ефірних масел принесе тільки користь при дотриманні розумних запобіжних заходів:

  • необхідно пам'ятати про те, що багато ефірні масла здатні викликати алергічні реакції, тому перед використанням продукту потрібно обов'язково провести тест на переносимість. Запах масла повинен подобатися і не викликати чхання і нежить;
  • масло чайного дерева є несумісним з йодом, тому його не можна використовувати людям, які проходять лікування йодистими препаратами;
  • не рекомендується застосовувати ефіри в чистому вигляді, навіть при відсутності алергії це може призвести до опіку шкіри. Ефірна олія необхідно розбавляти в основі - базовому маслі, емульгаторі, готових кремах і інших складах;
  • багато ефірні масла мають властивості стимулювати ріст волосся, наприклад, масло розмарину, реп'яхову, тому є ризик добитися протилежного ефекту. Необхідно користуватися тільки перевіреними рецептами або отримати консультацію фахівця з ароматерапії;
  • ефірні масла не рекомендовані для вагітних і годуючих жінок, а дітям і підліткам потрібно використовувати їх з обережністю.

Для перевірки індивідуальної реакції організму на масло необхідно нанести його невелику кількість на внутрішню сторону рук і почекати два години

Рецепти приготування домашніх засобів для гоління

Крем для гоління:

  1. Підігріти на водяній бані до рідкого стану 4 столові ложки олії ши і 3 столові ложки кокосового масла.
  2. Внести в суміш 2 столові ложки олії жожоба.
  3. Остудити суміш і додати в неї 12 крапель ефіру лаванди.
  4. Збити масу блендером до однорідного стану.
  5. Помістити в закриту ємність, зберігати в холодному місці, застосовувати під час гоління.

Крем з двох видів базових масел і ефірного масла лаванди пом'якшить і зволожить шкіру під час гоління

Крем для гоління чутливої ​​шкіри:

  1. Підігріти на водяній бані по третині склянки олії каріте і кокосового.
  2. Додати чверть склянки мигдалевого масла.
  3. Після того як маса охолоне, влити в неї 10 крапель олії розмарину і 3 краплі м'ятного масла.
  4. Збити блендером до отримання однорідної маси, помістити в ємність для зберігання, тримати в холодильнику.

Масло кокоса в складі домашнього кошти пом'якшить і зволожить чутливу шкіру

Крем-пінка для гоління:

  1. Натерти на тертці 35 грам простого мила, додати 50 мл води і нагріти в мікрохвильовій печі або на водяній бані.
  2. В іншій ємності розігріти 15 мл рідкого масла (абрикосових кісточок, мигдального, волоського горіха або іншого) і ввести в нього 5-6 грам емульгуючого воску (у вигляді гранул), перемішати до повного розчинення.
  3. Поступово влити теплу воду з милом в масляну суміш, ретельно перемішуючи, але не збиваючи (щоб уникнути появи піни).
  4. Охолодити суміш приблизно до 25 градусів, додати 6 мл гліцерину і 10 мл соку алое, по 5 крапель масел лимона, ладану і м'яти (для охолоджуючого ефекту). Ретельно перемішаті.
  5. Для отримання дезинфікуючого і кровоспинний ефектів в воду з милом можна додати галун у вигляді порошку.

Крем-пінка домашнього приготування відмінно милиться і зволожує шкіру

Крем-пінка прекрасно милиться, забезпечуючи легке ковзання бритви, і володіє зволожуючим ефектом.

Масло для гоління чутливої ​​шкіри:

  1. Підготувати чисту скляну ємність для зберігання кошти.
  2. Влити в неї рицинова й оливкова олія в співвідношенні 2 до 1 (наприклад, 66 грам касторової і 33 грами оливкової).
  3. Внести 15 крапель будь-якого ефірного масла (одного або декількох, за бажанням).
  4. Щільно закрити пляшку кришкою і перемішати вміст круговими рухами.

Засіб наноситься на шкіру за кілька хвилин до процедури гоління. Попередньо його потрібно збовтати. Термін зберігання близько 3 місяців (в прохолодному місці). Якщо немає алергії на компоненти, то допускається застосування засобу для зони бікіні.

Якщо немає алергії на компоненти, то допускається застосування засобу для зони бікіні

Масло для гоління чутливої ​​шкіри готується буквально за 5 хвилин

Відгуки

Процедура депіляція травматична для шкіри, тому правильний догляд після неї особливо важливий. Найчастіше шкіра реагує сухістю, лущенням і роздратуванням, а також появою врослого волосся, цяток і висипань. Усунути ці неприємні симптоми допоможуть природні рослинні масла і домашні засоби на їх основі. Крім того, вони здатні сповільнювати зростання волосся, робити їх тонше і слабкіше, тим самим підвищуючи якість депіляції і продовжуючи ефект гладкої шкіри.

Психолог Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: