Статьи

Окантовка волосся: як зробити машинкою, види

  1. Як робиться окантовка - основні особливості
  2. ножицями
  3. машинкою
  4. бритвою
  5. Стрижка скронь
  6. Варіанти для волосся на потилиці
  7. чубчик
  8. Відео: окантовка на короткому волоссі
  9. градуювання волосся
  10. Пасмо на пасмо
  11. Пасмо за пасмо
  12. Поради по догляду за стрижкою

Окантовка - фінальна стадія оформлення будь-якої стрижки, коли створюється її чіткий малюнок-контур. Зачіски виходять стильними та модними в тих випадках, коли майстер врахував індивідуальні особливості особи, структури волосся клієнта і грамотно зробив окантовку.

Як робиться окантовка - основні особливості

Окантовка робиться вздовж нижньої лінії росту волосся, щоб надати зачісці закінчену форму. Довірити модельну стрижку краще майстру. Справа тут не тільки в тому, що перукар-стиліст володіє технікою та інструментами на рівні профі - самі ви так ніколи не підстрижеться. Досвідчений фахівець зробить зачіску, яка достоїнства зовнішності - форму голови, обличчя, красиву шию і інші - підкреслить, а недоліки приховає. Власне те, як буде в підсумку виглядати стрижка, визначається майстерністю оформлення волосся по всій довжині. Найчастіше форма зачісці надається в кінці - після того як знайдено модель і пострижена зайва довжина. Але у випадку з каре, наприклад, окантовку роблять спочатку.

Але у випадку з каре, наприклад, окантовку роблять спочатку

Якщо стриже каре, окантовка робиться спочатку, а в інших модельних стрижках оформлення - фінальна стадія

Оформити будь-яку стрижку можна трьома інструментами: машинкою для волосся, ножицями і бритвою.

ножицями

Ножицями виконується велика частина роботи: видаляються зайве волосся, коригується довжина і формується нижня межа зростання. Іноді потрібно просто підрівняти довге волосся, без корекції лінії окантовки. Стрижка закінчена, якщо видно, що пасма лежать красиво, чубчик рівна, а лінія зрізу плавна.

Якщо над зачіскою потрібно ще попрацювати, волосся розчісують, притискають гребенем і зрізають на потрібному рівні кінчиками ножиць. Потім зводять пасма разом, щоб перевірити симетрію і, якщо потрібно, обрізають ще раз. Якщо волосся росте неправильно, потрібно попросити клієнта струснути головою (або, коли стриже самі, зробіть кілька рухів головою в одну і іншу сторони). Волосся самі ляжуть в напрямку природного росту. Буде зрозуміло, як стригти, щоб пасма потім розподілилися рівномірно по всій площі голови. Гребінець переміщують від центру до скронь, розділяючи пасма, щоб вони не сплутувалися і не перепліталися.

На довгому волоссі окантовка робиться ножицями, тоді після оформлення пасма лягають рівно і красиво

Зріз ножицями можна виконати декількома способами:

  • На пальцях - пасмо фіксують між вказівним і середньому пальцями, що не відтягуючи, і зістригають зайву довжину.
  • На гребінці - відміряють довжину пасма, після чого зайве волосся зістригають уздовж зубців.
  • На ребрі долоні - приставляють до коротким волоссям і рівняють нижню лінію росту волосся.
  • Відросло нижче основної довжини волосся можна підрівняти вільним зрізом, які не відтягуючи пасма.

Лінія окантовки буде рівною, якщо орієнтуватися при виборі довжини спереду по кінчику носа, мочок вух або підборіддя, при оформленні чубчика - по кутках очей, ззаду - по висоті шиї.

машинкою

Перед тим як почати окантовку, волосся ретельно розчісують тонким гребенем.

Перукарі кажуть, що якщо кожен волосок ляже перпендикулярно до лінії окантовки, стрижка буде акуратною і з чітким контуром.

Зручніше розпочати окантовку з лівого боку скроні. Для окантовки вставте насадку якомога меншого розміру, воно зніме волосся майже наголо.

Щоб оформити віскі, намічають спочатку висоту - вона ж лінія окантовки, потім форму - пряму або скошений зріз. Під час роботи машинку тримають під кутом 90о до голови спочатку з сильним натиском, потім, у міру того просування уздовж лінії росту волосся, більш слабким.

Після скронь можна переходити до окантовці волосся за вухами. Для цього зачісували пасма за вухо і подумки представляють нову лінію окантовки - півколо невеликого радіусу. Щоб не допустити порізів, вуха під час стрижки притримуйте пальцями вільної руки. Кут, під яким тримають машинку, поступово змінюють, щоб точно слідувати закруглюється лінії малюнка. Зручніше спочатку обробити ліву сторону, потім переходити до правої, потім перевірити симетрію за формою і висоті. Після скронь і вух переходять до видалення зайвого волосся на шиї.

Подібна техніка окантовки вважається самою практичною і зручною, вона дозволяє відразу і без численних коригувань зробити лінію стрижки чіткої.

Віскі і волосся на шиї як в чоловічій, так і в жіночій зачісці оформляються машинкою

бритвою

Небезпечною бритвою оформляють пасма уздовж лінії росту волосся, так отримують нерівну, «рвану» окантовку. Робиться це вже після того, як зістригли основний обсяг. Застосовується бритва, коли волосся треба зрізати «начисто», під корінь - робиться це, як правило, на скронях.

Гоління сухих пасом буде болючим, перед процедурою волосся змочують, а потім розчісують в потрібному напрямку. При обробці лівої скроні працюють правою рукою, а праву скроню голять лівою рукою - вважається, що так зручніше, але насправді залежить від того, хто виступає в ролі перукаря, ви самі або інша людина.

До того як почнете голити, прикладіть верстат до наміченої лінії окантовки: край леза означатиме верхню межу зрізу. Вказівний палець лівої руки фіксують на відстані 1-2 см від леза, щоб відзначити нижню межу стрижки. З такого вихідного положення зручніше працювати. По завершенні процедури коригується висота скронь.

По завершенні процедури коригується висота скронь

Не варто голити сухе волосся, змочіть пасма або пройдіться по ним мокрим ватяним диском

Стрижка скронь

Оформлення стрижки правші краще починати зліва - так потім буде легше підрівняти ліву, зазвичай проблемну, сторону по правій, яка майже завжди вдається з першого разу. Для лівшів то ж правило діє навпаки. Є кілька варіантів окантовки скронь: зробити їх прямий або кутовий форми в суворої класичної зачісці, залишити подовжені в напрямку скул пасма або филировать волосся на скронях, щоб створити об'єм. В основному так оформляють чоловічі стрижки.

Існує кілька способів оформлення:

  • Волосся розчешіть вниз і зріжте по прямій. Пасма, які достовірніше, зачешіте за вуха і пострижіть півколом. Основну частину волосся зачешіть вперед і з'єднайте лінію окантовки з боків і на лобі, прослідкуйте, щоб вона була плавною, якщо видно огріхи, подкорректируйте. Ззаду волосся подровняйте по лінії окантовки потилиці. Так ви отримаєте класичний скроню.
  • Розчешіть волосся вниз, зріжте довжину залежно від моделі зачіски, можна під кутом, якщо хочете скошений скроню. Волосся зверху зачешіте на обличчя, вирівняйте лінію скронь і чубчика. Потім зріжте зайву довжину по лінії вигину вух. Скронь можна надати скошену форму або вкоротити до середини вуха.
  • Волосся розчешіть вниз. Довжину можна залишити нижче вуха, якщо хочете подовжені віскі. Підрівняйте лінію окантовки скронь і чубчика. Потім зачешіть волосся через вух вперед і зніміть зайву довжину.

Техніка окантовки жіночих скронь в загальних рисах така ж, іншими будуть тільки форма і довжина.

Техніка окантовки жіночих скронь в загальних рисах така ж, іншими будуть тільки форма і довжина

Форми скронь у жінок більш різноманітні, але техніка окантовки та ж, що в чоловічій стрижці

Варіанти для волосся на потилиці

Окантовку потилиці виконують від центру до краю, потім знову доходять до середини, і потім переходять до протилежного краю. Вважається, що так лінія зрізу буде всюди рівною. Оформляти потиличну частину особливо складно, через те, що форма голови і напрямок росту волосся у людей відрізняються, тому чітких вказівок до виконання окантовки немає. Промальовування ідеального контуру досягається в кожному окремому випадку різними методами. Якою вона буде, залежить від багатьох факторів (довжини волосся, розташування лінії росту і т. Д.).

Є кілька стандартних технік оформлення волосся в потиличній частині голови:

  • Пряма лінія зрізу. Пасма розчісують, намічають середину і просто зрізають довжину по обидва боки вздовж нижньої межі волосся. Техніка універсальна, підходить всім, але тільки на довге волосся.
  • Лінія зрізу дугоподібна. Волосся розчісують і зрізають ножицями уздовж нижньої межі зростання. Потім зачісували їх на обличчя і надають дугоподібну форму, зрізуючи пасма під кутом. Зрізи потім скругляют. Довжина цієї чоловічої стрижки - не нижче коміра застебнутій сорочки.
  • Подковообразная лінія зрізу. Волосся збирають на потилиці в хвіст, відтягують і зрізають непотрібну довжину. Якщо передбачається подовжена спереду стрижка, бічні пасма попередньо закручують в джгути. Тип окантовки «підковою» вважається універсальним і підходить і жінкам, і чоловікам, хоча варіант з подовженими пасмами переважно жіночий.
  • Овальна лінія зрізу. Застосовується зазвичай в жіночих стрижках. Волосся ділять горизонтальним проділом від одного вуха до іншого, зачісували їх на обличчя, потім відтягують пасмо і зрізають довжину.
  • Трикутна лінія зрізу. Пасма розчісують на вертикальний проділ, стягують ззаду у формі трикутника і зрізають, коректуючи довжину під бажану.
  • Фігурна окантовка підбирається в індивідуальному порядку.

    Основних видів окантовки потилиці налічується шість, є ще фігурні, які підбираються індивідуально

чубчик

Якщо вирішили постригти чубок, постарайтеся, щоб вона гармоніювала з зачіскою, яку ви носите. Необов'язково разом з волоссям попереду стригти і основну довжину, але вирівняти лінію окантовки потрібно обов'язково: дивіться по скронях, якщо вони є, і по волоссю на потилиці. У грамотно зробленої стрижки малюнок переходить плавно, а волосся приховують те, що потрібно і видаляються там, де можна відкрити обличчя і шию.

Є кілька основних способів оформити чубок (на базі цих моделей можна придумати ще з десяток, злегка варіюючи довжину і форму):

  • Під пряму окантовку пасмо волосся зачісували вперед і стрижуть прямо, від центру в сторони. Якщо потрібна подовжена чубчик, пасма підрівнюють внутрішнім зрізом. Для цього зібрані в середині пасма затискають зовнішньою стороною двох пальців, середнього і вказівного, а з внутрішньої сторони зістригають зайву довжину. Щоб чубчик лежала рівно, нижні прядки підстригають коротше верхніх і филируют.
  • Під асиметричну чубок волосся розчісують на бічний проділ і зачісували пасма з широкої сторони на вузьку, потім зрізують зайву довжину внутрішнім зрізом.
  • Трикутна чубчик стрижеться з середини в сторони, до намічених симетричним точкам, волосся попередньо розчісують на вертикальний проділ.
  • Овальну увігнуту форму вистригають на зібраних в пучок волосся, довжину видаляють внутрішнім зрізом.
  • Овальну опуклу форму вистригають з пасма, відтягнутою вперед у вигляді трикутника. На ній намічають верхні точки - кордон окантовки і стрижуть від центру до країв.

Якщо филировать чубок по всій довжині, а потім зробити зубчастий зріз на кінчиках, вона буде виглядати легше і об'ємніше.

Якщо филировать чубок по всій довжині, а потім зробити зубчастий зріз на кінчиках, вона буде виглядати легше і об'ємніше

Різновидів окантовки чубчика істотно більше, ніж шість, до 12-15 фігурних моделей

Відео: окантовка на короткому волоссі

Методи стрижки волосся і окантовки пасом

До основних способів окантування відносяться три: градуювання волосся, накладання пасом і пасмо за пасмо, поки нічого нового в перукарському справі не відкрили.

градуювання волосся

Градуювання на увазі зрізання пасом під кутом. Результатом застосування такої техніки є чітка нижня лінія зачіски - або плавна, коли майстер під час стрижки відокремлює тонкі пасма і збільшує кут нахилу поступово; або стрижка драбинкою. Для зачіски з різкими переходами на потилиці формується довжина контрольного пасма: для цього частину волосся відділяється проділом без відтягнення. Для кожної наступної пасма гребінцем намічається межа зрізу і кінчики зрізаються так, що закінчена стрижка має ступінчасту форму.

Пасмо на пасмо

При такому методі стрижки в першу чергу відокремлюють одну пасмо, контрольну, а потім інші зрізають на тому ж рівні. Якщо передбачається пряма лінія зрізу, пасма стрижуть без відтягнення. Але нахил зрізу буває різним, для додання форми зачісці, пасма обрізають під різним кутом.

Але нахил зрізу буває різним, для додання форми зачісці, пасма обрізають під різним кутом

Волосся стрижуть по контрольного пасма без відтягнення

Пасмо за пасмо

Техніка «пасмо за пасмо» передбачає, що волосся отчёсивают проділами - таким чином, що кожна отстріженная пасмо стає для наступної контрольної пасмом. Це не означає, що все волосся обрізають на одному рівні.

Це не означає, що все волосся обрізають на одному рівні

Техніка пасмо за пасмо часто застосовується в чоловічих стрижках

Поради по догляду за стрижкою

Окантовка надає стрижці закінчений і акуратний вигляд. Щоб підтримувати голову в порядку, не забувайте раз на три - чотири тижні відвідувати перукаря і доглядати за волоссям будинку.

Щоб підтримувати голову в порядку, не забувайте раз на три - чотири тижні відвідувати перукаря і доглядати за волоссям будинку

На хворих і посічених волоссі не буде виглядати жодна модельна стрижка

Що потрібно запам'ятати про догляд за волоссям та шкірою голови:

  • Застосовуйте шампунь і доглядають кошти, які відповідають вашому типу волосся.
  • Відмовтеся від засобів, призначених для дітей. Думка, що вони пом'якшать шкіру і поліпшать стан волосся - міф. Через різної кислотності шкіри дорослої і дитини неприпустимо замінювати свій шампунь, крем, лосьйон на дитячий і навпаки.
  • Для фарбованого волосся використовуйте спеціальні лінії і відновлюють кошти.
  • Чи не втирайте бальзами і маски в корені волосся.
  • Дотримуйтесь температурний режим під час миття. Краща температура - 36-37 градусів.
  • Чи не розчісуйте мокре волосся, вони особливо тендітні, їх дуже легко пошкодити.
  • Не сушіть волосся в рушник - від цього підвищується рівень ламкості волосся, порушується кровопостачання.
  • Робіть масаж голови якомога частіше - для цього достатньо двох хвилин в день після душу і щоденного частого розчісування волосся (до 5 раз за добу).

Окантовка волосся - поняття широке, навіть перукарі називають різні техніки стрижки і варіанти їх оформлення по-різному. Розбиратися в тонкощах кожної окремої моделі краще на практиці - в салонах краси є можливість навчитися робити прості стрижки.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Стаття прочитана 3863 раз (a).

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: