Статьи

Красиві брови в образі жінки: історія краси від давніх часів до наших днів

  1. Київська Русь
  2. Царська Росія
  3. петровські часи
  4. роки революції
  5. довоєнні роки
  6. повоєнний СРСР
  7. 90-е
  8. Наші дні

Мистецтво «робити обличчя» опановували жінками з незапам'ятних часів

Мистецтво «робити обличчя» опановували жінками з незапам'ятних часів. Кожна епоха і культура диктували свої уявлення про красу, створювали «модні стандарти» і еталони. Якщо звернутися до найбільш вірогідного історичного джерела - мистецької спадщини, можна відзначити, що протягом століть жінки вміло використовували найдоступніший спосіб корекції зовнішності - змінювали, слідуючи моді, форму, колір, густоту брів.

Збережені фрагменти стародавніх фресок свідчать про те, що вже в кінці VII століття на Русі жінки використовували спеціальні склади, за допомогою яких виділяли брови в своєму образі. Найвідомішим засобом, використовуваним жінками в стародавні століття була сурма - речовина, виготовлена ​​на основі подрібненого в порошок чорного каменю, воску і різних масел. Сурма завозилася з Єгипту і Сходу, де використовувалася жінками для чорніння брів і підведення очей ще за дві тисячі років до нашої ери.

Потужний інструмент жіночої краси, який ми зараз називаємо макіяжем, що не був винайдений сучасними майстрами, він вміло використовувався жінками стародавньої та середньовічної Русі.

Київська Русь

У Київську Русь мода на чорніння брів прийшла зі Сходу, і виявилася дуже доречною. Обов'язковий атрибут жіночого гардеробу в Київській Русі - кокошник або чепчик, глибоко сідав на лоб, скорочуючи особа жінки. Брови прорисовувалися сурмою яскраво, щоб візуально позначити край кокошника і надати рисами обличчя чіткість і витягнутість.

Бровам надавалася округла, злегка піднята вгору, форма. Не було прийнято вискубувати зайві волоски - лінія брів прорисовувалася фарбою, при цьому підтримувалася їх природна густота.

Царська Росія

За часів царської Росії традиційний кокошник став приймати більш різноманітні форми, в моду увійшли вінці і пов'язки. Акценти в образі жінки перенеслися на брови і вилиці.

Саме цей час історики моди відносять до моменту появи перших технік оформлення брів - стала штучно збільшуватися й змінюватися лінія брови, її промальовування. Для чернения брів жінки стали використовувати сурму в порошку, вона давала більш короткочасний ефект, але дозволяла надати необхідну форму найбільш відповідну типу головного убору.

петровські часи

З сходженням Петра I на престол тенденції в моді на Русі стала диктувати Європа, в зв'язку з чим, в кінці XVII і першої середині XVIII століття еталонний образ жінки кардинально змінився - стала модною підкреслена блідість, витончені риси обличчя.

З сходженням Петра I на престол тенденції в моді на Русі стала диктувати Європа, в зв'язку з чим, в кінці XVII і першої середині XVIII століття еталонний образ жінки кардинально змінився - стала модною підкреслена блідість, витончені риси обличчя

Слідуючи цим стандартам, стали застосовуватися абсолютно нові техніки оформлення лінії брів - їх контур брав плавні, витягнуті форми, звужувався до зовнішнього краю. З цього часу чорніння і густі брови на Русі стали не популярними, жінки відмовившись від традиційної сурми, стали використовувати м'якші барвники. Вперше з'явилася мода на проріджування густоти і освітлення брів, надання їм рудого відтінку (для чого брови підфарбовували хною).

роки революції

В кінці ХІХ початку ХХ століття в Росії - в моді яскраво окреслене, який іде в «трагізм» образ жінки. Модні акценти в макіяжі - брови і повіки. Густота і форма брів близькі до природних, проте їх контур ретельно промальовується - видаляються зайві волоски, вирівнюються кордону і зовнішній край.

Чорніння брів знову на піку моди, але оскільки з'явилися перші тенденції на поділ макіяжу на денній та вечірній - перевага віддається сурмі в порошку, барвнику з короткостроковим дією.

довоєнні роки

Зниження політичного напруження в довоєнні роки в Росії позначилося і на образі жінки - в моду увійшли чітко окреслені, кокетливі тонкі брови, з високим вигином.

Оформлення брів приділяється особлива увага - вперше фарбуються не тільки волоски, але і промальовується сурмою контур брови по шкірі. Фактично цей метод, так популярний в довоєнний час, можна віднести до прообразу сучасного перманентного макіяжу.

повоєнний СРСР

Модні тенденції в післявоєнний період в СРСР були орієнтовані на природність образу. Використання косметики було зведено до мінімуму, тому акцент був перенесений на брови і губи.

Вперше застосовується моделює проріджування брови - розширення внутрішнього краю брови і її зведення до вістря на зовнішньому краї. При цьому центральна частина втрачає плавність вигину, в тренді - злам брови по верхній точці. Всі також популярно підфарбовування волосся, однак, уже більш м'якими барвниками (басмою, урзол), а контур промальовувався спеціальним олівцем.

90-е

Основний принцип модного макіяжу в 90-х років - демократичність і відсутність жорстких пріоритетів, надали жінкам повну свободу вибору. Відповідно до цього, створюючи свій індивідуальний образ, жінки віддавали перевагу не який-небудь встановленою формою брів, а саме тієї, яка найбільш за все відповідала овалу обличчя, розрізу очей, і миттєвому макіяжу.

Часте фарбування брів в чорний колір втратило свою актуальність, і для виділення брів стали використовувати косметичні олівці різних відтінків (чорний, коричневий, темно-сірий).

Наші дні

Сучасні технології витіснили примітивні методи фарбування брів. Сьогодні в тренді - перманентний макіяж брів . Популярність татуажу брів неухильно зростає, оскільки цей метод дає не тільки довгостроковий результат, але і дозволяє кардинально змінити природну форму брови, додати їй бажаний вид, довжину, колір і відтінки.
Для татуажу використовуються натуральні, екологічно безпечні пігменти, виготовлені на основі тієї ж сурми, яку використовували жінки стародавньої та середньовічної Русі, урзол, хни.

Концепція татуажу - вплив на шкіру, запозичений з технік нанесення макіяжу початку ХХ століття, тільки вдосконалений принцип нанесення пігменту - виконується з проникненням у верхні шари дерми, що і дає такий довгостроковий ефект.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: