Статьи

Скоринки на голові у немовляти як прибрати

  1. Як позбутися від себорейних корок
  2. профілактика
  3. Ніколи не впадайте у відчай

Після народження, малюка з усіх боків чекає безліч небезпек - від маленького протягу до сильного перегріву - все може нашкодити незрілому людському організму.

Після народження, малюка з усіх боків чекає безліч небезпек - від маленького протягу до сильного перегріву - все може нашкодити незрілому людському організму

У перші тижні життя малюки дуже вразливі до зовнішнього впливу навколишнього середовища, тому щонайменше недотримання простих правил може обернутися дискомфортом для дитини. Свою роль відіграє адаптація до нашого світу: немовля вчиться перетравлювати їжу, виробляти нові ферменти, вчиться дихати повітрям, зігріватися і охолоджувати організм, коли це потрібно.

Крім кольок і прорізування зубів, матусі часто зустрічаються з висипаннями, в тому числі себорейними бляшками на голові у малюка.

У цій статті ми розглянемо явище у більшості діток до року - себорейниє скоринки. З цим стикається 8 з 10 немовлят, в більшості випадків турбуватися нема про що.

Ці скоринки називають молочними, вони нагадують шматочки лупи великого розміру, зазвичай білого, бежевого або сірого кольору. Себорейний дерматит незаразний, він може мати різну природу і етіологію походження. Найпоширеніший - це гормональний обмін, який тільки формується у новонародженого.

Можуть бути й інші причини появи себорейний корочок у дітей першого року життя, наприклад:

  1. Нестійка терморегуляція.
  2. Харчова алергія.
  3. Побутова алергія.
  4. Роздратування шкіри зовнішніми факторами.
  5. Незрілий обмін речовин.

Отже, розберемося послідовно.

  1. У малюків до півроку нестійка терморегуляція, їх організм ще не «знає», як правильно реагувати на холод чи спеку. Сальні залози можуть працювати дуже активно, що призводить до зайвого потовиділення, як наслідок, може з'явитися подразнення на голові у вигляді шелушащихся бляшок. В цьому випадку рекомендується вибирати шапочки з бавовни і постійно перевіряти, чи не потіє чи шкіра шиї і голови. Намагайтеся сильно не укутують дитини, не допускайте зайвого потіння.
  2. Ще одним фактором розвитку себорейной кірки може бути харчова або побутова аллергія.Что б зрозуміти, з якою алергією ви маєте справу, для початку відмовтеся від шампуню, навіть дитячого, мийте голову простий теплою водичкою. Періть одяг дитячим порошком, уникайте контакту з сильними хімічними миючими засобами, обов'язково відвідайте лікаря-дерматолога.
  • Якщо алергія харчова - зверніться до лікаря-алерголога.
  • Якщо скоринки з'явилися через 2-3 місяці після народження, швидше за це алергічна реакція.

Якщо малюк на грудному вигодовуванні, мамі необхідно переглянути харчовий раціон, завести харчовий щоденник, в який будуть записуватися продукти, які вживає мама протягом дня. Можливо, після введення якого-небудь нового продукту в раціон ви помітите погіршення. Корки можуть сильніше почервоніти, збільшитися в розмірах, сильно свербіти. Наприклад, малюк часто тягне ручки до голови, намагається почухати лобик, вередує.

Головне, спостерігайте! Тільки мама зможе виявити справжню причину появи бляшок, адже малюк постійно під її наглядом.

Якщо малюк харчується сумішшю, спробуйте змінити суміш на гіпоалергенну або з козячого молока. Нову суміш потрібно вводити поступово, починати з 30 мл, потрібно подивитися реакцію, чи не буде погіршення і найсильнішого розвитку алергії. З цього приводу теж краще звернутися до педіатра, так як зараз безліч різних сумішей. Скрізь різний склад компонентів, доктора краще знають, як чинити в таких випадках.

  1. Роздратування шкіри зовнішніми факторами.

Неправильно підібраний шампунь, чепчики, верхній одяг, в чому гуляєте з малюком, синтетичні шапки, вовняні - це може дратувати ніжну шкіру малюка і доставляти дискомфорт. Зверніть увагу, може дитина вередує, коли йому одягають ту чи іншу шапку? Може, йому незручна подушка, від якої свербить голова? Поспостерігайте, можливо, відповідь знайдеться. Ніхто не скасовує педіатра - сходіть і переконайтеся, що це не алергія.

  1. Незрілий обмін речовин.

Тут мова піде про ту ж алергії, але в тимчасовому варіанті. Припустимо, у вас алергія, вона зберігається все життя на пилок, цитрусові і т.д. А є тимчасова реакція на певний компонент, але потім імунітет адаптується, і цей же компонент сприймає спокійно. За рахунок того, що до року травний тракт формується, він може видавати різну реакцію на нові компоненти харчування. Якщо спробувати ввести цей же продукт через тиждень-два, можливо, такої реакції не буде. Головне, щоб себорейниє кірки незабаром почали сходити нанівець, а для цього потрібно докласти певних зусиль.

Як позбутися від себорейних корок

Майже кожна дитина після народження (хто через 3 дня, хтось через три тижні) страждає такою напастю. У більшості випадків причиною є підвищена робота сальних залоз під впливом гормональної перебудови, наявність надлишкового гормону андрогену.

Через певний час відбувається так званий гормональний криз, організм малюка звільняється від андрогену. Часом такі скоринки можуть з'являтися і на обличчі, на бровах - це, швидше за все, алергія, тому варто звернутися до лікаря.

Багато батьків задаються питанням про те, чи потрібно прибирати скоринки самостійно або дочекатися, поки вони пройдуть природним шляхом.

Рекомендації педіатрів однозначні - краще не запускати. Якщо скоринки затвердіють, від них буде набагато складніше позбутися. Поки скоринки м'які, вони легко забираються миттям голови і розчісуванням, але якщо вони затвердіють, то буде складніше знімати їх з голови, з'явиться ризик пошкодження ніжної шкіри голови дитини.

У зв'язку з цим пропонують кілька методів позбавлення від себореї:

  • Після прийому ванни розчешіть малюка спеціальним гребінцем-щіточкою, вона допоможе відлущити распаренной шкірі. Проробляйте процедуру 1-2 рази на тиждень. Змастіть скоринки дитячим кремом або кремом, що містить бепантенол - це речовина добре зволожує і загоює шкіру. Таким нехитрим способом ви незабаром приберете кірки, залишаться цятки, які заживуть від зволожуючого крему.
  • Одна з причин появи таких лусочок - сильна сухість шкіри. Чи не припікають і не колупати! Подібні дії можуть привести до занесення інфекції.

профілактика

Що можна зробити, щоб уникнути появи неприємних себорейних корок:

  1. Часто провітрюйте приміщення, підтримуєте температуру 22-23 градуси за Цельсієм (заведіть кімнатний термометр).
  2. Чи не кутайте дитини занадто.
  3. Не старайтеся при размягчении кірочок, проводите процедури з перервою в 1-2 тижні.
  4. Чи не відскрібати кірку, так як є ризик інфікування виникають ранок або подряпин.
  5. Зведіть використання шампуню до мінімуму.
  6. Чи не мийте голову часто. Вода сушить шкіру, а що б уникнути сильного пересушування поверхні голови новонародженого, мийте голову з шампунем не частіше разу на тиждень.
  7. Використовуйте гіпоалергенний шампунь або засіб для купання.
  8. Після купання дайте волоссю висохнути самостійно, а потім розчешіть волосся м'якою щіточкою.

Після купання дайте волоссю висохнути самостійно, а потім розчешіть волосся м'якою щіточкою

Якщо всі перераховані вище способи не приносять належного результату, спробуйте використовувати дитяче масло після купання: рясно змастіть голову дитини і надіньте маленьку поліетиленову шапочку на кілька хвилин. Масло допоможе розм'якшити себорейниє скоринки, після змийте масло водою і розчешіть гребінцем з тупими зубчиками.

В аптеках ви можете знайти спеціальні дерматологічні засоби для видалення таких кірок, але їх рекомендується застосовувати тільки після консультації з лікарем-педіатром або дерматологом.

Пам'ятайте, експериментуючи зі здоров'ям дитини, ви ризикуєте нашкодити. Всі дітки різні - що може допомогти одному, іншому може тільки нашкодити.

Ніколи не впадайте у відчай

Ближче до року більшість проблем з незрілістю травної системи і захисних функцій шкіри пропадає. Маленький людський організм переростає безліч етапів, його організм адаптується і підлаштовується під навколишнє середовище. Захисні функції зміцнюються, стають сильнішими. Шкіра вже не так сприйнятлива до дратівливим факторам. Опірність маленького організму зростає не по днях, а по годинах.

Будьте уважні, любите свого малюка, і ви обов'язково знайдете рішення в будь-якій ситуації.

Зверніть увагу, може дитина вередує, коли йому одягають ту чи іншу шапку?
Може, йому незручна подушка, від якої свербить голова?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: