Статьи

Як прибрати масну пляму з паперу

  1. Видалення свіжих плям з аркуша паперу
  2. Видалення засохлого маслянистого плями на папері
  3. Корисні поради

Зміст статті

Як вивести сухе або свіже жирну пляму з паперу? Це питання цікавить багатьох людей, оскільки доводиться стикатися з такою проблемою в побуті, на роботі. Масляниста пляма на папері з'являється в результаті необережності самих людей. Це може статися на робочому місці, коли поєднується перегляд документів і обід. Трапляється, коли вдома дитина жирними пальчиками проводить по шпалерах.

Існує чимало дієвих способів, завдяки яким можна вивести свіже або сухе масляниста пляма з поверхні паперу. Для цього необхідно запастися простими підручними засобами, які доступні кожному і терпінням.

Видалення свіжих плям з аркуша паперу

В даному випадку будуть потрібні:

  • звичайні серветки або промокашки,
  • шкільна крейда,
  • Біла глина,
  • крохмаль,
  • м'якуш від хліба,
  • скипидар,
  • кухонна сіль,
  • праска.

Варіант 1. Застосування серветок
Забруднений документ розташовують на гладкій поверхні. Зверху накривають серветкою. Гарячою праскою пропрасовують пляма.

Рекомендація: Серветку змінюють на іншу в міру просочування жиру. Процедуру проводять кілька разів до повного зникнення маслянистих розлучень.

Варіант 2. Використання крейди

Шкільна крейда подрібнюють до отримання порошкової маси. Документ викладають на гладку поверхню. Проблемну ділянку посипають рівним шаром потовченого крейди, а зверху накривають серветкою. Гарячою праскою пропрасовують сторінку.

Рекомендація: Мел має властивість втягувати в себе масло. Тому, треба міняти просочений маслом порошок на новий склад.

Варіант 3. Використання білого хліба
Даний спосіб стане в нагоді в тому випадку, якщо забруднена папір не знадобиться найближчим часом.

Мел перетворюють в порошок. Отриману растолченную масу розподіляють рівномірно по жирним розлучень. Документ, посипаний зверху крейдою, залишають на кілька днів. Беруть м'якуш білого хліба, очищають їм інформацію, що з'явилася корочку на аркуші.

Варіант 4. Застосування білої глини

  1. Змішують в однаковому співвідношенні порошок сухої білої глини і холодної води. В результаті виходить густа однорідна суміш.
  2. Масу акуратно розподіляють по поверхні проблемної ділянки на папері і залишають осторонь до повного висихання.
  3. Використовуючи губку або м'яку щітку, знімають з паперу решту глини.
  4. Застосовуючи паперові рушники, лист завертають, відкладають в сторону на 24 години.

Варіант 5. Застосування чорного хліба
Документ викладають на гладку поверхню. Беруть м'якуш чорного свіжого хліба, втирають його в проблемне місце на папері. Крихти, просочені жир, слід видалити з поверхні документа. Процедуру проводять до моменту повного зникнення плями.

Варіант 6. Застосування кухонної солі
Масну пляму на папері посипають сіллю. Зверху викладають новий аркуш паперу. Гарячою праскою пропрасовують поверхню чистого аркуша.

Рекомендація: Не можна проводити процедуру з сильно нагрітою праскою. В іншому випадку надрукований текст повністю перейде на чистий папір, розташовану зверху солі.

Варіант 7. Використання крохмалю
На 200 мг води беруть столову ложку крохмалю, ретельно перемішують. Отриманий склад наносять на забруднені місце і залишають осторонь. Після повного висихання знімають суху суміш, користуючись ганчіркою.

Варіант 8. Використання скипидару
Очищений скипидар підігрівають, не доводячи до кипіння. На рівну поверхню викладають лист з проблемною ділянкою. Беруть невелику кількість теплого скипидару і обережно наносять на забруднені місце. Для зручності використовують піпетку або пензлик.

Поверх нанесеного скипидару кладуть суху чисту серветку або промокальний папір в декілька шарів. Зверху проводять гарячою праскою при режимі прасування - синтетика.

Видалення засохлого маслянистого плями на папері

Справитися з цим завданням набагато складніше, ніж зі свіжими маслянистими розводами. Жоден з перерахованих вище варіантів не підійде в конкретному випадку. Якщо пляма вчасно не видалили, то слід приступити до іншого способу обробки забрудненого листа. В даному випадку знадобляться: біла глина, бензин, зубний порошок.

  1. Акуратно змішують зубний порошок (можна використовувати подрібнений крейда) з глиною.
  2. Порошкову суміш заливають бензином і перемішують до отримання однорідної густої консистенції.
  3. Папір викладають на рівну поверхню.
  4. На пляма рівномірно розподіляють отриманий склад, залишають в стороні на добу.
  5. Утворюється корочка, яку знімають м'якою щіткою або сухою фланелевою ганчірочкою.

рекомендація
Маслянисті плями слід видаляти відразу. Засохлі жирні сліди важко виводяться, в результаті можна зіпсувати папір.

Корисні поради

  1. Не треба забувати, що папір легко рветься. Не можна її ретельно терти або сильно мочити бензином. Ці дії призведуть до псування паперу, утворення дірок і деформації самого листа.
  2. Складніша справа, якщо жирне пляма з'явилася на важливому документі. Необхідно скористатися більш щадними методами для видалення маслянистих розлучень. Якщо пляма незначне і не заважає читанню, то краще його не чіпати. В іншому випадку підвищується ризик зіпсувати цінний документ.
  3. Видалити будь масну пляму з паперу - завдання, що вимагає терпіння і часу. З першого разу неможливо прибрати маслянисті розлучення. У деяких випадках доведеться використовувати кілька варіантів з видалення слідів.
  4. Перш ніж застосувати той чи інший спосіб виведення жирних розлучень, варто протестувати їх придатність на іншому аркуші паперу однакової щільності.
  5. Жирні сліди можуть бути на шпалерах. Зняти їх можна, якщо скористатися різними миючими засобами і водою. До більшої частини сучасних шпалер застосовні мильні склади. Користуючись м'якою ганчіркою і миючим засобом, видаляють жирні плями з шпалер. Після цього чистою вологою тканиною протирають пошкоджену ділянку.

Вищевказані методи допоможуть у вирішенні завдання, пов'язаної з видаленням жирних слідів з будь-якого паперу.

Відео: видалення плям на папері перекисом водню

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: