
Стара народна мудрість говорить: «що написано пером, не вирубаєш сокиру». І якщо мова йде про будь-якої усталеної істині, то питань не виникає. Однак, що робити, якщо пляма, випадково поставлена кульковою ручкою на важливому документі або квитанції, загрожує поставити під сумнів справжність джерела. Тоді проблема, як вивести чорнило з паперу не тільки не здається смішною, але і вимагає певної винахідливості. І в цьому немає нічого дивного, адже будь-яка паста, що витекла з ручки в несподіваному місці, має властивість миттєво в'їдатися в паперову поверхню, надовго залишаючи про себе знати. Бути може, ця, на перший погляд, безглузда помилка так би і залишилася невирішеною, якби не величезна кількість ефективних способів.
Способи видалення чорнила з паперу
Насправді, методи, що дозволяють видалити чорнило з паперу вражають своєю простотою і очевидністю. Отже, ось лише деякі з них:
- розчин гліцерину і етилового спіртав рівних пропорціях;
- тепле парне молоко або кисле молоко;
- 70% -тний оцтовий концентрат, змішаний з невеликою кількістю марганцю.
Принцип дії всіх отриманих складів зводиться до їх простому нанесенню на забруднений ділянку, і по закінченню невеликої кількості часу, близько 3-5 хвилин, пляма зникає на очах.
Замислюючись над тим, чим ще можна вивести чорнило, важливо виділити ще кілька компонентів. Так, склад з щавлевої і лимонної кислоти, узятих по 10 грамів кожна і розмішати в 100 мілілітрах води, здатні швидко усунути не тільки пляму від будь-якої ручки, а й пляма, відставлений штампом і написом. Таким чином, завдяки дії цих речовин вдається нейтралізувати чорнильну пляму.
Видалення будь-яких чорнил з будь-яких паперових поверхонь
Не завжди забруднена область забарвлюється в традиційний чорний колір, адже палітра може бути досконалою різною. Однак завдання про те, як видалити плями від чорнила синього, фіолетового, зеленого, червоного і будь-якого іншого кольору - вирішується також просто. Наприклад, можна скористатися наступним способом, що вимагає створення двох складів. Для приготування першого знадобитися 50 мл води кімнатної температури, в яку по черзі додаються маленькими дозами марганцівка. Після того, як кількість марганцю стане достатнім, і його розчинення перестане бути помітним, в отриману суміш необхідно додати 50 мл заздалегідь охолодженої оцтової кислоти. У зв'язку з тим, що дія цього складу не довгострокове, слід відразу приступати до нанесення його на забруднену поверхню. Що стосується другої суміші, то її вміст включає 100 мл теплої води і розчинені в ній дві таблетки гидроперита. Після всіх приготувань потрібно спочатку за допомогою ватки, не розтираючи, намазати першу отриману суміш на пляму, а потім через кілька секунд знебарвити той же місце другим складом.
Коли вдома маленькі діти і їх перше знайомство зі світом живопису починається з вправ на стінах, батьки часто бувають стурбовані проблемою, як прибрати чорнило з шпалер . Не знайшовши ефективного методу, вони часом вирішуються на кардинальні заходи, ремонту , Однак будь-який з перерахованих вище способів стане дієвим і в цій ситуації.
Таким чином, не важлива різновид паперової поверхні і компонент ручки. Так, само легко вирішуємо питання про те, як видалити гелеві чорнило. Рекомендується не давати плямі висохнути і практично відразу обробити ділянку теплою праскою. Для цього потрібно підкласти будь м'яку тканину, поклавши на неї чистий аркуш паперу, і вже на цій неіспісанной поверхні залишити пошкоджений бланк. Після всіх приготувань потрібно пропрасувати праскою чистий аркуш, і пляма буде усунуто.