- особливості конструкції
- Що потрібно знати новачкам
- Трохи з історії
- техніка виготовлення
- Паперове чотирикутне зброю
- Восьмикутний паперовий диск
- Другий варіант восьмиконечной зірки
- Кілька цікавих варіантів
- CD-DVDсюрікен
- Ялинкова іграшка
- Виріб-трансформер
- техніка метання
Олег Дарков
10 березня 2018
visibility 425 переглядів
Сюрікенів користувалися в старі часи японські ніндзя, і сьогодні ми дізнаємося, як зробити з паперу сюрікени в домашніх умовах. Ця зброя для метання нагадує за формою зірку з чотирма або більше кінцями, які спрямовані в одну сторону. Воїни кидали його в суперника чи ворога, ніж могли його відвернути або сильно поранити. Зброю робили з тонкого металу, гостро натачівалі і використовували в бою.
особливості конструкції
Як же зробити з паперу справжні японські сюрікени? Самураї використовували в давнину це лезо в якості додаткового зброї, ховаючи в рукаві, поки не прийде відповідний час для битви з суперником. Зброя могло мати від 4 до 8 променів-лез, розташованих по колу. В середині диска розташовувалося отвір для хорошої аеродинаміки. Японські воїни відточували краю з обох сторін так, щоб вийшли гострі, як леза, клини. Зірку кидали несподівано, атакуючи ворога ударом. Політ був блискавичним завдяки боковим кінців, які працювали як леза-крила, як показано на фото.
На сьогоднішній день, відповідно до сучасного законодавства, не можна використовувати справжні металеві зірочки. Тому ми змайструємо такі ж своїми руками, але з паперу. Сюрікени можна використовувати по-різному:
- Кидати однією рукою з обертанням або без нього.
- Для гри в самураїв можна стиснути руку в кулак, покласти паперовий клинок на руку, а пальцем іншої руки клацнути по виробу, щоб воно різко полетіло.
- Взяти зірочку за одну сторону і кинути на велику відстань.
- Можна влаштовувати конкурси з дітьми, чий кидок буде далі.
- Іноді вони служать реквізитом для постановок або сценок про ніндзя.
- Таке орігамі стане чудовою прикрасою для будь-якого свята, наприклад, на новий рік.
Що потрібно знати новачкам
Складання таких паперовий клинків-зірочок дуже корисно, розвиває моторику, пам'ять і концентрацію. Однак під час роботи новачкам потрібно дотримуватися деяких правил:
- Якщо ви виготовили виріб і обмотали скотчем для додання жорсткості, не залишайте його в місцях, доступних маленьким дітям. У такої вироби дуже гострі і тверді краю.
- Обережно робіть кидок, намагайтеся не нашкодити самому собі.
- Для виготовлення сюрікена потрібні гостро наточеними ножиці, будьте максимально акуратно при роботі з ними.
- Аркуші паперу також мають гострі краї, не проводите по ним пальцем.
- Паперову зірочку можна кидати в людей і тварин. Особливо забороняється цілитися в очі.

Трохи з історії
Не всі знають, що виріб може зустрічатися двох видів. У першому випадку це бо-сюрікени - зброя витягнутої форми, швидше за нагадує спис для метання. А в другому - Хіра-сюрікени. Як метати:
- Бо. Під час кидка напрямок польоту і траєкторію обертання регулюють середнім і безіменним пальцями. Лезо обов'язково направляється в сторону від себе, може обертатися під час польоту лезом або навколо своєї осі.
- Хіра. Ця зброя, нагадує зірку з гострими променями. Тут ми якраз і розглянемо, як спорудити такий сюрікени з паперу. Це виріб потрібно кидати ребром від себе і гострим краєм від долоні. Кидок точно вперед, щоб паперовий клинок летів по прямій лінії і стрімко. Він також повинен швидко обертатися навколо своєї осі, тому в центрі зброї раніше робили невеликий отвір.

техніка виготовлення
Створення метальної вироби для дітей - це робота з папером. Для відмінного результату необхідно чітко слідувати інструкції і знати кілька нюансів:
- Слідкуйте за тим, щоб місця всіх згинів були добре випрасувати і вирівняні.
- Ідеальною папером для сюрікена є журнальна.
- Завжди перевіряйте симетричність всіх елементів.
- Деякі використовують скотч для обважнення конструкції, проте виріб і так повинно добре літати.
- Паперові зірочки ніндзя іноді використовують на літніх барах для прикраси коктейльних склянок. В середині сюрікена роблять отвір і встромляють паличку або зубочистку.

Що вам буде потрібно для виготовлення цієї забавної вироби своїми руками:
- Канцелярський ніж або гострі ножиці.
- Широкий скотч. Використовується для обважнення і захисту орігамі.
- Папір для орігамі. Можна також використовувати листи А4, кольоровий папір і навіть листи з журналів і газет з картинками.
Як зробити сюрікени з паперу, використовуючи схеми, показано на відео.
Паперове чотирикутне зброю
Ви можете скласти паперового ніндзя разом з дитиною, це дуже корисно і цікаво. У фіналі сюрікени можна прикрасити картинками або візерунками.
Якщо всі інструменти і матеріали готові до роботи, можна приступати:
- Вирізаємо з обраного заздалегідь листа рівний квадрат.
- Ділимо лист лінією рівно посередині, щоб розрізати на дві рівні частини. Якщо раптом ви хочете створити різнобарвне виріб, підготуйте відразу папір іншого кольору і з неї вже робіть другу частину квадрата.
- Обидві частини складаємо навпіл ще раз строго по середній лінії. У нас вийшли два прямоугольнички. Тепер складаємо куточки так, як показано на фото.
- Складаємо обидва відрізка так, як на схемі.
- У нас вийшли дві деталі, дзеркальні один одному. Поєднуємо їх так, як зображено на прикладі. Для цього перевертаємо праву іншим боком і поєднуємо з лівої.
- Найвідповідальніший етап - складання. Ми засовуємо трикутнички праворуч і ліворуч під край центральних трикутників. На схемі все показано.
- У нас вийшла геометрична фігура з 10 кутами.
- Розгортаємо 10-кутник лицьовою стороною вниз, протягуємо все незаймані куточки в зазори.
- Зірка для метання готова до польоту! Процес створення сюрікена з паперу своїми руками, показаний на картинках з інструкцією нижче. З таких чотирикутних метальних дисків можна зібрати красиві конструкції з безліччю модулів.
Восьмикутний паперовий диск
Щоб змайструвати восьмиконечную зірку, повинні бути зроблені спочатку 8 заготовок. Ваше виріб може бути різнобарвним, однотонним або прикрашене малюнками і написами.
Робимо за схемою:
Другий варіант восьмиконечной зірки
Покроково це процес буде виглядати наступним чином:
- Візьмемо два аркуша А4 і робимо так, як показано на схемі. У результаті повинно вийти 2 рівних квадрата.
- Кожен квадрат розрізаємо на 4 частини, щоб вийшло 8 маленьких квадратів. Кожен складаємо по аналогії з фото.
- Складаємо куточки зверху, знизу потрібно зробити вигини по діагоналі і один вздовж, який буде зовні. 8 квадратиків потрібно зібрати по колу, при цьому кожен раз гострий куточок однієї деталі потрібно вставляти в кишеню інший, де знаходиться зовнішній поздовжній вигин. У процесі складання повинні залишитися на деталях маленькі куточки.
- Ці маленькі куточки вставляємо в зазори, де це можливо.
Всі елементи потрібно змістити до центру, і паперовий клинок з 8 променями готовий! Процес створення паперового сюрікена поетапно показаний на відео.
Кілька цікавих варіантів
Орігамі вироби сьогодні дуже популярні, тому змайструвати сюрікени з паперу найпростіше. Але є ще пара оригінальних ідей по створенню цього кишенькового зброї для самураїв.
CD-DVDсюрікен
Нам знадобиться старий компактний диск і трохи посидючості:
- На диск наносимо розмітку чорним маркером, як показано на фото. Повинна вийти зірочка.
- Можна просвердлити невеликі отвори, щоб надати виробу фігурного.
- Вирізаємо зірку по контуру. Краще використовувати канцелярський ніж, ножиці, навіть найгостріші, можуть зламати наш диск.
- Краї можна обробити наждачним папером і нанести лінії по контуру.
- У центр можна вставити шайби для посилення конструкції.
- Сюрікени готовий! Ваша дитина зможе відчути себе справжнім ніндзя. Можна поставити невелику стіну або перегородку з пінопласту, зброя входить в нього як в масло!
Ялинкова іграшка
Щоб вийшло оригінальна прикраса, можна використовувати яскраву кольоровий папір, фольгу або подарункову упаковку.
Схема створення аналогічна тим, що описані вище:
- Нам потрібні два квадрата однакового розміру, щоб на одному зробити розмітку під лінії згинів: горизонтальні і вертикальні.
- Потім складаємо квадрат в трикутник, розгортаємо і те ж саме зі зворотного боку. Як зробити сюрікени з паперу по техніці орігамі у вигляді ялинкової іграшки, показано на відео нижче.
- Робимо акуратний надріз, звертаємо трикутник трубочкою і підклеюємо.
- Ті ж дії повторюємо з усіма деталями, склеюємо їх разом і кріпимо зірочку за нитку або волосінь до ялинки!
Виріб-трансформер
Зробити таку саморобку буде складніше, потрібно чітко слідувати інструкціям і бути максимально уважним. Трансформер має складну структуру з восьми елементів і швидко перетворюється з кільця в восьмиконечную зірочку.
готовий трансформер
приступимо:
- Робимо з листа квадрат, згинаємо ого по діагоналі і складаємо навпіл. Всі лінії згину ретельно пропрасовуємо або робимо розмітку пунктиром для зручності (робити це не обов'язково, на схемі зображено для наочності).
- Куточки вгорі загинаємо до середньої лінії.
- Складаємо заготівлю в таку фігурку, як на фото.
- По лінії згину куточок зліва звертаємо всередину.
- Таких елементів потрібно зробити 8 штук, можна використовувати різну за кольором папір.
- Беремо 2 заготовки так, щоб подвійний куточок був направлений вправо. У нас повинен вийти тупий кут. Кінець правої заготовки вставляємо в кишеню лівої, шукайте саме сторону з одинарним кінцем. Кінчики лівої заготовки загинаємо всередину.
- Всі елементи з'єднуємо між собою аналогічним способом. Як зробити з паперу сюрікени трансформер, показано на відео нижче.
- Конструкція буде трансформером, якщо ви правильно з'єднайте перший модуль з останнім. Для цього спочатку загинаємо кінці останнього, як на фото.
- А тепер потрібно легким рухом руки зрушити боку, протилежні одна одній, в центр. Повинно зникнути отвір в середині, і виріб вже не схоже на кільце, це восьмиконечная зірочка! Щоб назад зібрати кільце, потрібно трохи потягнути за боку.
Це паперові клинки відмінно літають, особливо якщо їх запускати не у вигляді зірки, а в формі кільця з отвором в центрі. Ваші діти обов'язково оцінять!
техніка метання
Саморобні конструкції добре літають, якщо при їх створенні дотримані всі нюанси. Як правило, сюрікени в польоті повинен віртуозно обертатися навколо своєї осі.
3 основні методи метання:
- Від стегна. Метати потрібно однією рукою знизу нагору.
- Від грудей. Кидок здійснюється однією кистю у напрямку від грудей. Рух руки нагадує роздачу карт.
- Через потилиці. Кисть у своєму розпорядженні трохи за вухом протилежного боку, а сам кидок аналогічний кидку від грудей.
Зовсім не обов'язково метати паперові зірки по одній, можна відразу кілька штук. Для цього вироби складаються разом невеликий колодою, а технологію кидка можна вибрати за бажанням, яка вам найбільш зручна. Як можна зробити сюрікени самурая з паперу, показано на відео зі схемою.
Метання такого орігамі допоможе вашій дитині тренувати спритність, влучність і координацію. Також можна навчитися розраховувати відстані кидка, відточувати попадання в ціль і покращувати моторику рук. Щоб тренування були безпечними, поясніть вашим дітям, що не можна цілитися в людей і тварин. Особливо в голову і шию, інакше можна отримати невелику рану, якщо кидок був сильним.

Школярі люблять робити паперові сюрікени, так це швидке і гарне орігамі. Як правило, це конструкції модульного типу, зібрані з декількох елементів в один виріб цікавої форми. Для його створення можна використовувати будь-які підручні матеріали, але найзручнішим є папір або картон. Обов'язково спробуйте зібрати ці маленькі зірочки з дитиною і влаштувати змагання, чиї полетять далі.
Діти можуть також грати з ними у дворі, змагаючись, у кого більш складна модель. Прикрашати такі іграшки можна східними написами і візерунками, що дуже символічно для паперових зброї справжніх самураїв. Сам процес створення не займе багато часу, всього 15 хвилин - виріб готова!
Як зробити з паперу зброю ніндзя у вигляді сюрікена, поетапно зображено на відео майстер-класі.