Найчастіше вафельну папір використовують для харчової друку. Надрукованими на такому матеріалі картинками з легкістю можна прикрасити торт або капкейкі. Крім друку їстівну папір використовують і самостійно. Нею можна декорувати поверхню торта або ж виготовити з неї окремі елементи. Наприклад, квіти.
Вафельная папір, або, як ще її називають, рисова в своєму складі містить воду, рослинне масло, крохмаль - більше нічого. За своїм складом, як видно, вафельна папір куди більш простий харчовий продукт, ніж та ж мастика. За своєю товщині папір буває тонкою і щільною. Для виготовлення квітів ми рекомендуємо використовувати саме тонкий варіант. Робота з вафельної папером в чомусь схожа на роботу зі звичайним папером. Правда, є деякі особливості. По-перше, вафельна папір досить тендітна, її складно зігнути навпіл без заломів. По-друге, цей матеріал трохи капризно веде себе з рідиною, він легко вбирає воду і при її надлишку тане.
Флористика - завжди цікавий і творчий процес. Цукрові квіти вже давно не викликають особливого подиву, їх використовують для кондитерського декору ще з кінця 19 століття. Вафельная ж флористика не має такої довгої історії, проте від цього не менш цікава.

Для вафельного квітки візьмемо:
- тонку вафельну папір;
- харчові барвники (гелеві або сухі);
- діоксид титану;
- дріт;
- тейп-стрічка;
- тичинки для квітів;
- трафарети для пелюсток (можна використовувати металеві вирубки);
- харчові фломастери;
- ножиці;
- пензлика

Відріжемо від квіткової дроту 12-13 сантиметрів, зігнемо навпіл, на згині помістимо пучок тичинок і закрутимо дріт по спіралі. Закріпимо все тейп-стрічкою. Тейп-стрічку при роботі варто трохи натягувати, покриття повинне бути щільним, а тичинки зібрані разом.
Змалюємо трафарети для пелюсток за допомогою харчового фломастера на тонкій вафельної папері. Ми взяли набір вирубок для півоній і вибрали форми розміром 5 і 6 сантиметрів. На квітку потрібно приблизно по 13-15 пелюсток кожної довжини. Виріжемо кожна пелюстка і за бажанням додамо кілька довільних надрізів на закінчення. Так квітка буде виглядати більш реальним і живим.
Краплю барвника розведемо з невеликою кількістю води, додамо трохи діоксиду титану. Так колір буде не настільки насиченим. Тут можна пограти з поєднаннями: від темного до світлого відтінку, або змішати кілька близьких кольорів. Не обмежуйте свою фантазію, - квіти можуть бути не тільки білими або рожевими, а й сірими, чорними, блакитними ... При фарбуванні пелюсток намагайтеся не надто сильно просочити їх водою. Офарблюйте по 2-3 пелюстки. Якщо ви пофарбувати відразу все, вони встигнуть висохнути і їх досить складно буде кріпити.
Збирати квітка починаємо з пелюсток меншого розміру.


Збираємо по колу. Спочатку кріпимо перші три пелюстки, потім по очередно всі інші. При бажанні деякі з пелюсток можна загнути в будь-яку зі сторін. Після того, як маленькі пелюстки закінчилися, починаємо кріпити великі. Кожен з пелюсток намагайтеся закріплювати біля основи, що залишилася ж частина не дуже сильно приминати один до одного.
Готовий квітка встановіть вертикально і дайте йому висохнути. Після того, як він просох, можна додати кілька колірних штрихів сухими барвниками, завдавши їх на пелюстки пензлем, і закріпити квітку на торті.
З любов'ю, команда Tortomaster і Марія Сухомлина
рекомендовані товари
← Всі статті