Статьи

Така різна акварельний папір! Як вибрати і де купити.

Hi, guys! Сьогодні ми хочемо вам в загальних рисах розповісти про те, яка буває папір для акварелі, ніж вона різниться між собою і для яких технік підходить. Дуже сподіваємося, що інформація, викладена нижче, дозволить початківцям аквареліст відчувати себе в художньому магазині більш впевнено, не губитися в різноманітті склеювань, рулонів, Скетчбук і без допомоги продавця читати маркування на упаковках. Ну що, поїхали?!
Акварельний папір класифікується за кількома параметрами: способу виробництва, щільності, фактурності, матеріалу з якого вона виготовлена.

Фотографії клікабельні і ведуть на сторінку з описом паперу.


Спосіб виробництва. Маркування, яка може позначати тип паперу у різних виробників.
Гаряче пресування (HP - ГП Hot Pressed - Satine (French) - smoоth). Цей тип паперу найгладший за рахунок того, що вологий лист сушиться за допомогою нагрітого преса. Через те, що текстура листа виражена слабо, вона відмінно підходить для тих, хто вважає за краще в малюнках опрацьовувати велику кількість деталей. Вода і пігмент на цьому папері не розтікається красивими розводами, а як би збирається в калюжі. Добре використовувати такий папір для комбінованої роботи різними матеріалами, наприклад, акварель + лайнер, а також для акварельних олівців. Лайнер залишає на ній тонку чітку лінію контура, акварель лягає яскраво, а акварельні олівці дають повноцінний штрих, який дуже легко розмивається, не залишаючи слідів пігменту.
На папері ДП легко робити заливку, відмивання (виконувати всю роботу сильно розведеною фарбою шар за шаром, не змінюючи пропорції води і пігменту на кисті. Видаляти, освітлювати певні ділянки роботи, пом'якшувати краю між фарбами) і працювати лессировками (наносити кілька шарів фарби один поверх іншого для досягнення оптичного ефекту змішування кольорів).
Холодне пресування (NOT - Cold Pressed - Grain Fin (french) - medium). Папір цього типу має середнє або велике зерно, вона більш шорстка, що забезпечує хороше зчеплення фарби з поверхнею. Це папір для більшості технік, так звана золота середина.
Фактурна папір (Rough - Torchon (french) проводиться шляхом природного висихання без використання преса. Зерно у такого паперу велике, для робіт з високим ступенем деталізації не підходить. Відмінно працює з «мокрими» техніками, годиться для роботи з технікою вишкрібання (зняття верхнього шару фарби з сухого малюнка, відкриваючи папір, за допомогою леза, скальпеля, ножа і т.п. інструментів), процарапуванії (по мокрому малюнку держаком кисті або іншим предметом проводяться потрібні лінії).

Фото з блогу kuzzy_lien
Фото з блогу kuzzy_lien


Щільність паперу.
Щільність паперу вимірюється в грамах на квадратний метр. Так як щільність по цифрам відразу уявити важко, то орієнтуйтеся на офісний папір, яку в руках тримали все без винятку. Її щільність складає 80 г / м2.
Чим вище щільність, тим товщі папір, чим товще папір, тим краще вона себе веде при змочуванні водою: менше жолобиться, легше приймає первісну форму після висихання, дозволяє витримувати багаторазове змочування. Однак чим вище щільність паперу, тим дорожче вона буде коштувати.
В основному у художників в ходу папір щільністю 280-300 г / м2, але деякі використовують і 400 і 680 г / м2 . Оптимальна щільність акварельного паперу починається від 200 г / м2 ( учнівська папір 200-250 г / м2 ), Папір з маркуванням нижче 150г / м2 для акварелі брати не рекомендується, ну ви зрозуміли вже чому.


З чого роблять папір для акварелі
З чого роблять папір для акварелі?
Папір виготовляють з целюлози, бавовни і змішують ці два матеріали в різних пропорціях. Різниця між бавовною і целюлозою полягає в ступеня поглинання води і фарби.
Бавовна (100% cotton) вбирає воду і фарбу легко і швидко, що дозволяє домогтися більшості акварельних ефектів. Дуже добре підходить для технік, які передбачають роботу з багатошаровістю. Однак саме тому, що фарба так легко вбирається, наводити колір потрібно яскравіше, після висихання він блідне. Визначити бавовна в складі можна ще й таким способом: потягнути за куточки паперу, вона повинна пружинити і злегка розтягуватися. Хоча імениті виробники завжди вказують склад на упаковці.
Целюлоза вбирає воду гірше, що дозволяє малювати на ній в мокрих техніках, проте для багатошарової живопису цей папір не підходить. Лесировки, відмивання і інші подібні прийоми виключені тому, що нижній шар фарби, навіть якщо він висох, все одно буде розмиватися. Папір з целюлози відмінний вибір для тих, хто пише в техніці A la Prima (робота в один шар по «мокрому»).
Тепер закріпимо отримані знання


У яких форм-факторах акварельний папір можна купити
У яких форм-факторах акварельний папір можна купити.
Рулон. Рулон - відмінний вибір для тих, хто вважає за краще малювати в різних форматах і вже визначився з улюбленим типом паперу. Тут все просто, купуєте величезну скатку 1,13 × 9,16 м, нарезаете хоч на листівки, хоч на ватмани і вперед!
Окремі листи . Папір для тих, хто хоче спробувати все і відразу. Дозволяє купити один лист відповідного розміру, тиснення, щільності і випробувати його в різних техніках. Найоптимальніший варіант для тих, хто шукає «свою справжню паперову любов».
4-х сторонні склейки . Дуже зручний форм-фактор для тих, хто ходить писати з натури. Дозволяє працювати з листом, що не натягуючи його на спеціальний планшет, що знижує вагу пленерного обмундирування. Приємно, що подібні планшети випускаються в самих різних розмірах, є з чого вибрати. Крім того, в цій категорії можна підібрати як папір з бавовни, так і з целюлози.
блокноти . Підходять для швидких замальовок, начерків та ескізів. Всі роботи будуть в одному місці, завжди можна подивитися різні варіанти, які не копаючись в купі листів.


Скетчбук . Відмінний варіант для тих, хто любить подорожувати і складати тематичні альбоми - такий собі художній щоденник, де можна не тільки намалювати картинку, але вклеїти фото, написати текст.

Відмінний варіант для тих, хто любить подорожувати і складати тематичні альбоми - такий собі художній щоденник, де можна не тільки намалювати картинку, але вклеїти фото, написати текст


Ну і наостанок хочеться дати вам одну пораду: «Не слухайте ніяких рад у виборі паперу і не приймайте відгуки про неї близько до серця».
Те, що подобається одному, абсолютно неприйнятно для іншого. Всі працюють в різних техніках, по-різному накладають фарбу і люблять різну фактуру. У виборі паперу доведеться керуватися тільки особистим досвідом, а для цього доведеться перепробувати тисячу варіантів. Якщо ви зовсім ще не знайомі з аквареллю, починайте з якісної целюлози холодного пресування (наприклад, Montival або Aquarelle від Canson , Ну або з будь-якої учнівської ) І поступово розширюйте свій кругозір. Коли зрозумієте, яка техніка малювання вам підходить більше, то дізнаєтеся, на яку професійну папір дивитися в подальшому.

Удачі вам і всього самого найкращого!

Ну що, поїхали?
З чого роблять папір для акварелі?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: