Статьи

Як користуватися вітражними фарбами: 8 порад по роботі для новачків

  1. 1. Як підготувати поверхню?
  2. 2. Як малювати вітражними фарбами по склу: піпетка або кисть?
  3. 3. Контур обов'язковий чи ні?
  4. 4. Як розфарбовувати вітражними фарбами?
  5. 5. Як коригувати дефекти і видалити вітражні фарби зі скла?
  6. 6. Чим розбавити вітражні фарби, якщо вони загусли?
  7. 7. Як змішувати вітражні фарби і отримувати нові відтінки?
  8. 8. Чому не можна торкатися до поверхні фарби на лакової основі?

Мені часто ставлять запитання про те, як користуватися вітражними фарбами, з чого потрібно почати роботу, як підготувати поверхню скла до розпису, як правильно наносити контур з тюбика і так далі ...

У цій статті я хотіла б дати кілька порад, як працювати вітражними фарбами для початківців, щоб навіть перший досвід був вдалим і приніс задоволення і радість.

1. Як підготувати поверхню?

Перед тим як наносити вітражні фарби на скло, дзеркало або кераміку, поверхню потрібно промити і знежирити, щоб фарба краще лягала, зчеплення зі склом було краще, і ... вітражна фарба не відшарувалася в майбутньому.

Для миття підійде будь-який миючий засіб. Знежирити можна спиртом або засобом для миття скла. Другим варіантом користуються набагато частіше, особливо, якщо поверхня велика і плоска.

Мені часто ставлять запитання про те, як користуватися вітражними фарбами, з чого потрібно почати роботу, як підготувати поверхню скла до розпису, як правильно наносити контур з тюбика і так далі

Знежирити скло можна засобом для скла

Всім відомо, що наша шкіра виділяє шкірне сало, а на долонях рук і ступнях ніг, він виробляється особливо інтенсивно. ... До речі, тому відбитки пальців, добре видно саме на склі та металі. Знежирити скло потрібно саме від шкірного жиру!

Під час роботи, бажано не торкатися поверхні скла руками, щоб не залишати відбитки пальців або долоні. Під руку можна підкласти, наприклад, паперову серветку. Дуже зручно…

2. Як малювати вітражними фарбами по склу: піпетка або кисть?

Принадність вітражних фарб полягає в тому, що їх можна наносити не тільки пензлем, а й за допомогою піпетки, що залежить від основи матеріалу і висоти заливки фарби.

Піпеткою, наприклад, зручно заливати великі простори, а пензлем потім розподіляти фарбу по поверхні. По крайней мере, так працюю я .... Приловчилися і робота йде швидше і цікавіше! Поверхня виходить рівна, гладка, прямо як даний кольорове скло! Але в основному, вітражні майстри працюють пензлем.

На фото я заливаю фарбу спеціальної піпеткою, але можна взяти звичайну піпетку з аптеки


Все залежить від кінцевого результату, який ви хочете бачити після закінчення роботи. Що вибрати кисть або піпетку, вирішуйте самі ... У будь-якому випадку, спробувати потрібно і те і інше, щоб зрозуміти, що найкраще підходить саме вам!

Якщо ви новачок, то вам буде корисно знати, що вітражні фарби бувають на різних засадах. І перш, ніж відправлятися в магазин і робити вибір, було б непогано розібратися, що і як.

3. Контур обов'язковий чи ні?

Зазвичай, класичні розписні вітражі або розпису на склі мають контури. Якщо ваша мета - красиві рівні розпису, використовуйте рельєфну фарбу або витражную свинцеву стрічку.

Пам'ятайте: все лінії контуру повинні бути замкнутими. Якщо десь в контурі є розрив, фарби перетечуть, змішаються, і це може зіпсувати вашу працю.

Найчастіше користуються чорним контуром або кольором олово, що імітує метал


Якщо, звичайно, це не безконтурная техніка, де контур використовується не для стримування вітражного фарби, а скоріше, несе декоративний характер. В іншій статті, можна почитати все про найпопулярніші техніках вітражного розпису

І звичайно, у кожного виробника є свої контурні фарби в тюбиках різних кольорів. Мені особливо подобаються ті, які імітують срібло або золото.

Мені особливо подобаються ті, які імітують срібло або золото

Золотий контур чудово виглядає в сюжетних картинах на склі

Обов'язково дайте рельєфному контуру просохнути близько 20 хвилин, перш ніж ви приступите до розпису вітражними фарбами! Враховуйте це! При роботі вітражними фарбами важлива послідовність дій одного за іншим.

4. Як розфарбовувати вітражними фарбами?

Заливка фарбою і заповнення елементів в вітражного розпису - це, мабуть, найцікавіша частина. Починати заповнення кожного сектора потрібно з серцевини, поступово профарбовуючи ділянки поруч з контуром. При цьому на сам контур «залазити» не бажано, інакше розпис буде виглядати неакуратно і не так ефектно.

При цьому на сам контур «залазити» не бажано, інакше розпис буде виглядати неакуратно і не так ефектно

Почати вчитися розписувати можна з бутонів великих квітів

Фон можна розфарбувати в останню чергу. Але є інші варіанти розписних скляних картин, де основний фон складається з акрилової фарби і ... газети! Таке декоративне оформлення скляної картини, гармонійно виглядає в ансамблі з вітражними лаковими фарбами!

Таке декоративне оформлення скляної картини, гармонійно виглядає в ансамблі з вітражними лаковими фарбами

Спеціально для любителів вітражного живопису, я розробляю і записую Майстер класи в відео форматі. Один з таких уроків може підійти навіть початківцям, так як «розжував» детально і зрозумілий буде кожному. А також ідеально підійде для тих, хто хоче насолодитися спокійним уроком як Арт- терапії для релаксації і заспокоєння.

5. Як коригувати дефекти і видалити вітражні фарби зі скла?

Початківець художник майже завжди стикається з проблемами при роботі з вітражними фарбами: випадково «ляпає» більше матеріалу, зафарбовує контур, створює бульбашки. ... Коригувати ці дефекти потрібно відразу, поки фарба не підсохла.

Бульбашки, наприклад, зручно «виганяти» до контуру, або «лопати» голкою або зубочисткою. А надлишок фарби можна зняти пензлем або ватною паличкою.

Витекла фарбу за межі контуру можна зняти чистою пензлем, змоченою в розчиннику

Випадково фарбує контур зручно очистити пензликом або паличкою, змоченою в розчиннику або воді (в залежності від основи вітражного фарби). Розчинником ж можна повністю зняти вітражні фарби зі скла, поки вони не висохли.

6. Чим розбавити вітражні фарби, якщо вони загусли?

Запам'ятайте: якщо ваш робочий матеріал загус, розводити його можна тільки спеціальним розчинником, бажано тієї ж фірми, що і фарби! Чому?

Якщо ви водою розбавити вітражні фарби на водній основі, після висихання вони потьмяніють. Те ж саме відбувається з органічними фарбами. Уайт Спіріт «вбиває» фарби на лакової основі.

Неправильний розчинник погіршує зчеплення з поверхнею, зменшує стійкість до ультрафіолету, блиск і початковий відтінок.

Неправильний розчинник погіршує зчеплення з поверхнею, зменшує стійкість до ультрафіолету, блиск і початковий відтінок

Чистота і прозорість кольору - головний показник вітражних фарб

Щоб закінчена розпис не потьмяніли і не стала каламутною, а фарби не змінили склад і свої властивості, користуйтеся спеціальними розчинниками, призначених для цих цілей! У кожного виробника фарб вони є!

Безліч вітражних робіт було зіпсовано, коли художники неправильно розводили загусла вітражні фарби.

7. Як змішувати вітражні фарби і отримувати нові відтінки?

На жаль, н е у всіх виробників вітражних фарб є такий великий вибір фарб, як у французьких Pebeo Vitrail, наприклад. Не впадайте у відчай, адже фарби можна змішати і отримати необхідний відтінок!

Щоб отримувати нові кольори і відтінки, використовуйте спеціальну ємність з заглибленнями. Хоча можна обійтися звичайними кришечками від пластикових пляшок і іншими підручними ємностями.

Старі баночки з під крему можуть стати чудовою ємністю для змішування фарб

Починайте змішування з маленького обсягу фарб ... важливо пам'ятати, що темний колір створити простіше, ніж світлі тони. У будь-якому випадку, пізнання і навички приходять з практикою. Пробуйте змішувати і створюйте свої цікаві кольори і відтінки!

8. Чому не можна торкатися до поверхні фарби на лакової основі?

Якщо ви зробили ваш вибір на користь вітражних лакових фарб , Тут потрібно пам'ятати одне правило як аксіому: вітражні фарби на основі розчинника довго сохнуть!

Від будь-якого дотику в перші 30-40 хвилин залишиться відбиток пальця. Повне висихання відбувається через 8 і більше годин (точний час виробник вказує на баночці). Примусово сушити вітражні фарби не рекомендується, так як від цього вони втрачають блиск.

Також, тримайте свою роботу для повного висихання в місці, куди не потрапить пил, ... а то вийде «запорошений декор» на поверхні стекла😊 Хоча, кому-то такий варіант може сподобається ...

а то вийде «запорошений декор» на поверхні стекла😊 Хоча, кому-то такий варіант може сподобається

Безконтурная техніка на прикладі рудої кішечки: плавне змішування фарб всередині контуру

Як альтернативу склу, для цікавих робіт вітражними фарбами, я використовую ... полотно! Адже мало хто знає, що вітражними фарбами можна створювати чудові картини і на тканинній поверхні. Приклади робіт можна подивитися в «Галереї моїх робіт»

Взагалі ж, при наявності гарної фантазії і творчого цікавості, можна створити цікаві картини, якщо використовувати різні техніки: вітражні фарби і скло, вітражні фарби, скло, папір і поталь, вітражні фарби і полотно, вітражні фарби, полотно і акрил .... Це виходить вже креатив в змішаній техніці , Який дає величезні можливості в світі мистецтва!

  • Мистецтво полягає в тому, щоб знайти незвичайне в звичайному і звичайне в незвичайному.

Дені Дідро - письменник, філософ і просвітитель, 1713-1784

Спробувати свої сили в новому напрямку вітражного живопису можна Безкоштовно по Майстер класу «Квіти вітражними фарбами на полотні» . Пробуйте і створюйте свої дивовижні і неповторні роботи! Творчих успіхів!

Друзі, щоб стаття не загубилася серед безлічі інших статей в павутині інтернету, збережіть її в закладках. Так ви зможете повернутися до прочитання в будь-який момент.

Задавайте ваші питання внизу в коментарях, звичайно, я відповідаю швидко на всі питання

1. Як підготувати поверхню?
2. Як малювати вітражними фарбами по склу: піпетка або кисть?
3. Контур обов'язковий чи ні?
4. Як розфарбовувати вітражними фарбами?
5. Як коригувати дефекти і видалити вітражні фарби зі скла?
6. Чим розбавити вітражні фарби, якщо вони загусли?
7. Як змішувати вітражні фарби і отримувати нові відтінки?
8. Чому не можна торкатися до поверхні фарби на лакової основі?
1. Як підготувати поверхню?
2. Як малювати вітражними фарбами по склу: піпетка або кисть?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: