Статьи

Як зробити раколовки в домашніх умовах з пластикової пляшки, з сітки

  1. Як зробити раколовки будинку?
  2. Перший варіант раколовки
  3. Другий варіант
  4. Як зробити кільця раколовки?
  5. Як пришити сітку до борту раколовки?
  6. Як зробити раколовку у вигляді конуса?
  7. Як зробити раколовку з пластикових пляшок?
  8. Раколовка у вигляді ятеря

Всі люблять раків і багато в дитинстві напевно намагалися їх ловити. Використовувати крім спеціальних пасток, що продаються в риболовецьких магазинах, можна і зроблені самостійно, в домашніх умовах з підручних матеріалів.

Використовувати крім спеціальних пасток, що продаються в риболовецьких магазинах, можна і зроблені самостійно, в домашніх умовах з підручних матеріалів

Як зробити раколовки будинку?

Існує велика кількість різних пасток, але найпопулярнішими є дві. Це раколовка у вигляді конуса і ятеря.

Перший варіант раколовки

Для початку варто підготувати матеріали, знадобиться:

  1. металева сітка з дрібними осередками (приблизно 8 мм-2см);
  2. дріт; плоскогубці;
  3. кусачки;
  4. рулетка;
  5. сітка.

Відміряємо сітку приблизно 80 см-метр і розрізаємо ножицями для металу. Шматок сітки скручуємо трубочкою, а кінці скріплюємо між собою, для освіти «труби».

Тепер відміряє дріт необхідної довжини і скріплюємо їй кінці сітки по краях, що залишилися зубчики зрізаємо.

Вимірюємо утворилася коло в трубі і за допомогою маркера наносимо мітки на сітку. Вирізаємо ножицями, а вийшов гурток стискаємо в центрі, для освіти конуса з кола. І скріплюємо по - тим же принципом що і трубку, за допомогою дроту, а зайве відрізаємо.

Тепер слід скріпити дві отримані заготовки - конус і циліндр, так само по краю дротом.

Посередині кону має бути отвір, через яке рак буде забиратися до приманки, воно повинно бути досить широким для його входу, але не надто великим, щоб звідти вийти.

Перевагою такого типу раколовки є те, що вона міцніша в порівнянні з іншими і раки не можуть її пошкодити. Але істотний недолік - займає велику кількість місця, а значить, незручна при перевезенні.

Другий варіант

матеріали:

  1. Два кола зроблених з дроту;
  2. Сітка з дрібними осередками з нейлону,
  3. Міцні нитки;
  4. плоскогубці;
  5. Рулетка.

Для початку сіткою обтягаються два обруча Для початку сіткою обтягаються два обруча. Один повинен бути трохи менше по діаметру, ніж інший.

Після обтягування слід зайнятися бічними сторонами пастки - вони повинні бути скріплені з сітки з великим діаметром осередку, щоб раки могли туди забратися.

Після скріплення бічній частині сітки з двома кільцями - з меншим діаметром буде вгорі - до верхнього кріпиться нитка в декількох місцях.

Оптимально 5-7 кріплень. І вже за верхні нитки і буде підніматися пастка з раками з води.

Перевагою такої раколовки буде те, що за рахунок відсутності дротяного кріплення вона буде складатися і займати мало місця.

Види раколовок:

  • Раколовка з пляшок. Найпростіший спосіб, коли під рукою немає ніякої сітки або пастки, а руками ловити не виходить.
  • Мережи. Пристосування більш досконале ніж пастки. Рак з легкістю може увійти, але ніяким чином не зможе звідти вибратися. Є кілька типів: стоячі мережи (горловина вгорі), лежачі мережи (горловина може бути з двох сторін).
  • Конусная раколовка. Є отвір для входу раків.
  • У вигляді ятеря.
  • Раколовка - парасольку.
  • Кругла.

Крім раколовок, ловити можна ще й на вудку, як саморобну з прута і нитки з гачком, так і на професійну снасть. Мінусом є можливість зловити лише одного раку за раз.

При такому методі використовувати як наживку можна все що завгодно, наприклад: хробака, кукурудзу, хліб, протухнула рибу і м'ясо. Широко поширена ловля руками, вона підходить для місць з великою кількістю раків.

Застосовується ловля мережами.

Як зробити кільця раколовки?

Будуть потрібні матеріали: два відрізки дроту, одна довше, ніж інша (наприклад: 80см і 95см); кусачки; лінійка; маркер.

Для додання дроту круглої форми її потрібно зігнути навколо відра або каструлі, якщо вона м'яка.

При використанні більш твердого металу або дроту великої товщини, зігнути її можна використовуючи молоток, поступово додаючи округлу форму, щоб прискорити процес дріт можна попередньо нагріти.

Потім, кінці двох дротів загинають в різні боки і роблять на них невеликі зарубки, які потім скріплюють мідним дротом.

Провід слід намотувати в два ряди для виключення розмотування і розхитування скріплення. Кінці обмотки скручують між собою і загинають або ж споюють, для сильної фіксації.

Якщо є можливість, то без мідного дроту можна обійтися, скріпивши кінці дроту над газовим пальником або за допомогою паяльника.

Як пришити сітку до борту раколовки?

Вимірюємо за допомогою рулетки або лінійки діаметр отриманого кільця. Потім наносимо маркером на розправлену сітку вимірювання, окреслюючи коло. Вирізаємо його. При розрахунку діаметра кола, слід не забувати, що кілька сантиметрів потрібно додати для зазору.

Потім береться міцна нитка, наприклад капронова, і за допомогою великої голки (з широким вушком голки) прошивається сітка. Робити бажано кілька обмоток, а через кілька стібків фіксувати нитку вузлом.

Для міцності можна зробити 2-3 кола прошивки, тоді ймовірність розриву стає менше.

Для того щоб сітка не сповзла при її пришиванні, потрібно її прикласти і зробити кілька стібків по всьому периметру - тоді вона буде зафіксована і шити буде простіше.

Як зробити раколовку у вигляді конуса?

Буде потрібно два обтягнутих сіткою обруча, за принципом описаного вище. Потім кільця обтягаються сіткою збоку, для того щоб вони були зафіксовані їх скріплюють кількома обрізами дроту або спеціальними розпірками (не менше трьох).

Маленьке кільце має бути закріплено над великим, на відстані 15-20 см. При скріпленні необхідно стежити за симетрією всієї конструкції, щоб нічого не сповзала.

В результаті нагорі залишається вільний коло, куди рак може самостійно забратися, але ось вибратися буде вже неможливо.

Це одна з найпростіших раколовок. У не вміщається пристойну кількість раків, вона займає мало місця і досить просто робиться з підручних матеріалів.

Перевагою перед ятерем вважається те, що вона набагато рідше рветься і плутається.

Як зробити раколовку з пластикових пляшок?

матеріали:

  1. 4-8 пляшок прямокутної форми. Підійдуть найкраще від бутильованої води. Пляшки повинні бути на 5-6л.
  2. Ножиці або ножик. Для відрізання горлечка.
  3. Дріт для скріплення конструкції.

Пляшки моєму водою і відрізаємо шийку і шийку перед звуженням, потім його ж лійкою вниз вставляємо в пляшку. По периметру конструкція скріплюється дротом, щоб воронка не випала.

Потім пляшки скріплюються між собою дротом для утворення єдиної пастки.

У першій робиться велика кількість прорізів, вони потрібні для швидкого заповнення пляшки водою, а, отже, і швидкого занурення в воду.

До останньої в ланцюзі кріпиться вантаж, наприклад камінь.

Якщо робиться кілька пасток в різні місця, то пляшки не скріплюються дротом між собою, в кожній з них роблять отвір і підвішується вантаж.

Вся конструкція опускається в воду. Шийка відрізається з тією метою, що великий рак не зможе залізти всередину до наживки.

Це найпростіший і дешевий спосіб створення пасток, і підійде в тому випадку, якщо поруч немає ніяких матеріалів.

Але недолік в тому, що рак може досить просто вибратися з пастки, а так само те, що велика кількість видобутку всередину пляшки не поміститься, вона розрахована на два або три раку максимум.

Раколовка у вигляді ятеря

матеріали:

  1. Міцна дріт для кілець або вже готові кільця.
  2. Сітка з дрібним осередком (1-3 см).
  3. Нитка для фіксації (нейлонові або капронова).
  4. Плоскогубці для розрізання сітки і дроту.
  5. Лінійка або рулетка.
  6. Маркер для позначок.

Спочатку робимо з дроту кола і обтягуємо їх сіткою. Кола повинні бути однакового діаметра, їх виходить близько 5. Потім на однаковій відстані одна від одної вони обтягують сіткою, з точним дотриманням симетрії.

Вимірюється діаметр кіл і з невеликим додаванням (близько 7-10 см) відміряється на сітці. Вирізається два кола і з них формуються конуси. Посередині має бути невеликий отвір, щоб рак забрався всередину пастки.

Отримані конуси за допомогою нитки пришиваються з двох сторін утвореної кільцями і сіткою труби. Міцно фіксуються. Пастка готова до використання.

Перевагою такої пастки є її місткість і менша ймовірність, що видобуток зможе вибратися на волю.

Так само як і раколовка у вигляді конуса, ця може складатися, якщо зроблена з тканинної сітки, а не дротяної. Це забезпечить її простоту в зберіганні і можливість покласти навіть у рюкзак.

раколовки дуже просто зробити з підручних матеріалів як вдома, так уже і на місці безпосереднього лову раків. Зроблені самостійно пастки можуть бути саме таких розмірів, які вам найбільш зручні.

Так само істотний плюс у відсутності грошових витрат і необхідності пошуку потрібної конструкції по рибальським магазинам.

Як зробити раколовки будинку?
Як пришити сітку до борту раколовки?
Як зробити раколовку у вигляді конуса?
Як зробити раколовку з пластикових пляшок?
Як зробити раколовки будинку?
Як зробити кільця раколовки?
Як пришити сітку до борту раколовки?
Як зробити раколовку у вигляді конуса?
Як зробити раколовку з пластикових пляшок?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: