Статьи

Майстер-клас з розпису: Кришка для пляшки "Східна ніч"

Часом, коли розписувати пляшку, кришка від неї абсолютно не відповідає пляшці після розпису. Тому я вирішила зробити майстер-клас з декору кришок від пляшок.

Автор: Леонова Олена

Однією з моїх останніх робіт є ось така пляшка.

Кришка, яка додавалася до неї, металева яскраво червоного кольору, і, як ви розумієте, зовсім не вписується в образ нової пляшки. Ось з цієї кришкою ми і будемо працювати.

Для роботи нам будуть потрібні наступні матеріали:

  • кришка;
  • Запікаємо пластика ЦЕРН (Cernit) синього кольору;
  • «IDEA Decoupage», Maimeri, Італія. Склоподібний лак для декупажу;
  • Кисті (я використовую синтетику 0 або 1);
  • Для декору нам знадобляться бульонкі (Це дрібні кульки, які використовуються для декору нігтів). Придбати їх можна в відділах, де продаються засоби для прикраси нігтів. Вони бувають різних кольорів і розмірів;
  • Контур (я використовую L & B);
  • Допоміжні матеріали: ватні палички, зубочистки, ганчірка для промаківанія кисті і т.п.

п

Спочатку трохи про матеріали, які я буду використовувати.

Запікаємо пластика ЦЕРН (Cernit) - запікаємо полімерна глина. Німецька фірма-виробник The Clay Factory Ltd. Офіційний сайт - http://www.cernit.net/. Після запікання виріб з пластики Cernit дає воскоподобние поверхню, має високу міцність, деякою гнучкістю і не ламається. Завдяки різноманітності колірної гами даної пластики, можна домогтися неймовірних ефектів. Запікається дана пластика при 130 градусах не більше 30 хвилин (інакше може згоріти).

«IDEA Decoupage», Maimeri, Італія. Склоподібний лак для декупажу - водоразбавімие захисний лак. Формує особливо міцну плівку, яка захищає від атмосферних і механічних пошкоджень. Наносити пензлем на оформлену поверхню. Після повного висихання виріб має абсолютно гладку і склоподібну поверхню і набуває додаткового блиску. Процес вирівнювання відбувається самостійно і незворотній.

Отже, приступимо до виготовлення кришки.

крок №1

Перше, що нам необхідно зробити, це змінити колір кришки. Для цього ми будемо використовувати запікати полімерну глину ЦЕРН темно-синього кольору (можна використовувати ін. Види пластики: ФІМО, наприклад). Перед ліпленням пластику необхідно добре розім'яти, під впливом тепла рук вона стає більш пластичної. Потім з пластики розгортаємо корж круглої форми, я це роблю за допомогою звичайної банки. Коржик не повинна бути дуже тонкою, але і товстої вона бути не повинна :)

Запобіжні заходи - пластика це все-таки річ хімічна, тому не рекомендую для розкочування пластики застосовувати качалки або інші предмети, які в подальшому будуть використовуватися для приготування їжі. Після роботи з пластикою необхідно ретельно вимити руки і в процесі роботи намагатися не торкатися руками до очей і рота.

Після того, як ми розкатали пластику, отриманої коржем «обліплюють» нашу кришку, намагайтеся, щоб пластика лягала рівномірно і рівно. Всі нерівності потрібно постаратися розгладити, якщо якась кількість пластики потрапило на внутрішню сторону кришки, то це не страшно, її можна буде потім підрізати.

Порада: Як я вже говорила раніше, пластика стає м'якою і пластичною від тепла. Якщо вам стало важко з нею працювати, тобто вона занадто пластична на ваш погляд, то можна покласти виріб на кілька хвилин в холодильник, що б пластика стала більш жорсткою.

Якщо ви задоволені результатом, то далі запікаємо нашу кришку в духовці. Температура запікання даного виду пластики - 130 градусів, час запікання не більше 30 хвилин. Намагайтеся не перетримати пластику, тому що вона може пригоріти. Далі подаємо виробу охолонути. Після того, як виріб охолоне, можна обрізати надлишки матеріалу з внутрішньої сторони кришки, вирівняти нерівності на поверхні за допомогою шліфувальних шкурок. Також необхідно перевірити, щоб пластика не заважала кришці нормально закриватися на пляшці, якщо щось заважає, то це треба прибрати, обрізавши або відшліфувавши. Ось що у мене вийшло після запікання:

Ось що у мене вийшло після запікання:

крок №2

Тепер ми маємо основу, з якої і будемо далі працювати. Для початку нанесемо на кришку візерунок. Як візерунка я буду використовувати елемент орнаменту, яким розписана пляшка. Візерунок можна перенести на кришку за допомогою копірки або, якщо він простий, то нанести від руки. Контуром наносимо візерунок - я використовую контур по склу фірми L & B срібного кольору.

Ось що у мене вийшло:

крок №3

Після цього можна просто залити отриманий малюнок фарбою, але я піду іншим шляхом :) Для подальшої роботи я буду використовувати склоподібний лак і бульонкі. Бульонки бувають різних розмірів - раджу вибирати не дуже дрібні, їх простіше накладати, до того ж фактура вироби виходить більш цікава. Бульонки за кольором підбираю приблизно відповідні малюнку на пляшці. Далі отриманий візерунок по частинах заливаємо склоподібним лаком і наносимо щільним шаром бульонкі. Це робота дуже копітка - її можуть витримати тільки терплячі люди :)), але результат, на мій погляд, того варто. В даному випадку склоподібний лак використовується як основа, в яку кріпляться бульонкі. Пензлик після лаку можна помити звичайною водою. Бульонки наносяться в декілька прийомів, тобто заповнивши один фрагмент треба дати йому підсохнути - це робиться, щоб не змістити і не зіпсувати малюнок.

Порада: Я використовую для перенесення бульонок з баночки і для розподілу їх по поверхні виробу зубочистку. Якщо необхідно зачерпнути багато бульонок, то можна зубочистку змочити водою. На великі поверхні бульонкі можна просто акуратно насипати з баночки, тут головне не переборщити :) Бульонки потрібно намагатися розміщувати якомога щільніше один до одного і рівним шаром. До речі, рекомендую намагатися якнайменше чіпати ту поверхню, на яку вже нанесені бульонкі, тому що при дотику до них вони можуть втрачати свій колір, тобто попросту линяти :) Найкраще закріпити кришку на чому-небудь, але якщо все ж доводиться торкатися руками, то намагатися тримати частину з нанесеними бульонкамі, наприклад, серветкою.

Ось процес нанесення бульонок:

Ось процес нанесення бульонок:

крок №4

У фіналі я покриваю всю кришку ще декількома шарами лаку для закріплення. Кожен шар потрібно просушити і лише після цього наносити наступний. Тепер кришку можна використовувати, а пляшка отримала гідне завершення. Ось результати виконаної роботи:

А ось ще кілька прикладів декору кришок:

Фінальне примітка: Мною була зроблена спроба застосувати технологію декору пластикою до звичайних винним пробках. Часом пляшки закриваються саме ними. Але, на жаль, моя спроба зазнала краху. Пластика прекрасно обліплює пробку і класно декорується, але при випалюванні пробка розширюється, і пластика відповідно тріскається, Тому якщо захочете використовувати цю техніку для декору звичайної пробки, то для початку необхідно закріпити на ній основу, яка не дозволить їй розширюватися і буде стаціонарною. В якості такої основи можна буде використовувати, наприклад, звичайну металеву пробку від пляшки. Правда поки це тільки ідеї, експериментів мною не проводилося. Крім того, зауважу, що не можна «обліплювати» і запікати пластикові кришки, тому що в духовці вони розплавляться.

А взагалі це тільки один з багатьох варіантів оформлення кришок. Головне - це фантазувати.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: