Статьи

Вітражна розпис по склу

  1. Історія розвитку вітражного розпису по склу
  2. Вітражний розпис в сучасному інтер'єрі
  3. Переваги вітражного розпису

Увага! Особливі умови
при розміщенні замовлення "вітраж + конструктив" У липні 2019 року: Спеціальна пропозиція по оформленню стель, перегородок і вікон.
Тел .: +7 (985) 783-17-17
Увага

Вітражна розпис по склу - це самостійна технологія створення на склі мальовничих картин Вітражна розпис по склу - це самостійна технологія створення на склі мальовничих картин. Як і живопис взагалі, живопис на склі дозволяє промальовувати найдрібніші деталі, домогтися найтонших колірних переходів, максимально реалістично передати обсяг і форму. Робота може асоціюватися в результаті з акварельних малюнком, на якому проглядаються сотні колірних переходів і який вражає особливою легкістю форм.

Отримана прозора картина буде переливатися в променях сонячного або електричного світла, створюючи неповторне відчуття.

Історія розвитку вітражного розпису по склу

Вітражне скло має тривалу і різноманітну історію. Сучасні художники студії "стеклосфери" і технічно, і духовно є спадкоємцями майстрів, які залишили в століттях вогняні сполохи вітражних картин. Еволюція розпису на склі пов'язана з розвитком технологій виготовлення листового скла і фарб для малювання, а також з духовними пошуками людства, зміною світобачення і місцем релігії в житті суспільства. Вітражне скло з'явилося з того моменту, як навчилися виготовляти листове скло, котре з'явилося основою для цього виду мистецтва. Цей ривок в витражном справі стався в 10 столітті. До цього вікна декорували мозаїкою різних кольорів, але у цього матеріалу був свій недолік: їй було недоступно зображення дрібних деталей, півтонів, світлотіньових ефектів. Вітражна ж розпис, або живопис на склі, дозволяла не тільки домогтися цих якостей зображення, але і значно урізноманітнити сюжети. якщо раніше вітражні вікна були прикрашені в основному орнаментами, тепер на них з'являються фігури людей, тварин, птахів.

Першим барвистим складом, який наносили на скло, став так званий шварцлот. Ця фарба складалася з оксидів міді і заліза з додаванням легкоплавкого скла. Замішували порошок на вині, воді або маслі, після чого пензлем наносили малюнок на скло. Получавшийся відтінок був темно-коричневим. Готову розпис відправляли в піч на випал, щоб надійно закріпити розпис, адже вітражного вікна належало витримати і перепади температури, і опади, і вітер, і механічні дії.

Новий етап в вітражного розпису почався в 14 столітті. І знову на ситуацію вплинуло винахід більш якісного прозорого листового скла, розпис на якому виглядала по-іншому. В цей же період з'явилися і нові фарби, основою для яких були оксиди срібла. Живопис на склі відрізнялася тим, що їй було доступно зображення святих та біблійних персонажів. Вітражний розпис отримувала все більшого поширення, так як вітраж використовувався в середньо століття і до пізньої готики саме в культових будівлях, для яких такі образотворчі можливості було складно переоцінити.

Наступним кроком у розвитку вітражного живопису стало ускладнення композицій, поява багатофігурних сцен, які передавали динамічні сюжетні лінії біблійних текстів.

Епоха Відродження внесла в вітражне скло перспективу і обсяг. Вітражні зображення втрачають примітивність і стають все більш реалістичними.

У 18-19 століттях після тривалого періоду незатребуваності вітражного розпису і вітража взагалі для цього унікального мистецтва наступила епоха розквіту. технології вже дозволяли виготовляти великі скла відмінної якості.

Сьогодні розпис переживає черговий підйом, так як з церковних будівель і світських людних місць вона перейшла в оселі людей і міцно влаштувалася тут. Причому модифікації розпису по стелу унікальні в кожному окремому випадку.

Вітражний розпис в сучасному інтер'єрі

Сьогодні не існує обмежень у виборі основи під розпис. Якщо є скляна поверхня, значить, вона може бути розписана. вікна, двері , стелі , міжкімнатні перегородки , Фасади, вітрини, сходи, настінні панно, лампи, світильники , Плафони люстр, меблі, дзеркала, шафи-купе, зимові сади, декоративні ширми - все це може бути прикрашене вітражним розписом. Великою популярністю користується розпис предметів декору : Ваз, пляшок, свічників, склянок, тарілок і т.п. Взагалі розписне скло в інтер'єрі урізноманітнює його і робить воістину унікальним. Інтер'єрна розпис по склу створить у вашому будинку особливий настрій, неповторну атмосферу, виткану переливів з кольору і світла.

Коли мова йде про розпис, потрібно розуміти, що головну скрипку тут грає талант і особистість художника. Важливо, наскільки він професійний, талановитий, наскільки вміє чути замовника і прагне втілити його запити в реальність. Майстер повинен бути воістину віртуозний, адже робота над вітражним розписом йде як би наосліп, так як підсумковий варіант можна буде побачити лише після випалу: фарба розкривається лише тоді, коли вітраж вже дістають з печі.

Переваги вітражного розпису

Розпис дає великий простір для художніх експериментів, в цьому виді вітражного справи практично немає обмежень по вибору сюжету, адже кисті художника доступні будь-які кольорові переходи, будь-які форми і лінії, складна деталізація і фактурність.

Вітражний розпис відрізняється тим, що її основа - суцільне скло. Цей факт визначає багато практичних і функціональні переваги вибору саме розпису, а не традиційного вітража. Так, скло-основу при необхідності можна бронювати, захистивши себе і своїх близьких.

Розпис у багатьох випадках більш прийнятна, ніж набірний вітраж в силу своєї практичності. Наприклад, в дверних отворах, на самих дверях, де постійно йде механічна дія на вітраж при відкриванні та закриванні дверей, випадкове вітражного поверхні, в пріоритеті буде саме розпис, причому на товстому гартоване скло, так як набірний вітраж занадто вразливий.

Якщо ви вибираєте вітражне скло для вікон, то слід знати, що розпис на цілісному склі буде менш теплопровідних, а значить, дасть можливість зберігати тепло у вашому домі.

Якщо традиційні вітражі на паяної основі стилістично іноді бувають дуже яскравими для деяких стриманих інтер'єрів, то розпис можна чудово вписати в обстановку будь-якого житла.

Мінусів у живопису на склі практично немає: сучасні фарби та матеріали дозволяють художникам студії "стеклосфери" зробити розпис максимально довговічною.

Однак треба розуміти, що особливість роботи з керамічними фарбами полягає в тому, що останнім етапом процесу є випал при високих температурах. Результатом випалу стає спікання фарби зі склом, ці два компоненти стають єдиним цілим. Побічним ефектом цього процесу стає деяка зміна яскравості і чистоти кольору. Крім того, на склі залишається надзвичайно тонка, практично непомітна оку плівка, що нагадує собою патину і фактично є результатом окислення металів, що містяться у фарбах.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: