Статьи

Чому кури вищипують одне в одного пір'я і їх їдять?

  1. Чому кури вищипують одне в одного пір'я і поїдають їх?
  2. Як вирішити проблему, щоб кури не вискубували один у одного пір'я?
  3. Пропонуємо переглянути відео про те, як боротися з розкльову курей один одного:

Нерідко заводчики задаються питанням: чому кури вищипують одне в одного пір'я і їх їдять? Подібна поведінка пернатих отримало назву - птерофагія і воно завдає істотної шкоди фермерському господарству, а часто птах і зовсім гине. Все починається з вищипування один у одного пір'я, а потім, відчувши кров, у курей спостерігаються прояви канібалізму.

Чому кури вищипують одне в одного пір'я і поїдають їх?

За відгуками заводчиків, вищипування пір'я найчастіше доводиться на певні періоди життя пернатих. Це місяці, коли природних кормів, багатих на вітаміни і мікроелементами, немає або раціон бідний. Особливо недостатньо збалансований корм курей в зимовий період. В інших випадках висмикування і поїдання пір'я один у одного спостерігається у підростаючого молодняку ​​в період інтенсивного росту пера або линьки.

В інших випадках висмикування і поїдання пір'я один у одного спостерігається у підростаючого молодняку ​​в період інтенсивного росту пера або линьки

Все починається з вищипування один у одного пір'я, а потім, відчувши кров, у курей спостерігаються прояви канібалізму.

Щоб зрозуміти, чому кури вищипують одне в одного пір'я і їх їдять, потрібно послідовно проаналізувати можливі причини, а саме:

  1. Неповноцінний корм. Якісний і збалансований раціон курей - вкрай необхідна складова успішного ведення фермерського господарства. Корм обов'язково повинен включати наступні компоненти: білок, мікроелементи, вітаміни. Це життєво важливо для курей, і тільки маючи необхідні для росту і життєдіяльності речовини, птах зможе нормально рости і розвиватися. Щоб відкоригувати раціон особин, рекомендуємо прочитати статтю: Чим годувати-курей-несучок.
  2. Перенаселеність курника. Агресивна поведінка курей до один одному нерідко виявляється в зимовий період, коли птах проводить багато часу в замкнутому просторі. Вищипування пір'я і розклей один одного проявляється особливо в тісному приміщенні або в тому, в якому містяться кури різного віку. Більша і старша птах може таким чином показувати свою силу і виживати слабкий молодняк. Подібна поведінка може призвести до загибелі птиці. Вихід в такому випадку один - розсадити зграю в різні курники.
  3. Яскраве освітлення. Інтенсивність світла впливає на поведінку курей, продуктивність, апетит. Якщо освітлення буде занадто яскравим, то порушені птахи можуть стати агресивними по відношенню один до одного. Потрібно дотримуватися балансу і вибрати оптимальну яскравість. Якщо лампа занадто потужна, її варто замінити або пофарбувати вікна синьою фарбою. Це приглушить силу світла і агресія в курнику піде на спад.

У перенаселеному курнику особини можуть вискубувати пір'я один у одного через нудьгу.

Це основні причини, що пояснюють чому кури вищипують одне в одного пір'я і їх їдять. Якщо поспостерігати за пернатими, можна зробити правильні висновки і усунути недолік.

Як вирішити проблему, щоб кури не вискубували один у одного пір'я?

Багато заводчики, які зіткнулися з таким поведінку птиці, змогли вирішити проблему. Для початку потрібно давати пернатим достатню кількість таких речовин, а саме:

  • річкового ракушняка;
  • кускового крейди;
  • гашеного вапна, яка пролежала на відкритому повітрі не менше 6 місяців;
  • пічну або деревну золу;
  • риб'ячий жир в пропорції 100 гр на відро корму.

До позитивних результатів призведе підживлення курей дрібною рибою, рибними відходами або рибної борошном. Завдяки такому раціону, організм птахів буде отримувати достатню кількість мінералів.


Рекомендуємо прочитати статтю: Зміст курей несучок в зимовий період.

Птахівники з досвідом позитивно відгукуються про включення в раціон курей кормової сірки. В аптеці можна придбати препарат Метіонін, який дають з розрахунку 4 таблетки на 1 кг корму. Курс лікування триває 2 тижні. Сірку можна підмішувати до їжі. Доброю натуральної альтернативою є капуста білокачанна, яка від природи багата за змістом сірої. Для цих цілей підійдуть і капустяні відходи. Головне, щоб все кури у зграї мали можливість вживати цей цінний овоч.

Головне, щоб все кури у зграї мали можливість вживати цей цінний овоч

У перенаселеному курнику особини можуть вискубувати пір'я один у одного через нудьгу. Кури - це активні і рухливі пернаті. Вони люблять проводити багато часу в пошуку корму. Щоб зайняти їх, можна в курник висипати сіна, соломи. Деякі птахівники на солому висипають трохи зерна, тоді кури можуть шукати в соломі корм і клювати один одного їм не буде часу. Ще можна давати птахам в їжу не тільки терті овочі, але і цілу гарбуз або буряк. Вони протягом всього дня будуть зайняті його розкльову.

Якщо пташник переповнений, потрібно підкоригувати чисельність особин, які проживають під одним дахом. Рекомендована чисельність зграї на 1 м² близько 4-5 особин. Важливо оснастити пташник жердочками і сідала в достатній кількості. Щоб збільшити площу курника, можна побудувати додатковий ярус, на яких кури також зможуть відпочивати і сидіти.

Пропонуємо переглянути відео про те, як боротися з розкльову курей один одного:

Немає однозначної відповіді на питання: чому кури вищипують одне в одного пір'я і їх їдять? Важливо аналізувати кожну конкретну ситуацію і спробувати розібратися в поведінці пернатих. Якщо врахувати і прийняти до уваги всі перераховані рекомендації, то, швидше за все, проблему можна буде вирішити повністю. Продовжити читання на сайті fermeru.pro.


Чому кури вищипують одне в одного пір'я і поїдають їх?
Як вирішити проблему, щоб кури не вискубували один у одного пір'я?
Чому кури вищипують одне в одного пір'я і поїдають їх?
Як вирішити проблему, щоб кури не вискубували один у одного пір'я?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: