Статьи

Риб'ячий жир для дітей: який вибрати, користь і шкода, інструкція із застосування

  1. Корисні властивості
  2. Показання до застосування
  3. Протипоказання
  4. Шкода від прийому препарату
  5. Інструкція по застосуванню
  6. Критерії вибору, умови зберігання
  7. Продукція популярних виробників

Організм дитини не завжди разом з їжею отримує всі необхідні компоненти для росту і правильного розвитку. У цьому випадку показано застосування натуральних препаратів, в яких містяться необхідні речовини. До числа таких засобів відноситься риб'ячий жир - цінне джерело вітаміну D і поліненасичених жирних кислот Омега 3.

До числа таких засобів відноситься риб'ячий жир - цінне джерело вітаміну D і поліненасичених жирних кислот Омега 3

Корисні властивості

Риб'ячий жир , Який видобувається з печінки і м'яса риб сімейства тріскових, виглядає як масляниста рідка субстанція жовтуватого кольору з різким характерним запахом. Протягом століть цей продукт активно використовувався для зміцнення здоров'я. У Радянському Союзі риб'ячий жир в обов'язковому прядки давали дітям в дитячих садах, лікарнях, дитячих санаторіях.

Ріст і розвиток малюка починається ще в материнській утробі, і до досягнення дитиною 15-16 років клітини її організму діляться, розмножуються і дозрівають в високому темпі. З дитинства і до підліткового віку встигає якісно і кількісно змінитися обмін речовин, регулюють систему кілька разів інтенсивно перебудовуються.

Щоб клітини організму могли підтримувати необхідну активність поділу і дозрівання, їм потрібна велика кількість будівельного матеріалу. В процесі будівництва оболонок клітин задіюються ліпіди, для нормального ділення клітин потрібно вітамін А, засвоєння кальцію і ряду інших важливих речовин істотно знижується без вітаміну D. Всі ці важливі компоненти містить риб'ячий жир.

Даний продукт також багатий поліненасиченими жирними кислотами, які роблять інтенсивніше роботу мозку, сприяють підвищенню працездатності, служать джерелом енергії, завдяки чому дитина активніше розвивається і вчиться.

Даний продукт також багатий поліненасиченими жирними кислотами, які роблять інтенсивніше роботу мозку, сприяють підвищенню працездатності, служать джерелом енергії, завдяки чому дитина активніше розвивається і вчиться

При регулярному прийомі препарату на основі риб'ячого жиру дітям простіше справлятися з навчальним навантаженням в школі. А в більш ранньому віці вони швидше освоюють базові знання та вміння, добре розвиваються.

Риб'ячий жир для дітей надзвичайно корисний, оскільки:

  • Ненасичені жири допомагають організму засвоювати жиророзчинні вітаміни А, К, D, F, E.
  • вітамін D сприяє засвоєнню фосфору і кальцію, за рахунок чого необхідний для зміцнення кісткових тканин, правильного формування скелета. Дефіцит цього вітаміну в дитячому віці призводить до розвитку рахіту.
  • Вітамін А зміцнює клітинні оболонки. В першу чергу це важливо для дітей схильних до алергічних реакцій внаслідок підвищеної чутливості клітин. При дефіциті вітаміну А знижується гострота зору, слизові оболонки пересушується, нігтьові пластини розшаровуються і стають крихкими, волосся січеться.
  • Вітамін Е - потужний антиоксидант, необхідний для правильного функціонування мускулатури. При його недоліку порушується згортання крові.
  • Фосфор сприяє зростанню кісток, зубів, необхідний для правильного функціонування нирок і ЦНС.
  • Йод бере участь в багатьох процесах, необхідних для нормальної життєдіяльності організму. У ранньому віці дефіцит йоду провокує аномалії розвитку, розумову відсталість. Нестача йоду у дітей молодшого шкільного віку проявляється у вигляді млявості, апатії, зниження інтелекту, підвищеної сонливості.
  • Омега 3 поліненасичені жирні кислоти важливі для формування клітин мозку, зміцнення імунітету, нормального розвитку та роботи серцево-судинної системи. Дефіцит жирних кислот обертається затримкою росту і розвитку дитини, підвищеною стомлюваністю, зниженням працездатності.

Дефіцит жирних кислот обертається затримкою росту і розвитку дитини, підвищеною стомлюваністю, зниженням працездатності

Показання до застосування

Фахівці відносять риб'ячий жир до продуктів, дозволеним до вживання дітям з самого раннього віку. Але не слід давати препарат малюкам без консультації з педіатром, оскільки у дитини можуть бути протипоказання.

Риб'ячий жир Омега 3 медики прописують дітям в разі:

  • порушення нервово-психічного розвитку;
  • уповільненого зростання;
  • гіперактивності;
  • зниженого імунітету;
  • захворювань органів зору;
  • проблем з пам'яттю;
  • нестачі вітамінів D, А;
  • підвищеної дратівливості і розлади сну;
  • наявності алергії;
  • вродженої вади серця;
  • перенесеної операції або тривалої хвороби для відновлення організму;
  • підвищеної сухості шкірних покривів.

порушення нервово-психічного розвитку;   уповільненого зростання;   гіперактивності;   зниженого імунітету;   захворювань органів зору;   проблем з пам'яттю;   нестачі вітамінів D, А;   підвищеної дратівливості і розлади сну;   наявності алергії;   вродженої вади серця;   перенесеної операції або тривалої хвороби для відновлення організму;   підвищеної сухості шкірних покривів

У всіх цих випадках лікар повинен визначити дозування і тривалість прийому препарату.

Риб'ячий жир корисний для немовлят і для малюків на штучному вигодовуванні. Препарат, зокрема, використовується для профілактики рахіту. Новонароджений на штучному вигодовуванні не отримує жирних кислот, необхідних для розвитку, в складі звичайної суміші.

Протипоказання

Головним протипоказанням служить непереносимість морепродуктів. Людям з алергією на рибу не можна вживати як саме м'ясо риби, так і жир, що міститься в цьому м'ясі або печінки.

У список протипоказань також входить:

  • гіпервітаміноз (зазвичай підвищений вміст вітамінів є наслідком неправильного або безконтрольного прийому вітамінних комплексів);
  • ниркова недостатність;
  • хронічні хвороби печінки;
  • туберкульоз в активній формі;
  • наявність виразкових уражень дванадцятипалої кишки, шлунка.

Шкода від прийому препарату

Риб'ячий жир здатний викликати алергічну реакцію, особливо якщо препарат приймає дитина до року, у якого травна система ще не налагодила продукування необхідних ферментів.

У немовлят навіть мінімальну кількість препарату (його призначають по краплях) може викликати розлад травлення, яке проявляється у вигляді рідкого стільця . Щоб знизити ризик диспепсії, риб'ячий жир додають в звичну для малюка їжу.

Важливо уважно поставитися до кількості препарату, який отримує дитина. Передозування риб'ячого жиру трапитися не може, оскільки обсяг самого жиру в будь-якому випадку споживається відносно невеликий. Небезпека полягає в передозуванні вітамінів, що входять до його складу.

Ознакою гіпервітамінозу може служити порушення травлення - у дитини часто з'являються болі в животі, нудота. Гіпервітаміноз здатний спровокувати загострення хронічного панкреатиту, холециститу. Негативні прояви припиняються при скасуванні прийому препарату.

Негативні прояви припиняються при скасуванні прийому препарату

Найсерйозніший шкоду надлишок риб'ячого жиру в раціоні здатний нанести немовлятам перших місяців життя. Гіпервітаміноз вітаміну D провокує прискорене зростання кісткових тканин, в результаті чого джерельце на голівці малюка може зарости раніше покладеного. Це загрожує цілим рядом проблем, включаючи підвищений внутрішньочерепний тиск у дитини.

Інструкція по застосуванню

Так як риб'ячий жир входить в число фармакологічних засобів, його не можна вживати в якості постійної харчової добавки. Препарат застосовують за призначенням фахівця. Курс розрахований на кілька тижнів, протягом яких дитячий організм отримує таку кількість вітамінів і корисних речовин, щоб компенсувати їх нестачу. Процес лікування повинен контролюватися педіатром - він визначає тривалість курсу і дозування виходячи з потреб дитини.

Виробники випускають риб'ячий жир в капсулах і в рідкому вигляді. Рідкий препарат зручно давати в мінімальних дозах, саме він підходить для лікування немовлят і дітей до 2-3 років. З трьох років можна давати капсули.

Прийом риб'ячого жиру допускається почати з місячного віку немовляти. Зазвичай призначається по 3 краплі кошти два рази в день. Обсяг поступово наростає і до року досягає однієї чайної ложки двічі на день. До двох років риб'ячий жир дають уже по дві чайні ложечки двічі в день.

Починаючи з трирічного віку, рекомендований щоденний прийом засобу становить десертну ложку два рази в день. Дітям старше 7 років двічі на день дають по столовій ложці рідкого препарату.

Якщо використовується препарат Омега 3 в капсулах, їх кількість на один прийом залежить від обсягу капсули. Виробник вказує в інструкції рекомендовані дози для дітей будь-якого віку.

Незалежно від форми випуску препарату, риб'ячий жир дітям не можна давати натщесерце, щоб не спровокувати розлад травлення або алергічну реакцію. Особливо важливо це враховувати, якщо діти вживають препарат в капсулах.

Критерії вибору, умови зберігання

Рідкий риб'ячий жир. При покупці уважно вивчіть етикетку. Купуйте дитині тільки продукт, призначений для дітей! Препарати «для дорослих» випускаються за різними технічними регламентами, виробник може здешевити сировину або технологію, що позначається на якості і безпеки риб'ячого жиру.

Дитячий риб'ячий жир дезодорується, тому не має неприємного присмаку і запаху. Однак якщо вашій дитині немає рочки або він схильний до алергії , Постарайтеся знайти препарат, в якому не містяться ароматизатори.

Обов'язково зверніть увагу на наступні параметри:

  • флакон повинен бути виготовлений з темного скла, так як Омега 3 окислюються під впливом сонячних променів;
  • жир повинен бути налитий під пробку - чим менше повітря в ємності, тим нижче ризик процесу окислення жирних кислот;
  • дата випуску не повинна бути давньою, вибирайте препарат з запасом по терміну придатності.

Зберігати пляшку з риб'ячим жиром слід в холодильнику, кожен раз щільно закриваючи. Це значно сповільнить процес окислення риб'ячого жиру з втратою корисних властивостей.

Риб'ячий жир в капсулах, користь і шкода. Для виготовлення використовується добре очищений, дезодорована риб'ячий жир і оболонка з харчового желатину, яка легко розчиняється в шлунку.

Для виготовлення використовується добре очищений, дезодорована риб'ячий жир і оболонка з харчового желатину, яка легко розчиняється в шлунку

Капсули можна розжовувати. До переваг капсульної форми можна віднести:

  • сувора дозування (обсяг капсул фіксований, що дає можливість точно розрахувати дозу ліків);
  • зручність використання (можна брати з собою в поїздки або на довгі прогулянки, немає ризику появи жирних плям на одязі або навколишні предмети);
  • повна відсутність контакту риб'ячого жиру з повітрям завдяки капсулі і захищеність від світла в упакованому вигляді (препарат не вимагає зберігання в холодильнику, можна покласти його в аптечний шафка);
  • гарантія якості (на відміну від рідкого продукту, капсульний препарат підробляти складно, а тому економічно не вигідно);
  • привабливість для дітей (пити ліки з ложки діти у віці з трьох років часто відмовляються, а капсули, що нагадують цукерки, їдять із задоволенням).

Який варіант краще вибрати, рідкий або капсульний? Залежить від віку дітей. Немовлятам підійде тільки рідка форма, а дитина постарше сам здатний віддати перевагу. Однак не можна забувати про потенційну шкоду капсульного препарату. Деякі виробники, домагаючись смакової привабливості риб'ячого жиру, додають в капсули підсолоджувачі, барвники, ароматизатори.

Вибираючи риб'ячий жир, врахуйте, що такі добавки шкідливі для здоров'я дітей. Крім того, дитина починає сприймати риб'ячий жир не як ліки, а як ласощі, і може скористатися нагодою і з'їсти безконтрольно велику кількість капсул, як це часто буває з дитячими вітамінами.

Продукція популярних виробників

Використання добавок - не єдиний фактор, на який слід звернути увагу при виборі риб'ячого жиру. Важливо, з якої сировини виготовлений препарат, оскільки риба може накопичити в жирі високу концентрацію важких металів. З цієї причини не рекомендуються препарати, випущені в країнах Південно-Східного регіону.

Також важлива технологія виготовлення - якісний препарат отримують методом низькотемпературної очистки та обробки, так як нагрів руйнує значну частину корисних речовин, що містяться в риб'ячому жирі.

Дезодорування дозволяє практично повністю позбавити продукт від специфічного смаку і запаху.

На російському ринку користуються популярністю препарати наступних марок:

  • Меллер (Moller) (рідкий риб'ячий жир з печінки норвезької тески, містить ароматизатор);
  • Фінський риб'ячий жир Омега-3 (капсульний і рідкий);
  • «Біоконтур» (капсульний і рідкий російський препарат, дезодорована, без добавок);
  • «Рибка» (в капсульної формі, без добавок);
  • «Чарівна рибка» (рідкий препарат російського виробництва, без добавок, флакон оснащений зручною кришечкою-крапельницею);
  • «Кусалочка» (жувальні капсули, містять ароматизатори).

Широкий вибір препаратів дозволяє знайти риб'ячий жир, що підходить для дитини будь-якого віку. Але перед покупкою кошти для немовляти переконайтеся, що виробник вказав, що препарат підходить для дітей до року. Деякі виробники, перестраховуючись, завищують нижню межу допустимого віку, тому рекомендується дізнатися у педіатра конкретну назву відповідного засоби для немовляти.

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу

Який варіант краще вибрати, рідкий або капсульний?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: