- Огляд перед роботою
- комплект інструментів
- Підготовка віконної конструкції перед нанесенням фарбувальної основи
- фарбування

Якийсь час назад був величезний попит на пластикові вікна і людина не задавався питанням: «Що мені зробити зі старими?». Зазвичай їх замінювали вікнами ПВХ. Так, саме їх почали використовувати всюди: в квартирах, будинках, на дачі. У наш час мода на пластик закінчилася і повернулася минула технологія.
Зараз все частіше стали використовувати природний матеріал і дерево повернулося в наш побут. Деревину стали використовувати всюди: в оздобленні фасадів, інтер'єрів, виробництві дверей, сходів і вікон.
За рахунок унікальної текстури дерева можна створити цікавий дизайн віконних рам, та й виглядають вони набагато багатше і більш представницьким. Щоб зробити заміну рам необхідно оцінити стару установку, так як дерево довговічний матеріал. Може бути, вікна просто оновити і зробити їх як новенькі? Як же здійснюється фарбування старих дерев'яних вікон?
Потрібно діяти в кілька етапів:
- провести діагностику конструкції на зношеність;
- визначиться з необхідними інструментами;
- позбутися від старої фарби;
- обробити деревину;
- пофарбувати в бажаний колір;
- визначити вартість фарбування дерев'яних вікон.
Огляд перед роботою
Для того, щоб почати фарбування вікна необхідно провести огляд і виявити наскільки рама зіпсована. Пофарбувати нову дерев'яну раму можна без проблем, а для реконструкції старої потрібно чимало сил, часу і коштів. Потрібно очистити раму від облупилася покриття, зашпаклювати ямки, щілини, отгнівшие місця і обробити просоченням перед фарбуванням.
комплект інструментів
Для позбавлення від старого покриття в таких випадках вдаються до механічних і технічних прийомів.
До механічних прийомів відносяться:
- розчинники;
- змивки.

Будівельний фен
А до технічних:
- будівельний фен, скребки, ножі;
- шпателі різних розмірів;
- шпаклівка , Цвяхи, штапики;
- шліфувальна машина і наждакові паперу різної зернистості;
- грунтова суміш для деревини, фарбувальний матеріал на вибір.
Підготовка віконної конструкції перед нанесенням фарбувальної основи
Як фарбувати дерев'яні вікна з облупленою фарбою? Підходимо до цього питання в кілька етапів .
Обов'язково вибирайте відповідні погодні умови для монтажних робіт. Зайва вологість і виснажлива спека ні до чого. Для зручної реставрації рами краще зняти її і поставити в горизонтальне положення.
Прибрати старе покриття можна за допомогою будівельного фена. Під дією гарячого повітря барвна основа плавиться і шарами відходить від поверхні. За допомогою шпателя відійшов шар прибирається.

Зняття старої фарби
Важливо спрямовувати шпатель вздовж волокон дерева, щоб уникнути псування матеріалу. У місцях, де позбутися залишків буде важче, можна скористатися змивом або спеціальним розчинником. При нанесенні спеціальної рідини в недоступних місцях вичікуємо близько 30 хвилин. І за допомогою шпателя або ножа акуратно прибираємо розчинилися залишки.
Наступний етап - вирівнюємо поверхню, замазуємо тріщини і місця, прогнилі від часу і природних умов, шпаклівкою. Якщо дефекти досить глибокі, необхідно нанести її в кілька етапів. Від старих штапиков потрібно позбутися, адже це найбільш уразливі частини вікна. Шліфуємо раму до рівної і гладкої поверхні. Для полірування беремо шліфувальну машину і наждачний папір з різними зерновими покриттями: велику і дрібну.
Це дуже важливо! У грунтових сумішах присутні знезаражувальні речовини або антисептик, який перешкоджає розвитку різноманітних бактерій. Грунтовка обволікає об'єкт плівкою, за допомогою якої ідеально лягає будь барвник. Грунтові суміші подовжують життя вікон в рази.
Останній етап полірування закінчується дрібнозернистої папером. Конструкція готова, обробляємо грунтовкою.
фарбування
Операцію з ґрунтовкою закінчили, чекаємо повного висихання.
І, нарешті, найприємніший момент. Вибір кольору і фарбування. А який же фарбою краще пофарбувати дерев'яні вікна, адже вибір фарбувальних покриттів просто величезний?
Найважливіший момент - визначитися з бажаним відтінком. Але і це не найскладніше. Варто задуматися, якою фарбою краще фарбувати дерев'яні вікна, адже кожна по-своєму гарна. Для інтер'єрних робіт бажано вибирати менш шкідливі фарби, наприклад, акрилові. Вони створені на основі води і акрилатів, тому не виділяють шкідливих речовин і практично не мають запаху. За зносостійкості вони самі довготривалі, але швидковисихаючі на відміну від інших фарбувальних покриттів. Ідеальний колір зберігається на роки і не вимагає частого оновлення.

Процес фарбування дерев'яного вікна
Акрилове покриття діє як еластична плівка. Йому не страшні вологість, спека, різкі перепади температури. До того ж покриття є водовідштовхувальним. За безпеки воно гідно займає перше місце.
Для фарбування деревини відмінно підійдуть як зарубіжні, так і вітчизняні фарби від виробників:
- Емаль Livna - акрилова біла. Наноситися по дереву, металу, пластику.
- Новосибірськ - ідеально біла. Екологічно чистий матеріал, наноситься на будь-які поверхні. Може додаватися колір: Monycolor, NCS, RAL.
- Емаль по дереву Rezolux Profi для зовнішніх і внутрішніх робіт. Водостійка і еластична, підлозі глянцева, повітропроникна, морозостійка. Висихає за 2 години.
- Емаль по дереву, акрилова напівматова ВГТ ВД-АК-1179.
Для фарбування віконних рам, як говорилося вище, вибираємо день з гарною погодою тому, що фарбування здійснюється в кілька етапів:
- Перший раз промазуємо більш рідким шаром, для заповнення решти дефектів. Акрилову емаль на водній основі потрібно розбавляти спеціальною речовиною. Після висихання на дерев'яній поверхні вона набуває такого ж плівковий ефект.
- Другий шар необхідний для кращого фарбування і інтенсивного кольору.
- Закінчуємо роботу третім шаром.
Акрилову фарбу можна використовувати як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.

Різноманіття вибору фарби для віконних рам
фарбування дерев'яних вікон зовні вимагає дещо іншого підходу, мінімум трьох шарів, з вичікують етапом фарбування, так як умови зовні набагато суворіше. З вуличної сторони віконні рами покривають олійною фарбою для зовнішніх робіт. Цей вид фарби спеціально створений для зовнішніх робіт, її основа - алкідна смола. Має різкуватий запах і середню зносостійкість. Сохне від 1 до 10 годин, в залежності від виробника. Термін служби до 7 років.
До цих видів робіт підходять такі фарбувальні матеріали:
- Емаль «Дюфа Рітейл Глянц» (Düfa Retail GLANZ). Використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт, захищає і прикрашає покриття будь-яких конструкцій.
- Емаль «Дюфа Хохглянцлак» алкідна глянцева (Dufa Hochglanzlack), для вуличних та інтер'єрних робіт. Має різкуватий запах, глянцева, витримує різні погодні зміни, присутній ефект плівки.
- «Тіккуріла Євро Міралкід 90» - високо глянсова алкідна емаль. Універсальна, відмінно підходить для дерева і металу. Масляна фарба виготовлена з оліфи. Має їдкий запах, виділяє шкідливі пари, довго сохне, термін служби до 5 років.
- 2043 Масло захисне для зовнішніх робіт з антисептиком Biofa. Застосовується для фасадів з дерева: огорожу, альтанки, меблі. Містить антисептик для позбавлення від цвілі і грибка. Час висихання -24 години.
Щоб придбати нові пластикові вікна потрібно: завмер, очікування виготовлення віконних рам, доставка і відповідно монтаж. Або вдосконалити вже існуючу конструкцію. Вирішувати вам.
Додаткова інформація по темі статті в цьому відео ролику.

А який же фарбою краще пофарбувати дерев'яні вікна, адже вибір фарбувальних покриттів просто величезний?