Статьи

Зшивання в'язаних ДЕТАЛЕЙ гачком

Зшивання в'язаних ДЕТАЛЕЙ гачком

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Деталі одягу, пов'язаної на машині або вручну на спицях, зазвичай зшивають голкою з ниткою (див. Статтю "Кращі шви для в'язаних речей" в журналі "Наука і життя" № 3, 1996 г.). Москвичка Лариса Вікторівна РОМАНЕНКО винайшла новий спосіб зшивання в'язаних деталей гачком, не вдаючись до додаткової нитки. Пропонуємо вам його освоїти.

При в'язанні кромочні петлі по обидва боки полотна утворюють так звані косички. За допомогою цих кісок можна зшивати краю двох полотен без додаткової нитки і без голки. Знадобиться тільки гачок. Ось як це робиться.

Зв'яжіть з товстої пряжі два квадрата розміром 10 х 10 сантиметрів, щоб повправлятися на них. На обох деталях петлі вгорі не закривайте його. Їх можна залишити на спиці або перекинути на товсту нитку.

Працюйте з вивороту. З правого краю полотна А зніміть зі спиці верхню кромочную петлю і витягніть з неї робочу нитку. Розпустіть петлі косички зверху вниз, витягаючи їх одну з одною. По краю замість косички утворюється ряд витягнутих петель. З лівого краю виворітного боку полотна Б косичку розпускати не треба (див. Лівий малюнок). Введіть гачок зверху вниз в отвір між кромочной петлею б 1 і сусідній на полотні Б, захопіть петлю а 1 на полотні А і витягніть її крізь цей отвір (на малюнку він позначений точкою). Не знімаючи петлю а 1 з гачка, введіть його в отвір між петлею б 2 і сусідній на полотні Б, захопіть петлю а 2 і простягніть її спочатку крізь отвір, а потім крізь петлю а 1. Так продовжуйте, поки не дійдете до петлі а n (див. правий малюнок). Таким чином ви відновите косичку полотна А на полотні Б і тим самим з'єднайте деталі. Кромочні петлі двох полотен виявляються в зачепленні одна з іншого, а полотна виходять акуратно зшитими непомітним еластичним швом. Гідність такого шва ще і в тому, що його не треба випаривать, коли доводиться розпускати виріб. Досить для роз'єднання деталей просто розсунути зшиті краї в протилежні сторони або взагалі їх не роз'єднувати, шов буде розпускатися сам собою разом з виробом.

Цьому шву я дала назву "вертикальний петля в петлю". Їм зручно зшивати рукава, шапочки, бічні краю пуловерів, шкарпетки, пов'язані на двох спицях, і інші речі. Він дуже придався мені при в'язанні тапочок.

Після з'єднання бічних країв пуловера вертикальним швом петля в петлю відкриті петлі плечей краще не закривати, а зшивати голкою швом, що імітує ціле полотно (див. "Наука і життя" № 3, 1996 г. Прим. Ред.).

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: