Статьи

Корисні властивості, застосування і протипоказання елеутерококу

  1. Лікувальні властивості елеутерококу
  2. збір елеутерококу
  3. зберігання елеутерококу
  4. Використання елеутерококу в косметиці
  5. настій елеутерококу
  6. Протипоказання до застосування елеутерококу

Елеутерокок невипадково називають сибірським женьшенем: по цілющій силі він нітрохи не поступається своєму китайському «побратиму». У чому ж його секрет?

Елеутерокок - одне з тих рідкісних рослин, щодо лікувальних властивостей якого офіційна і нетрадиційна медицина сходяться на думці. У його склад входить безліч корисних речовин: глікозиди, смоли, ефірні олії, жири, а також вітаміни. В аптеках можна придбати екстракт на основі елеутерококу, а в численних еко-магазинах - зустріти біологічно активні добавки, подрібнений корінь для приготування чайних напоїв і інші продукти. В лікарських цілях переважно використовуються коріння і кореневища, з яких потім готують лікувальні відвари , Настоянки, чаї.

Лікувальні властивості елеутерококу

Одне з основних корисних і лікувальних властивостей елеутерококу - загальнозміцнюючий, що дозволяє застосовувати засоби на основі рослини для відновлення організму після важких хвороб. Так, екстракт рослини радять вживати при проходженні курсу хіміотерапії для поліпшення самопочуття.

Кошти на основі елеутерококу надають тонізуючий ефект, забезпечуючи приплив енергії, тому їх не можна пити перед сном. А ось при синдромі хронічної втоми і швидкої стомлюваності вони будуть корисні. Втім, в довгостроковій перспективі - при проходженні курсу лікування - такі кошти сприяють нормалізації сну.

Втім, в довгостроковій перспективі - при проходженні курсу лікування - такі кошти сприяють нормалізації сну

Елеутерокок дозволяє підвищити витривалість організму, збільшити працездатність, поліпшити апетит. Він благотворно впливає на нервову систему і зміцнює імунітет, допомагає при порушеннях менструального циклу, а також важко проходить клімаксі. Кошти на основі елеутерококу застосовують при застуді і грипі , Бронхітах, цукровому діабеті, остеохондрозі, вегето-судинної дистонії, гіпотонії. У профілактичних цілях елеутерокок корисний для попередження розвитку атеросклерозу і інфекційних захворювань.

! Якщо проводиться тривалий курс лікування екстрактом елеутерококу, в якості побічного ефекту можуть з'явитися набряки, т. К. Рідина затримується в організмі. При перевищенні дозування препарат також може стати причиною діареї.

збір елеутерококу

Сировина заготовляють восени, найчастіше в жовтні, оскільки в цей період в рослині відзначається найбільша концентрація корисних речовин.

Вибирати слід зрілі кущі не молодше трьох років, з пагонами не менше метра заввишки. Запасати кореневища і коріння молодих чагарників не має сенсу, оскільки в них не накопичується необхідну кількість цінних елементів. Складність полягає в тому, що рослина покрита гострими шипами, які здатні пошкодити шкіру. Щоб уникнути проблем, слід працювати в щільних брезентових рукавицях. В особливо складних випадках можна зрубати на самому початку роботи верхню частину рослини, залишивши тільки «пеньок».

В особливо складних випадках можна зрубати на самому початку роботи верхню частину рослини, залишивши тільки «пеньок»

Обраний рослина потрібно підкопати (коренева система залягає неглибоко, так що це не становить труднощі) і потім перевернути корінням назовні. Кореневища слід очистити від слідів землі і при необхідності промити, після чого порізати на невеликі частини (близько 8 см в довжину) і залишити сушитися. Сушити сировину можна як в сушарці, при температурі близько 80 ° C, так і в провітрюваному приміщенні, недоступному для потрапляння прямих сонячних променів - підвішеним під стелю.

! Збирати елеутерокок в одному і тому ж місці можна не частіше, ніж раз в 7 років. Перерва дозволяє рослинам відновитися і «увібрати» досить корисних елементів.

зберігання елеутерококу

Зберігати елеутерокок слід в тканинних (лляних, бавовняних) мішечках. Краще за все не складати запаси в ящики, а підвішувати, щоб їм було забезпечено провітрювання - для цього можна використовувати спеціальні стелажі або просто вішати мішечки на гачки, вбиті в полки. Температура не повинна підніматися вище +20 ° C. В таких умовах сировину зберігається близько 3 років, не втрачаючи своїх корисних властивостей.

Використання елеутерококу в косметиці

Екстракт елеутерококу входить до складу багатьох Догляду коштів . Так, корисним вважається тонік на його основі, що застосовується для очищення шкіри, схильної до жирності, зняття запалень і висипань (в т.ч. вугрової висипки). Щоб отримати цілющий засіб, досить розвести декількох крапель екстракту елеутерококу в 1 ст.л. води. Протирайте таким тоніком обличчя щодня, поки не досягнете помітного поліпшення.

Для волосся корисна настоянка елеутерококу, яку втирають в коріння перед миттям голови. Вона стимулює ріст волосся, перешкоджає їх випаданню і допомагає боротися з лупою.

настій елеутерококу

Залийте 200 г сушених подрібнених коренів рослини 1 літром 40% -ного спирту і настоюйте протягом 14 днів, періодично збовтуючи. Пити засіб слід 2-3 рази в день по половині чайної ложки. Такий настій благотворно впливає на загальний стан, покращує самопочуття при захворюваннях серцево-судинної системи.

Протипоказання до застосування елеутерококу

Кошти на основі елеутерококу не рекомендується приймати вагітним і годуючим жінкам, за винятком випадків, коли препарат прописує лікар - але при цьому зазвичай призначається мінімальна доза. Не радять пити подібні препарати дітям до 12 років, людям з підвищеною збудливістю і хворим на гіпертонію. Також від них краще утриматися при хронічному безсонні і після перенесеного інфаркту міокарда.

Зустрічаються випадки індивідуальної непереносимості.

У чому ж його секрет?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: