- Користь і шкода шовковиці при цукровому діабеті
- Користь і шкода сушених ягід шовковиці
- Шкода і користь в'яленої шовковиці
- Користь і шкода листя шовковиці
- ЦЕ ДУЖЕ ЦІКАВО!
Шовковиця або тутовник - плодова рослина зі смачними їстівними соплодіямі з дрібних плодів-семянок. Супліддя можуть бути сірого, білого і червоного кольору.
Користь і шкода шовковиці при цукровому діабеті
Хворі на цукровий діабет повинні уважно ставитися до свого раціону. Багато ягоди і фрукти можуть бути присутніми в меню діабетика, якщо вони мають глікемічний індекс (ГІ) менше 70. З цієї точки зору, плоди шовковиці ідеально підходять для діабетиків. Її ГІ не перевищує 51.
Свіжі плоди тутового дерева містять корисні для хворих на діабет вітаміни:
Читати: Користь компоту з калини
Такий вітамінний склад допомагає підтримувати кровоносні судини в чистому і еластичному стані. Це дуже важливо для хворих на діабет. Адже від порушення засвоєння глюкози страждають судини ніг, серця і мозку. Великий вміст калію покращує роботу серцевого м'яза, що також важливо для цієї категорії людей.
Червоні і чорні різновиди містять більше природних пігментів, які допомагають вивести шкідливі речовини з організму хворого.
Хворим на цукровий діабет доведеться відмовитися від плодів шовковиці при індивідуальній непереносимості. Крім того, не варто зловживати солодкими сортами з вмістом вуглеводів більше 10 г / 100 г, вживати їх потрібно в розумних кількостях і в першій половині дня.
Відео по темі:
Користь і шкода сушених ягід шовковиці
Висушені плоди шовковиці також корисні для здоров'я, як і висушені плоди інших культур. Незважаючи на те, що вміст вуглеводів в них досить-таки високий (від 50 до 70 г в 100 г), вони можуть стати основою швидкого перекушування. Крім того, розмелені сухі плоди шовковиці можна додавати замість цукру в каші, пудинги і запіканки.
У висушених плодах містяться корисні макро- і мікроелементи:
- калій;
- фосфор;
- мідь;
- селен;
- цинк;
- магній.
Зміст цих речовин, пектинів і харчових волокон прекрасно сприяє виведенню токсинів, надає м'яку сечогінний і жовчогінний засіб, очищає кровоносні судини від холестеринових утворень.
Сухі плоди можна використовувати замість чайної заварки. Такий напій знімає запалення, виводить зайву рідину. Біофлавоноїд рутин покращує обмінні процеси в організмі на клітинному рівні, стимулює регенерацію тканин при трофічних виразках.
Не варто зловживати сушеними плодами при зайвій вазі і алергічних проявах.
Відео по темі:
Шкода і користь в'яленої шовковиці
Перш за все, в'ялену шовковицю можна розглядати як натуральний і корисний десерт або швидкий перекус. Відсутність барвників і штучних добавок роблять цей продукт корисним для дорослих і дітей. У в'яленому шовковиці містяться:
- вітаміни, в тому числі С, Р, групи В;
- калій;
- залізо;
- вуглеводи;
- харчові волокна;
- пектин;
- антоціани.
Читати: Користь фрукта фейхоа
В'ялена шовковиця підвищує міцність капілярів, зменшує ризик розвитку інсультів, інфарктів, перешкоджає утворенню тромбів. В'ялений тутовник можна включати в меню ослаблених людей, які страждають занепадом сил, низькою масою тіла, в період реабілітації після затяжних хвороб. Зміст вуглеводів в ньому доходить до 77 г на 100 г, ці вуглеводи швидко засвоюються організмом і дають заряд бадьорості, поліпшують настрій. Загальна калорійність в'яленої шовковиці дорівнює приблизно 370 ккал.
З обережністю потрібно вживати цей продукт при надмірній вазі, цукровому діабеті, алергії. Інших протипоказань і шкідливих впливів не виявлено.
Відео по темі:
Користь і шкода листя шовковиці
Тутовнік - дерево довгожитель. Не рідкість рослини, чий вік перевищує 200 і навіть 500 років. Народною медициною визнана користь не тільки плодів, а й листя та кори цього унікального представника флори. Свою назву шовковиця отримала за те, що її листя з задоволенням їдять гусениці тутового шовкопряда, з коконів якого отримують натуральний шовк.
Висушені листя використовують для приготування чаїв та відварів. Чай з листя шовковиці використовують як:
- натуральне і безпечний засіб для зниження цукру в крові;
- протизапальний засіб;
- загальнозміцнюючий засіб;
- засіб, що нормалізує ліпідний обмін;
- засіб, що знижує тиск крові.
Читати: Користь варення з білої черешні
Чай з листя шовковиці можна пити на ніч. Він заспокоює нерви і покращує сон. Відвар з листя шовковиці знімає спазми і полегшує болі в шлунку, кишечнику, усуває ниркові кольки. Він м'яко виводить зайву воду, знімає набряки, прекрасно розріджує мокротиння і полегшує його відходження. Їм можна полоскати рот і горло при інфекційних і запальних процесах.
Настій з листя можна застосовувати зовнішньо. Примочки і компреси з нього допомагають при фурункулах, гнійних ранах. Його можна використовувати і для спринцювання при вагінальних інфекціях.
Єдиним протипоказанням до застосування листя шовковиці може бути індивідуальна непереносимість.
ЦЕ ДУЖЕ ЦІКАВО!
Користь і шкода інжиру для організму людини
Калорійність граната на 100 грам, при схудненні, користь, шкода продукту
Шкода і користь мандаринового чаю, цедри, кірочок, соку, кісточок
Користь і шкода нектарина для чоловіків, жінок, дітей
Калорійність грейпфрута на 100 грам, користь, шкода цитрусового
Шкода і користь плодів ківі
Користь і шкода журавлини в варення, морсе, компоті, киселі, чаї
Шкода і користь полуниці для здоров'я людини