Статьи

Фізичні сонцезахисні фільтри: принцип дії і особливості

  1. Класифікація SPF-захисту
  2. Різновиди фізичних фільтрів
  3. Інноваційні розробки в області SPF: мікронізація фізичних фільтрів
  4. Професійна SPF-косметика - комплексний захист в сонячний день

З приходом літнього сезону кожен, хто звик стежити за своїм здоров'ям і зовнішнім виглядом, озброюється сонцезахисним засобом (а в ідеалі і не одним!), Щоб не допустити пересушування відкритих ділянок шкіри, неприємних сонячних опіків і запалення. Правда, далеко не всі звикли покладатися на рекламу і рекомендації консультантів-косметологів - відповідальні і послідовні згарища воліють розбиратися самостійно, який крем підійде саме їм. Копнути глибше і розібратися в оптимальній захист від ультрафіолету допоможе докладний гайд по фізичним сонцезахисним фільтрам.

Класифікація SPF-захисту

Жодне сонцезахисний засіб не може блокувати вплив ультрафіолету на 100%, однак сучасні косметологічні розробки плавно наближаються до цього показника. В основі професійної SPF-косметики використовуються тільки безпечні фільтри, здатні захистити ніжну шкіру від руйнівних ультрафіолетових променів будь-якого діапазону різними шляхами.

Фізичні фільтри діють за принципом парасольки

Виходячи з принципу дії, все фільтри класифікуються наступним чином:

1. Фізичні (мінеральні) фільтри діють поверхнево. Молекули цих речовин виступають в ролі своєрідного «парасольки» для шкіри, відображаючи падаючі промені.

2. Хімічні (органічні) фільтри проникають в дермальниє клітини і міжклітинний простір і захищають шкіру зсередини. Вони вступають в реакцію з ультрафіолетом і перетворюють згубний випромінювання в теплову енергію.

Хоча ефективність фізичних фільтрів трохи менше, ніж хімічних, вони вважаються найбільш безпечними, тому їх застосовують навіть в дитячій сонцезахисної косметики, в тому числі і для новонароджених. Кошти на їх основі набирають чинності з моменту нанесення, оскільки бар'єрна плівка за лічені секунди обволікає поверхню шкіри і захищає її від UV-променів.

Фізичні фільтри - відображають промені ультрафіолету

Мінеральні фільтри біологічно і хімічно інертні, тому не викликають алергічних реакцій та подразнень навіть на самій чутливій шкірі і практично не вбираються всередину клітин. Правда, і тут є своя «ложка дьогтю»: водостійкість фізичних компонентів залишає бажати кращого, тому після кожного купання слід оновлювати сонцезахисний засіб. Зате сонячні промені не впливають на ефективність мінеральних фільтруючих частинок, тому захист залишається достатньою протягом тривалого часу.

Різновиди фізичних фільтрів

На жаль, фізичних фільтрів в природі існує не так вже й багато. Найбільш поширеними з них є:

1. Діоксид титану (в науковому середовищі - Titanium Dioxide, TiO2) ефективний у боротьбі з згубним дією променів UVB , А також частково блокує короткі UVA-промені . Крейдяні мікрочастинки титану є безпечним і дієвим засобом, тому використовуються в багатьох SPF-кремах і лосьйонах не тільки в комплексі з іншими фільтрами фізичної або хімічної природи, а й в якості основного інгредієнта. Оптимальна концентрація TiO2 в сонцезахисних засобах складає 2-25% - менше його зміст частково забезпечує захист тільки від B-спектра.

2. Оксид цинку (хімічна назва - Zinc Oxide або ZnO) являє собою фільтр широкого спектру, оскільки здатний відображати всі типи ультрафіолету незалежно від довжини променів. Особливо корисний цей компонент для власників жирної шкіри, оскільки може трохи підсушувати і звужувати пори. Активна концентрація оксиду цинку в SPF-косметиці - від 5% до 25%. Зі збільшенням вмісту Zinc Oxide показник SPF зростає прямо пропорційно (1% ZnO приблизно еквівалентний + 1SPF).

Діоксид титану - один з найпопулярніших фізичних фільтрів

Хоча оксиди цинку і титану досить ефективні, дуже складно розробити сонцезахисний крем тільки на їх основі - ці компоненти надають крему інтенсивний білий відтінок, який в повному обсязі всмоктується в шкіру. Особливо цей момент стосується цинку, однак і титан в великих концентраціях здатний залишати на шкірі білі розводи. Тому в використанні мінеральної косметики є певні обмеження:

  • світлошкірі володарі нордичної і скандинавської зовнішності можуть наносити такі креми в будь-яких кількостях - білясті розводи будуть абсолютно непомітні на блідому епідермісі.
  • Для більш смаглявою від природи шкіри середньоєвропейського і середземноморського типу, а також для тих, хто вже встиг відчутно засмагнути, креми на основі тільки фізичних фільтрів не підійдуть, оскільки вони будуть помітно виділятися на тлі бронзових відтінків. Їм слід вибирати тільки органічну косметику або засоби з комбінованими фільтрами - низький вміст оксидів цинку і титану не фарбує шкіру.

Менш популярними в косметологічної середовищі є оксиди кремнію і заліза. Фільтруюча здатність оксиду кремнію трохи нижче, ніж у його попередників. А оксид заліза має червонувато-коричневий пігмент, який проявляється на шкірі, тому його включають тільки в декоративні тональні засоби з фактором SPF.

Інноваційні розробки в області SPF: мікронізація фізичних фільтрів

Виражений білястий відтінок, який залишають на шкірі мінерали цинку і титану, проявляється через досить великих розмірів їх молекул. Втім, сучасні вчені не могли залишитися осторонь, тому розробили унікальну технологію дроблення мікрочастинок на більш дрібні нанокомпоненти від 25 до 70 нм. Крім того, що мікронізовані частки в рази краще справляються з фільтрацією В-спектра, вони до того ж не залишають видимі сліди на шкірі.

Мікрочастинки - краще фільтрують UVB-промені

Істотним недоліком наночастинок є зниження здатності, що фільтрує щодо UVA-випромінювання. Тому, вибираючи сонцезахисний засіб з фізичними фільтрами з позначкою «Nano», слід подбати про додаткову профілактиці фотостаріння.

Професійна SPF-косметика - комплексний захист в сонячний день

Щоб забезпечити максимальний захист шкіри, одного компонента, навіть найефективнішого, буде недостатньо - тільки гармонійне поєднання декількох фізичних або разнотіпових (фізичних і хімічних) фільтрів здатне блокувати до 99% палючого ультрафіолету. Тому найголовніше - підібрати оптимальну концентрацію складових сонцезахисних засобів.

Преміум-косметика з Франції - Soleil Noir

Еталонним балансом може похвалитися тільки професійна SPF-косметика , Над створенням якої не один рік працювали десятки світових світил в області косметології. Завдяки їх працям сьогодні на прилавках магазинів можна зустріти безпечні і гарантовано ефективні сонцезахисні засоби від Soleil Noir , Australian Gold , Tannymax та інших передових брендів. Крім якісного захисту від сонця, вони мають зволожуючі, живильними і регенерують, а значить, допомагають шкірі виглядати свіжо і молодо навіть в самих екстремальних умовах.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: