Статьи

Як створюють золоті ланцюжки

  1. технології виготовлення
  2. Етапи формування ланцюжка

Золотий ланцюжок - одне з найпопулярніших ювелірних виробів. Її легко вибрати в якості подарунка, а до ланцюжка на додаток - стильну підвіску або натільну іконку.
Це перше в історії прикраса, яке надів на себе людина. Золоті ланцюги і пекторалі зберігали в сімейних скарбницях, а в Стародавньому Римі вони були свідченням особливого соціального статусу. Ні про яке спеціальному обладнанні і мови не йшло: кожен виріб створювали виключно людські руки. Спочатку метал плавили, потім простягали в довгі дроту, з якої створювали ланки. Їх потім споювали і полірували вручну.

Стильна ланцюжок із золота
Стильна ланцюжок із золота

Протягом багатьох років ювеліри розробляли десятки видів плетінь, тому сьогодні в магазинах величезний вибір ланцюжків на будь-який смак. Як для витончених жіночих шей, так і для ставних чоловіків . Під всілякі стилі одягу і для будь-якого випадку. Який шлях долає самородок, поки перетворюється в ряд хитромудрих сплетінь, довершує образ, і скільки сил потрібно вкласти в безформну масу, щоб отримати шедевр?

технології виготовлення

Сьогодні ланцюжка створюються вручну, способом машинної в'язки і за допомогою штампування. Окремий спосіб - порожнисті вироби.
Найбільш популярний метод - машинна в'язка. Так створюють і самі витончені ланцюжки з тонкими ланками, і масивні прикраси.

Красиві золоті ланцюжки
Красиві золоті ланцюжки

Етапи формування ланцюжка

1. Спочатку чисте золото у вигляді гранул або злитків розплавляють і з'єднують з лігатурою. Це недорогоцінні метали, які надають золоту потрібну пробу, колір і твердість. Наприклад, мідь дає червоний відтінок, а латунь - плавкість.
2. З суміші золота з лігатурою за допомогою вальців роблять довгі дроту.
3. При механічному плетінні нитки пропускають через верстати, які з'єднують нитки металу в ланцюжки різних видів плетінь: «Бісмарк», «панцирна» і «якірна». Перші вважаються найміцнішими, треті користуються найбільшою популярністю.

Золоті прути
Золоті прути

4. Готові ланцюга ювелір ріже на частини (ланцюжки) і припаює до виробів замки.
5. На фінальному етапі роботи ланцюг полірують і при необхідності наносять алмазні грані. Таку специфічну огранювання називають «алмазкой».
6. Ланцюжки з білого золота поміщають в гальванічні ванни, де відбувається процес нанесення рідкого дорогоцінного металу - родію. Він дає виробу додатковий красивий блиск, а ще запобігає алергічні реакції на склад лігатури: срібла, міді або олова.

масивна ланцюжок
масивна ланцюжок

Найбільше цінується ручне батогів ие. Такі ланцюжки вважають максимально міцними. Наприклад, різновиди бісмарка . Все залежить безпосередньо від майстерності ювеліра. З готових дротів потрібної товщини він робить ланки. Різними методами спайки кожної ланки він створює різні плетіння. Найпростіше створити ланцюжок з якірним плетінням , А ось складний Бісмарк, вимагає великих зусиль.

Штампування. Лист металу попередньо кілька разів пропускають через прес. Потім шматки листа ріжуть, а ювелір продовжує роботу, роблячи ланки і просмикуючи їх один в одного без спайки. Штампування - простий спосіб, але такі прикраси легко рвуться і деформуються.

Окремий вид ланцюжків - порожнисті е. Щоб виготовити їх, використовують металевий дріт з недорогоцінного металу, яку після ряду хімічних процесів виймають з тіла прикраси. Усередині утворюється порожнеча, тому сережки , кільця і ланцюжки виходять масивними, але досить легкими. При виборі кулона до такого ланцюга потрібно обов'язково враховувати його вагу, щоб виріб нÐ

Який шлях долає самородок, поки перетворюється в ряд хитромудрих сплетінь, довершує образ, і скільки сил потрібно вкласти в безформну масу, щоб отримати шедевр?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: