Статьи

Пряжа з Меза

Як зробити пряжу з хутра в домашніх умовах. Майстер клас

Перетворити стару і непотрібну хутряну річ в пряжу для в'язання справа не дуже складна - під силу кожній умільці. З хутряної пряжі можна зв'язати чудові наряди, які будуть точно ексклюзивними і неповторними, до того ж вони зараз в моді.

Не дивлячись на простоту створення хутряної пряжі все-таки деякі тонкощі в роботі Не дивлячись на простоту створення хутряної пряжі все-таки деякі тонкощі в роботі.

Далі текст автора ...

Підготовка шкурки або шматка хутра до розкрою

Для того, що б зручніше було різати, шкуру правлять, тобто, збризкують водою з пульверизатора і розтягують. Але краще правити не водою, а спеціальним розчином - жіровочкой, це додасть еластичність шкірці і блиск ворсу. Є такий американський препарат Ельбомор, розлучається так:

  • якщо шкура гримляча - 1: 3 (ельбомор і вода);
  • якщо нормальна вироблення і шкура натуральна, то 1: 5;
  • фарбована ж шкура погано тягнеться, тому теж використовуємо 1: 3.

Є ще німецький препарат фураластік.

І так шкурку треба змочити за допомогою пульвілізатора зі спец.средства, але злегка, щоб шкура була мокрою. Свернть шкурку рулончиком, покласти в поліетиленовий пакет і дати полежати хвилин 30, для пофарбованої шкурки і трохи більше.

Далі правимо за допомогою цвяхів-кілочок або степлера. Розтягувати шкурку треба на дощаній щиті, можна взяти ДСП або який-небудь інший схожий матеріал. Після того як закріпили у мордочки і огузка скобами або кілками, правимо хребет, пробиваючи його. Хребет у шкури краще до редагування навести спеціальним коліщатком, тоді з боку шкіри все видно, і потім при різанні смуг зручно працювати. Далі після хребта - закріплюємо огузочную частина, рівномірно витягаючи боки, так, щоб симетрія зберігалася, потім хрестовину пробиваємо, це саме плохорастягіваемое місце у шкури. І далі правимо так само від огузка до боків. Після зняли хребет, так як шкура вже набита і хребтова пробита лінія нам не потрібна. Чекаємо, коли висохне. Це годин 8-10.

Тепер на шкурі можна розкреслити смужки спеціальним гелієвим стрижнем або простим олівцем.
Якщо шкурка стара, то перед розкриємо можна змастити таким складом: збитий яєчний білок від одного яйця, змішаний з 1 ст. ложкою гліцерину.

Якщо хороша м'яка шкурка, можна і не правити зовсім. Просто закріпити шкурку і різати.

як різати

Якщо смуги будуть широкі, краще, все ж, намалювати лінії. А якщо різати смужками по 3 мм, то можна різати без ліній, так зручніше. Різати краще канцелярським ножем, кінчиком леза. Якщо Ви збираєтеся різати шкірку бобра, то ріжте тонше, до 3 мм.

Щоб хутряні стрічки були довші, їх ріжуть зигзагом або по спіралі, по цій схемі за рахунок різного напряму волоса в'язка виходить пухнасті. Але можливі й інші варіанти нарізування смуг. Адже не завжди нам потрібна довга смуга, в деяких випадках зручніше з'єднувати хутряні стрічки вже в процесі в'язання хутром, тому що працювати з довгими стрічками незручно, наприклад, при протягуванні стрічок або обплітання ними.

Що значить, різати зигзагом? Різати поперек шкурки, що не дорізаючи до краю через одну лінію на 0,5 см. Зручно чи ні в'язати стрічкою, нарізаною таким способом, питання спірне. Я думаю, цей варіант підходить, якщо робити хутряну нитку, тобто скручувати потім цю стрічку. А якщо протягувати хутряну стрічку через осередки, то краще нарізати рівні смужки.

Є така інформація, що зручно нарізати цілу шкірку «панчохою» по спіралі, адже тоді вийде довга нитка - саме те для в'язання хутром і ворс буде весь в одну сторону. Але на ділі виявляється, що різати цей «панчіх» зовсім не зручно, так що я б вам цей варіант не радила. Втім, дивіться самі.

Хутряна нитка ріжеться канцелярським ножем або лезом вручну і міняти леза треба часто, тому що вони швидко тупляться. Ножем, по-моєму, значно зручніше і безпечніше.

Є така інформація, що в ідеалі шкурки ріжуться уздовж хребта, потім беруть для роботи смужки з хребта від всіх шкурок, потім спинки з усіх шкурок, потім черевця з усіх шкурок - в'язання тоді плавне-плавне по перепаду величини хутра. Від себе хочу внести деякі корективи. Коли ви будете в'язати хутром в великих масштабах, можливо, це вам і підійде. Але коли ви тільки почнете вивчати в'язання хутром, навряд чи ви будете купувати багато шкурок відразу, причому одного виду і кольору. А тому, швидше за все, у вас буде всього одна шкурка. Так ось, для того, щоб і з однієї шкурки хутряні стрічки у вас вийшли з однорідним, пухнастим хутром, різати треба не вздовж, а впоперек шкурки.

Якщо у нас цільна шкурка, краще різати поперек шкурки, а якщо шматочки хутра, то тут вибір невеликий, доведеться різати як вийти, щоб були полосочки достовірніше.

При роботі з обрізками потрібно просто хоча б на око сортувати смужки по довжині ворсу.

Скручування хутряної нитки

Якщо ми плануємо в'язати хутром, а саме, хутряної ниткою, то нашу нарізану хутряну стрічку потрібно ще підготувати, тобто скрутити.

Якщо ми різали по спіралі або зигзагом, то стрічки у нас довгі. А якщо різали короткими смужками, то тепер перед нами стоїть проблема, як з'єднати смуги перед скручуванням. З'єднуємо просто. Є два способи: зшити або склеїти.

Нарізаний хутро перед скручуванням бажано змочити, тобто не сам хутро, а шкурку.

Змочувати таким складом: 3-4 ст. ложки води + 1 ст.ложка оцту 9%. Що це дасть? Хутряна нитка стане рівніше, трохи розтягнеться, і завдяки оцту, чи не будуть розкручуватися. А в шкарпетці виріб потім буде краще переносити несприятливі погодні умови. Сушити можна, намотавши на ніжки табуретки. Після висихання змотати в клубочки.

Як скручувати?

Можна дрилем, а можна взяти нитку-основу і вже на неї намотати хутряну смужку. Ще для цієї мети використовують спеціальний інструмент, він використовується для в'язання мушок для риболовлі.

Як з'єднувати (склеювати) хутряні стрічки

З приводу варіантів з'єднання шматочків хутряних стрічок, на предмет того, який варіант краще - думки розходяться. Одним краще зшивати, вони кажуть, що склеювати заняття трудомістке, а толку мало - все розвалиться, а взагалі нитка і голка рятують краще і надійніше в подальшій роботі. Іншим же більше подобається склеювати, а зшите, вони кажуть, часто розходиться. Так що тут потрібно самому вибирати, що більше подобається. Але якщо склеювати, то потрібно підібрати хороший клей.

Кажуть, що хороший клей німецький фуракол, спеціальний для хутра. Можна використовувати і звичайний клей для шкіри або навіть супер-клеєм. Просто потрібно підготувати кінчики хутряний стрічки.

Один кінець залишаємо, як є, а на іншому кінці трохи зрізаємо хутро. Клеїти, як втім і зшивати, будемо внахлест. Для цього і зрізати хутро. Зрізали хутро, намазали клеєм, швиденько наклали іншу стрічку, приклеїли. Місце приклеювання має бути маленьким, щоб бути непомітним, а клей - міцним, щоб не відірвалося. Якщо будемо зшивати, то місце зшивання теж потрібно підготувати, на одній стороні зрізавши хутро, і це місце теж має бути невеликим, а нитки міцними.

Деяким подобається в'язана норка

Наприклад, у вас є обрізки норки, нарізати їх дуже вузькими стрічками. Склеюєте між собою клеєм для шкіри кілька стрічок. Потім перекручуєте їх спеціальним інструментом, він використовується для в'язання мушок для риболовлі, але можна що-небудь і інше придумати. Потім змотують в клубочки. Виходить пряжа норкова, звичайно не завжди рівномірна в товщині, але в в'язанні виглядає дуже навіть нічого. В'яжете спицями з додаванням вовняної нитки. Справа ця довга, Мотаньє ниток з норки, але варто того.

А взагалі-то, різати стрічки хутряні можна з будь-яких обрізків хутра, не тільки норки.

Обрізки хутра можна купити на вагу набагато дешевше, ніж цілу шкірку.

> В'язання хутром методом "встрявання"

Якщо ми вибрали такий варіант в'язання хутром, при якому хутро уплутують, чинимо так. В'яжемо виріб гачком. Для початку бажано пов'язати зразок пару рядів, потім беремо смужку хутра і вплутуватися внакладку, тобто смужка повинна знаходитися як би з лиця вироби, а прив'язуємо її в виворітного ряду.

Варіанти в'язання.

1. Можна вплутуватися хутро в кожен ряд. Пряжа при цьому практично не видно, виріб виглядає повністю хутряним.

2. Починаємо в'язання, як зазвичай, з ряду повітряних петель (або кільця).

Далі 2 петлі підйому, 1 напівстовпчик з накидом, захоплюємо нитку так, щоб вона обвила смужку хутра, 2 напівстопчиком з накидом, не захоплюючи хутро, далі знову напівстовпчик з накидом, з захопленням хутра.

І такі ряди повторюємо все так же.

3. Знову починаємо з повітряних петель.

Далі 2 петлі підйому, стовпчик з накидом, спереду гачком обхвачувавши хутряну стрічку (тоді хутро щільно охоплені), 1воздушная петля, і так до кінця ряду чергуємо.

Повторюємо другий ряд.

3. Знову повітряні петлі. Дві петлі підйому, стовпчик з накидом, знову-таки попереду гачком обхвачувавши хутряну стрічку. І так в'яжемо до кінця ряду. Наступні ряди точно так же

Ця в'язка дуже щільно охоплює хутро.

4. Ну, ви зрозуміли, що знову повітряні петлі. Знову дві петлі підйому, стовпчик з двома накидами, гачком спереду обхвачувавши хутряну стрічку, 1 повітряна петля. Повторюємо до кінця ряду. І наступні ряди так само. Це в'язання хутром виходить більш пухким, більш повітряним.

Ви помітили, що число і вид стовпчиків може бути різним, все залежить від товщини пряжі і від стану міздрі (м'яка чи ні). Чим гірше міздря, тим щільніше пов'язуємо смужку хутра

Можна вплутуватися хутро не в кожному ряду, а через ряд.

В цьому випадку пряжа обов'язково буде видно. Виріб буде більш еластичним. Такий варіант, на мою думку, більше підходить для шапок.
В'язати, наприклад, можна так:
1 ряд повітряні петлі,
2 ряд просто напівстовпчик з накидом,
3 ряд напівстовпчик з накидом, з встрявання смужки хутра.
Далі повторюємо 2 і 3 ряди.

Оплетення сітки-основи хутряний ниткою Оплетення сітки-основи хутряний ниткою

Для того щоб обплітають сітку хутряний ниткою, робимо так. Для початку нам потрібна сітка. Її можна пов'язати самої гачком і різної форми, наприклад, бере або шапку або пов'язку, якщо ви хочете хутряну в'язану шапку або бере і так далі. Сітку так само можна купити, але це трохи проблематично, тому що сітка для гобеленів не підходить, так як вона жорстка, і осередки у неї не зафіксовано. Так що краще зв'язати самій, гачком, стовпчиками з накидом, при цьому відразу потрібної форми, головне, осередки робити не менше 5-7 мм. Не потрібні будуть лекала, щоб вирізати з покупної сітки полотно. Далі хутряні ниткою обплітаються стовпчики осередків за допомогою шпильки або гобеленової голки. Кількість пропущених осередків залежить від виду хутра - чим довше ворс, тим рідше і «повітряні» плетіння. Обплітає, стежимо, щоб хутро було зверху, виправляємо, де потрібно.

Після завершення роботи, пройдемося гребінцем - і з особи, і з вивороту. Адже у нас виходить двостороння річ. До речі, можна навіть взяти свою якусь уже готову і, може бути, навіть ношений річ, в'язану великою в'язкою, і обплести цю річ хутряний ниткою. Можна обплести повністю, а можна тільки краю, або десь посередині. Вообщем, включаємо фантазію - і вперед!

Коли плетете по сітці - залишайте по периметру розрізаний деталі 2 см вільними (крім припусків на зшивання). Обплітають всю деталь, потім зшиваєте, і обплітають ці 2 см - тоді не буде різкого шва-стику (це дуже актуально в проймі рукава, а то може стовбурчитися і т. Д.) Низ можна відразу підвернути і обплітають до низу.

Початок хутряної нитки спочатку ніяк не закріплюються - потім до неї кріпимо нитку, щоб «шви» обплести, в кінці також - пускати в оплетку шва, потім в самому кінці кінчики пришиваємо до сітки.

Хутряну нитку розгортаємо в кінці ряду - витягуємо її на виворіт і переводимо в сусідній стовпчик. Якщо обплітають вертикально - виходять коротким хутром «косички» на одному боці та «маленькі полосочки» на другий. І ту, і ту сторону можна робити лицьовій, - кому що подобається, але «прийнято» косичками.

У в'язанні хутром, ніж пряміше модель - тим краще; полички і спинку краще викроювати відразу цілим полотном без бічних швів. І обплітають цілком, спочатку підігнувши низ і планки, де будуть гачки, кнопки, гудзики.

Оплетення сітки-основи хутряний стрічкою

Якщо хутро нарізаний вздовж шкурки і на різних смужках різна висота ворсу, в'язати хутром можна або упереміш, або черговості. Наприклад, в'яжемо хутром шарф. Зв'яжемо для початку сітку-основу нитками вовняними або бавовняними. Тепер приступимо до обплетених хутром. Спочатку обплітає брюшкамі з самим коротким ворсом середину шарфа і плетемо в одну сторону, а потім в іншу цими брюшкамі. Потім пускаємо в справу полосочки з боків, знову ж таки, в обидві сторони. Потім спинки, а під кінець, полосочки з хребта, - виходить плавний перехід висоти ворсу. А на кінчиках, якщо є у нас хвостики, можна зробити з хвостиків пензлика, буде дуже красиво.

Можна плести з англійської гумці, тоді хутро буде тільки на лицьовій стороні практично, на вивороті тільки чуть-чуть. Але тоді виріб виходить більш об'ємним, щільним. Якщо це буде шапка, то її потрібно зв'язати щільно прилягає по голові, тому що при оплетении хутром вона розтягнеться.

Оновлення ворсу і пом'якшення міздрі

Десь тут вичитала рада, про те, що можна стару менздру приклеювати клеєм "Момент" на сатин. Хочу, аж не відрадити, немає, але застерегти - це самий крайній випадок.

Для початку раджу використовувати морозильну камеру, яка підтримує -24 градуса. Стару шкуру треба помістити в таку камеру вивернула міздрею вгору, і покладену в полотняний мішечок або в х / б наволочку. Шкірка повинна там полежати тиждень, Від морозу міздря ущільнився. Коли я це робила вперше, то, витягнувши пакет їх холодильника стала відразу її витягати і розгортати. Добре, що вчасно помітила, що вона просто розколювалася по згинах. Залишила її Отта, щоб міздря прийшла в рівноважний стан з мікрокліматом у вашій квартирі. Пол-дня досить. Це перший крок. Також при появі молі поміщати хутро в морозилку на пару днів.

Якщо в місті є хутряне виробництво, там завжди є (зазвичай в каністрах) всіляка хімічна просочення для шкіри і мензри. За невелику плату вам завжди віділлють і розкажуть як користуватися. Якщо цей варіант виключений - в аптеку за гліцерином. 1-1,5 столові ложки на 1 склянку води. Просочити менздру і склавши нею один до одного на пару трійку днів відкласти шкурку. Цей спосіб хтось із дівчаток вже описував. (Цей варіант використовувати обережно, тому що - "Коли відшмагали підкладку, виявилася, що міздря ледве жива і дещо -де просто відвалюється від швів, а волосяний покрив дуже сильно зажірен гліцерином.)

А далі - просто. Щоб уникнути витоку шкури з швів. Після розкрою хутра, з ситцю поганої якості (дешевий і рідкісний матеріал. Перед вживанням обов'язково випрати, щоб дав усадку) кроїмо такі ж деталі, тільки з припусками на шви. Пришиваємо ситець до хутра великими косими стібками. З'єднуємо деталі відразу через 4 шари - хутро + ситець і ситець + хутро.

Чому ситець повинен бути поганої якості? Він рихлий, тобто дірявий. Тому менздра буде дихати вільно. А ось потім тільки починаємо відноситься до такого хутрі, як до звичайного, але все одно трохи більше щадяще. Акуратно воложимо (разом з ситцевій красою) менздру, я зазвичай використовую для цього не вологу губку, а пульверизатор, і розтягуємо (без фанатизму, щадяще) на шите. Після просушування розчісуємо ворс і розуміємо ... хутро ще хороший, ще послужить.

Потрібно його розчесати і дати полежати подихати потім можна ганчірочкою, змоченою розчином оцту пройтися (1 чайна ложка на склянку води) - просто пригладити, сильно не мочити - остевой ворс щоб випростався і заблищав шкурку саму розгладити. якщо скукоржена або суха - намочити складом = на склянку води 1 чайна ложка гліцерину (продається в аптеці) якщо сильно скукоржено-жорстко то можна і побільше гліцерину
обробили розчином гліцерину - розгладити і скласти в 2 рази хутром назовні - покладіть в пакет ціелофановий на день-два просочитися. Потім дістати і розправити.

Як фарбувати хутро

1. Фарбувала фарбою для волосся Престиж, колір баклажан. Все фарбувала по інструкціями до фарби. Намазала, почекала півгодини, змила, намазала бальзамом для волосся, змила. шкурки прибила степлером на фанерку, дочекалася поки висохнуть. Розчесала котячої щіткою. Пофарбувати рівно, блищить, вид задовільний. Промазав гліцерином, стало м'якше. не влаштовувала тільки світла міздря. Її я пофарбувала гелевою пастою в чорний колір. Стрижень гелевою пасти видула в приблизно 20 гр горілки і розмішати. Фарбувати треба на два рази. Всі висохло, і розрізала на смужки брітвочкой.

нарізування смуг

Сітка 9 * 9 мм квадратики - лисиця нормально плететься, виходить і не пухко і не туго.

1. Смужки товщиною близько 3 мм. Різала нескінченним зигзагом у напрямку росту волосся. Зручно різати не доходячи 3 мм до кінця шкурки а потім до кінця підрізати. З половинки коміра приблизно 15 на 20 см виходило 6м хутряної нитки. Нитку соеденіда з вовняної, просто склала і стала в'язати.

2.Якщо різаті хутро горизонтально (а не вздовж хребта) буде видно міздря .. пробував спочатку різаті поперек напрямку росту хутра, такоже думаючи ЦІМ приховуватися білий колір зрізу міздрі ... але ЦІМ збільшується витрати хутра, тому що нужно більш щільно намотуваті смужка хутра, что б зірваті нахлестом ворсу Цю саму міздрю. При поперечному нарізанні з одного боку (звідки напрямок росту хутра) вона Занадто явно видно. Методом проб я все таки прийшла до висновку, що нарізати смужки хутра потрібно уздовж (ІМХО), при цьому під час намотування хутро встає і виходить більш пухнастим і цим приховує зрізи. Ну а при не дуже набивном хутрі іноді дещо де все таки видно зріз, то його потрібно зафарбувати в тон хутра.

3. Взагалі хутро ріжеться на вазі. Я кладу шкірку на коліно, верхню частину піднімають лівою рукою і їй же відсовую зрізану смужку, а в праву беру ножик і ріжу по краю, причому правої ж рукою притримують шкурку, щоб не сповзала. Треба призвичаїться і все вийде. Хутро не повинен опадати, природно будуть невеликі остаточкі при розрізанні міздрі, а так він весь залишається.

4. цілу шкірку "панчохою" по спіралі зручніше різати т до вийде довга нитка - саме те для в'язання та ворс буде весь в одну сторону - а це і є запорука того що хутро не буде стирчати в різні боки та й коли ріжемо шматочки "як доведеться "то результат не" стирчить хутра в усі сторони "а" шубки "виходить і ви її потім адже скручувати будете? - хутро "ляже" в одну сторону по нитці при скручуванні (це зручно при самому процесі в'язання) при плетінні ж довга нитка навіть заважає уявіть собі - через осередок протягувати весь моток

5. ширина смужки залежить від густоти хутра. Я хвости лисиці нарізала по 1-2 мм. І ще: такий хутро, як собака, лисиця та ін. Я б тільки обв'язували

6. мірила шапку з чорнобурки (такий недовгий волосся), на трикотажну шапочку нашиті смужки хутра шириною 5-6 см, так вона виглядала як з цільної шкурки.

основа

1. Резинка англійська 1 * 1. Відразу попереджаю, в'яжіть на розмір менше і в'яжіть туго, інакше розтягнеться і буде велика .. І в'яжіть відразу повністю готову річ. Якщо досвіду немає почніть обплітають де небудь під пахвою або зі спинки, і не забувайте дотримуватися напрямок ворсу. Дуже довгі смужки НЕ зшивати буде незручно обплітають, краще зрощувати по ходу роботи.

Як пришивати смужку хутра? � як потім прати?

Берете стрічку тканинну (шириною так як вам зручно буде, ну така ... по штанів внизу пускають і т п). тасьма в загальному можна хоч мереживну! залежить від того який жилет (може в 1 ниточку мохеру - тоді "легше" треба щось, наприклад, мереживну тасьму) накладаєте на неї хутро щоб хутро на 1-2 мм заходив на тесемку прострачікаете (можна дрібним зигзагом).

Далі 2 варіанти:

1. так і залишити - якщо хутро "пристойний" і виворіт у нього, або якщо тоненька смужка хутра потрібна "повітряна"

2. хутро складається вдвічі і непростроченний край вручну прихоплюється до стрічки (виходить більш товста галявина т до хутро з 2 сторін)
опушечка готова її можна пришити (тесемку під тканиною заводять щоб її видно не було і прострочити - видно тільки хутро), вшити в шов (як кант використовувати в загальному), прикріпити на кнопки, гудзики

Джерело: [link] marrietta [/ Link]

Що значить, різати зигзагом?
Що це дасть?
Як скручувати?
Чому ситець повинен бути поганої якості?
Як пришивати смужку хутра?
? як потім прати?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: