Статьи

Втрачені речі, або Як працює Бюро знахідок - новини ZIK.UA

У Львові є лише одне офіційне бюро знахідок. Розташоване воно за адресою вул. Степана Бандери, 4. Саме сюди, в комунальне підприємство «Бюро знахідок», львів'яни і гості міста, які втратили свої речі, можуть прийти і перевірити свою фортуну. Працівники структури стверджують, що третина людей, які звертаються до них, в результаті таки знаходять свої втрачені речі.

Втратити річ легко, а от повернути її завжди складно. Так чомусь воно виходить ...

Про перші «бюро» знахідок почали говорити ще тисячі років тому в стародавній Греції і Римі. В Японії є навіть офіційна дата відкриття першого такого місця, куди добропорядні японці приносили знайдені ними чужі речі - це 718 рік. Сучасний же вигляд і функції бюро знахідок сформувалися лише в XIX столітті.

Щорічно люди в усьому світі «сіють» десятки, а то і сотні мільйонів речей. Для прикладу, у 2002 році люди знайшли і доставили в центр знахідок міста Токіо 23 мільйони доларів дрібної готівкою . 72% з цих коштів повернули людям, які змогли переконати поліцію, що це їх власність.

Взагалі, бюро знахідок підкоряються муніципальним органам влади. Також свої сховища, як правило, є в великих публічних місцях - вокзалах, аеропортах, ринках, торгових центрах.

У Львові є лише одне офіційне бюро знахідок

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

У Львові вже багато десятків років поверненням втраченого займається маленьке бюро, яке тулиться в одній кімнатці, тут трудиться тільки один працівник. Протягом останніх трьох років тут всьому голова Алла Олександрівна Піцань: вона є і «детективом» закладу, і секретаркою, і практичним психологом цього бюро.

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

«Така ось цікава у мене робота - знаходити загублені речі і власників цих речей. Шерлок Холмс, але такий - мінімальний », - з гумором говорить Алла Олександрівна.

Жінка каже, що до своєї роботи швидко звикла, адже графік дуже гнучкий. Ще б пак, вже кілька років, через зменшення фінансування, офіційний робочий день - всього три години, з 10.00 до 13.00, а субота і неділя - вихідні. Як видно, ці три години явно мало: десятки людей приходять в бюро - від молодих до старих, але ще більше не можуть потрапити, тому що далеко не всіх влаштовує такий графік. Телефон теж постійно дзвонить. Правда, коли все гаразд, тому що часто ламається ...

Правда, коли все гаразд, тому що часто ламається

Фото: Микола Тис / ZIK

«Реєстрація, прийом загублених речей, їх повернення. Видача довідок про втрату документів, щоб люди могли почати процедуру їх поновлення, якщо не можуть знайти. Це, власне, і є основна моя робота », - розповідає Алла Олександрівна, одночасно записуючи в спеціальний журнал обліку інформацію про зникнення студентського квитка.

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Такого роду документи: студентські, трудові книжки, права, різні посвідчення, картки, навіть паспорта - це основне з того, що знаходять і повертають власникам. Далі йдуть гаманці, сумки, ключі, окуляри, взуття, різного роду дрібнички. Однак, трапляються і несподівані знахідки. Наприклад, якось поліція привезла в бюро знахідок автомобільне колесо. На думку Алли, його хтось викинув у смітник. Однак, часто буває, що поліція привозить такі речі, і вони можуть лежати роками і припадати пилом. Серед такого: старі іграшки, валізи, каструлі, несправні пилососи, навіть поламані нетбуки є. Все це може багато років лежати і когось чекати ... Згодом, за інструкцією, все це добро утилізується або розпродається на користь бюджету міста.

Фото: Микола Тис / ZIK

Зараз в бюро знаходиться близько десяти тисяч найрізноманітніших речей. Їх сюди або поліція привезла, або люди принесли, або передала адміністрація великих закладів (клубів, вокзалів, ринків).

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Фото: Микола Тис / ZIK

Алла Олександрівна розповіла про один нічному клубі, в якому танцюристи забули свій костюм для виступів - він вже більше року чекає своїх забудькуватих власників. Також «детектив» говорить, що звернення водіїв маршруток або електротранспорту - це велика рідкість тут, тому що вони не повідомляють про втрати, ймовірно просто забирають їх собі.

«Третина людей, які звертаються до нас - таки знаходять свої втрачені речі. Я рада кожного разу, коли допомагаю людині знайти його річ. У людей тоді по-особливому горять очі, і відчуваєш, що твоя робота не марна.

У людей тоді по-особливому горять очі, і відчуваєш, що твоя робота не марна

Фото: Микола Тис / ZIK

Однак, багато хто не знає, що таке бюро існує, і коли вже втрачають якусь свою річ, то починають шукати усіма можливими і неможливими способами », - розповіла хранителька львівського бюро знахідок і додала, що поширення різних Інтернет сайтів в рази збільшили шанси як знайти річ, так і її втратити, адже шахраї не дрімають.

У будь-якому випадку, якщо вчора ви втратили щось, то можете відразу сьогодні не бігти в бюро. В середньому потрібно два тижні, щоб річ все-таки виявилася там, тому що люди не поспішають нести знайдене. Якщо річ не в протягом півтора-двох місяців, то шанси стають мінімальними. І коли якийсь документ потрібен терміново, то за невелику суму (джерела надходження фінансування), бюро видає довідку про втрату, і починається процедура відновлення. Попутно нагадаємо: оголошення про втрачений документі слід опублікувати в газеті. Все це, власне, і розповідає Алла Олександрівна своїм численним відвідувачам.

Все це, власне, і розповідає Алла Олександрівна своїм численним відвідувачам

Фото: Микола Тис / ZIK

У підсумку, варто сказати, що особливо багато речей люди втрачають в святковий час, тому в різдвяні і новорічні дні будьте особливо уважні.

На жаль, більшість втраченого так ніколи і не повертається до своїх власників.

Юра Мартинович,
IA ZIK

* Якщо Ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: