Статьи

Житомир.info | Де в Житомирі можна купити одяг і взуття з конопель?

Колись в Україні на конопляній олії готували частіше, ніж на соняшниковій, а сорочка з конопель вважалася звичайним одягом. Задумуючи взути і одягнути українців в конопляне, підприємець з Житомира Олег Земнухов і припустити не міг, що відроджує не тільки давні народні традиції, а й сімейні.

Колись в Україні на конопляній олії готували частіше, ніж на соняшниковій, а сорочка з конопель вважалася звичайним одягом. Задумуючи взути і одягнути українців в конопляне, підприємець з Житомира Олег Земнухов і припустити не міг, що відроджує не тільки давні народні традиції, а й сімейні.

Вся справа в генах

До і після війни батько Олега разом з іншими жителями Пермі вирощував коноплю за держзамовленням. Тоді ця рослина була в пошані, а Радянський Союз лідирував серед постачальників пеньки (конопляного волокна) на світовий ринок. Під враженням розповідей батька про те, як його родина вижила на конопляних коржиках в післявоєнні роки, Земнухов почав шукати залишки конопляної промисловості в Україні. І знайшов їх в Глухові. Тут в науково-дослідному інституті луб'яних культур УААН досі успішно займаються селекцією культури. А за технологією промислового виробництва одягу з конопель його направили в Київський національний університет технології та дизайну, з яким він згодом підписав договір. Це і підштовхнуло його в 2004 році почати офіційний бізнес, адже для дотримання формальностей при підписанні угоди він повинен був бути приватним підприємцем. За дослідження, що тривають уже четвертий рік, житомирянин заплатив університету в цілому близько 12 тис. Грн.

Конопляні туфельки розвеселять кого завгодно
Конопляні туфельки розвеселять кого завгодно

«Це інвестиції в майбутнє», - пояснює Олег. Договір з університетом дозволить йому співпрацювати з підприємством, яке випускатиме фабричну тканину. У планах підприємця організувати масове пошиття одягу з пеньки. А поки він зосередився на виробництві взуття з конопель.

Для вирощування промислових конопель, що не володіє наркотичними властивостями, потрібна спеціальна ліцензія, тому Земнухов відмовився від ідеї самостійно займатися виробництвом сировини. У приватних підприємців в Полтаві і Сумах він купує конопляне волокно, пряжу або вже готові тканини.

Для своїх перших виробів Олег придбав матеріалів на 2 тис. Грн. У приватному будинку майстра був встановлений верстат, на якому він сам ткав полотно. Ще чотири людини працювали у взуттєвій майстерні. Роботу майстрів оплачував підошвою. Першу річ, виготовлену власноруч із конопель, - жіночий капелюх - Земнухов подарував одному.

Досить скоро про бізнесмена знав весь Житомир. Сам факт виробництва взуття з конопель забезпечував йому підвищену увагу з боку преси, тому необхідність витрачатися на рекламу відпала сама собою.

Підприємець не втомлюється перераховувати корисні якості рослини. «Одяг з конопель має багато переваг перед іншими натуральними виробами, тими ж лляними: це і міцність, і цінні лікувальні властивості, наприклад, антибактеріальну і ранозагоювальну, речі з конопель не вбирають неприємні запахи, мають відмінну терморегуляцією», - пояснює він.

Але тільки заради лікувальних властивостей клієнт не купуватиме недешевий продукт - пара взуття коштує 300-600 грн, сорочка - 500 грн. Тому підприємець поступово розширює асортимент і експериментує з дизайном. Спільно з взуттьовиками він розробив кілька напрямків взуття під власною торговою маркою Hemps (від hemp - технічні коноплі та string - шнурок): спортивні моделі, варіант «стріт», взуття для народних танців. Уже популярні серед клієнтів літні чоловічі шльопанці і жіночі туфельки і чобітки. Влітку Земнухов продає близько 200 пар взуття. У цьому сезоні, наприклад, дохід бізнесмена склав $ 15 тис. В основному за рахунок взуття. Одяг, жакети, стилізовані під вишиванку, бізнесмен все частіше робить на замовлення.

Влітку, коли настає пора виставок, ярмарків, етнічних фестивалів, у Олега майже немає вільного часу. Він бере участь у всіх подібних заходах, оскільки тут знаходить своїх головних покупців. На попит підприємець не скаржиться. «Конопляний» стенд незмінно привертає увагу публіки. Налагоджувати співпрацю з магазинами підприємець не поспішає - ще не ті обсяги виробництва. Стенд з його торговельною маркою можна знайти тільки в житомирському магазині танцювального взуття і в магазині «Сувеніри з Амстердама» в Харкові, один з власників якого - Ігор Борисенко - займається виготовленням масел з конопель. Його партнер теж організував виробництво взуття, вклавши в бізнес $ 100 тис. Правда, як зізнався Борисенко, працює він поки в збиток. Підприємці в усьому звинувачують неправильне ставлення покупців до основної сировини.

Новітні технології

Технологія виробництва виробів з конопель більш тривала і складна, ніж, наприклад, зі шкіри. Крім того, вся продукція Hemps виготовляється вручну. Частково це пояснює її досить високу собівартість. Недешево обходиться і сама сировина. Так, в цьому сезоні Земнухов на закупівлю пряжі і волокна і тканин витратив $ 5 тис. Ще $ 3 тис. Бізнесмен вклав в обладнання для нового цеху, що дозволить збільшити обсяги виробництва на 20%. В цілому витрати підприємця досягли $ 10 тис. За сезон.

Чимало часу він приділяє вдосконаленню дідівських методів виготовлення тканини і шиття. За ідеями часто вирушає в майстерні на Західну Україну. «Нещодавно я запатентував масажні устілки з конопель із полином, що володіють хорошими антибактеріальними властивостями», - розповідає бізнесмен. А в минулому році Земнухов запропонував покупцям осінньо-зимовий варіант взуття. За словами підприємця, йому довелося поламати голову над тим, як забезпечити її водостійкість. Майстер вирішив робити новинку, використовуючи просочення з конопляного масла. Досягнення і плани Земнухова обмежують поки виробничі потужності. Ткацький верстат у підприємця один, а для того щоб вийти на промислові обсяги випуску продукції, не вистачає коштів. Тому для початку підприємець збирається відкрити майстерню разом з другом модельєром.
http://kontrakty.ua/

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: