- Низький гемоглобін у дитини: діагностика та лікування
- Як підняти гемоглобін за допомогою харчування
- Продукти для підвищення гемоглобіну
Низький гемоглобін - улюблена хвороба наших мам і бабусь. Дійсно, мало кому не намагалися підняти його в дитинстві, нарікаючи на зайву худорлявість або блідість. Однак ці особливості як раз не свідчать про недокрів'ї.
thinkstockphotos / fotobank.ua
Низький рівень гемоглобіну передбачає, що загальна маса крові у дитини нормальна, а от кількість еритроцитів в ній знижений. Через це клітини тіла гірше забезпечуються киснем і поживними речовинами, що, природно, позначається на загальному стані малюка.
Низький гемоглобін у дитини: діагностика та лікування
Для виявлення ЗДА (залізодефіцитної анемії) потрібен загальний клінічний аналіз крові. Природно, не обійтися і без консультації лікаря, адже тільки він зможе призначити адекватне лікування.
Непогано також знати норми рівня гемоглобіну у дітей різного віку.
Так, в перші місяці це від 115 до 175 г / л. Далі, починаючи приблизно з двомісячного віку і закінчуючи 5-6 роками, ця цифра варіюється в межах 110-145 г / л.

Burda Media
Як підняти гемоглобін за допомогою харчування
Часто виною низькому гемоглобіну і правда неправильне харчування малюка. Але коригувати анемію за допомогою продуктів можна тільки при легкій вираженості, зазвичай - якщо показники рівня гемоглобіну на рівні 100-110.
Burda Media
Продукти для підвищення гемоглобіну
Всім відомий гранатовий сік - відмінний засіб, але теж не панацея. Особливо якщо ви не впевнені, що він дійсно на 100% видавлений зі свіжих фруктів. Є багато набагато менш екзотичною їжі, корисної при анемії. Продукти, які допоможуть підняти гемоглобін, в порядку вмісту заліза:
- крупи і каші, особливо гречка, жито і бобові (квасоля, соя, сочевиця);
- м'ясо (печінка, язик, серце);
- фрукти (абрикоси, яблука, сливи, айва, хурма);
- зелені овочі, помідори, шпинат, гарбуз, буряк;
- молода картопля, запечена з шкіркою;
- ягоди (чорниця, суниця, чорна смородина, журавлина);
- яєчний жовток;
- сухофрукти і горіхи.

Fotolia
Ще одне важливе правило - поєднання їжі, адже багато вітаміни і мікроелементи засвоюються тільки в певних поєднаннях. Комбінуйте м'ясо з овочами, стежте, щоб раціон дитини був багатий на вітамін С - аскорбінова кислота покращує засвоюваність заліза.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитині потрібен йод: чим годувати?
5 способів застосовувати ромашку в догляді за дитиною
Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.