Статьи

Типи, види струн для гітари

  1. Трішки історії.
  2. Види струн.
  3. - Синтетичні струни
  4. 1. Нейлонові струни (Не плутати з неоновими :)
  5. 2. Карбонові струни
  6. - Струни на сталевій основі

Дана стаття ознайомить читача з різними видами струн для гітари, типами обмотки і матеріалами виготовлення. Для початку розглянемо, що з себе представляє струна. По суті будь-яка натягнута нитка або металевий дріт може називатися струною. Звичайно за умови, що при грі вона не розтягується і не рветься.

Трішки історії.

Задовго до появи гітар наші предки використовували струни, зроблені з сухожиль тварин. Таку різновид струн називають "жильними" струнами. Також можна зустріти дійшли і до наших днів "кишкові" струни. Вони, відповідно, виготовлялися з кишок тварин.
Вид струн, що з'явився в кінці 18 ст. - початку 19 ст. був зовсім іншим. Це були струни з обмоткою, які змогли поліпшити тембр багатьох інструментів, зокрема гітар. Обмотка дозволила зменшити натяг, тим самим грати стало дещо простіше. Приблизно в той же час з'явився ще один вид струн - зі сталевою основою або сердечником. Перший час вони використовувалися на роялі, пізніше поширилися і на інші музичні інструменти.
20 століття зі своїм технічним прогресом значно збільшив різноманітність видів струн. Нижче ми зможемо більш детально розібрати кожен з них.

Види струн.

- Кишкові струни

Вид струн з такого (брр :) нестандартного матеріалу вже не виробляється в Росії. Зрідка їх можна зустріти на заході, хоча і там це рідкість. Кишкові струни з появою синтетичних, майже не опираючись, поступилися їм місце. Основний недолік цього типу струн в тому, що вони дуже швидко зношуються в районі ладів, втрачають свої якості від високої температури або вологості, в тому числі і від вологи, що виділяється руками.

- Синтетичні струни

Вид струн синтетичного складу можна поділити на дві категорії:

1. Нейлонові струни (Не плутати з неоновими :)

Їх використовують в основному для класичної гітари . Вони досить м'які, і добре підходять для початківців гітаристів. Три нижні струни гітари робляться з нейлонової волосіні, виконаній з матеріалу, який називається моно філаментная синтетика. Три басові струни виготовляються з безлічі тонких нейлонових ниток. Така волосінь буде зроблена вже з з поли філаментная синтетики. Як правило, обмотку для такого типу струн використовують з міді у вигляді дроту круглого типу з срібним покриттям (рис.1). Срібне покриття збільшує зносостійкість і в якійсь мірі не дозволяє бруднити струни руками. Але все ж вони поступово зношується в районі контакту з ладами. Технологи знайшли рішення, експериментуючи з іншими сплавами. Посріблена латунь, чиста латунь або ж фосфорна бронза перевершують по зносостійкості посріблену мідь.

Мал. 1

2. Карбонові струни

Матеріал для цих струн був винайдений в 20 столітті в Японії, і називається він карбон або флюрокарбон. Щільність карбону на 90% вище нейлону. Тому при однаковому натягу карбонова волосінь може володіти меншим діаметром. Цей тип струн значно дзвінкіше нейлонових. Басові струни карбонових комплектів можуть виконуватися і з карбону, і з нейлону, так як немає відчутної різниці в дзвінкості. Хоча для особливо досвідчених музикантів досить і цього невеликого відмінності, щоб зробити вибір все ж на користь карбонових струн.

- Струни на сталевій основі

Такий тип струн найчастіше використовують в естрадній музиці, блюзі, рок, а також там, де віддають перевагу звонкости і насиченості звучання. Ці струни можна натягувати в три рази сильніше, ніж синтетичні. В акустиці зазвичай їх ставлять на гітари з більш посиленою конструкцією. це некласичні акустичні гітари з корпусом типу "вестерн", "джамбо», «дредноут». Ну і, зрозуміло, такі струни ставляться на електрогітари. Хоча б тому, що магнітні звукознімачі просто не зможуть вважати вібрації з нейлонової струни.
Обмотку у металевих струн можна зустріти різну. Найчастіше використовують сплави на основі міді, але можна зустріти з нержавіючої сталі, нікелю, латуні, фосфорної бронзи. Кожен матеріал обмотки надає свою, унікальну специфіку звучання інструменту. З обмоткою типу «Roundwound» ми вже знайомі, ще раз її можна розглянути на рис.1. Така обмотка дає максимальну дзвінкість і бархатистість, які особливо помітні перший час після установки струн. Є ще два не менш популярних типу обмотки сталевих струн: «Flatwound» і «Groundwound», їх можна розглянути на рис.2. Обидва ці види обмотки "з'їдають" свист і неприємні призвуки, які видавалися пальці при ковзанні по струнах. Це досягається в силу того, що зовнішня сторона обмотки плоска. Такий вид струн часто іcпользуют гітаристи, що записуються на студії через мікрофон.

Мал. 2

Ось, в цілому і все. Тепер ви уявляєте, які бувають струни для гітари. Можна зробити висновок, що до вибору струн варто поставитися досить серйозно, так як кожен вид струн має свої плюси і мінуси, свої особливості, які можуть дещо ускладнити або полегшити, а можливо, збагатити гру на гітарі. І ще маленька порада: експериментуйте :)

© Копіювання першоджерела допускається тільки з посиланням на головну Dream Guitars .


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: