Статьи

Як захистити очі від УФ-випромінювання?

Літо - пора, коли всі ми хочемо якомога більше часу проводити під відкритим небом, а це значить, бути під впливом сонячних променів Літо - пора, коли всі ми хочемо якомога більше часу проводити під відкритим небом, а це значить, бути під впливом сонячних променів. Це добре тому, що сонце допомагає виробляти організму вітамін D, який сприяє засвоєнню кальцію, плюс гарну засмагу і відмінний настрій гарантовані. Однак перебуваючи на сонці, ми ризикуємо отримати опік, а також завдати шкоди очам. Поговоримо про вплив УФ-променів на наші очі.

Тривале перебування на сонці без засобів захисту може посприяти розвитку серйозних захворювань очей:

  • катаракті, яка здатна спровокувати повну сліпоту;
  • птерігуму - появи на рогівці видозміненій кон'юнктиви;
  • різних пухлин на поверхні очей.

Щоб убезпечити свої очі від подібного роду проблем, носіть сонцезахисні окуляри й контактні лінзи з УФ-фільтрами.

Практично у всіх лінійках контактних лінз того чи іншого бренду є лінзи з захистом від ультрафіолету, наприклад: BioTrue Oneday від Bausch & Lomb, Acuvue 2 від Johnson & Johnson, Air Optix Aqua від Ciba Vision, Adria Sport від Adria. Контактні лінзи з УФ-фільтром оберігають тільки внутрішні структури ока, а повіки і зона навколо очей будуть схильні до атаки сонячних променів. Тому на додаток до лінз слід надягати сонцезахисні окуляри.

До вибору сонцезахисних окулярів рекомендуємо підходити відповідально, ви купуєте не модний аксесуар, а засіб захисту для очей. Ось три основних ради з вибору якісних сонцезахисних окулярів:

  1. Віддайте перевагу окулярам, ​​які щільно сидять на обличчі. Такі сонцезахисні окуляри гарантують захист від периферичних сонячних променів, тобто тих, які відбиваються від води трави, снігу і т.п. До речі, сонячні промені, відбиті від снігу не менш небезпечні, ніж літні, тому взимку не слід нехтувати носінням сонцезахисних окулярів.
  2. Купуйте сонцезахисні окуляри тільки в магазинах оптики.
  3. Хороші окуляри від сонця повинні мати маркування UVB -400, це означає, що вони захищають очі від променів двох типів, А і В, до 400 нанометрів.

Більш докладно про те, на яких моментах слід зробити акцент при купівлі сонцезахисних окулярів, читайте в статті " Як правильно вибрати якісні сонцезахисні окуляри? "

Якщо ви любите закордонний відпочинок, то корисною буде інформація про те, що інтенсивність УФ-випромінювання в різних країнах відрізняється. Всесвітня організація охорони здоров'я розробила спеціальну шкалу від 1 до 11, за допомогою якої визначається рівень небезпеки сонячних променів для здоров'я людини. Чим вище показник, тим більше шкоди для шкіри і зору. Рекомендується, використовувати сонцезахисні окуляри й контактні лінзи з УФ-фільтром вже при позначці на шкалі в 3 бали. До країн з високими показниками УФ-випромінювання відноситься більшість улюблених місць відпочинку росіян: Таїланд і В'єтнам - 11, Іспанія - 8-10, Греція - 9-10, Куба - 11.

Багатьом подобається засмагати в солярії, але там нас теж «чекає» ультрафіолет. У солярії неодмінно користуйтеся спеціальними захисними окулярами. Якщо ви просто закриєте очі, то велика ймовірність отримання опіку. Що стосується лінз з УФ-фільтром, то в них можна відвідувати солярій, але при цьому важливо також використовувати окуляри. І якщо ви не знімаєте лінзи в солярії, то перед сеансом засмаги закапайте в очі зволожуючі краплі, в іншому випадку, лінзи висохнуть. Для походу в солярій краще використовувати одноденні лінзи, які після можна замінити на свіжу пару.

Бажаємо вам чудового і безпечного відпочинку на сонці!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: