Статьи

La Doll - самоотвердевающей пластик з Японії, як з ним працювати?

  1. Підготовка до роботи з пластиком La Doll
  2. ліплення
  3. Фарбування сирого пластика La Doll в процесі ліплення
  4. сушка
  5. шліфування
  6. Створення і доопрацювання дрібних деталей за допомогою шликера з La Doll
  7. Фарбування готових виробів з самоотвердевающей пластика La Doll

La Doll - cамоотвердевающій пластик - один з найпопулярніших пластиків для створення ляльок. Він створений в Японії і виробляється на основі целюлози. La Doll - матеріал досить простий у використанні, але зі своїми особливостями. Навчитися працювати з цим пластиком не складе труднощів навіть початківцям куклоделам і скульпторам з мінімальним досвідом. Звичайно, з цього пластика можна створювати не тільки ляльок. Він відмінно підходить для ліплення мініатюрних фігурок і статуеток, різноманітних дрібних предметів лялькової мініатюри .

Працюючи з цим матеріалом вже кілька років я вирішила зібрати в одній статті всі, що я знаю про нього і поділитися цими знаннями. Це допоможе початківцям не робити помилок, яких можна уникнути.

У своїй статті я розглядаю основні етапи роботи з цим пластиком:

Підготовка до роботи з пластиком La Doll

La Doll - cамоотвердевающій пластик - один з найпопулярніших пластиків для створення ляльок

Перш ніж починати роботу з пластиком La Doll озбройтеся прозорою харчовою плівкою, стеками, поставте поруч мисочку з водою. Роздрукувавши пачку і відламавши собі невеликий шматочок для роботи ретельно замотайте харчовою плівкою розкриту пачку, щоб повітря не потрапляло всередину. Інакше через деякий час весь брусок закоменеет, а "реанімувати" його буде непросто. Висохлий пластик можна розмочити у воді і зробити з нього шликер (напіврідку "замазку), за допомогою якого проводиться фінішна доведення готового виробу.

В розкритій пачці пластик від довгого зберігання може тверднути. Якщо він ще не зовсім "закам'янів", його робочі якості можна відновити. Для цього замотайте шматок пластика у вологу (саме вологе, а не мокру, з якої тече) тканинну серветку або рушник. Одержаний згорток покладіть в поліетиленовий пакет. Пакет закрийте і залиште пластик в ньому на кілька годин (наприклад, на ніч). Вода з рушники проникне в пластик і розм'якшити його, і з ним знову можна буде працювати.

Пачку закрили, невеликий шматочок пластика для роботи лежить у нас в руках. Що з ним можна робити? Та що завгодно. Для початку, змочити пальці у воді і як слід розім'яти. LaDoll - пластик на основі целюлози, досить легкий, і якщо атмосфера суха і тепла - дуже швидко сохне, тому пальці доведеться постійно зволожувати. Саме для цього вам і потрібна поруч мисочка з водою.

ліплення

Ліпити з La Doll можна голими руками (якщо у вас немає алергії на його складові). Однак, він дуже сушить шкіру. Тому після ліплення руки потрібно ретельно мити і зволожувати жирним кремом. Щоб уникнути впливу пластика на шкіру, можна використовувати тонкі медичні рукавички. Однак такий спосіб ліплення вимагає особливої ​​вправності. Не всім зручно працювати в рукавичках.

Найзручніше ліпити з пластика La Doll вологими руками. Але не можна доводити матеріал до занадто "мокрого" стану. Якщо перестаратися з водою, у міру висихання пластик може потріскатися. Ліпити найкраще шарами, максимум по 3-4мм, періодично роблячи перерви в роботі і просушуючи проміжні етапи вироби. Через це процес ліплення розтягується в часі. Робота з цим матеріалом як не можна краще відповідає приказці "Тихіше їдеш - далі будеш". Нові шари прекрасно примазуються до вже висохлим, не залишається ні швів, ні нерівностей, ні кордонів. Шари намертво "згуртовуються" між собою.

Пластик відмінно тримає форму, при висиханні його не «веде», поверхня не тріскається і не жолобиться якщо ви акуратно використовували воду і не дуже сильно мочили його. З нього можна робити навіть зовсім маленькі детальки. Можна ліпити з вологого матеріалу, працюючи стеками, а можна і вирізати або видирати дрібні деталі по сухому. Тут кожен вибирає найзручніший для нього.

Фарбування сирого пластика La Doll в процесі ліплення

Сирий La Doll можна підфарбовувати. У ретельно розім'ятий шматочок пластика La Doll можна вмішувати колірні пігменти, попередньо розведені у воді. Розводити необхідно ретельно, до повного розчинення. Інакше після фарбування пластику в ньому будуть потрапляти кольорові крупинки нерозчиненого пігменту. Правда, якщо вам в підсумковому результаті саме це і треба - тоді вперед!

При фарбуванні колір може бути досить яскравим, але ось при висиханні він значно блідне. Якщо вам потрібно досягти якогось певного відтінку, то краще спочатку поекспериментувати на окремому дослідному зразку.

Ось приклади фарбування пластику за допомогою пігментів «Рублевская Палітра»:


Замість розведених у воді пігментів можна використовувати підфарбовану фарбою воду. В цьому випадку треба брати фарбу, яка розчиняється у воді без залишку, наприклад - акварель. Підфарбовану фарбою воду додаємо в пластик і ретельно його "месім", домагаючись повного фарбування всього шматка. Якщо не вийде рівномірно все перемішати, можна отримати в результаті "мармуровий" прокрас пластика через нерівномірний розподіл кольору.

сушка

Якщо ви нікуди не поспішаєте, краще дати пластику висохнути "самостійно". При висиханні La Doll твердне, ніяких додаткових зусиль з вашого боку для цього не буде потрібно. Якщо ж потрібно прискорити просушку - можна покласти виріб біля батареї. Якщо ж необхідно висушити деталь «ось прям зараз», то можна скористатися духовкою. В цьому випадку виріб необхідно покласти на якусь подобу підставки з паперу для випічки в кілька шарів (вощений папір, використовується при випіканні виробів з тіста в духовці). Духовку включити максимум на 50 градусів і відкрити її. Ось у відкритій духовці і підсушити виріб або деталь хвилин 10-15 максимум. Тільки стежте, щоб пластик не «зарум'яниться».

Безсумнівним плюсом матеріалу є те, що при висиханні він не дає "усадки", добре тримає форму і не тріскається (якщо ви не перестаралися з водою).

шліфування

Щоб надати поверхні виробу з La Doll ідеальну гладкість існує кілька варіантів:

  • Суха шліфування.
    Найпростіший і "брудний" варіант обробки готового виробу з La Doll. Висохлий виріб просто шліфується наждачним папером. Спочатку з великим зерном, потім більш дрібної. La Doll відмінно шліфується наждачним папером, шліфувальним бруском або надфілями, залежить від того, з чим ви звикли мати справу. Чим дрібніше зерно наждачки - тим більш гладкою вийде поверхня. Полірувальної папером можна зашліфувати виріб до блиску. Мінуси цього варіанту - дуже багато пилу.
  • мокра шліфування
    Цей варіант більш "чистий". Берете шматочок тонкої бавовняної тканини, змочуєте його в воді, віджимають, розправляє, і ось цим шматочком шліфуєте підсохлий пластик. Поверхня виходить в результаті дуже гладка, як полірована. Тільки не перестарайтеся. Трохи більше води - і поверхню виробу «попливе». До речі, шліфування вологою ганчірочкою можна практикувати і по абсолютно сухому і відшліфованому "по-суху" виробу. "Мокра шліфування" Зашліфуйте дрібні подряпини від грубої наждачки і прибере «волосатість», так як після обробки шкіркою поверхню пластика La Doll зазвичай покривається настовбурчилися ворсинками.
  • Вигладжування мокрою кистю.
    Ще один варіант шліфування - вигладжування синтетичної плоскою кистю по вологому пластику. Можна вирівняти практично ідеально. Але будьте обережні з водою. Кисть повинна бути не мокра, а волога. Вигладжувати пластик треба акуратно, не натискаючи занадто сильно, щоб не деформувати поверхню.

ВАЖЛИВО: при сухій шліфовці пластика необхідно дотримуватися запобіжних заходів! Обов'язково надягайте захисну маску, не допускайте попадання пилу в очі, ніс і рот!

Створення і доопрацювання дрібних деталей за допомогою шликера з La Doll

Для дрібної детального доопрацювання вироби (наприклад, лялькового особи, лялькових ручок, дрібних деталей будь-яких виробів   лялькової мініатюри   ) Можна зробити з цього пластика шликер, і користуватися вже їм Для дрібної детального доопрацювання вироби (наприклад, лялькового особи, лялькових ручок, дрібних деталей будь-яких виробів лялькової мініатюри ) Можна зробити з цього пластика шликер, і користуватися вже їм. Що таке шликер? Це розведений до стану густої сметани пластик. Розводити можна просто водою, але я частіше використовую суміш з води і клею ПВА 1: 1. Це надає поверхні після висихання додаткову твердість.

Шликер з La Doll наноситься пензликом, висихає, і допрацьовується дрібної наждачкою або виглажівается пензлем. За рахунок клею він більш твердий, поверхню можна відшліфувати до полірованого блиску. І, знову ж таки, не буде ніякої «волосатості».

Шлікером зручно вирівнювати пальчики, додавати "обсяг" губам або носі на ляльковому особі, наприклад. Я люблю працювати шликером за допомогою плоскої синтетичної кисті. Я використовую її як лопаточку щоб підчепити трохи матеріалу, нанести його на допрацьовувати деталь і розгладити, "примазатися" її. Пензлем це робити дуже зручно.

Фарбування готових виробів з самоотвердевающей пластика La Doll

Відшліфований пластик La Doll можна фарбувати. Фарбується за вибором, чим завгодно. Є способи фарбування всього вироби методом "купання" в розведеною морилці або в чайному розчині. Це ризикований спосіб, так як від води виріб може. Але деякі фахівці з успіхом використовують цей метод. Перш ніж пробувати його, потренуйтеся на пробних шматочках. Робиться це в такий спосіб: готується розчин потрібного відтінку в ємності, в яку вільно поміститься вся фарбується деталь. Потім деталь швидко занурюється в ємність з розчином, тримається буквально пару-трійку секунд, витягується і кладеться на підготовлене для просушування місце.

Потім деталь швидко занурюється в ємність з розчином, тримається буквально пару-трійку секунд, витягується і кладеться на підготовлене для просушування місце

Можна гарантувати і розписувати акрилом або маслом. Так звана «глуха» фарбування. Гарантувати можна будь-яким наявним грунтом. Дуже добре підходить найпростіший акриловий грунт, що продається в художніх магазинах. Так само по грунтовці зазвичай здійснюється "доведення" вироби. Грунтовку шліфують дрібною наждачкою, виявляючи нерівності, "шпаклюють" їх шликером, знову грунтують і шліфують, домагаючись, таким чином, ідеальної гладкості. На зображенні збоку якраз приклад такої "глухий" фарбування - моя шарнірна лялька із пластику La Doll. Голова і все тіло заґрунтовані акриловим грунтом, відшліфовані і пофарбовані акриловими фарбами.

Якщо ви добре малюєте і впевнені в своїх силах, можна спробувати «прозору» фарбування аквареллю без грунтування. Пастеллю не рекомендую, виходить брудно. Але ці види фарбування підійдуть тільки в тому випадку, якщо поверхня вироби чиста, пластик не встиг забруднитися. А брудниться навіть ошкуренних білий La Doll досить швидко. Так що особисто я рекомендую ґрунтовку і щільну фарбування непрозорими фарбами з високою покриваність здатністю.

Будь-яку фарбування необхідно закріпити лаком. Це захистить вашу роботу від бруду і пилу і збереже яскравість фарб. Який лак використовувати - залежить від бажаного результату. Можна брати матовий або глянсовий на основі акрилової, можна будь-який інший художній лак. Деякі майстри покривають ляльок паркетними лаками. Ці лаки міцні, стійкі до подряпин і надають виробу додаткову міцність.

Купити пластик La Doll в Москві можна в магазині All For Doll , Який є офіційним дистриб'ютором японської компанії Padico в Росії. Так само цей пластик продається в магазинах, що представляють товари для рукоділля.

Удачі вам у творчості і гарного настрою!

Що з ним можна робити?
Що таке шликер?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: