Статьи

Срібне весілля - традиції наших предків

Викуп нареченої, вінчання, крики «Гірко!», Поділ короваю я - всі ці звичаї збереглися до наших днів. І більшість сучасних молодят проходять через ці так звані ритуали.

Але як відзначити 25-річчя в шлюбі? Як таке свято відзначали наші предки?

Як таке свято відзначали наші предки

І чи є обряди, які потрібно проводити в цей день?

Чверть століття в шлюбі! Таке торжество не можна проігнорувати. Ті, кому вдалося прожити стільки років разом, - непрості люди, вони немов відзначені благодаттю.

Тому не дивно, що наші предки по-особливому ставилися до святкування срібного весілля.

Весь святковий день повинен пройти «по срібному сценарієм», невідомо хто його придумав, але наші предки віками йшли йому.

Ранок срібного весілля почніть з поцілунку. І умовно.

Умивання - магічний ритуал, який здійснюють подружжя в день своєї 25-річниці.

Чоловік і дружина повинні разом набрати воду в глечик (краще, щоб він був срібним). Вони обидва по черзі вмиваються водою з глечика, допомагаючи один одного.

У далекі часи подружжя вставали вдосвіта і йшли до річки, щоб річковою водою наповнити глечик. Повний глечик вони несли в будинок.

Дружина бере в руки рушник, зшите з лляної тканини, і допомагає вмитися чоловікові. Тричі умиває вона свого чоловіка і дає йому рушник в руки. Чоловік витирає обличчя після кожного вмивання.

Умивання - особливий обряд, і якщо ви вирішили провести його, варто дотримуватися всіх правил. Тричі треба вмитися, бо кожне обмивання має своє значення. Вмиваючись перший раз, ви змиваєте року, стаєте молодше, вмиваючись вдруге, ви змиваєте печалі, які накопичилися за роки спільного життя, вмиваючись втретє, ви очищаєте себе для нового ранку, нового життя.

Спочатку чоловік, а потім дружина умиває своє обличчя.

Спочатку чоловік, а потім дружина умиває своє обличчя

Після вмивання в глечику повинна залишитися вода. Хоча б пару крапель. Чи не виливайте її. Виставте глечик на поріг або на балкон. Вода випарується з посудини, і разом з краплями розчиняться в повітрі труднощі і прикрощі.

Навіть якщо ви скептично ставитеся до подібних звичаїв, не нехтуйте ними в святковий день. Хіба погано, коли вас умивають зранку прохолодною водою? Це дасть вам заряд бадьорості на весь день.

У день срібного весілля в старовину до «молодятам» приходили батьки. Вони повинні перевірити, чи висохла вода в глечику, і висохло чи рушник.

І тільки коли вода повністю випарувалася, батьки можуть благословити своїх дітей і знову влаштувати обмін кільцями .

Подружжя обмінюються обручками (нехай вони будуть срібними) так само, як в перший день свого сімейного життя.

Можна заново провести весільну церемонію в своєму будинку. Запросити свідків. Нехай наречена вбереться в біле плаття або навіть в весільне , Якщо таке є.

Святкова трапеза, тости, поцілунки - варто згадати весільний день і повторити його. Можна провести викуп. Але тільки не нареченої, а нареченого. Кажуть, це старовинна традиція, яку дотримувалися наші предки.

А гості піднесуть подружжю подарунки. До речі, на срібне весілля прийнято дарувати срібні речі.

Але як відзначити 25-річчя в шлюбі?
Як таке свято відзначали наші предки?
І чи є обряди, які потрібно проводити в цей день?
Хіба погано, коли вас умивають зранку прохолодною водою?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: