Статьи

Голуби бакинські: опис і характеристика шірокохвостих птахів

  1. Історія появи Порода бакинських бойних голубів прийшла до нас з Персії. Північна частина Азербайджану...
  2. особливості породи
  3. різновиди
  4. Відео «Бакинські бійні голуби»

Історія появи

Порода бакинських бойних голубів прийшла до нас з Персії. Північна частина Азербайджану раніше була складовою Ірану. Саме там і формувався новий вид птаха. Бакинські голуби були виведені на основі іранських голубів.

Перші представники з'явилися в минулому століття. Зовні вони були непривабливі в порівнянні з сьогоднішніми бакинськими голубами. Колір птиці був непривабливий, вона була згорблена і незграбно пересувалася на коротких ніжках. Однак, в повітрі вони виглядали чудово. І сьогодні птахівники віддають належне бійню здібностям породи.

Зовнішній вигляд

Селекціонери постаралися і зробили все можливе, щоб надати породі привабливий зовнішній вигляд.

Бакинські бійні голуби досить великі. Їх величина перевищує 0,3 метра. Голова птиці овальна і гладка. Деякі представники мають чубчик. Голова плавно переходить в прямий, тонкий дзьоб. Шия бакинців витончено згинається.

Голуби Баку мають мускулисте щільне тіло і широку спину. Крила притиснуті до корпусу досить щільно, їх розташовані впритул до тіла, на хвості вони розташовані горизонтально. Очі-намистинки живі і блискучі.

Голубівники Росії також взяли участь в удосконаленні зовнішності голубів бакинців. В кінці минулого століття вони активно прагнули поліпшити естетичні властивості породи. Завдяки їм забарвлення пернатих став більш різноманітним, тіло птахів подовжився, голова стала витонченіше. Підвелася груди, дзьоб подовжився, з'явилися повіки білого кольору.

особливості породи

Остаточного зовнішнього вигляду бакинські бійні голуби досягли на території Азербайджану, завдяки чому і отримали свою назву. У Баку багато тих, хто всерйоз захоплений розведенням пернатих. Кожна династія голубівників прагнула внести свою лепту в розвиток породи. Для цього вони відбирали найздібніших виробників і активно тренували молодих особин. В результаті цього високольотні бакинці придбали деякі особливості, які властиві їм і зараз:

  • невибагливість до умов життя і клімату;
  • стійкість до більшості хвороб;
  • високі здібності до адаптації в будь-якому місці проживання;
  • швидке звикання до будь-якого корму;
  • здатність довго літати на значній висоті;
  • здатність вміло грати;
  • володіння якісним боєм.

Завдяки птахівникам-любителям бакинські голуби досягла високих показників в спорті, так як основну увагу приділяли розвитку і вдосконалення ігрових здібностей. Сьогодні птахів можна зустріти на Кавказі і в різних регіонах Росії.

різновиди

Селекціонери вивели ряд видів бакинських пернатих. Розрізнити їх можна завдяки різному окрасу, так як різноманітність кольорів досить широко. Найбільш поширені:

  • Голуби Чилі. Породі властиві рябі відтінки в забарвленні пір'я. Чорні та червоні чилі голуби - володарі кольоровий голови овальної форми з щіткою на ній. Нерідко темні птахи мають білими вкрапленнями. Оперення породи щільні, пальці - червоні. Груди і шия мають червоно-синій відтінок. Бакинські пернаті літають тривало, поодинці. Птахи потужні, невибагливі до умов проживання.
  • Голуби мармурові. Цю породу називають також многоперов. Ці птахи мають насичений забарвлення. Мармурові бакинці залучають незвичайною зовнішністю. Бакинські шірокохвостие іранці мають світліше забарвлення в порівнянні зі своїми попередниками. Після першої линьки многоперов темніють, набувають насичений глибокий колір.
  • Бронзові бакинські голуби. Забарвлення пір'я нерівномірний. Червоні і жовті відтінки відливають на сонці. Чорні вкраплення розташовані по всьому торсу птахів. Ці бакинські пернаті по праву вважаються найкрасивішою породою.

Ці бакинські пернаті по праву вважаються найкрасивішою породою

  • Бакинські шийки. Ці голуби дуже граціозні через особливого будови тулуба, торс їх витягнутий. Голуби шийки покриті пір'ям чорного кольору, через що їх нерідко плутають з чорнохвостий. В оперенні можуть бути присутніми червоно-жовті відтінки. Специфічна риса породи - в очах її представників при детальному розгляді можна побачити бузковий відтінок.
  • Чернохвостая. Як і краснохвостие, чернохвостая називаються так через забарвлення хвоста. Краснохвостие мають червоний хвіст, а чернохвостая, відповідно, - чорний.
  • Грівуни. Цю породу вивів на початку минулого століття любитель Шмідт. Він прагнув зберегти всі особливості породи, а й вивів новий тип птахів зі світлим забарвленням і яскравим загривком. Попереду на шиї присутній типовий відлив. Також представники породи мають спереду білий чубчик, який ззаду обов'язково має яскравий колір.

Отже, бакинські голуби мають усі риси, на які в першу чергу звертають увагу потенційні покупці. Кожен голубівник, що має представників цієї породи в своєму пташнику, пишається ними і цінує їх хороший бій.

Відео «Бакинські бійні голуби»

З цього відео ви дізнаєтеся, як виглядають бакинські бійні голуби.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: