Статьи

«Любов і голуби»: чуб Меньшова з перуки Гурченко

В одній зі сцен Гурченко вирішила це повторити: коли її героїня, вибігаючи з дому Василя, в серцях кричить: «Людк, а Людк ... Тьху, село!» Сибірський говорок, властивий Кузякіну, давався акторам легко. На зйомках був присутній драматург, а у нього, корінного сибіряка, був сильний говір. Артисти швидко це підхоплювали.

Хоча характери п'єси «Любов і голуби» були вже спочатку прописані яскравими, під час репетицій і зйомок фільму актори і режисер привносили багато свого. Сцени, коли дядько Митя приходить до Василя, гортає календар в пошуках приводу випити і сумно зауважує, що День взяття Бастилії пройшов даремно, взагалі не було. Її написав Володимир Меньшов: «Багато що придумувалося прямо на зйомках.

Я знав, про що буде сцена, але не знав, як її зняти. І тільки коли відступати було нікуди, залишалося 30 хвилин до команди «Мотор!», Сідав за сценарій. У фільмі багато і акторських імпровізацій. Найбільше над вигадками реготав я, хоча це вважається поганою прикметою. Забобонні кінематографісти вважають: якщо знімаєш комедію і сам смієшся, значить, глядачеві буде нецікаво. Але я нічого не міг вдіяти: надривався до кольок у животі, навіть на 10-му дублі ... »

До останнього режисер не знав, як зняти сцену бійки Надії і Раїси Захарівни. Спочатку все повинно було відбуватися в кадрі, але після репетицій Володимир Валентинович зрозумів: виходить не дуже красиво. Тоді і вирішив заховати жінок-бійців за фіранки.

Простих сільських жінок зіграли Яніна Лісовська, Ніна Дорошина і Наталія Тенякова Простих сільських жінок зіграли Яніна Лісовська, Ніна Дорошина і Наталія Тенякова

А сховавши, тут же придумав наступний хід: коли «завісу» відкривається, в руках у героїні Дорошиною виявляється червоний помпон від безглуздої береткі розлучниці.

А ще Меньшов хотів, щоб у фільмі були танці: «Мріяв збудувати паралельну танцювальну лінію. І так всім цим набрид, що, коли на три дні поїхав з експедиції в Москву, група спорудила в Медвежьегорске танцювальний майданчик ». Актори вчилися танцювати, викликали самодіяльний ансамбль з Карелії, хореографа з Москви. Але той так ускладнював па, що врешті-решт Меньшов сам взявся за хореографію і поставив «струмочок» у виконанні Дорошиною, Теняковой, Юрського і Лісовської.

В останній момент режисер придумав, що під час сцени кохання Надії і Василя на березі річки розпуститься сухе дерево.

Знайшли фокусників, ті накрутили на дерево «чарівні палички», смикали їх за мотузочки, і ті розцвітали пишним цвітом ... Чи не давала спокою Меньшова і квартира, в якій живе Раїса Захарівна. Умовив декораторів прорізати в кухонних дверей роздавальні вікно. «Я колись побачив подібне в одній квартирі: велика дубові двері, в ній віконце, через яке подаються страви. У хрущовці нашої героїні це виглядало кумедно ». Додала фарб і Людмила Гурченко. Для початку привернула до зйомок власну собачку. А потім придумала, що її Раїса Захарівна розводить ... кактуси. За цю деталь Меньшов тут же вхопився, і житлоплощу розлучниці уставили рослинами, про які постійно коловся невірний Василь.

До речі, про село ... Хоча в п'єсі справа відбувається в сибірському селі, їхати на зйомки в настільки далекі краї Меньшов не наважився. Перш за все через дороги, яка забирала б у дуже зайнятих акторів багато часу. Тому натуру шукали в Карелії. Вибір припав на Медвежьегорск: «Тут мені сподобався пейзаж: вода, височини, не характерні, до речі, для Карелії. Та й добиратися більш-менш зручно: поїздом ми доїжджали до Петрозаводська, а потім на машині, правда, за дуже поганій дорозі ». І все одно зібрати всіх акторів разом на одному майданчику бувало завданням не з простих. Один приїжджав на зйомки, інший їхав на виставу. І так постійно. Для фінальної сцени, щоб зібрати всіх артистів, довелося навіть використовувати вертоліт! Дорошину в повітрі вже

гримували.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: