Статьи

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

  1. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети
  2. Три способи запікання
  3. Підготовка до запікання
  4. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  5. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  6. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  7. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  8. Як краще запекти фрукти
  9. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  10. Апетитні овочі, запечені в маринаді
  11. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці
  12. Три способи запікання
  13. Підготовка до запікання
  14. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  15. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  16. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  17. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  18. Як краще запекти фрукти
  19. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  20. Апетитні овочі, запечені в маринаді
  21. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці
  22. Три способи запікання
  23. Підготовка до запікання
  24. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  25. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  26. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  27. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  28. Як краще запекти фрукти
  29. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  30. Апетитні овочі, запечені в маринаді
  31. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці
  32. Три способи запікання
  33. Підготовка до запікання
  34. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  35. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  36. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  37. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  38. Як краще запекти фрукти
  39. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  40. Апетитні овочі, запечені в маринаді
  41. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці
  42. Три способи запікання
  43. Підготовка до запікання
  44. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  45. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  46. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  47. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  48. Як краще запекти фрукти
  49. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  50. Апетитні овочі, запечені в маринаді
  51. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці
  52. Три способи запікання
  53. Підготовка до запікання
  54. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  55. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  56. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  57. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  58. Як краще запекти фрукти
  59. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  60. Апетитні овочі, запечені в маринаді
  61. Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці
  62. Три способи запікання
  63. Підготовка до запікання
  64. Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом
  65. Скільки часу запікати продукти відкритим способом
  66. Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі
  67. Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді
  68. Як краще запекти фрукти
  69. Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами
  70. Апетитні овочі, запечені в маринаді

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти м'ясо, курку, овочі в духовці

Мистецтво запікання: правила, тонкощі і секрети

Запікання - найдавніший спосіб приготування їжі. Перші люди на землі запікали м'ясо прямо на багатті, наші предки-слов'яни використовували російські печі, в східних і азіатських країнах до цих пір популярна піч-жаровня тандир, а європейці запікають м'ясо, рибу та овочі в духовці, аерогрилі, мікрохвильовці і мультиварці. Головна особливість запікання в тому, що продукти готуються під впливом гарячого повітря, тому вони зберігають свій натуральний смак, не втрачаючи при цьому вітаміни і поживні речовини. Продукти запікаються без масла у власному соку, тому страви виходять дуже соковитими і дієтичними. М'ясо і риба, запечені в духовці, набувають неймовірний аромат і красиву золотисту скориночку, що не містить канцерогенних речовин, на відміну від скоринки, яка виходить під час смаження в олії. Якщо ви дбаєте про здорове харчування сім'ї, частіше готуйте в духовці, до того ж запікання вважається найпростішим способом теплової обробки, оскільки не вимагає втручання кухаря в процес приготування страв.

Три способи запікання

Три способи запікання

Запікання буває відкритим, закритим і короткочасним. При першому способі продукти поміщаються в форму, на деко, решітку або шампур. Закритий спосіб передбачає запікання в фользі, рукаві, пакеті, в посуді під кришкою або в горщиках. Короткий запікання застосовують для завершення приготування страви, коли його поміщають в духовку на кілька хвилин для утворення скоринки.

Запікати можна що завгодно - м'ясо, птицю, рибу, гриби, овочі, фрукти, а також сир і крупи у вигляді запіканок. Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви? Для цього необхідно володіти секретами і тонкощами запікання, відточуючи свою майстерність на практиці.

Підготовка до запікання

Підготовка до запікання

Для запікання підходить будь-який якісне і свіже м'ясо - баранина, свинина, яловичина, кролик і птах, але його потрібно попередньо замаринувати. Далі на м'ясі роблять невеликі надрізи і шпигують спеціями, шматочками сала, моркви і часнику. Соковита запечена свинина виходить з корейки, окости, лопатки і грудинки, а для запікання яловичини підходять ребра на кістки, товстий край, лопатка, грудинка, нога, вирізка, Пашина, товстий і тонкий філей.

рибу перед запіканням зазвичай очищають від луски, зябер і нутрощів, хоча деякі кухарі вважають, що запікати можна тільки цільну рибу, оскільки повна герметичність робить її соковитою і смачною. Рибу обов'язково натирають сіллю - власне, в цьому і полягає вся підготовка до теплової обробки. Якщо ви збираєтеся запікати занадто костисту рибу, замаринуйте її в лимонному соці, який зробить кісточки м'якше, а страви додасть пікантний смак.

Овочі просто миють і висушують рушником, запікаючи коренеплоди цілком або шматками. Цвітну капусту поділяють на суцвіття, баклажани ріжуть навпіл або кружечками, цибулю запікають повністю або кільцями. Овочі, які печуть на відкритому вогні, краще не солити, оскільки сіль стимулює виділення соку, тому страва виходить сухим і без рум'яної скоринки.

Як правильно запекти м'ясо, рибу та овочі відкритим способом

Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні Зазвичай корочка на продукті утворюється набагато раніше, ніж він досягає стадії готовності, тому щоб блюдо не вийшло сирим, його поливають соком, що виділяється при запіканні. Для отримання низькокалорійного страви його збризкують водою, розведеною лимонним соком. Якщо запікаються великі шматки м'яса або величезна риба, то до кінця теплової обробки краще прикрити їх зверху фольгою, щоб не згоріли.

Шматок яловичини перед приготуванням можна прикрити шкіркою сала, щоб м'ясо вийшло м'яким і соковитим. Для цього сало злегка надрізається для найкращого витапліванія, а потім шкурка кріпиться до м'яса зубочистками. Незадовго до готовності яловичини шкурку знімають, щоб м'ясо покрилося скоринкою. Овочі перед приготуванням збризкують оливковим маслом, посипають спеціями і викладають на решітку.

Запікати курку слід при температурі 180 ° С, гусак вимагає більш низької температури - 140 ° С, а свинина і яловичина добре готуються при температурі 200-210 ° С. Якщо ви готуєте яловичину, через 25 хвилин вогонь рекомендують зменшити до 160 ° С і випікати м'ясо, поки воно не стане м'яким. Рибу і картоплю запікають при температурі 170-180 ° С, інші овочі прекрасно себе почувають при 200 ° С.

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Скільки часу запікати продукти відкритим способом

Початківців господарок хвилює дуже важливе питання - скільки запікати курку, яловичину, свинину, рибу та овочі? Можна легко розрахувати час приготування за простою формулою - 1 кг курки пропікається за півгодини, на 1 кг яловичини, свинини і гусака потрібно годину, риба вагою 1,5 кг готова вже через 50 хвилин, а картопля середніх розмірів зазвичай ставлять в духовку на 40 хвилин або трохи більше. Скільки потрібно запікати інші овочі, залежить від їх соковитості. Баклажани, перці, томати і кабачки готові вже через 20 хвилин, для гарбуза і моркви потрібно півгодини, а буряк запікають 40-50 хвилин. Час запікання продуктів залежить не тільки від їх розмірів, а й від якості духовки, тому необхідно підходити до цього питання індивідуально.

Якщо ви готуєте декілька продуктів одночасно, слід враховувати час приготування кожного з них. Цілком можливо, якісь продукти перед запіканням доведеться довести до напівготовності або ж викласти їх на деко першими, а решта додати пізніше.

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Як смачно запекти у фользі м'ясо, рибу та овочі

Завдяки тому що їжа в фользі готується у власному соку, страви виходять ще соковитіше. Для приємного смаку м'ясо, птиця, риба і овочі можуть запікатися з шматочком вершкового масла, сметаною, соусами, спеціями і приправами. Поради по запіканню в фользі не відрізняються від приготування м'яса, риби і овочів відкритим способом, хоча варто виділити кілька особливостей. При запіканні баклажанів, кабачків і перців слід обов'язково видалити плодоніжки. Картопля, морква, буряк і гарбуз зазвичай запікають протягом 40 хвилин при температурі 220 ° С. Баклажани і кабачки готові через півгодини, а томатів досить 15 хвилин. Як запікати у фользі рибу? У цьому випадку її обов'язково потрошать, очищають від луски, приправляють спеціями.

Загортати у фольгу продукти слід ретельно, але не дуже щільно. Для міцності фольгу складають в два шари, зверху укладають шматок м'яса, риби або овочі, накривають другою половинкою фольги, а краю надійно защипують. Утворені конверти поміщають на деко або решітку, а за 10 хвилин до готовності верхній шар фольги розрізають, дають блюду підрум'янитися і випарувати зайву вологу. Кілограм м'яса готується в фользі годину, курка шматками - 40 хвилин, курка цілком - до 2,5 годин, риба - 25 хвилин. Навіть найсухіше м'ясо, запечене у фользі, виходить м'яким, соковитим, смачним і корисним!

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Як запекти продукти в пакеті, рукаві або посуді

Пакети і рукава для запікання виготовляють з безпечної харчової плівки, стійкої до високих температур, однак ця плівка не повинна стикатися з відкритим вогнем, тому приготування на грилі в рукаві виключено. Рукав є трубою, розміри і обсяг якої регулюються, а пакети випускаються певних розмірів. Страви в рукаві і пакеті виходять дуже ніжними і м'якими, але без скоринки, тому якщо корочка вам все-таки необхідна, в кінці приготування слід розкрити рукав і дати страві підрум'янитися. Перед запіканням продукти поміщають в рукав, краї якого закривають кліпсами або зав'язують вузлами, а рукав кладуть у жароміцних форму і ставлять в духовку. Рукава і пакети підходять і для мікрохвильової печі, правда, кліпси для мікрохвильовки повинні бути з пластмаси.

Для запікання підходить вогнетривка посуд з кераміки, чавуну, силікону і скла. Якщо ви використовуєте для запікання деко, вибирайте модель для стікання рідини, і краще, якщо він буде забезпечений спеціальними гратами, завдяки якій можна видалити жир. Для запікання також використовують жаровню, террин, таджин і керамічні горщики. Страви, приготовані в такому посуді, відрізняються особливим смаком, легко засвоюються і не вимагають великих зусиль для приготування.

Як краще запекти фрукти

Як краще запекти фрукти

Восени, коли панує достаток фруктів і все вже наїлися досхочу свіжих груш, персиків і абрикосів, хочеться чогось незвичайного. Дуже смачні запечені фрукти, які можна начинити медом, спеціями, сухофруктами, горіхами, варенням і шоколадом. Плоди розрізають навпіл, з них видаляють серцевину або кісточку, половинки фруктів наповнюють начинкою і запікають у духовці. Замість начинки можна наповнити половинки вершковим маслом, змішаним з цукром, - десерт виходить соковитим, ніжним і ароматним. Фрукти готуються також в вершках і солодких соусах, найголовніше - не перетримати їх в духовці, інакше вони перетворяться в кашу. До речі, запечені фрукти можуть стати відмінним гарніром до м'яса, наприклад запечений виноград без кісточок. Його слід помити, очистити від плодоніжок, викласти в форму, змішати з невеликою кількістю оливкової олії і випікати при температурі 170 ° С протягом 45 хвилин. На півкілограма винограду досить взяти 2 ст. л. масла.

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Як просто і швидко запекти м'ясо з прянощами

Візьміть 1 кг свинячої лопатки і приготуйте для неї маринад з 100 г кефіру, 3 ст. л. оливкового масла, 4 зубчиків тонко нарізаного часнику і спецій - меленого запашного перцю, сухої гірчиці, сушеної петрушки і м'яти. Рясно змастіть шматок м'яса маринадом і витримайте 3 години. Потім перекладіть свинячу лопатку в форму для запікання і помістіть його в духовку, розігріту до 180 ° С, на 1,5-2 години. М'ясо готове, коли воно добре протикається ножем, виділяючи прозорий сік. Наріжте скибочками готову свинину. Для пікантності додайте до свинини гілочку запашного розмарину. Смачного!

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Апетитні овочі, запечені в маринаді

Приготуйте маринад з 4 ст. л. оливкового масла, 3 подрібнених зубчиків часнику, 2 ст. л. соєвого соусу і 1 ст. л. бальзамічного оцту. Наріжте шматочками 300 г печериць, баклажан, кабачок, болгарський перець і цибулину (по одній штуці), викладіть все в невеликий целофановий пакет без дірочок, вилийте туди маринад і щільно зав'яжіть мішок вузлом. Залиште овочі на годину, періодично струшуючи пакет, а потім помістіть вміст пакета в фольгу разом з маринадом і запікайте півгодини в духовці при температурі 180-190 ° С. Цю страву можна готувати з різними овочами, виходить дуже соковито, яскраво, ароматно і смачно!

Якщо ви освоїте мистецтво запікання, сніданки, обіди та вечері перестануть бути проблемою у вашій родині. Та й домочадці з задоволенням будуть дегустувати нові страви, смачні, корисні і не затратні за часом. Запікання - справжня знахідка для гурманів, які не мають змоги довго стояти біля плити!

Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви?
Як запікати у фользі рибу?
Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви?
Як запікати у фользі рибу?
Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви?
Як запікати у фользі рибу?
Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви?
Як запікати у фользі рибу?
Як смачно запекти продукти в духовці і приготувати апетитні страви?
Як запікати у фользі рибу?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: