Статьи

Як правильно прати джинси в пральній машині автомат і вручну

  1. У пральній машині автомат
  2. Прання вручну
  3. Як вивести плями
  4. кров
  5. фарба
  6. клей
  7. Масляні плями ( мазут , солярка і т.д.)
  8. жирні сліди
  9. жуйка
  10. трава
  11. іржа
  12. Сушка і прасування
  13. Поради та відео

Як прати джинси в пральній машині. Такі штани стали предметом базового гардероба. Вони доречні практично в будь-якій ситуації і обстановці. Якісні джинси можуть прослужити власникові тривалий час, не втрачаючи своєї привабливості. Але для цього за річчю треба правильно доглядати і дотримуватися рекомендацій із прання.

У пральній машині автомат

Джинси не вимагають частого чищення. Але рано чи пізно їх доведеться відправити в пралку. Джинсова тканина любить делікатний режим (бажано ручної) і помірну температура. Це вбереже від втрати кольору, і вони не сильно сяде.

Ось правила, яких треба дотримуватися:

  1. Уважно ознайомтеся з рекомендаціями по догляду на етикетці.
  2. Перед тим як відправити штани в машинку, застебніть всі замки, блискавки і гудзики. Виверніть вироби навиворіт, щоб декоративні елементи не постраждали в процесі прання. Можна використовувати спеціальний мішок, який не дозволить аплікацій і стразів обсипатися.
  3. Якщо на джинсах присутні вставки зі шкіри, протріть їх гліцерином. Це запобіжить поява тріщин і заломів.
  4. Використовуйте порошок для кольорових тканин. Відбілювачі, емульсії проти плям і будь-які активні засоби перетворять джинси в злиняти ганчірку. Якщо на джинсах є плями, перед пранням натріть їх господарським милом або миючим засобом, після чого залиште на 5-7 хвилин.
  5. Температура, при якій перуть джинси, не перевищує 40 °. В ідеалі це цифра в діапазоні від 30 до 40 градусів. Але темні джинси краще прати у воді з температурою менше 30 °.
  6. Вибирайте «ручний» режим прання. Якщо є програма «для джинсової тканини» або «делікатна», вона також підійде. А обороти потрібно виставити на мінімальний показник (до 600). Якщо немає необхідності в прискореної сушці вироби, вимкніть віджимання.
  7. Сушіть вироби в розправленому вигляді.
повернутися до меню ↑

Прання вручну

Ручний спосіб прання для джинсової тканини є основним. Варто відмовитися від потужних миючих засобів, на користь господарського мила. Останнє добре відпирає, зберігає насичений колір тканини і не провокує окислення гудзиків. Таким способом безпечно обробляються чорні вироби.

Правила прання ручним методом:

  1. Помістіть джинси в максимально розправленому стані в довгу ємність (дно ванни, корито і т. Д.).
  2. Наберіть невелику кількість води (не тепліше 40 градусів), щоб вона закривала джинси. Додайте миючий склад.
  3. Якщо на штанах є плями і забруднення, замочіть їх на 40-60 хвилин.
  4. За допомогою м'якої щітки пройдіться по тканині легкими рухами, акцентуючись лише на плямах.
  5. Злийте мильну воду і промийте джинси в чистій. Полоскання слід повторювати до тих пір, поки рідина не стане прозорою (без мильної піни).
  6. Злегка відіжміть джинси і повісьте їх над тазиком або будь-який інший ємністю, щоб вода стекла. Сушити джинси можна як на білизняний мотузці, так і на сушарці, але обов'язково в розправленому стані.
повернутися до меню ↑

Як вивести плями

Якщо на джинсах з необережності виявилося пляма (особливо жирне) не можна розтирати його серветками, хусткою і водою або відразу приступати до прання. Спочатку треба вивести бруд, так як при контакті з водою і в результаті механічної дії забруднення глибше в'їдається в тканину.

кров

Відіпрати кривавий слід на джинсах допоможе проста холодна вода. Але якщо використовувати теплу або гарячу, то білок у крові згорнеться і «зачепиться» за структуру тканини. А застаріле пляма потрібно попередньо обробити гліцерином і через 20 хвилин випрати в холодному мильному розчині. Відіпрати кривавий слід на джинсах допоможе проста холодна вода

фарба

гуаш і водоемульсійна фарба виводиться господарським милом. А також виріб можна врятувати, якщо обробити його засобом для миття посуду, виправши через 20 хвилин на руках.

У разі, якщо пляма в'їлося і фарба несприйнятлива до миючих засобів, можна спробувати відтерти його за допомогою ватного тампона, змоченого в бензині або ацетоні. Але джинси в цьому випадку можуть злиняти.

клей

Плями клею добре видаляються оцтовим розчином (1 ст.ложка на келих води). Плямочка обробляється розчином, після чого акуратно підчищається щіткою.

Застиглий слід можна прибрати бритвою, якщо попередньо заледенів джинси (помістивши в морозилку на 4-6 годин). Метод актуальний тільки в тих випадках, коли клей не проник в глибокі шари тканини і застиг на поверхні.

Масляні плями ( мазут , солярка і т.д.)

Якщо нанести на забруднення крейда, подрібнений абсорбент вбере в себе його. Прибрати жирну пляму можна і за допомогою зубної пасти. Досить нанести пасту на пляму тонким шаром і залишити до появи сухої скоринки.

жирні сліди

Жир боїться сирої картоплі. Натріть половинку бульби, загорніть кашку в марлю і обробіть забруднення масою.

Засіб для миття посуду виведе жир, якщо замочити пляму на 20 хвилин і після зачистити його щіткою.

Засіб для миття посуду виведе жир, якщо замочити пляму на 20 хвилин і після зачистити його щіткою

жуйка

Прибрати жуйку можна за аналогією з клеєм, заморозивши джинси. Інший спосіб - покласти на тканину з жувальною гумкою паперовий рушник і пройтися зверху гарячою праскою. В результаті жуйка прилипне до паперу, а тканину залишиться чистою.

трава

Сліди від трави прибере спирт. Необхідно змоченим в горілці або спирті ватним диском протерти пляма, не докладаючи особливих зусиль.

іржа

Якщо поруч з гудзиками або фурнітурою виникло іржава пляма, полийте його лимонним соком і прогрійте праскою (через паперовий рушник).

УВАГА! Всі описані вище способи боротьби з плямами на увазі подальшу ручне прання вироби (з порошком або мильною піною).

повернутися до меню ↑

Сушка і прасування

Після мийки джинсову тканину не бажано віджимати. Достатньо злегка стиснути кожну штанину, щоб прибрати зайву воду. Відразу після цього виріб потрібно струсити і розгладити руками складки, а також легенько розтягнути тканину в усі сторони, щоб не допустити усадки.

Під час сушіння джинси не повинні бути перекинуті через мотузку, так як на місці згину залишиться залом. Краще підвісити штани за пояс, закріпивши прищіпками.

Краще підвісити штани за пояс, закріпивши прищіпками

Рекомендується уникати:

  • прямих сонячних променів;
  • джерел опалення (батареї і радіатора, через термічного впливу яких джинсова тканина дає усадку);
  • морозного повітря (краплі вологи замерзають всередині матерії, руйнуючи структуру).

У прасування джинси не потребують, так як ця тканина самостійно розпрямляється на тілі людини, а при правильній сушці і зовсім не йде заломами. Якщо вироби під час висушування були згорнуті і висохли зі складками, вирішити проблему допоможе праска. Пропрасовувати штани потрібно через змочену в слабкому оцтовому розчині марлю.

повернутися до меню ↑

Поради та відео

Деякі хитрості по догляду:

  1. Перше прання необхідно зробити відразу після покупки вироби. При цьому використовувати миючі засоби необов'язково. Досить замочити джинси в злегка теплій воді, щоб з тканини вийшла зайва фарба (яка може забарвити шкіру в процесі носіння).
  2. Якщо вироби мають тенденцію вицвітати і линяти, зафіксувати забарвлення допоможе полоскання в слабкій оцтової воді.
  3. Якщо гладити джинси сухими, вони можуть сісти. Тому перед використанням праски їх необхідно злегка змочити водою.
  4. Мокра тканину дуже важка. Цей нюанс потрібно враховувати, завантажуючи джинси в пральну машинку. За раз можна прати не більше п'яти пар.
  5. Якщо джинси сіли, їх реально знову розтягнути до початкового розміру. Для цього злегка вологі штани треба надіти і походити в них до повного висихання.

Джинси - це одяг, що не вимагає частого прання. Досить прати їх пару раз в сезон, у міру забруднення. Тоді улюблена протримається в гардеробі кілька років.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: