Статьи

З чим п'ють мартіні: чим закушують, бьянко, россо, з яким соком пити, драй, екстра, червоне, Розато, сухий

  1. види мартіні
  2. «Екстра Драй» (Martini Extra Dry)
  3. «Фієра» (Martini Fiero)
  4. «Б'янко» (Martini Bianco)
  5. «Биттер» (Martini Bitter)
  6. «Асті» (Martini Asti)
  7. «Просекко» (Martini Prosecco)
  8. «Розато» (Martini Rosato)
  9. «Доро» (Martini D'Oro)
  10. «Брют» (Martini Brut)
  11. «Спирито» (Martini Spirito)
  12. Про розведенні
  13. Коктейлі з ігристим вином
  14. Мартіні з соком
  15. Коктейль «Негроні»
  16. Мартіні з шампанським
  17. Коктейль «Рояль»
  18. Коктейль «Розе вишня»
  19. Мартіні з тоніком
  20. Мартіні з горілкою
  21. «Брудний мартіні»
  22. Мартіні з спрайтом
  23. Коктейль «Б'янко санрайз»
  24. З чого пити мартіні
  25. Закуски до напою

Перед вживанням будь-якого алкогольного напою важливо знати, як його пити. Адже відомо, що невдала закуска або подача здатні зіпсувати все враження. Не виняток і мартіні. Давайте ж розберемося, з чим п'ють мартіні, коли і з чого.

Давайте ж розберемося, з чим п'ють мартіні, коли і з чого

види мартіні

«Россо» (Martini Rosso)

Перший напій корпорації Martini з'явився в 1863 році. Він славиться запахом і гірким присмаком. Сомельє відзначають в цьому напої вдалу комбінацію вина і трав, а характерний бурштиновий колір надається Россо завдяки карамелі.

Фортеця такого напою становить 16 градусів, тому його легко пити і без добавок.

«Екстра Драй» (Martini Extra Dry)

Це ігристе володіє тонким запахом ірису, лимона і ягід малини, а створюється в виробничих масштабах з 1900 року.

Екстра Драй часто подається в складі коктейлів. Зустрічається вино і в охолодженому вигляді. З усієї лінійки напоїв мартіні цей відрізняється слабкою концентрацією цукру (2,8% при 16% в інших) і відсотком алкоголю. Фортеця Extra Dry становить 18 градусів.

«Фієра» (Martini Fiero)

«Фієра» (Martini Fiero)

Fiero спочатку поширювався серед жителів країн Люксембургу, Бельгії та Нідерландів в 1998 році. У палітрі ароматів мартіні панує червоний апельсин. Яскраві запах і смак, фортеця всього в 15 градусів дозволили Фієра підкорити весь європейський ринок.

«Б'янко» (Martini Bianco)

Б'янко - напій кольору соломи - на ринку з 1910 року. Смак м'який, а аромат у такого вина нагадує прянощі або ваніль.

Завдяки фортеці в 16 градусів і тонкому смаку Б'янко називають жіночим напоєм.

«Биттер» (Martini Bitter)

Основою БІТТЕРИ служить не вино, а спирт. Але точний рецепт зберігається є строгим секретом компанії. Відомо лише те, що до складу входить не менше 30 видів рослин. Міцність напою малинового кольору - 25 градусів. Його нерідко п'ють в чистому вигляді, а в ролі добавок служать тонік і сік.

«Асті» (Martini Asti)

Martini Asti - ігристе з провінції П'ємонт. Його готують методом неповного зброджування, тому частка алкоголю в Асті становить всього 7 градусів.

Солодкий і соковитий мартіні вживають охолодженим до 6-8 градусів з келихів для шампанського.

«Просекко» (Martini Prosecco)

Просекко виготовляється в Італії з винограду з такою ж назвою. Сухе ігристе володіє смаком персика і кислого зеленого яблука. Традиційно Martini Prosecco п'ється в охолодженому вигляді (не більше 6 градусів). Його фортеця становить 11,5%.

«Розато» (Martini Rosato)

Martini Rosato - ігристе в 15 градусів з нотками гвоздики і кориці. Його характерний рожевий колір отримують через змішання білого і червоного вин.

Вперше Розато з'явився в 1980 році. Цей досить молодий напій цінують за дуже стійкий букет ароматів.

«Доро» (Martini D'Oro)

Ігристе Доро виявилося на прилавку в 1998 році. У той період в Європі біле вино з присмаком фруктів користувався підвищеним попитом. D'Oro містить не більше 9% спирту. Цей легкий напій пахне медом, мускатним горіхом, ваніллю і коріандром.

«Брют» (Martini Brut)

Це високоякісне сухе вино з'явилося більше 8 десятків років тому завдяки Martini & Rossi. Його виробляють з винограду Піно, а рідше і Просекко.

Замислювався такий мартіні, як заміна шампанському. Вермут в 11,5% має витончений присмак яблука.

«Спирито» (Martini Spirito)

Міцний мартіні, який чи й гіркотою, і солодкістю одночасно, вперше опинився в продажу в 2013 в Росії. Martini Spirito являє собою лікер на основі трав. Рецепт розроблявся спеціально для чоловіків, але в Європі продаж в рамках однієї статі заборонена законом.

Про розведенні

Чоловіча половина людства ігристі вина часто здаються недостатньо міцними. Тому користуються попитом коктейлі з додаванням іншого алкоголю. Наприклад, є рецепти з джином, при яких концентрація першого перевищує відсоток вермуту в складі в 4 рази. У цьому випадку питання розведення зводиться тільки до виду другого компонента майбутнього коктейлю.

Протилежна стать зазвичай по-іншому дивиться на численні сорти вермуту. Дами оцінюють напій, як різкуватий. Тому вони вважають за краще коктейлі з безалкогольними Топпінг. Але якими бувають напої з мартіні?

Коктейлі з ігристим вином

Коктейлі з ігристим вином

Мартіні - аперитив, тобто призначений для пробудження апетиту. Тому прийнято споживати напій за пару годин до трапези. Він подається в остудженому стані. Температура не повинна перевищувати 15 градусів, але занадто холодний не дозволить насолодитися всією повнотою смаку. Проте допустимо додавати в напій кубики льоду, заморожені ягоди або фрукти. Є і величезна кількість видів напоїв з мартіні. Поговоримо про найпопулярніших.

Мартіні з соком

Мартіні часто розбавляють соком, але з яким соком пити цей напій? Вермут вдало поєднується з нектарами фруктів.

Першість належала апельсиновому соку, але люди все більше експериментують. Так, для любителів солодкого підійде персиковий сік. Він помітно знижує міцність напою. Ананасовий сік і яблучний додасть мартіні свіжості. Інші виграшні поєднання - ківі, грейпфрут, вишня і виноград. Останній приваблює любителів мартіні, тому що фрукт гармонує з винними нотками мартіні. Не варто пробувати заважати напій з овочевим соком: підсумки вас не обрадуют.Классіческая комбінація соку і мартіні створюється в пропорції 1: 1. При необхідності збільште частку соку в напої, щоб знизити градуси.

Коктейль «Негроні»

Напій входить до переліку офіційних коктейлів Міжнародної асоціації барменів в категорію «Незабутні». І недаремно: його репутація закріпилася за майже століття змішування. Коктейль отримав назву по імені творця - графа Камілло Негроні з Італії. «Негроні» складається з мартіні Россо, джина, гіркого червоного лікеру Кампари, часточки апельсина і льоду. Всі компоненти потрібно ретельно змішати, а готовий напій доповнити свіжим апельсином.

Мартіні з шампанським

Мартіні з шампанським

Цей солодкий коктейль виготовляється з полуничного сиропу, Martini Rosso, шампанського і льоду в кубиках. Додайте в келих червоний мартіні, шампанське і сироп за смаком. Коктейль не слід перемішувати, тільки прикрасьте його м'ятним листочком і пийте через пластикову трубочку. Цей алкоголь вважають виключно жіночим через низькі показників фортеці.

Коктейль «Рояль»

Цей освіжаючий напій має в собі нотки ігристого вина. Для приготування візьміть глибокий келих, сухе шампанське, сік лайма, свіжу м'яту і мініатюрні шматочки льоду. У ємність з льодом налийте вино, вермут і свіжовичавлений сік. Обережно розмішайте «Рояль» і прикрасьте келих гілочкою м'яти і напівкруглий шматок лайма.

Коктейль «Розе вишня»

Коктейль «Розе вишня»

Такий напій часто подобається молодим панянкам через його легкості і приємного післясмаку ягід. Ще одна перевага «Розе вишні» полягає в швидкості приготування. На такий коктейль ви витратите не більше 5 хвилин і мало продуктів: рожевий вермут, вишню, вишневий сік, декоративну м'яту і лід. Для початку доверху заповніть хайбол льодом, а потім додайте ігристе і сік. Плавно розмішайте напій і отдекоріруйте келих трьома вишеньками і гілочкою м'яти.

Мартіні з тоніком

За допомогою тоніка і мартіні реально зробити приємний простий коктейль. Для нього знадобиться лайм, рубаний лід і самі тонік з мартіні. Наповніть келих для вина льодом. Вичавіть сік лайма в фужер і налийте в нього 100 мілілітрів вермуту. Закінчите виливати в нього тонік, помішуючи все маленькою ложкою. А коли заллєте доверху, прикрасьте напій часточкою лайма.

Мартіні з горілкою

Мартіні з горілкою

Простота і помітна міцність напою зробили його хітом серед чоловічої половини людства. Для приготування мартіні з горілкою потрібні: сухий вермут, бітер з грейпфрута, горілка, лимон і шматочки льоду. Налийте в посудину для змішування мартіні іводку. Наповніть його льодом, а після ретельно розмішайте. Потім перелийте суміш в холодний келих, додайте трохи більше 3 крапель грейпфрутового біттера. Припустимо застосовувати і ванільний, імбирний, лакричний і Кардамонови біттери, якщо вони вам до смаку. Коктейль прикрашають лимонною цедрою.

«Брудний мартіні»

Символ сухого закону під назвою «Брудний мартіні» з'явився завдяки Франкліну Рузвельту. У 1933 році він під прицілами телекамер приготував і спробував цей напій. Складався він з: джина, однією оливки, сухого вермуту і оливкового розсолу. Заздалегідь слід охолодити келих і посуд для змішування. Вилийте в ємність для приготування розсіл, джин і вермут. Добре розмішайте всі інгредієнти. Акуратно перелийте все в келих для подачі і скористайтеся оливкою на шпазі для декору.

Мартіні з спрайтом

Цей легкий і слабоалкогольний напій складається з сухого ігристого, яблучного соку, спрайту, шматочка яблука і льоду. Потрібно заповнити келих кубиками льоду до краю. Далі додайте в нього вермут, яблучний сік і спрайт. Після розмішування коктейльної ложкою, прикрасьте напій часточкою яблука.

Коктейль «Б'янко санрайз»

Коктейль «Б'янко санрайз»

Для створення коктейлю з інтригуючою назвою потрібен хайбол, світлий вермут, журавлинний морс і апельсиновий сік в однакових обсягах, лід і скибочки апельсина. В наповнений льодом келих потрібно вилити мартіні, сік і морс. Після акуратного розмішування в хайбол утворюється імпровізований світанок: червоне сонце внизу і помаранчева зоря зверху. Прикрасьте напій круглими шматочками свіжого апельсина.

З чого пити мартіні

Від вірного вибору посуду залежить враження від самого мартіні. Вважається, що чистий вермут варто пити з типових маленьких чарок для віскі. Їх плавне розширення дозволяє насолодитися оригінальним запахом напою.

Для коктейлів з мартіні вибирають конусоподібні келихи на довгій ніжці. Їх використовують і на батьківщині вермуту, і в нашій країні в тому числі. У народі такі судини називаються лійками. Причина криється в їх незвичайної трикутної форми. З витонченою посуду не варто пити залпом. До того ж, такий спосіб розпивання алкоголю можуть вважати поганим тоном.

Закуски до напою

  • До білих вин підходять устриці, креветки, солоні крекери, оливки і тверді сири. Такий алкоголь солодкий, тому доречні будуть і м'ясні делікатеси;
  • Сухий вермут потребує закусці з риби, оливок або сиру. Він гармонує з запеченим м'ясом в охолодженому стані;
  • Чим закушують рожевий мартіні? Таке ігристе набагато солодший, ніж сухе. Тому для закуски підійдуть фруктові нарізки з ківі, ананасом і цитрусовими. Поєднуються з напоєм і горішки, м'ясо птиці і крекери;
  • Червоний сорт напою вимагає холодних м'ясних закусок, рідкісних сортів сиру;
  • Було б непогано зробити канапе на шпажках, щоб скомбінувати все відповідні продукти. Якщо ви не знаєте про смакові переваги інших дегустаторів, поставте на стіл білий хліб, твердий сир або нарізані оливки. До кожного з вермутів підійдуть легкі салати, бутерброди з шинкою і маслинами. Припустимо закушувати гірким шоколадом, але уникайте солодких страв. Це здатне зробити смак мартіні занадто нудотним;
  • Мартіні без закуски часто вживають цінителі напою. Вони п'ють вермути в чистому вигляді або з соком, але келих можна прикрасити шматочком оливки, маслина або лимона.

Знаючи, ніж розбавити і закусити будь-який з сортів цього напою, ви організуєте собі непоганий прийом. Подайте до столу набір традиційних закусок до мартіні і кілька видів коктейлів на основі мартіні. І тоді вам неодмінно вдасться вразити гостей витонченим смаком італійського ігристого вина.

Як правильно пити самбуку .

Але якими бувають напої з мартіні?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: