Статьи

Як вибрати безінерційну котушку для джиговой лову: особливості та правила вибору

  1. зміст
  2. 2. Механізм дії безинерціонной котушки
  3. 3. Правила вибору безинерціонной котушки
  4. 3.1 Вибираємо безінерційну котушку за ціною
  5. 3.2 Матеріал корпусу безинерціонной котушки
  6. 3.3 Передаточне число в безинерціонной котушці
  7. 3.4 Розмір безинерціонной котушки
  8. 3.5 Особливості шпулі безинерционку
  9. 3.6 Підшипники рибальської котушки
  10. 4. Позначки на безінерційних котушках
  11. 5. Плюси і мінуси безинерціонной котушки
  12. 4. Корисні поради при виборі безинерціонной котушки для джига
  13. 7. Технічне обслуговування та чищення рибальської котушки
  14. 8. Корисні посилання

Безінерційна котушка - результат інженерних винаходів і вдосконалення бувалих «мильниць», це механізм, на «плечі» якого лягає найважча робота Безінерційна котушка - результат інженерних винаходів і вдосконалення бувалих «мильниць», це механізм, на «плечі» якого лягає найважча робота. Витончена конструкція, досконалість елементів і ідеальне їх взаємодія зроблять процес лову і виведення легким.

Безінерційні котушки найбільш популярні елементи оснащення спінінга. Вони універсальні, прості у використанні і підійдуть як початківцю спінінгістові, так і рибалці з досвідом.

Про те, що собою являє безінерційна котушка для джига, якими конструктивними особливостями володіє, які має переваги і недоліки, як правильно вибрати рибальську котушку для джиг фішингу - ви дізнаєтеся з цієї статті.

зміст

1. Пристрій безинерціонной котушки

Для початку ознайомимося з пристроєм безинерціонной котушки з переднім фракційним гальмом. Чому саме цей тип фрикциона?

Для лову спінінга (в тому числі і джиговой ) Важливий передній фрикціон, який використовується в лайтових і ультралайтових снастях .

Завдання будь-якого фрикциона - плавне підбурювання нитки в процесі виведення.

Передній фрикційне гальмо чутливий і надійний завдяки своїм простим конструктивним особливостям, що є перевагою перед заднім фрикціоном. Регулятор гальма знаходиться зверху і призначений для фіксації шпулі. Однак у нього є один недолік - при виведенні не подається регулювання, в цій характеристиці виграє його колега.

Про те, що являє собою фрикціон і як правильно його налаштувати, дивіться на каналі «Київське море»

Давайте розберемося, які ще моменти важливі при виборі кращої котушки для джиговой снасті? Для цього докладніше познайомимося з механізмом дії котушки ...

2. Механізм дії безинерціонной котушки

Внутрішня частина корпусу складається з трьох елементів:

  • зубчастої пари;
  • стопора зворотного ходу;
  • приводного механізму.

Обертаючись за допомогою рукояті, шпуля робить руху зворотно поступальні (туди-сюди), а ротор відповідає за укладання волосіні на цю шпулю. Причому, в такому вигляді рибальської котушки, спінінгіст має можливість встановити рукоять з будь-якій зручній йому боку.

Скоба лесоукладчіка може бути встановлено в одному з двох можливих положень:

  1. Положення для закидання, коли скоба знаходиться паралельно снасті.
  2. Положення для намотування, коли скоба фіксується в перпендикулярному положенні щодо снасті.

Регулятор, який відповідає за натяг нитки, може бути розташований як на шпулі, де знаходиться фіксує кнопка, так і на задній частині корпусу. У багатьох моделях рибальських безінерційних котушках, такий фіксованою кнопки не передбачено, тому «шпулевий» фіксатор суміщений фрикціоном.

Детальніше про принципи роботи рибальської котушки дивіться пізнавальний фільм

3. Правила вибору безинерціонной котушки

Для того, щоб зробити правильний вибір рибальської котушки для успішної джиговой лову потрібно визначитися з:

  1. Умовами рибного лову.
  2. Вагою приманки і видобутку.
  3. діаметром волосіні .
  4. Розміром кілець спінінга для джига.

Також визначитися з такими важливими характеристиками як:

  • ціною;
  • видом фрикциона;
  • матеріалом корпусу котушки;
  • передавальним числом;
  • і іншими не менш важливими елементами.

3.1 Вибираємо безінерційну котушку за ціною

Види котушок для джига за ціною:

  1. Дешеві (бюджетні) моделі, представлені на ринкеазіатскімі виробниками. Вартість такої джиговой котушки не перевищує 50 $. Характеристики того елемента оснащення дозволяють користуватися такими котушками. Їх якість на середньому рівні і термін служби може бути не один рік. З таких котушок рекомендується починати своє навчання джиговой ловлі.
  2. Котушки середнього цінового діапазону (від 50 до 150 $) відрізняються своєю якістю, яке залежить від матеріалу виготовлення, потужності і плавності ходу при використанні котушки в рибній ловлі.
  3. Дорогий модельний ряд розрахований на професійних рибалок, готових витратити від 300 $ і вище за рибальську котушку для джиговой лову. Основним лідером у виготовленні диво котушки, що відповідає найвищим показникам, як в якості збірки, так і у використанні є японці.

3.2 Матеріал корпусу безинерціонной котушки

Вибір «правильної» котушки для джига , Проводиться не тільки за конкретними характеристиками, але і за якістю матеріалу корпусу котушки. Котушки безінерційні, як правило, виготовляються з металу, пластику або комбінованого матеріалу. Самим якісним матеріалом є метал (титан, алюміній, бронза, нержавіюча сталь). Тому, спінінгісти, що займаються джиговой ловом , Вважають за краще використовувати котушки з таких міцних матеріалів.

Котушки бюджетних ліній виробляються з сучасного вигляду пластика під назвою «карбопластік», що робить їх стійкими до різних навантажень і бережуть гаманець власника.

Для початківців джіговіков, можна вибір зупинити на недорогих моделях з карбопластіка.

3.3 Передаточне число в безинерціонной котушці

Передавальне число - це та характеристика, яка вказує на кількість витків лесоукладивателя за один оборот ручкою.

У зв'язку з цим, розрізняють два види рибальських котушок:

  1. Тягові котушки, призначені для важкого джига і великої здобичі. Передавальне значення менше 5 до 1.
  2. Швидкісні - відрізняються швидким ходом, призначені для укладання тонкого шнура. Передавальне значення більше 5 до 1.

Таким чином, оптимальним варіантом, як для новачка, так і для рибалки з досвідом є універсальна рибальська котушка з показником 4 до 1 або 5 до 1, оскільки при виконанні рівномірної проводки , З котушкою більше 5 до 1 приманку провести повільно буде просто неможливо, вона буде стрімко пересуватися і увагу риби при таких швидкостях ми не отримаємо.

Важливо, ролик лескоукладивателя вибирати з твердих сплавів металів.

Детальний опис техніки джиговой лову, видах проводок ви можете прочитати тут

3.4 Розмір безинерціонной котушки

Особливістю даного показника є відсутність конкретних правил в позначенні розмірів. Так, різні виробники вказують власний розмірний ряд.

Наприклад, котушки від японського Shimano мають позначення тисячами:

  1. Розміри 1000 - 2000 - такі розміри, розраховані для легких силіконових принад і рибальських снастей вагою до 8 м Походять для новачків-спінінгістів.
  2. Розміри 2500 - 3000 - розміри, призначені для використання силіконових принад середньої тяжкості і оснастки 10-16 м
  3. Розміри 3500 - 6000 - використовуються виключно у важкому вигляді джига на велику трофейну рибу. Вага приманок від 18 г і вище.

Про те які бувають силіконові приманки, їх види, особливості та різноманіття способів кріплення читайте тут

Як зробити вибір правильного розміру відповідно до довгої спінінга і вагою приманки? Пропонуємо скористатися нижче представленими відомостями:

  1. Спінінг до 180 см з тестом:
    до 5 г - розмір 500;
    від 5 до 15 г - розмір 500-1000;
    від 20 до 40 г - розмір 2000 - 3000.
  2. Спінінг до 210 см з тестом:
    до 5 г - розмір 500 - 1000;
    від 5 до 15 г - розмірі 1000;
    від 15 до 40 г - розмір 2000 - 2500.
  3. Спінінг до 240 см з тестом:
    до 15 г - розмірі 1000;
    від 15 до 30 г - розмір 2000 - 2500;
    від 30 до 50 г - розмірі 2500.

Важливо, між розмірами різних виробників можуть бути розбіжності. Так, котушка Шимано розмірі 3000 відповідає розміру бренду котушок Дайва, чий розмір дорівнює 2500. В даному випадку ці два показники є ідентичними. Також, наприклад, котушки азіатських виробників розмірами 1500-2000 за характеристиками будуть ідентичні котушок від європейських виробників, які вказують свої розміри не в тисячах, а в десятках - 15-20 і ці два різних види безинерціонок підходять для вудилища легкого класу і приманок вагою до 14 м Середній клас вудилища з застосуванням приманок від 15 до 35 г дорівнює азіатським котушок з розміром 2000-3500 і відповідно до європейських котушок з позначенням розміру в десятках - 20-35. Знаючи розмірний ряд того чи іншого виробництва можна зорієнтуватися і в розмірах іншого виробника.

Ну, а якщо вказані інші параметри, то слід керуватися принципом: велика цифра = більш важкого класу котушки.

Чому розмір котушки важливий? Тому, що при його ігноруванні котушка може зламатися через зайвих навантажень, а якщо використовувати її навпаки, то пропаде потрібна чутливість снасті.

Рекомендуємо використовувати універсальний розмір, який дорівнює азіатському 2500 - 3000 або європейському 25 - 30 і розрахований на тест снасті від 20 до 30 м

3.5 Особливості шпулі безинерционку

Шпуля - важливий конструктивний елемент котушки. Її завдання - намотування нитки. Матеріал виготовлення - метал (алюміній) або карбопластік. При використанні плетінки вибір слід зупинити на шпулі з алюмінію. Якісні (дорогі) шпулі мають спеціальні бортики з титанового напилення, службовці захистом від тертя нитки і її пошкоджень.

Шпули із пластику використовують тільки для лісок з нейлонового матеріалу. Також такі шпулі можуть виступати в якості запасного елемента з намотаною монофильной волосінню . Це надасть додаткову можливість для вибору конкретної шпулі в залежності від зміни умов риболовлі.

Ємність шпулі - важлива характеристика, яка говорить нам про кількість метрів волосіні конкретного діаметру, які можуть поміститися на цьому елементі безинерціонной котушки. Наприклад, є відмітка 0,3 мм / 150 м, це означає, що ємність дорівнює 150 м при діаметрі волосіні в 0,3 мм.

Шпули глибокі не впливають на дальність закидання, а використовуються для плетінки великого діаметра і монофіла.

Шпули неглибокі (air spool) - призначені для тонких плетінок.

Шпули класу long cast - використовуються для лову коропа і не використовуються для спінінга.

Шпули зі зворотним конусом застосовуються в котушках для спінінга, зворотний конус впливає на викид нитки і зменшує заплутування волосіні. Детальніше про укладання волосіні на шпулю, в тому числі відміну зворотного конуса від прямого, читайте тут http://rybalca.com/katushki/ukladka-leski.html

html

3.6 Підшипники рибальської котушки

Для чого потрібні підшипники:

  1. Для зниження навантаження на снасть в процесі вилову риби.
  2. Служить для плавного дії всього механізму котушки.

На думку авторитетних рибалок, вибір котушки з наявністю 6 або 7 підшипників вважається достатнім. Кількість цих елементів зростає з ціною самої котушки. Дешеві моделі можуть мати лише 2 або 3 підшипника.

4. Позначки на безінерційних котушках

Так, наявність функції long cast або match spool - означає наявність функції для дальності закидання приманки, що важливо при визначенні умов лову.

На безінерційних котушках можуть бути нанесені і інші позначення, знання про які, допоможе вам краще орієнтуватися у виборі конкретної моделі:

  • «Gear ratio» - чим більше це число, тим більше швидкість підмотки волосіні;
  • «Ball bearing» - це позначення визначає чисельність підшипників;
  • «Ats», або «anti-twis» - позначає наявність протівозакручівающейся системи, знижує здатність закручування волосіні;
  • «Fightin 'drag» - двоступенева регулювання фрикциона;
  • «Continuous anti-reverse» - пом'якшення ударної сили по шестерням;
  • «Avto cast», або «speed cast» - напівавтоматичний закид;
  • «Avs», «dyna balance» -протівовібраціонная система;
  • «Ergonomic design» - наявність ергономічного дизайну.

Такими параметрами, наприклад, наділені котушки від виробника Daiwa.

5. Плюси і мінуси безинерціонной котушки

Перевага безінерційних риболовних котушок:

  • компактні габарити;
  • легкі;
  • походять для будь-яких способів лову спінінга;
  • швидка підмотка, що відмінно позначається при динамічної джиговой ловлі;
  • проста конструкція котушки дозволяє виконати новачкові закид з першого разу;
  • висока чутливість фрикциона.

Однак безинерционку не настільки ідеальна, як хотілося б:

  • може поламатися пружина в укладачі волосіні;
  • під час намотування волосінь може перекручуватися;
  • при закиданні можна отримати самостійний скидання волосіні;
  • фрикціон може нерівномірно почати працювати;
  • Петля волосіні може перехлеснуться навколо ролика укладальника волосіні і т.д.
  • ціна впливає на якість котушки, чим більше, тим краще і довговічніше вона буде.

4. Корисні поради при виборі безинерціонной котушки для джига

Поради:

  • для продовження життя безинерціонной котушки з передньої фрикційної системою, потрібно викручувати фрикціон до максимальної його м'якості в разі його невикористання і при транспортуванні;
  • дужку лесоукладчіка потрібно закривати рукою, якщо скидання виробляти руків'ям, то можлива поломка механізму;
  • вимикати прапорець, який відповідальний за зворотний хід.
  • гальмо потрібно виставляти так, щоб при навантаженні на спінінг волосінь (плетінка) сходила повільно, що запобіжить її розрив або поломку снасті.

Якщо у вибраній вами котушці є стопор зворотного ходу миттєвої дії, то це збільшує чутливість вашого бланка і позитивно відбитися на раптових клювання.

Що стосується пружини, яка передбачена на дужці укладивателя волосіні, то в даному випадку мінусом виступить «шпилька», яка не відрізняється довговічністю. Краще і надійніше є котушки з довгими і крученими пружинками.

Якщо в ловлі джигом використовується плетінка жорсткого складу, то вона повинна бути намотана до самих країв котушки, а якщо м'яка, то з відступом від краю до 2 мм. Залишайте запас волосіні на шпулі. Цей нюанс вам допоможе при вилові великого хижака, який опираючись, буде від вас тікати в сторони і при зацепах, які у рибалки віднімають за одну риболовлю кілька метрів рибальської нитки.

Також, для лову в морській воді, слід підбирати спеціальні котушки. Пам'ятайте, що ви однією котушкою не зможете користуватися як в прісноводної, так і морської риболовлі.

Головні параметри котушки риболовної, на які потрібно загострити свою увагу:

  • відсутність люфту ручки;
  • намотування волосіні повинна бути рівномірною і плавною;
  • відсутність самостійного замикання лескоукладивателя;
  • відсутність вібрації при обертанні котушки;
  • вільний хід і фрикційне гальмо повинні чітко працювати.

Про те, як правильно закидати снасть, обладнаної безінерційною котушкою дивіться короткий відео від Victor Pol

7. Технічне обслуговування та чищення рибальської котушки

Про технічному обслуговуванні безинерціонной котушки докладно розповість і покаже рибалка-професіонал (автор відео «Мисливець і рибалка»)

У цій статті надані основні критерії вибору безинерціонной котушки для лову спінінга джигом. Не варто забувати про те, що кожен вибирає котушку виключно під свої власні умови, вміння, бажання і можливості.

8. Корисні посилання

http://sekretrybolova.ru/snasti/spininng-dlya-dzhiga/katushki-dlya-dzhiga/bezynertsionnaya-katushka-dlya-dzhiga.html - в статті висвітлено слушні поради щодо вибору котушки для джига;

http://blog.primanka.com.ua/vybor-bezynertsionnoj-katushki-shag-za-shagom/ - докладна інструкція вибору безинерционку.

Чому саме цей тип фрикциона?
Чому розмір котушки важливий?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: