Статьи

Кольчугинське традиції

Ми не випадково знайомимося з легендарним Кольчугинский заводом столових приборів саме в розділі ХАРЧУВАННЯ. Адже зовсім не байдуже, який столовий прилад прикрасить наш звану вечерю, ювілей або просто сімейний обід. Тому, знайомтеся - столове срібло і мельхіор з район.

Кольчугіно - невеликий, порівняно молодий промислове місто. Його історія почалася ще в 1871 році, коли московський купець Олександр Григорович Кольчугин створив на місці паперової фабрики в селі Василівка дві кустарні мідно-расковочние майстерні. "Товариство Кольчугина" випускало популярні в той час самовари, підноси і свічники з міді та латуні. Саме тоді для виробництва столових приладів і посуду почали використовувати унікальний сплав - нейзильбер (в перекладі з німецької - "нове срібло").


Підприємство по виробництву посуду було створено в 1902 році на базі найстарішого в Росії підприємства кольорової металургії - нині ВАТ "Кольчугцветмет". Ось уже понад століття воно є виробником столових приборів (з покриттям срібло-золото) і посуду для кухні (з покриттям нікелем і хромом) і ресторану (з покриттям срібло-золото). Робота всього колективу заснована на задоволенні потреб найширшого кола покупців.


Посріблені вироби з нейзильберу нітрохи не поступаються срібним ні за зовнішніми характеристиками, ні по життєстійкості. Як відомо, срібло благотворно впливає на організм людини, тому що знищує шкідливі речовини і хвороботворні мікроби, тому користуватися столовими приборами і посудом, виробленої в Кольчугине, не тільки приємно, але і корисно.


Висока якість і застосування Кольчугинский заводом новітніх технологічних і дизайнерських розробок підкуповують навіть фахівців: вироби Кольчугинский майстрів успішно пройшли горнило конкурсів "Володимирська марка" і "Російська марка", визнані переможцями конкурсу "Сто кращих товарів Росії". І навряд чи ще про яких виробах, навіть увінчаних золотими медалями та дипломами найпрестижніших виставок, можна сказати, що вони характери в кращу сторону змінюють.


У багатьох наших співгромадян глибоко вкоренилося в підсвідомості: хороші лише ті товари, що зроблені на Заході. В одному з великих магазинів, вперто торгують тільки імпортною продукцією, я почув, що "вироби" Кольчугіно "нібито за якістю закордонним поступаються. На них дуже швидко якийсь наліт з'являється. Довелося звернутися за роз'ясненням до фахівців. Їх подив межі не було. "Наліт? - дивувалися вони. - Так це зайве підтвердження того, що перед нами не підробка, а виріб, виготовлений з дорогоцінного металу, який наноситься на Кольчугинське вироби гальванічним способом за особливою технологією. І вони набагато якісніше тих, що робляться по-старому: дорогоцінні метали на них наносяться за допомогою напилення ".


Справа в тому, що золото і срібло темніють від часу. Це природний процес самооксідірованія срібла. Але при чищенні темний наліт з Кольчугинский виробів легко видаляється. Можна використовувати спеціальний засіб для чищення металу "Солей" або промити їх у теплій воді з питною содою (50 грамів на літр води). Можна використовувати і мильний розчин з нашатирним спиртом (столова ложка спирту на літр води). У будь-якому випадку після миття вироби витирають насухо м'якою тканиною. Ще один спосіб чистки виробів з дорогоцінних металів: промити в теплій воді, почистити м'якою ганчіркою, змоченою в суміші нашатирного спирту і зубного порошку, знову промити в теплій воді і витерти насухо. Столові прибори знайдуть первозданну красу.


Так що, якщо з часом вироби не темніють, можна з упевненістю сказати: столові прибори виготовлені з чого завгодно. Тільки не з золота і срібла.


Продукція "Кольчугіно" проводиться з нейзильберу (нове срібло - дослівний переклад з німецької), в Росії званого мельхіором, який з використанням особливих технологій покривається золотом і сріблом. Причому золото наноситься по срібному подслою.


Столовий посуд теж виготовляється з мельхіору, який покривається нікелем або нікель-хромом. На внутрішню поверхню наноситься олово.


Досліди, проведені в Англії і Чилі, показали, що такий посуд куди краще "пручається" хвороботворних мікробів, ніж "нержавейка". Більш того, в виготовлені з нержавіючої сталі вилки і ложки з часом "в'їдаються" мікрочастинки їжі, перетворюючись згодом у шкідливі речовини. Їх доводиться міняти не рідше, ніж раз на п'ять років. Срібло ж, і це секрет полішинеля, вбивають хвороботворні мікроби. Кольчугинське столові прилади і посуд мають гарантію в півтора року, але при правильному зберіганні та експлуатації служать по 30-35 років. Тобто можуть передаватися з покоління в покоління.

гост

Столові прибори виготовляються з нейзильберу (мельхіору) марки МНЦ 15-20 за ГОСТ 24320-80 з срібним і золотим покриттям. Клинки ножів виготовляються з нержавіючої сталі марки 40 * 13. Товщина покриття виробів сріблом становить: 24,00 мкм - для ложок, виделок, щипців, супниць, блюд, таць; 18,00 мкм - для рукояток ножів. Товщина покриття сплавами золота по подслою срібла - 0,500мкм.

Хімічний склад нейзильберу: цинк 18-22%, нікель і кобальт 13,5-16,5% мідь, домішки небільше 0,9%.

Матеріал дозволений Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку РФ для застосування в харчовій промисловості. Якість нашої продукції підтверджено сертифікатами відповідності Держстандарту Росії і гігієнічними сертифікатами Мінздоровсоцрозвитку.

Якість нашої продукції підтверджено сертифікатами відповідності Держстандарту Росії і гігієнічними сертифікатами Мінздоровсоцрозвитку

Корисні властивості

Справа в тому, що срібло володіє протизапальною дією, а також властивостями, що зміцнюють імунну систему, робить благотворний вплив на серцево-судинну, травну систему і роботу головного мозку. Тому препарати, що містять срібло, широко застосовуються в медицині при лікуванні різних захворювань: нирок, жовчного міхура, шлунково-кишкового тракту, органів дихання, грипу. Таким чином, повсякденне використання посріблених столових приборів забезпечує підтримку в організмі необхідної концентрації іонів срібла і тим самим дозволяє уникнути багатьох захворювань.

Вироби з мельхіору відрізняються рядом переваг

· Висока міцність і пружність;

· Стійкість до виникнення корозії;

Тривалий термін служби;

· Низька теплопровідність;

· Доступна вартість;

· Дуже повільний процес окислення;

· Не вимагають особливого догляду.

Рекомендації по догляду за виробами

Перед першим використанням обов'язково вимийте. Обов'язково витріть столові прилади насухо м'якою тканиною. Не рекомендується мити в посудомийній машині.

Для чистки не застосовуйте грубі порошки і пасти, користуйтеся тільки спеціальними засобами для чищення срібла і золота. Наприклад: Silver Rinse, Диам Супеpсільвеp, SILBO, SMAC такі засоби продаються в ювелірних магазинах. Не використовуйте засоби для чищення столових приборів із нержавіючої сталі! Для чищення приладів використовуйте тільки суху, м'яку чисту тканину. Пил і грубі тканини можуть подряпати поверхню приладів.

Столові прибори повинні зберігатися в спеціально призначених футлярах або закриваються картонних коробках в прохолодному місці. Дзеркальна поверхня полірованого срібла і первісний колір зберігаються протягом тривалого часу, якщо після кожного миття або споліскування воно ретельно витирається або висушується насухо. Не рекомендується зберігати столові прилади на одній полиці з побутовою хімією або косметичними засобами.

Не можна допускати механічного деформування предметів сервірування столу (згинання, зламу та ін.).

Потемніння поверхні виробів представляє природне самооксідірованіе срібла (патина) і не є бракованим ознакою, воно легко видаляється при чищенні.

КОЛЬЧУГСЕРЕБРО

Наліт?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: