Статьи

Скільки і як варити гречку. Пропорції гречки і води. »Смачно і просто. Кулінарні рецепти з фото і відео

  1. Скільки варити гречку?
  2. Пропорції гречки і води
  3. Як правильно варити гречку?
  4. Як зварити розсипчасту гречку
  5. Як зварити в'язку кашу з гречки
  6. Як варити гречку в пакетах
  7. Готуємо в мультиварці
  8. Історія походження гречки
  9. види гречки
  10. Корисні властивості і харчова цінність гречки
  11. білки
  12. жири
  13. вуглеводи
  14. мінерали
  15. вітаміни
  16. Гречка для схуднення
  17. Улюблені рецепти з гречкою


У цій статті я зібрав всі поради для початківців кулінарів про те, як варити гречку. Щоб все вийшло смачно, слідуйте цим простим радам. А як бонус я вам розповім про користь гречки. Думаю, багато хто цього не знали і, прочитавши, обов'язково стануть частіше включати гречку в свій раціон.

У цій статті я зібрав всі поради для початківців кулінарів про те, як варити гречку

Скільки варити гречку?

Щоб отримати розсипчасту гречку, в каструлі її потрібно варити 15 хвилин.

Пропорції гречки і води

Правильне співвідношення гречки і води - один до двох. На один стакан крупи потрібно дві склянки води.
Правильне співвідношення гречки і води - один до двох

Як правильно варити гречку?

Спочатку треба крупу перебрати, так як можуть попастися камені, потім промити холодною водою. Для підсилення смаку (але необов'язково) гречку можна прогріти на сухій сковороді 3-4 хвилини, постійно помішуючи, щоб не пригоріла.

Каструлю для варіння беремо з товстими стінками, луше неемальовану. Наливаємо воду, очищену від хлору. Якщо немає фільтра, щоб пом'якшити смак води її можна попередньо прокип'ятити і додати 3-4 ложки молока або чайну ложку вершкового масла.

Як зварити розсипчасту гречку

Співвідношення гречки і води для розсипчастої каші - 1 до 2 (на один стакан гречки дві склянки води). Це суворі пропорції, і "на око" краще не робити.
Ставимо на сильний вогонь, доводимо до кипіння.

Робимо мінімальний вогонь, закриваємо кришкою і варимо 15 хвилин. При цьому ні в якому разі не відкривати і не заважати - каша готується не толко в киплячій воді, а й на пару. Саме тому крушку повинна бути закрита.

Після того, як каша звариться, краще ще дати їй упаритися, загорнувши в ковдру на 10 хвилин. Після того, як каша настоялась, солимо і додаємо вершкове масло, перемішуємо.

Чи можна засипати гречку відразу в киплячу воду - Так, можна. Але варитися вона буде тоді на 5 хвилин довше.

Як зварити в'язку кашу з гречки

Щоб приготувати не розсипчасту, а в'язку добре розварену кашу, воду або молоко беруть у співвідношенні 1 до 4 (на один стакан крупи чотири склянки води або молока). Варять довше - 35-40 хвилин. Солять в кінці варіння.

Як варити гречку в пакетах

На один пакет гречки потрібно налити 1,5 літра води. Кинути пакет в киплячу підсолену воду і варити 20 хвилин. Один пакет - це, приблизно, дві порції гарніру.

Готуємо в мультиварці

Щоб зварити гречку в мультиварці, потрібно чітко слідувати інструкції, що додається до вашого приладу. Я приведу інструкцію для мультиварки Panasonic-SR-TMH18. Якщо в моделі Panasonic-SR-TMH10 можна запросто зварити 1 склянку гречки, то в моделі Panasonic-SR-TMH18 чаша більшого обсягу і виробник пропонує варити від двох мірних склянок.

Отже, потрібно висипати в чашу мультиварки 2 мірних склянки гречки. Виробник рекомендує наповнювати склянку строго до краю, не можна насипати крупу з гіркою. Потім потрібно залити 4 мірними склянками води, посолити. Поставити програму «Гречка». Під час приготування каші ні в якому разі не відкривайте кришку мультиварки. Адже гречка по суті готується «парою».

За 9 хвилин до закінчення приготування на дисплеї загориться зворотний відлік хвилин 9-8-7 і тд. Після закінчення варіння пролунає звуковий сигнал і прилад перейде в режим підігріву. Ось тут вже можна відкрити кришку, швиденько додати шматочок вершкового масла і залишити мультиварку в режимі підігріву ще на 10 хвилин.

Історія походження гречки

Гречка - це очищені від плодових оболонок ядра насіння чудового злакової рослини - гречка. Родина гречки - Непал, гірські райони Індії. У Росії з'явилася в 7-8 століттях нашої ери, вирощували її грецькі ченці в російських монастирях. У Європі вона має безліч назв: татарка, язичницьке зерно, букове зерно, арабське зерно.
З давніх-давен гречана каша є традиційним і одним з найулюбленіших страв російської кухні. Ця «чорна каша», цариця всіх круп, за висловом Суворова: «Богатирська їжа».

види гречки

Види гречки поділяють по цілісності зерен. Найкорисніша, ядриця - це цілісне ядро ​​гречки, буває I, II і III сорти (в залежності від розміру калібру, кількості сторонніх домішок). Використовують ядриця для приготування гарнірів і розсипчастої каші.
Гречаний проділ - це подрібнене зерно з порушеною структурою. З нього варять в'язку кашу.
Смоленська крупа - це сильно подрібнені зерна гречки. І, нарешті, гречана мука. Вона застосовується для приготування млинців, галушок, галушок. Для випічки хліба вона непридатна, тому що не містить клейковини (глютену).

Корисні властивості і харчова цінність гречки

Хороша каша - гречка, а чому ж вона хороша? Почнемо з того, що це абсолютно екологічно чистий продукт. Вона невибаглива до ґрунтів, не вимагає добрив. До речі, від добрив смак гречки відразу змінюється, тому їх просто не використовують.
Гречка - це єдина злакова культура, яка сама витісняє бур'яни, тому не потрібні гербецидов. А за рахунок вмісту в ній великої кількості клітковини, вона ще й чудово чистить наш кишечник, печінку від шлаків, тяжіння металів і холестерину.

білки

У порівнянні з іншими крупами, гречка містить більшу кількість рослинного білка: 13,6 грама на 100 грамів крупи або 5,7 грама на 100 грамів готової каші. Наприклад, в м'ясі білка 15-18%. За складом білок гречки близький до білка курячого яйця. Містить він 18 амінокислот, з них 8 - незамінні, які не синтезуються в нашому організмі, тобто вони обов'язково повинні бути в їжі. Наприклад, лізин і нетіонін. Вони засвоюються з гречки на 80%.

жири

Вміст жирів в гречці - 3,3 грама на 100 грамів крупи. Гречка дає швидке і тривале відчуття насичення за рахунок своїх унікальних жирів, в числі яких є навіть омега-3, необхідні для серцево-судинної системи.

вуглеводи

Вуглеводи гречки складні, повільні. Вивільняються і засвоюються клітинами організму поступово, даючи тривале насичення і виключаючи швидкий підйом цукру в крові.

мінерали

Ще більш унікальний мінеральний склад гречки. Вона містить рекордну кількість заліза, необхідного для кровотворення, а також мідь, калей для серцево-судинної системи, фосфор, кальцій, цинк, необхідні для шкіри, нігтів, волосся, зубів. Кобальт, магній, йод, молібден - для функціонування нервової системи.

вітаміни

У гречаній крупі містяться вітаміни: В1 - для центральної нервової системи, В6 - для провідних шляхів нервової систему, В9 (фолієва кислота) - для кровотворення, вітамін Е (вітамін краси).

А для отримання вітаміну РР - рутина, вона є природним сировиною і використовується у фармакології. Цей вітамін зміцнює стінки судин, бореться з артеросклероз, варикозом, артритом, гемороєм, ламкістю судин.

Ще ця крупа містить фенольні сполуки, які захищають її від псування. Вона прекрасно зберігається навіть при підвищеній вологості.
Вміщені в гречці органічні кислоти (яблучна, лимонна) покращують травлення і сприяють засвоєнню м'яса, риби, овочів. Щоб залишатися здоровим, достатньо їсти гречану кашу два-три рази на тиждень.

Гречка для схуднення

За рахунок унікального білкового складу гречка може бути рекомендована для короткої монодієти, не дивлячись на досить високу колорійность - 132 ккал на 100 грамів каші.
А так як вона має здатність посилювати основний обмін речовин в організмі, в огні її калорій згоряють і інші зайві вуглеводи.

На гречаній дієті можна їсти каші скільки влізе і худнути при цьому. Вживання гречки дозволяє спалити більше калорій, ніж містить вона сама.

Улюблені рецепти з гречкою

Ось мої найулюбленіші рецепти з гречкою, які, я сподіваюся, допоможуть і вам урізноманітнити свій раціон цим корисним злаком:

Скільки варити гречку?
Скільки варити гречку?
Як правильно варити гречку?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: