Статьи

З поплавковою вудкою НА РІЧЦІ

Будь-яка оснащення для лову поплавцевою вудкою є відрізком волосіні,   поплавок   , Грузило і повідець з гачком Будь-яка оснащення для лову поплавцевою вудкою є відрізком волосіні, поплавок , Грузило і повідець з гачком. У минулій статті я описав поплавці , Якими користуються спортсмени на водоймах, де є течія. Тепер розглянемо інші складові нашої снасті - волосіні, грузила, гачки і все, що з цим буде пов'язано.

Основний тягар - це зазвичай оливка або велика дробинка. Оливки бувають різні - жорстко закріплені на жилці і ковзаючі. Те ж стосується і дробинок. Змінна оливка або дробинка на мій погляд краще, вона краще передає обережну клювання на поплавок, так як волосінь при клюванні прослизає через наскрізний отвір в ній. При закиданні і підсічках ковзає по волосіні оливка може деформуватися, вдаряючись об догрузочние дробинки чи підпасок, тому між ними треба поставити м'який силіконовий стопор.

Не завжди виходить точно огрузіть поплавок тільки за допомогою оливки і підпаска, навіть якщо відомий точний вага оливки (зазвичай виробник робить насічку на ній, це може означати її точну вагу або ж номер, в цьому випадку на упаковці повинна бути таблиця, по якій можна визначити вага) і вантажопідйомність поплавка - похибки можуть бути навіть у іменитих виробників рибальських снастей, тому між подпаском і оливкою ставляться догрузочние дробинки.

Головне правило спортивної оснащення - вага вантажу, який може знаходитися на дні, повинен складати не більше 10% від основного вантажу. Цей вантаж, як відомо, називається подпасок. Так як протягом у дна слабкіше, ніж на поверхні води або в середньому шарі (так говорить гідродинаміка), то в більшості випадків цих 10% досить для того, щоб повідець з гачком знаходився на дні або в безпосередній близькості від дна. Наприклад, для поплавка вантажопідйомністю 8 гр. потрібні: основний тягар 7,2 гр. і подпасок 0,8 гр. Знайти оливку вагою 7,2 гр. вельми проблематично, швидше за все це буде оливка 6 гр., плюс довантаження в 1,2 гр., і одна або декілька дробинок підпаска загальною вагою 0,8 гр.

Зовсім необов'язково, щоб подпасок важив саме 10% від основного вантажу - інколи достатньо 2-3%. Якщо клювання дуже обережний, і клювання майже не видно, досить змінити вагу підпаска в меншу сторону. Буває і навпаки - дробинки підпаска потрібно рознести один від одного на 5-10 см для того, щоб повідець з гачком повністю притиснувся до дна - це іноді буває необхідно при лові обережного великого ляща.

Довантаження зазвичай проводиться на місці, у всякому разі, так роблю я - закидаю оснащення зі встановленими на ній основним вантажем і подпаском в воду і стежу за положенням поплавця - якщо на поверхні води видно 10-15 мм антени - значить, поплавок огружен правильно. Але це стосується поплавків з короткими антенами. Поплавці Cralusso Torpedo Tuning мають антену завдовжки 150 мм, виконану в двокольоровому варіанті; цей поплавок я огружают таким чином, щоб 50% антени було на поверхні, а щоб визирали потрібні мені 10-15 мм, досить під час риболовлі занурити кінчик вудилища в воду, і антена теж зануриться в воду; піднімаємо кінчик вудилища над водою - антена спливає, і тоді можна розслабитися і не напружувати зір. Всі ці маніпуляції можливі при наявності пластикового пелюстки, закріпленого між верхнім відведенням для волосіні і антеною.

Йдемо далі Йдемо далі. Вибір основної жилки і повідка. Я користуюся якісними волосінями відомих виробників, таких як Maver і Colmic. Ліски SLR і Xilo від цих фірм добре відомі рибалкам. Colmic виробляє ще кілька видів лісок для поплавців вудок з різними параметрами: Х 5000 і RBS, вони продаються в 150 і 100-метрових розмотування, що набагато вигідніше, ніж 50-метрова розмотування Xilo і SLR при такій же ціні. Ці волосіні рекомендовані саме для основи, а на повідці я використовую Xilo і SLR.

Хочу нагадати, що в річці риба поводиться зовсім інакше, ніж в стоячій воді. У річці подсечённая риба намагається використовувати протягом. З цього випливає висновок, що і основну волосінь, і поводок треба підбирати більшого перетину, ніж при ловлі в стоячій воді. Але на мій погляд, не варто використовувати жилку товщі 0,2 мм - товща жилка буде видувати плином в дугу - чим товще ліска, тим більший опір вона буде надавати водному потоку, та й обережна риба цілком може проігнорувати таку волосінь. Волосінь для основи і повідка потрібно підбирати, враховуючи приблизний вага тієї риби, яку ви зібралися ловити.

Про довжину повідка хочу сказати наступне - при лові плотви та іншої дрібної риби довжина повідка великого значення не має і становить приблизно 20-25 см, а ось при лові ляща бажаний поводок не менше 30-35 см, іноді 55-70 см. Повідець повинен бути тонше основної волосіні не менше, ніж на 20-25%, в іншому випадку ви ризикуєте втратити оснастку повністю; при зачепі або клюванні особливо великої риби, наприклад щуки, що трапляється на річці досить часто, жилка на повідку повинна обірватися першою, адже змінити повідок можна швидко, а ось при зміні цілої оснащення доведеться заново виміряти глибину, налаштовувати поплавок ...

Гачки. Знову ж повторююсь - гачками потрібно користуватися тільки якісними, від іменитих виробників. Так як в якості насадки може виступати мотиль, гачки повинні бути дрібними, з тонкою, якісної дроту. Головне правило при виборі гачків - товщина дроту, з якої виготовлений гачок, і його розмір залежать від тієї насадки, яку ви зібралися використовувати, а не від величини риби, яку припускаєте зловити. Чим товще дріт, чим більше розмір гачка, тим більше його вага - обережний лящ легко може розпізнати підступ і не стане брати вашу приманку.

Вертлюжок. Необхідний він для того, щоб повідок не заплутався, перекрутити навколо своєї осі під дією течії або при витягуванні оснастки з води. Найчастіше це трапляється при насадженні двох або більше опаришів, або «бутерброда» опариш / мотиль. Така насадка поводиться як турбинка, закручуючи поводок. Щоб цього уникнути, між основною жилкою і повідцем ставимо вертлюжок. Іноді його ваги достатньо, щоб не ставити підпасок, подпаском буде служити сам вертлюжок. А якщо ще один вертлюжок поставити вище основного вантажу, то оснастку (грузила з повідцем) можна зробити знімною, так і наявність зайвого вертлюжка, думаю, не завадить справі.

Тепер, коли все готово, налаштоване і налагоджено потрібно проміряти глибину. Як я вже говорив раніше, поплавок буде перебувати на тій же відстані, що і кінчик вашого вудилища. Чіпляємо до гачка глибиномір (глибиномір для вимірювання глибини на річці повинен бути набагато важче, ніж той, що використовується в стоячій воді - його не повинно зносити течією), закидаємо в воду і дивимося за натягуванням жилки - як тільки волосінь провисла, значить глибиномір торкнувся дна . Пересуваємо поплавок до потрібної нам позначки і продовжуємо вимірювати глибину на ділянці лову рухаючись вниз за течією. Риба любить нерівності дна, і наше завдання - їх знайти. Це може бути руслових брівка, горбок або ямка. Як тільки така нерівність дна знайдена, отже, тут можна облаштувати місце для майбутньої лову. Робимо закорм кулями прикормки трохи вище за течією (їх якраз знесе в точку лову) і починаємо ловити рибу.

Ось приблизно так само все і відбувалося під час одного з наших літніх виїздів на Сіверський Донець, біля села Огурцово. Ні світ, ні зоря, а ми вже біля річки. Тільки-тільки з'явились перші промені сонця, що сходить, а ми з Сергієм Снісаренко щосили замішуємо прикормку. Іду встановлювати на стрімкому березі платформу. Збираю штекер, встановлюю позаду відкатний ролик і починаю чаклувати над оснащенням. На три вільних кита вирішую поставити поплавці з різною вантажопідйомністю: - два Cralusso Torpedo Tuning 6 і 8 гр. і Colmic Saturno 10 гр. Пам'ятаючи приблизну глибину в цьому місці (ловили в минулому році, правда, штекерного вудилища тоді у мене ще не було, ловив «вісімкою»), прив'язую до конектора одного з китів 5 метрів волосіні, ставлю поплавок, протягуємо оливку і до вільного кінця волосіні прив'язую вертлюжок. Оснащення - в воду. Бачу, що тіло поплавка занурилося приблизно на 80%, треба довантажити - ставлю штук вісім дробинок, тіло поплавка йде під воду, і на поверхні залишається половина антени. Зрушую до вертлюжку пару дробинок - це і буде подпасок.

Тепер глибина Тепер глибина. Серед моїх глибиномір є кілька глибиномір-прищіпок - їх можна чіпляти безпосередньо на підпасок і відразу покласти на дно, а після виміру глибини залишається прив'язати повідець - і я буду впевнений, що гачок з насадкою на дні. Так само роблю і з іншими оснащеннями. Дно в місці лову досить рівне, і тільки трохи нижче за течією, в самому кінці проводки, воно трохи піднімається - сантиметрів на тридцять. Моє місце - це плавний вхід в яму, яка знаходиться вище за течією метрів на десять, то місце займає Сергій. У нього глибина на 70-80 см більше, ніж у мене.

Пристиковуватися до штекера пів-кап і 10 куль прикормки лягають доріжкою на дні. Хочу додати, що в підгодовування для риболовлі на річці глини (сполучного компонента) потрібно додавати більше, ніж на стоячій воді. Глини має бути 40-50%, тобто, практично стільки ж, скільки і рослинних компонентів. Зміст в підгодовування рідких концентрованих ароматизаторів теж можна збільшити в 2-3 рази, так як вони будуть активно вимиватися течією. І головне - перед тим, як рослинну суміш змішати з ґрунтом, потрібно дати прикормочной компонентів гарненько увібрати вологу і тільки потім додавати глину, а краще вдруге доувлажніть. В іншому випадку недостатньо зволожені частинки рослинної прикормки будуть швидко нестися перебігом, і доведеться постійно робити догодовування, а частий догодовування, в свою чергу, може відлякати велику рибу, особливо якщо докорм робити з руки - шум падаючих у воду куль прикормки відлякає великого ляща.

Перший завод штекера, поплавок тільки-тільки стабілізувався, як відразу пішла клювання на потонув, і перша плотвичка відправляється в садок. Кожен завод штекера супроводжується блискавичними клювання плотви. Десь після десятої спійманої рибки і черговий стабілізації поплавка недовгий затишшя, даю поплавця проплисти півметра і знову зупиняю його - тихо, ще півметра, зупинка - антенка повільно повзе вгору, підсікаю і по натягу гуми розумію, що це вже не плотвичка, а що -то крупніше. Так і є, через 10 секунд риба спливає на поверхню і лягає долілиць - це густера грамів на триста. Знову закид, зупинка, пропливши, знову зупинка - поплавок різко вискакує на поверхню, підсікаю, гума з кита витягується на два метри, боротьба - і вже напівкілограмовий подлещик спливає в трьох метрах від мене. Швидкий помах підсакою, і він відправляється в садок.

Наступну годину у мене проходить під знаком плотви. У Сергія поки справи не ладяться - не може визначитися з глибиною - просить у мене більш важкий глибиномір. Простягаючи йому глибиномір, краєм ока бачу, як в самому кінці проводки -там, де дно починає підніматися, антену поплавця починає дрібно трясти, і поки я перекладаю другу руку на вудилище, антена вискакує на всю довжину вгору. Підсікаю, тягну вгору, витягуються три метри гуми, чотири, п'ять - волосінь ріже поверхню, штекер в дугу, риба пішла вгору за течією. Слабо натягнута гума тепер витягнулася мало не на всю довжину і не дозволяє відкинути штекер на ролик - хвилин п'ятнадцять тримаю вудилище (довжина 11,5 м) мало не вертикально, а зрушити рибу з дна так і не вдається, вона впевнено описує кола навколо місця лову, але я розумію, що так чи інакше сили у неї повинні вичерпатися. Нарешті, натяг гуми слабшає, суперник піднімається до поверхні води і дозволяє себе розглянути - лящ, ніяк не менше 2 кг, а яка величезна сила! Скільки адреналіну і емоцій! Але оглядини тривають не більше п'яти секунд, знову ривок в глибину і ... оснащення вилітає кулею з води.

Здається, лопнув поводок - гачка на оснащенні не спостерігається. Більш детальний огляд дає більш гнітючий результат - неакуратно затиснута дробинка подгрузки пошкодила в місці затиснення основну волосінь, саме тут і було найслабше місце оснастки, поводок виявився ні при чому. Вся справа в тому, що навіть у самих іменитих постачальників спортивних рибальських снастей в наборах важків-дробинок зустрічається відвертий брак - дріб з м'якого свинцю легко затискається руками і не травмує волосінь, але трапляються дробинки жорсткі, ось вони-то і деформують волосінь в місці затиску . Саме так сталося з моєю оснащенням. Тому, при покупці наборів намагайтеся перевіряти на стиск руками дробинки кожного розміру, не використовуйте дріб, яка не пройшла тест на м'якість - ризикуєте втратити трофей.

Після такої активної боротьби на відновлення клювання розраховувати не доводиться, і я знову роблю закорм - 7 куль прикормки лягають на дно в місці лову. Беру важчу оснащення, і роблю закид. А тим часом Сергій остаточно розібрався з глибиною і почав активно заповнювати садок пліткою. Серед дрібниці почали проскакувати бонуси - плотва вагою грамів під триста і подлещики. Пару раз за підсіченої плітка з-під навислої над водою куща виходив головень, проводжаючи її до поверхні, але коли до рибки залишалося не більше півметра, він розвертався і переховувався в глибині.

Майже півгодини після того, як я упустив трофей, риба не чіпала моїх оснащень. Здавалося, що вся зграя перемістилася до Сергія. Але після рясної подачі підгодовування строго в одну точку, плотва все-таки повернулася і до мене. А тим часом ситуація, аналогічна моїй, трапляється у Сергія. Звичайна клювання на потонув, звичайна підсікання, але не тут-то було! Лящ, а це був саме він, спрямовується через все русло до протилежного берега річки, розтягує до максимуму гумовий амортизатор і, так і не з'явившись, безсовісно сходить. Але проходить всього дві хвилини, і у Сергія поплавок вискакує на поверхню. Підсікання, хвилинне виведення і кілограмовий красень-лящ в підсак. Зірвався лящ-велетень, йдучи до протилежного берега, не потривожив зграю, і наступний її представник, але вже більш скромних розмірів, відкрив рахунок нашим трофеїв в цей день на Дінці.

Минуло ще півгодини і активне виведення в «секторі» Сергія увінчалося затриманням такого ж ляща Минуло ще півгодини і активне виведення в «секторі» Сергія увінчалося затриманням такого ж ляща. Я наполегливо продовжую закочувати кулі з пол-капа, намагаючись переманити зграю ляща в свою зону лову. Щоб не шуміти - акуратно перевертаю чашку з кулькою прикормки вже прямо у воді. Після декількох подлещиков по 300-400 грамів вагою, в самому кінці проводки роблю рух кінчиком штекера в сторону, зворотну течією - подпасок з повідцем злітає вгору, і після цього слід впевнена клювання на потонув. Підсікаю і майже без праці заводжу кілограмового ляща в підсак. Вся подальша ловля і у мене, і у Сергія звелася до піймання декількох плотвичек, а тому оголошується обід, після якого вирішуємо збиратися додому.

Після кожної рибалки корисно зробити висновки і попрацювати над помилками: чужими, своїми - неважливо, головне, не повторювати їх у наступні виїзди, будь то проста рибалка або змагання.
Успіхи на змаганнях знаходяться в прямій залежності від уважного аналізу помилок і їх правильного осмислення.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: