Статьи

Рулонні штори своїми руками: матеріал, кріплення

  1. Способи монтажу рулонних штор
  2. вибір матеріалу
  3. Як зробити самому: приладдя та матеріали
  4. Розкрій і пошиття

Важко уявити сьогодні будинок без штор. Хтось вважає за краще купувати їх у спеціалізованих магазинах або на ринках, хтось - замовляти ексклюзивні, а деякі майстрині - виготовляти саморобні моделі.

Останнім часом рулонні штори, поряд з класичними і більш модними варіантами жалюзі, привертають до себе все більшу увагу. Особливо це пов'язано тим, що установка рулонних штор на пластикові вікна , Їх більш цікаве і сучасне оформлення, дозволяє створювати оригінальний дизайн інтер'єру. Можна встановлювати самостійно, а можна поєднувати з тюлью і портьєрами.

Способи монтажу рулонних штор

Багато що залежить також і від того, як встановити - над вікном, на стіну або безпосередньо на раму Багато що залежить також і від того, як встановити - над вікном, на стіну або безпосередньо на раму. Наприклад, касети, закріплені на рамі, абсолютно не перешкоджаю відкривання і закривання віконної стулки. Завдяки П-образної направляючої, тканину щільно прилягає, і її натягнуте положення зберігається незалежно від положення стулки.

Направляючу можуть мати і рулонні штори, встановлені на стіні. При такому варіанті монтажу забезпечується надійний захист від протягів, а якщо використовувати світлонепроникний матеріал (блекаут) , Можна домогтися ефекту повного затемнення.

наявний великий вибір тканини дає можливість підібрати найкращий варіант для пластичних вікон практично в будь-якому приміщенні, будь то вітальня, дитяча, лікарня або ресторан.

вибір матеріалу

Матеріал для рулонних штор просочують спеціальними антистатичними і антибактеріальними складами. Абсолютно різною може бути їх ступінь прозорості: прозорі, напівпрозорі, затемняющие. Практично необмежений асортимент забарвлень і малюнка.

Для пошиття штор найчастіше використовують поліестер, який також спеціально оброблений. Наприклад, антистатична просочення не допускає прилипання пилу до полотна. Суперсучасний вигляд надають напилення різноманітного забарвлення - відтінку металік, а ось перламутровий пігмент дарує м'який блиск.

Особливими водо- і брудовідштовхуючим властивостями володіють полотна, що мають тефлонове покриття (вони прекрасно підійдуть для кухні , Суміщеної з балконом). Моделі з протипожежним захистом - універсальні і придатні для використання в будь-який приміщенні.

Просочення, які утворюють захисну мембрану на тканинному полотні, вважають нешкідливими. Тканини зазвичай бувають забезпечені відповідними гігієнічними сертифікатами.

Крім готових і виконаних на замовлення моделей можна виготовити їх самостійно або за допомогою комплектів-напівфабрикатів. Останні навіть людині далекій від ручного творчості дозволять зшити і встановити рулонні штори своїми руками (фото і докладні інструкції, до речі, значно полегшують роботу), і отримати від цього справжнє задоволення.

Як зробити самому: приладдя та матеріали

Зробити це під силу кожному, тому як шити рулонні штори можна не маючи освіти швачки. Щоб отримати ексклюзивні види знадобляться деякі матеріали і трохи старання:

  • полотно (два відрізу);
  • тканину для підв'язок;
  • брус з дерева 2.5 х 2.5 см;
  • кругла рейка з дерева діаметром 2 см;
  • скріпки і меблевий степлер;
  • швейні приналежності;
  • шурупи і шуруповерт.

Перед тим, як приступити до творчої роботи, потрібно остаточно визначитися з розмірами. Для цього вимірюють віконну раму, до отриманого значення довжини додають 8-15 см, ширина штори дорівнює ширині рами. До довжині і ширині полотна перед розкриємо необхідно додати 2-2,5 см на припуски.

Якщо модель призначена для занадто великого вікна, то полотно доведеться зшивати. При цьому шви повинні бути розташовані таким чином, щоб вони точно збіглися по центру рами з палітурками .

Розкрій і пошиття

  • Відповідно до розрахунків викроюють два полотна тканини, їх можна вибрати різного дизайну (лицьова сторона і зворотний). Накладають один на одного викроєні шматки тканини всередину лицьовими сторонами, наметивают з трьох сторін: по бічних сторонах і з одного краю, і прострочував на машинці. Нитки підбирають під колір тканини. Одержаний мішок вивертають, зашивають зазор і акуратно пропрасовують все шви.
  • Функціонально служать тільки для закриття віконного отвору. Для закріплення до рами використовують дерев'яний брус, довжина якого на сантиметр менше, ніж зшитий штора.
  • Відступивши від верху штори на п'ять сантиметрів, її розстеляють вгору виворітного стороною на рівній поверхні, накладають на неї дерев'яний брусок і акуратно обертають його тканиною. Потім скріплюють степлером тканину з деревом.
  • Щоб в розгорнутому стані полотно залишалося натягнутим, в її нижній край вставляють круглу дерев'яну рейку. За допомогою цієї рейки штору загортають також в акуратний рулон. Для неї необхідно зшити спеціальний «кишеньку» - з нижнього краю рулонну штору загортають на 3,2 см, отстрачівают в край і пропрасовують.
  • Рейку протягують в «кишеню».

Рейку протягують в «кишеню»

  • Щоб забезпечити функціональність і красу, готують підв'язки. Вони потрібні не тільки для прикраси. Вони утримують її в в згорнутому стані. Вирізують з тканини дві стрічки довжиною, що перевищує на 30 см подвоєну довжину вікна, і шириною, що дорівнює приблизно 8 см. Їх акуратно згинають з виворітного боку вздовж, прошивають по довгій і одній короткій сторонах. Підв'язки потім вивертають, дошивають залишилася сторону і прасують.
  • Далі підв'язки перекидають через дерев'яну планку, що знаходиться на верхньому краю штори (відстань від її країв довільне), і зміцнюють меблевим степлером.
  • На останньому етапі кріплять до віконної рами - до її верхній частині знизу прикладають дерев'яний брусок разом зі шторою і через його нижню частину вворачивают шурупи.

Як випрати, як доглядати за ними - питання, які не можуть не хвилювати господинь, особливо, якщо вони вклали в виготовлення свою працю. На щастя, чистити їх можна за допомогою пилососа або вологою ганчірочкою або губкою. Сильні забруднення змивають мильним раствором.І ще один варіант для тих, хто багато любить майструвати сам. Варіант з використанням шпалер:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: