Статьи

Зелена карта на автомобіль

Зелена карта на автомобіль

Зелена карта (англ. Green Card) - це міжнародний договір (поліс) страхування автоцивільної відповідальності, а також угоду про взаємне визнання країнами-членами Угоди страхового поліса зі страхування відповідальності власників засобів автотранспорту.

Що таке зелена карта?

По суті, "Зелена карта" є полісом обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників, які в'їжджають на своєму авто на територію країн-учасниць міжнародної системи "Зелена карта".

Постановою Кабінету Міністрів України №333 від 13.03.2002 р, для автовласників, що виїжджають за межі України, наявність полісів "Зелена карта" є обов'язковим і виїзд закордон без такого поліса заборонений.

Гарантом страхових виплат по зеленим картками в Україні виступає Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

Історія виникнення поліса

У 1949 році на міжнародній конференції автостраховиків в Лондоні були прийняті рекомендації Економічної і соціальної ради ООН і офіційно заснована Рада Бюро з штаб-квартирою в Лондоні. У 1951 році відбувся перший офіційний Збори Ради Бюро, на якому була схвалена модель Угоди між національними бюро країн-учасниць системи і прийняті єдині стандарти для «Зелених карт». Угода про «Зеленої карти» вступило в силу з 1 січня 1953 року. Згідно з ним страховий поліс по автоцивільної відповідальності, виданий в будь-якій країні - члені угоди, дійсний на території іншої країни, що є членом цієї угоди.

На даний момент в систему «Зелена карта» входять 47 країн з Європи, Азії та Африки - всі країни Європи включаючи Росію (з 1 січня 2009 року), а також Туреччина, Ізраїль, Марокко, Туніс і Іран.

У 2006 році штаб-квартира Ради Бюро була перебазований в Брюссель.

типи полісів

Існує два типи страхових полісів "Зелена карта". Тип поліса залежить від території дії поліса:

1) поліси, дія яких поширюється на територію всіх країн-учасниць системи Зелена Карта;

2) поліси, дія яких поширюється на територію країн Східної Європи - Болгарію, Румунію, Молдову, Росію, Білорусь, Україну.

Різниця полягає в вартості поліса: сума відшкодування по страховому випадку в Білорусі, Росії, Молдові та Україні істотно менше, ніж у країнах ЄС.

Навіщо потрібен поліс "Зелена карта"?

У разі виїзду транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, до країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" власник такого транспортного засобу зобов'язаний мати чинний договір міжнародного страхування, посвідчений відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена картка".

Страхова компанія забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим - третім особам внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася під час дії цього полісу і винуватцем якої був водій транспортного засобу, зазначеного цьому полісі. Виплата страхового відшкодування здійснюється на умовах, визначених законодавством про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів країни відвідання, де стався страховий випадок.

Країни дії поліса

На даний момент в систему «Зелена карта» входять 47 країн з Європи, Азії та Африки - всі країни Європи, а також Туреччина, Ізраїль, Марокко, Туніс і Іран.

Як не бути обманутим при покупці поліса "Зелена карта"?

Щоб не попастися на гачок шахраям при покупці "Зеленої карти", варто дотримуватися кількох простих правил.

1) Купуйте поліс тільки у відведених для цього місцях.

Купувати поліс потрібно безпосередньо в офісі страхової компанії. Перед виїздом за кордон бажано придбати його заздалегідь. Купуючи поліс на кордоні шанси купити підробку значно вище. Але якщо іншого варіанту немає, при придбанні поліса безпосередньо біля кордону, необхідно переконатися в тому, що поліс продається в відведених для цього місцях (в «сервісних зонах» є представництва страхових компаній) і дійсно страховими агентами.

2) Чи не бачитеся на акції, пов'язані з ціною поліса.

Знижок і підвищувальних коефіцієнтів по "Зеленій карті" не передбачено, також обмежений список страхових компаній, що мають права продавати страхові поліси. Будьте уважні при покупці страховки з великими знижками, вона може виявитися підробкою.

3) Звертайте увагу на бланк поліса.

Поліс повинен складатися з чотирьох сторінок, виконаних на папері, що самокопіюється. Перша сторінка - це міжнародний сертифікат «Зелена карта», друга - його копія, третя - копія поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, а четверта - його оригінал. Поліс в більшості випадків заповнюється від руки і на ньому відсутні будь-які печатки. Потрібно звернути увагу на його заповнення: спочатку заповнюється інформація про термін дії поліса, транспортному засобі, ПІБ і адресу страхувальника - вони відображаються на всіх аркушах. Потім агент перевертає перші два листа і на наступному відображає суму страхового платежу, час і місце продажу поліса. Необхідно уважно перевірити чи збігаються дані поліса на всіх сторінках, так як агент може вписати на третю сторінку інші параметри (наприклад, вказати більш короткий термін дії і різницю у вартості залишити собі).

4) Перевіряйте захисні елементи поліса.

Кожна карта поліса страхування має захист, яка схожа з захистом грошових купюр. Так, при проходженні митниці на будь-якому кордоні можна попросити представників прикордонної служби перевірити поліс на спеціальних приладах.

Умови користування "Зеленою картою"?

Хто може укласти договір "Зелена карта"?

Відповідно до закону, договір страхування "Зелена карта" може укласти фізична особа, компанія (юридична особа), яка експлуатує транспортний засіб на законних підставах.

Що застраховано?

За договором "Зелена карта" застрахована відповідальність водія транспортного засобу, а не сам автомобіль. Тобто страхова компанія відшкодовує витрати, пов'язані з нанесенням шкоди майну, життю і здоров'ю інших учасників дорожнього руху - через ДТП з вини Страхувальника (застрахованої особи).

Що є страховим випадком за договором "Зелена карта"?

Як і за договорами обов'язкового і добровільного «автоцивілки» в Україні, страховим випадком є ​​ДТП, в результаті якої заподіяна шкода третім особам. За результатами такого події настає громадянська відповідальність застрахованого, що і є приводом для страхової виплати.

Поліс "Зелена карта" компенсує:

1) шкоду, який власник авто заподіяв здоров'ю інших учасників руху;

2) збитки, який власник авто заподіяв майну (транспортним засобам) інших учасників руху.

На яку суму застрахована відповідальність за "Зеленою картою"?

Страхова сума (ліміт відповідальності) на етапі оформлення поліса "Зелена карта" не встановлюється. Якщо настає страховий випадок, страхова сума встановлюється згідно із законодавством тієї країни, на території якої стався цей випадок.

Скільки коштує поліс "Зеленої карти"?

Вартість поліса залежить від:

1) типу транспортного засобу;

2) терміну дії договору (від 15 днів до 1 року);

3) країни відвідування;

4) типу договору.

За матеріалами: http://ukrautoportal.com

Що таке зелена карта?
Навіщо потрібен поліс "Зелена карта"?
Як не бути обманутим при покупці поліса "Зелена карта"?
Умови користування "Зеленою картою"?
Хто може укласти договір "Зелена карта"?
Що застраховано?
Що є страховим випадком за договором "Зелена карта"?
На яку суму застрахована відповідальність за "Зеленою картою"?
Скільки коштує поліс "Зеленої карти"?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: