Статьи

Годування новонародженої дитини - правила і техніка

  1. Як часто годувати новонародженого? ↑
  2. Скільки разів годувати новонародженого? ↑
  3. Що необхідно приготувати і як налаштуватися на годування? ↑
  4. Як правильно годувати новонародженого? ↑

Привіт, дорогі мами

Привіт, дорогі мами! Звертаємося саме до вас. Адже в основному, тільки мами займаються годівлею свого чуда-чада. Але, якщо і тата з бабусями-дідусями захочуть дізнатися про особливості годування малюка, ніхто, адже заперечувати не стане.

Напевно, вже на останніх місяцях вагітності ви, мама, замислювалися над тим, як будете годувати малюка. Буде це грудне молоко або суміш?

І якщо ви віддали перевагу годівлі грудьми, то вже зробили перший крок до природного вигодовування. Ви налаштувалися на грудне годування не тільки психологічно, а й фізіологічно.

Грудне молоко - це харчування, призначене для дитини самою природою. Грудне вигодовування - процес настільки ж природний, як вагітність і пологи, логічне продовження дев'яти дивовижних місяців очікування вашої дитини.

Як часто годувати новонародженого?

Щоб не помилитися, дотримуйтесь принципу - годуєте дитину на вимогу і за бажанням. Зверніть увагу на те, що цей принцип підходить тільки для грудного годування, так як суміш засвоюється довше. У разі штучного годування необхідний режим.

Прикладайте новонародженого до грудей так часто, як він попросить і тримайте біля грудей поки він не насититься. Тоді у вас буде вироблятися молока рівно стільки, скільки необхідно вашій дитині.

Скільки разів годувати новонародженого?

Новонароджені малюки можуть вимагати груди до 15 разів на добу. Деякі смокчуть часто і потроху (можуть просити їсти через кожну годину). І тільки після декількох годувань наїдаються і засипають. Прислухайтеся до своєї дитини, він сам встановить зручний для нього режим годування-харчування.

Що необхідно приготувати і як налаштуватися на годування?

Годування повинне приносити радість і вам і малюкові. Виберіть тихе спокійне місце в будинку. Повірте, що навіть в маленькій квартирі можна виділити собі куточок.

Поставте туди стілець зі спинкою або крісло, а ще краще крісло-гойдалку. Приготуйте кілька маленьких подушок (раніше їх називали «думочки»), лавочку для ніг.

Всі ці «нехитрих» допоможуть вам спритно тримати малюка біля грудей і при цьому не напружувати спину і руки.

Коли годуєте дитину не горб спину, інакше, ви будете швидко втомлюватися, і годування перетвориться в неприємну тягар для вас, від якої захочеться скоріше позбутися.

Поставте поруч зі стільцем столик. Під час годування вам обов'язково захочеться пити, на столик можна поставити склянку з водою і тарілочку з крекерами.

Розслабтеся, так молочко легше буде надходити дитині. Можете уявити себе кішечкою. Адже у неї ціла кошик діточок і уявляєте, все смокчуть одночасно, а вона зовсім не напружується. Блаженно мружиться і тихо муркоче.

Як правильно годувати новонародженого?

Ну ось, емоційно комфортну обстановку зробили, самі налаштувалися, тепер можна і поговорити про те, як годувати новонародженого:

  • помийте свої руки з милом;
  • зцідіть трохи молока і витріть їм сосок, щоб видалити мікроби;
  • візьміть малюка і притисніть до себе так, щоб сосок був направлений до його рота;
  • щоб малюк добре захопив груди, необхідно правильно її подавати - ваші пальці повинні розташовуватися за межами ареоли. Вказівний палець підтримує груди знизу приблизно в 5-6 сантиметрах від соска, безіменний і мізинець притиснуті до грудної клітки. Великий палець розташований трохи ближче до соска і вільно лежить зверху на грудях;
  • в той момент, коли малюк широко відкриє рот, вкладіть сосок, коли він торкнеться піднебіння дитини, малюк почне смоктати;
  • стежте за тим, щоб дитина захоплював не тільки сосок, але і ареолу, інакше він буде заковтувати повітря;
  • рот малюка широко розкритий, носик і підборіддя повинен стосуватися грудей, нижня губа буде вивернута назовні, а щічки надуті, і ви будете чути, як малюк ковтає молочко. Це все ознаки того, що справа пішла;
  • коли дитина насититься, він сам випустить сосок;
  • видавіть трішки молока, акуратно змастіть їм ареолу і сосок, і почекайте, поки він обсохнет. У молоці є спеціальні речовини, які допомагають загоєнню тріщин і попереджають запалення;
  • потримайте малюка "стовпчиком", щоб він відригнув повітря;
  • після годування покладіть новонародженого на бочок, під спинку покладіть пелюшку згорнуту валиком.

Скільки годувати новонародженого?

Тривалість годування для кожного малюка різна. Одні діти насичуються швидше, а інші проводять у маминих грудей більше часу. Одним малюкам вистачає молочка з одних грудей, а інших треба докласти і до другої. Дитина повинна перебувати у маминих грудей, поки не насититься і сам не відпустить груди.

Тривалість одного годування може коливатися від 10 до 40 хвилин. Однак, якщо малюк засинає на грудях, потрібно його будити, так як він повинен активно смоктати мамині груди і отримувати їжу.

Головне завдання новонародженого - отримати найбільш цінне і поживне т.зв. «Заднє» молочко, що містить велику кількість жирів і білків. Так що не поспішайте забирати у дитини груди, навіть якщо вам здається, що він наївся.

Дорогі мами, думаємо, що вам не завадить інформація про те, як годувати новонародженого дитини. Можливо ви, дізналися для себе щось нове і корисне. Але строго виконувати всі рекомендації не варто.

Краще прислухайтеся до свого малюка, а точніше, навчитеся розуміти його з мови жестів, адже тільки за допомогою жестів і невидимої зв'язку між вами, він може щось вам сказати. У вас обов'язково все вийде.

Як часто годувати новонародженого?
Буде це грудне молоко або суміш?
Як часто годувати новонародженого?
Скільки разів годувати новонародженого?
Що необхідно приготувати і як налаштуватися на годування?
Як правильно годувати новонародженого?
Скільки годувати новонародженого?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: