Статьи

Соски при вагітності: які відбуваються зміни?

  1. Як зменшити дискомфорт, викликаний болями в сосках

Соски, також як і все тіло жінки під час вагітності піддається змінам, що може викликати, часом, чимало питань Соски, також як і все тіло жінки під час вагітності піддається змінам, що може викликати, часом, чимало питань. Але кожна майбутня мама повинна розуміти, що молочна залоза готується до успішного вигодовування дитини, в зв'язку з чим груди збільшуються, залозиста тканина розростається, роблячи груди більш щільною.

Для більш вдалого вигодовування соски повинні збільшуватися і пристосуватися до подразнень, і статися все це повинно ще до того, як дитина з'явиться на світ. Зміна сосків протягом вагітності може включати в себе і виділення, які можуть подразнювати шкіру, викликати свербіж і утворення скоринки, також не варто виключати можливість захворювань, не пов'язаних з процесом виношування дитини, симптоми яких розпізнаватися повинні вчасно для своєчасного звернення до лікаря.

Соски піддаються змінам мало не з перших днів вагітності, практично кожна жінка на 5-6 тижні терміну це помічає. Якщо раніше у жінки були соски ніжно-рожевого, світлого відтінку, то за час вагітності вони стають практично коричневого, чорного кольору. Найчастіше вони стають занадто чутливими, а іноді і болять, що є першими класичними ознаками вагітності.

Метаморфози в грудях відбуваються на ранніх термінах, але до 20-25 тижня багато жінок помічають незначні виділення з грудей молозива, що знову привертає до грудей увагу. Після пологів і подальшого за ними грудного вигодовування соски починають світлішати і зменшуватися, хоча такими, як до вагітності вони вже не стануть.

Чому зміна чутливості сосків відбувається на ранніх термінах? Пролактин або гормон лактації - один з гормонів, який дозволяє зберегти вагітність, що виділяється на самому початку вагітності в чималій кількості. У молочній залозі і сосках також присутні рецептори до пролактину, що сприяє швидкому зростанню і розвитку грудей у ​​разі збільшення його кількості. У грудях відбувається різке збільшення кровообігу, за рахунок чого вона росте і набухає, розмір ареол сосків збільшується в рази. Так як шкіра не готова до таких кардинальних змін, соски стають занадто чутливими, а іноді, хворобливими.

Тому, якщо при вагітності сверблять, болять соски чи відчувається поколювання і печіння, ці ознаки є нормальними для даного «діагнозу».

Звичайно, хворіти соски можуть не у кожної жінки, більш того, деякі навіть не помічають будь-яких змін в грудях, що також є нормальним явищем. Але такі показники зовсім не означають, що молока не буде, просто кожен організм індивідуальний.

Як зменшити дискомфорт, викликаний болями в сосках

Звичайно ж, кожна жінка, що зіштовхнулася з проблемою зайвої чутливості сосків, хоче хоч якось полегшити біль. Зменшити дискомфорт можна, в першу чергу, змінивши білизну. Необхідно підібрати бюстгальтер відповідного розміру з м'якої бавовняної тканини.

Зміна кольору сосків під час вагітності

Зовнішність сосків під час вагітності багато в чому залежна від спадковості. Занадто плоскі соски можуть перешкоджати годівлі, тому, щоб уникнути таких проблем, груди необхідно заздалегідь готувати.

Крім форми сосків часто також змінюється їх колір, вони стають темнішими, іноді, навіть коричневими. Почервоніння ж сосків відзначається набагато рідше, нормою подібні метаморфози є для натуральних блондинок, мають дуже світлу шкіру.

Потемніння сосків викликається відкладенням пігменту меланіну, що виробляється в шкірі під впливом статевих гормонів. Соски можуть потемніти як до 6-8 тижні, так і до кінця 3 триместру.

Варто відзначити, що кардинальна зміна сосків на ранніх термінах на останніх тижнях може бути менш вираженим, так як при збільшенні і розтягуванні ареола згодом світлішає.

Але, знову-таки, колір сосків змінюватися може не у всіх вагітних жінок, все залежить від індивідуальних особливостей організму.

Виділення із сосків під час вагітності

Виділення під час вагітності являють собою звичайнісіньке явище, тому боятися цього не варто. Молозиво може проявлятися навіть на перших тижнях терміну, але зазвичай відбувається це вже ближче до 3 триместру.

Виділення із сосків, так само, як і інші перераховані метаморфози є виражені симптоми підготовки жіночого організму до майбутніх пологів.

Молозиво є прозорою рідиною з вкрапленнями жовтого або білого кольору, або однорідну жовту або білу.

Процес вагітності також не виключає ймовірність одночасної лактації, якщо в цей проміжок часу жінка годує дитину. Молоко в цьому випадку продукується звичайне, але, іноді, його смак може змінюватися, що часто спонукає малюка відмовитися від грудей .

Однак за пару місяців перед пологами в грудному вигодовуванні все ж варто зробити паузу.

Підготовка до годування

В принципі, ніякої спеціальної підготовки для сосків не потрібно, скоріше, знадобиться психологічний настрой на грудне годування . Спеціальної підготовки груди вимагає лише в тому випадку, якщо соски мають плоску форму, а ареола НЕ розтяжна і туга.

Буває і так, що до вагітності соски були нормальними, але, з часом, замість того щоб ставати опуклими і подовжуватися, вони, навпаки, втягуються. В такому випадку сосок теж потрібно приділити увагу, так як період вагітності дозволить привчити їх правильно реагувати на стимуляцію, але, за рахунок викиду окситоцину, подібні прийоми можуть викликати скорочення матки.

Для зміцнення сосків можна застосовувати витягування, прокатування їх між пальцями, але більше хвилини або ж з насильством або агресією подібні масажі проводити не слід. Якщо є загроза переривання вагітності, всілякі масажі і маніпуляції з грудьми протипоказані.

Варто запам'ятати лише одне: не має значення, плоскі у вас соски чи ні, так як дитина смокче груди, а, отже, годувати дитину в будь-якому випадку ви зможете.

Проблеми, що виникають з сосками

Під час вагітності жінки нерідко стикаються з такою проблемою, як сухі соски. Чому це відбувається? Сухість сосків, так само, як і інші зміни обумовлена ​​може бути вітамінною недостатністю, наприклад вітамінів В групи або вітаміну А. Найчастіше лущення сосків виникає на останніх тижнях, але деякі стикаються з цим вже в перші місяці.

Якщо нічого не робити, на сосках можуть утворитися тріщини, що практично неможливо перетерпіти.

Але сухість, тріщини і лущення сосків - проблема вирішувана. Варто змащувати в такому випадку їх маззю від розтяжок. Тріщини, що утворилися можна залікувати або маслом обліпихи, або Бепантеном.

На сьогоднішній день на території Росії більшою популярністю користуються Пурінал і Бепантен, але всім світом при грудному вигодовуванні використовується ланолін Lansinoh HPA мазь, що володіє величезними перевагами: перед годуванням її не потрібно змивати, груди практично миттєво позбавляється від болю при тріщинах, шкіра сосків також дихає. Не рекомендується користуватися милом при обполіскуванні грудей.

Родимки і папіломи на сосках під час вагітності

Якщо на сосках є родимки або папіломи, особливо якщо вони розташовуються так, що при годуванні неможливо буде уникнути їх потрапляння в рот малюка, рекомендується від них позбутися.

Не варто видаляти темні плоскі родимки, а ось опуклу папілом видаляти точно варто ще до народження малюка, щоб при смоктанні не травмувати груди.

У цьому випадку варто проконсультуватися у мамолога. Позбавлятися від таких утворень можна навіть при вагітності.

Симптоми, при яких необхідно звертатися до лікаря

  • соски змінили колір, шкіра над ними різко почервоніла і підвищилася її температура;
  • виділення не нормальні (зеленуваті, що мають неприємний запах, кров і інші не зрозуміло для вас виділення);
  • чутливість сосків під час вагітності є нормальним явищем, але почуття болю не повинно бути постійним, хворіти можуть тільки обидві груди;
  • якщо при вагітності соски несподівано біліють, наприклад, при переохолодженні, подібні симптоми виражаються при синдромі Рейно.

Чому зміна чутливості сосків відбувається на ранніх термінах?
Чому це відбувається?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: