Статьи

Зібралися у відпустку? Дізнайся, як засмагнути, а не згоріти на сонці!

  1. ВИБИРАЄМО ЗАСІБ ЗАХИСТУ ВІД СОНЦЯ
  2. СТУПІНЬ ЗАХИСТУ
  3. СТІЙКІСТЬ
  4. КОНСТІСТЕНЦІЯ
  5. ПРАВИЛА НАНЕСЕННЯ СОНЦЕЗАХИСНИХ ЗАСОБІВ
  6. ЗАХИЩАЄМО ШКІРУ ЗСЕРЕДИНИ
  7. ЯК НЕ ЗГОРІТИ НА СОНЦЕ: ПОРАДИ

Сонце дарує нам радість і гарний настрій завдяки стимуляції вироблення організмом серотоніну - гормону щастя. Сонячні промені, головний природне джерело вітаміну D. І, нарешті, сонце дає нам найкрасивіший загар. Але в той же час жорстке ультрафіолетове випромінювання дуже агресивно впливає на шкіру. Тому головне «сонячне» правило - захищатися від сонця. Як? Сонце дарує нам радість і гарний настрій завдяки стимуляції вироблення організмом серотоніну - гормону щастя

ВИБИРАЄМО ЗАСІБ ЗАХИСТУ ВІД СОНЦЯ

Головне властивість ефективних сонцезахисних засобів - захист від двох типів променів - А і B. Промені типу А прискорюють старіння шкіри з утворенням вільних радикалів і руйнуванням колагенових і еластинових волокон, дають пігмент. Але сама їх велика загроза - підвищення ризику утворення злоякісної пухлини меланоми, при якій запускається система пошкодження клітин шкіри.

Промені типу В не настільки небезпечні, але теж вимагають ефективного захисту - вони відповідають за моментальне потрапляння сонця на поверхню шкіри, за її загар. Будучи незахищеними від УФ-В променів, можна просто обгоріти.

Не всі наявні сьогодні в продажу кошти мають захист від обох типів променів
Не всі наявні сьогодні в продажу кошти мають захист від обох типів променів. Відомі всім SPF-фільтри захищають шкіру тільки від УФ-В променів, тобто від сонячних опіків. Наприклад, є сонцезахисні засоби з високим рівнем SPF 50. Але в однієї такої захисту немає доцільності - просто виробник створює у свого покупця ілюзію того, що він захищений від сонця повністю. Однак від променів типу A такий засіб не захищає, а значить, ризик для здоров'я є.

Єдиної маркування фільтрів для захисту від УФ-А променів поки немає. Щоб вибрати правильний крем або молочко, дивіться на етикетку - вам допоможуть наступні абревіатури:

  • SPF (Sun Protection Factor) - захищає шкіру від перегріву і сонячних опіків. Також можлива абревіатура UVB - захист від ультрафіолету типу В.
  • PPD (відстрочена вторинна пігментація). На сьогоднішній день максимальний рівень PPD становить 42. Це означає, що в період, коли засіб нанесено, шкіра захищена від UVA-променів на 42% більше, ніж без використання кошти. Але не всі компанії користуються методом PPD.
  • Якщо абревіатури PPD на упаковці з сонцезахисним засобом немає, то шукаєте показник UVA (захист від ультрафіолету типу А)

СТУПІНЬ ЗАХИСТУ

Ступінь захисту треба підбирати індивідуально, орієнтуючись на свій фототип - всього їх сім. До першого фототипу належать люди з найяснішої і чутливої ​​до сонця шкірою - часто це шкіра покрита ластовинням. До сьомого фототипу належать представники негроїдної раси. У нашій смузі, як правило, присутні володарі перших чотирьох фототипів (3-й і 4-й типи - це люди зі смаглявою шкірою). Це питання краще довірити професійного косметолога або дерматолога - лікар підбере відповідну для вашої шкіри ступінь захисту. Ступінь захисту треба підбирати індивідуально, орієнтуючись на свій фототип - всього їх сім

Найбільша ступінь у існуючих в даний час кремів SPF з індексом 50 і PPD - 42. Косметологи радять використовувати саме такі кошти, якщо ви - володарка світлої шкіри і виходите на сонечко вперше за рік.

Для захисту дитячої шкіри купуйте або окремі засоби із зазначенням «для дітей», або засоби «для всієї родини», але з обов'язковою приміткою, що підходить воно і для чутливої ​​шкіри. Ступінь SPF повинна бути не менше 15 для дітей. Взагалі, якщо говорити саме про дитячу сонцезахисну косметику, то вона, за рідкісним винятком, має тільки високий (від 15) і дуже високий (25-40) індекс SPF.

СТІЙКІСТЬ

Не важливо, засіб з яким рівнем захисту ви вибираєте, пам'ятаєте, що його ефективність триває не більше 2 годин. Після цього часу крем потрібно нанести на коду повторно. Якщо ви відпочиваєте на пляжі, то обов'язкова умова кошти - водостійкість. Воно не буде змиватися в воді, а адже саме у поверхні води промені, відбиваючись від неї, особливо пекучі.

КОНСТІСТЕНЦІЯ

Тут особливої ​​важливості в тому, що ви використовуєте - крем, масло, флюїд, спрей або молочко - немає. Враховуйте особливості своєї шкіри. Так, наприклад, сухій шкірі більше підійдуть густі, в'язкі крему, а жирної - легке молочко, швидко що наноситься на тіло.

ПРАВИЛА НАНЕСЕННЯ СОНЦЕЗАХИСНИХ ЗАСОБІВ

Перед тим, як почати користуватися тим чи іншим засобом, прочитайте інструкцію. Наприклад, багато крему і масла починають діяти тільки через 15 хвилин після нанесення, тому не слід вибігати на сонці відразу ж після того, як намастилися ними. Не забувайте кожні 2 години наносити засіб повторно - його ефективність не довговічна.

Після купання прийміть душ, щоб змити сіль (якщо це море), бруд (на жаль, вона в тій або іншій кількості присутній в наших прісних водоймах) і залишки сонцезахисного засобу. Потім витретеся насухо - залишилися краплі води підсилюють дію сонця і можуть призвести до опіку. І потім, якщо продовжуєте засмагати, нанесіть засіб повторно.

ЗАХИЩАЄМО ШКІРУ ЗСЕРЕДИНИ

Шкірі потрібна комплексна захист від сонця, тому одного застосування кремів і лосьйонів з фільтрами мало. Обов'язково потрібно насичувати організм вологою - пити не менше 2-х літрів чистої води в день, а також балувати шкіру необхідними їй вітамінами - А, С, Е, РР. Шкірі потрібна комплексна захист від сонця, тому одного застосування кремів і лосьйонів з фільтрами мало
Вітамін А міститься в печення, куразі, шпинаті, солодкому перці і абрикосах. Вітамін С міститься в чорній смородині, цитрусових, журавлині, зелені. Вітамін Е міститься в рослинних оліях, горіхах, насінні соняшнику, буряку. Вітамін РР (нікотинова кислота) міститься в молоці, м'ясі, гречці і бобових.

ЯК НЕ ЗГОРІТИ НА СОНЦЕ: ПОРАДИ

1) За місяць до початку сонячного сезону слід закінчити всі косметологічні процедури на шкірі - всі види пілінгів, будь-які процедури омолодження. Після сеансів в кабінеті косметолога деякий час шкіра дуже вразлива і особливо схильна до зовнішніх подразнень. Місяці якраз вистачить на те, щоб шкіра відновила свої захисні функції і підготувалася до сонячних ванн. 1) За місяць до початку сонячного сезону слід закінчити всі косметологічні процедури на шкірі - всі види пілінгів, будь-які процедури омолодження

2) Використовуйте водостійку косметику - вона не «розплавиться» на обличчі під жарким сонцем і не потече в водоймі. Однак пам'ятайте, що водостійкі помади, тональні креми і туш мають високу алергенність, тому перед нанесенням протестуйте засоби на невеликій ділянці шкіри. Наносити водостійку косметику потрібно тільки на чисту суху шкіру, інакше весь «незмивний» ефект пропаде через жирів.

І, нарешті, не використовуйте такі засоби щодня - краще приберегти їх для найбільш тісних зустрічей з сонцем. Справа в тому, що водостійка косметика не дає шкірі нормально дихати, так як покриває її щільним незмивною шаром. І, крім того, вона може сушити шкіру.

джерело

Як?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: