Статьи

Валяная взуття і повсть для валяного взуття

  1. З історії валяного взуття
  2. Сучасне виробництво валяного взуття
  3. Повсть для виробництва валяного взуття
  4. Асортимент валяного взуття
  5. Грубошерста валяне взуття
  6. Полугрубошерстних (фетровий) валяне взуття

Цінні властивості валяного взуття пояснюються особливою структурою її стінок, які складаються з компактної маси переплутаних і зчеплених один з одним волокон вовни

Цінні властивості валяного взуття пояснюються особливою структурою її стінок, які складаються з компактної маси переплутаних і зчеплених один з одним волокон вовни. Валяная взуття служить надійним захистом ніг від переохолодження та перегрівання.

З історії валяного взуття

Історики вважають, що винаходом валяного взуття ми зобов'язані степовим кочовим народам Історики вважають, що винаходом валяного взуття ми зобов'язані степовим кочовим народам. Саме вони першими придумали скачувати шерсть тварин і робити з неї взуття, яка не тільки протистояла б холоду степів взимку, але і захищала стопу від жорстких колючок і гострих каменів. Від кочівників цей вид взуття поширився на Русі.

Спочатку валянки, або, по-сибірський, піми, були коротенькими, а їх халяви сукняними. Такий взуттям не цуралися навіть короновані особи: і Петро I, і Анна Іванівна із задоволенням носили виготовлені спеціально для них піми. І лише в XVIII столітті валянки придбали свій звичний вигляд: ремісники Ярославської області почали валяти їх цілком з халявою. Гідність валянка в тому, що він робиться без жодного шва, поетму він такий м'який і зручний. У цьому взутті є тільки один недолік, але досить важливий: дуже вони бояться вогкості, тому спочатку на підошву надягали шкіряні, а пізніше гумові калоші.

Раніше валянки коштували дуже дорого, і дозволити собі таку розкіш могли лише заможні люди. Заможній вважалася та селянська сім'я, де валянки носили всі її члени, а в інших будинках добре, якщо була одна пара на всіх.

Валянки були дорогим подарунком, їх передавали у спадок. Валянки цінували солдати на службі: тепла і міцне взуття берегла від холоду, а крім того, в бою могла захистити ноги від дрібних осколків. Минуло чимало часу, поки валяння виробництво освоїли в селах. Технологія валяння передавалася з покоління в покоління, а тому у кожного умільця був свій секрет і валянки виходили особливі.

Сучасне виробництво валяного взуття

Основні етапи виробництва валяного взуття:

  • підготовка сировини,
  • складання суміші вовни,
  • расщіпиваніе і чесання,
  • виготовлення основи валяного взуття,
  • валка основи,
  • фарбування,
  • сушка і оздоблення.

Повсть для виробництва валяного взуття

Сировиною для виготовлення валяльно-повстяних виробів служить шерсть овець, великої рогатої худоби, кіз і інших тварин. Для ремонту і виготовлення підошов валяного взуття використовується спеціальна повсть.

Ми пропонуємо повсті для валяного взуття виробництва Арзамаської Волочна фабрики:

Повсть підошовний для валяного взуття ТУ 8161-013-05269764-2002 товщ. 8 - 10 мм (165 руб. / Кг)
Повсть підошовний для валяного взуття ТУ 8161-013-05269764-2002 товщ. 12 - 20 мм (168 руб. / Кг)
Повсті цього типу використовуються для ремонту валяного взуття, виготовлення підошов, підкладок, платформ і устілок в утепленій взуття.

Купити повсть для валяного взуття можна у нас в офісі за адресою: Москва, вул. Гіляровського, будинок 4, стор. 5, під'їзд 1 (станція метро Сухаревська і Проспект Миру) або замовити за телефоном:

+7 (495) 608-63-24

+7 (495) 608-91-90

Асортимент валяного взуття

За сировинному ознакою розрізняють дві групи валяного взуття: грубошерстну і фетровий.

Грубошерста валяне взуття

Основним видом валяной грубововняної взуття є валяні чоботи. Вони поділяються за товщиною стінок і вазі на обтяжені, середні (звичайні) і тонкі. Обтяжені валяні чоботи найпопулярніші; вони найкраще утримують тепло і призначаються для застосування в умовах сильних морозів і обмеженого пересування людини (для постових сторожів, провідників товарних поїздів та ін.). Середні валяні чоботи по теплозахисних властивостях поступаються утяжеленним і використовуються при менш суворих морозах і в якості робочої спеціального взуття. Тонкі валяні чоботи призначаються для використання при невеликих морозах і в міських умовах; цей вид валяних чобіт носять переважно з калошами.

Грубошерсті валяні чоботи поділяють також за формою халяви (зі звичайними і подовженими кривими халявами) і за забарвленням (фарбовані і нефарбовані)

Грубошерсті валяні чоботи також діляться на чоловічі, жіночі та дитячі.

Полугрубошерстних (фетровий) валяне взуття

Фетровий валяне взуття відрізняється від грубововняної більш гарним дизайном. Виготовляють фетровий взуття у вигляді чобіт, які носять в гумових калошах.
Фетрові чоботи за формою халяви діляться на чоботи зі звичайними, видовженими і розширеними халявами і за забарвленням - на фарбовані і нефарбовані. Крім того, фетрові чоботи поділяються за складом волокна на чоботи, що виробляються без додавання або з додаванням штапельного віскози. По статево призначенням фетрові чоботи поділяються аналогічно грубошерсті валяння чобіт; ботів панчохи виготовляють тільки жіночі.
Асортимент чоловічої фетровому взуття включає чоботи нефарбовані зі звичайними, розширеними і подовженими халявами. До жіночої фетровому взуття відносяться чоботи.

Останнім часом випускають побутову валяне взуття з гумовою підошвою.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: