Статьи

Наливна ванна своїми руками

  1. Який вибрати склад
  2. Переваги рідкого акрилу
  3. Чи потрібна реставрація, як визначити?
  4. Підготовка сантехніки до реставрації
  5. процес відновлення
  6. Запобіжні заходи та догляд
  7. додання кольору
  8. Відео
  9. фото

Якщо з причин тривалої експлуатації ваша ванна втратила свій блиск, а на зміну йому прийшли подряпини і тріщини, слід задуматися про її реставрації

Якщо з причин тривалої експлуатації ваша ванна втратила свій блиск, а на зміну йому прийшли подряпини і тріщини, слід задуматися про її реставрації. Ця робота не з легких, так як початкове емалеве покриття стирається. відповідно необхідно здійснити реставрацію емалі . Сьогодні існує чимало технологій, які допоможуть вам у вирішенні цього завдання. У цій статті буде розглядатися одна з них, а саме наливна ванна своїми руками. Ви будете приємно здивовані, але ці роботи можна виконати самостійно, тільки від вас вимагатиметься увагу і, звичайно ж, бажання.

Який вибрати склад

Який вибрати склад

Для виготовлення наливної ванни використовується два склади:

  1. Стакріл.
  2. Рідкий акрил.

Ці матеріали відрізняються за технічними характеристиками. Стакріл має порівняно невелику вартість, а покриття з нього досить міцне. Сохне він протягом 4 днів. Має один значний мінус - вразливість до механічних пошкоджень. Тому для ванної воно не підходить, особливо якщо у вас є домашні тварини, чиї кігті просто зруйнують всю структуру.

Що стосується рідкого акрилу, то його почали використовувати порівняно недавно. Покриття з нього глянсове і стійко до механічних пошкоджень. Рідкий акрил не має різкого і їдкого запаху. Процес його висихання дорівнює 36 годинам і це за умови підвищеної вологості.

Наливна ванна може виготовлятися як з одного, так і з іншого матеріалу. Однак кінцевий результат буде явно відрізнятися.

У цій статті буде розглядатися технологія створення наливної ванни з рідкого акрилу.

Переваги рідкого акрилу

Переваги рідкого акрилу

Буквально протягом двох-трьох годин ви зможете з застарілою, розбитою і подряпаній поверхні ванни зробити красиву і оновлену . У цьому вам допоможе рідкий акрил. Цей матеріал має ряд позитивних сторін:

  • Поверхня ванни після нанесення рідкого акрилу буде блискучою і глянсовою.
  • Рідкий акрил не боїться прямого контакту з хімічними речовинами, які містяться в миючих засобах.
  • Оновлення ванни, завдяки рідкому акрилу, здійснюється дуже швидко.
  • Ви заощадите кошти на реставрації ванни, і вам не доведеться купувати нову ванну .
  • У процесі реставрації немає необхідності здійснювати демонтаж плитки або інший обробки.

Чи потрібна реставрація, як визначити?

Чи потрібна реставрація, як визначити

В яких випадках створення наливної ванни дозволить вам заощадити кошти на покупці нового обладнання? Визначити це ви зможете самостійно, проаналізувавши наступні пункти:

  • Старе покриття стало дуже шорстким.
  • На поверхні є мікротріщини.
  • Освіта іржі.
  • На ванній є водні патьоки, а первісний блиск і колір пропав.

Якщо ваша ванна має хоч один з перерахованих «симптомів», то ви можете приступати до її реставрації.

Підготовка сантехніки до реставрації

Підготовка сантехніки до реставрації

Насамперед слід здійснити ретельну підготовку. Саме від цього етапу і буде залежати кінцевий результат. Для цього видаляєте з поверхні ванни старий шар емалі. Щоб виконати цю роботу, вам будуть потрібні:

  • абразивні чистячі засоби;
  • прилади для шліфування (зазвичай використовується болгарка або дриль з насадкою з наждака);
  • сильнодіючі засоби для усунення нальоту і жирних плям;
  • двокомпонентний склад для реставрації;
  • гумовий шпатель або м'яка кисть.

В першу чергу очищаєте сантехніку від наявного нальоту і іржавих патьоків. Далі, всю поверхню зачищаєте наждаком. В результаті цих дій виріб повинна стати матовою. Тепер використовуєте абразивний засіб для чищення.

Між кожним етапом робіт необхідно змивати ванну водою. Після всіх підготовчих робіт, ванна повинна бути повністю сухий. Для якісного схоплювання рідкого акрилу, поверхня обезжиривается.

процес відновлення

процес відновлення

Тепер прийшов час найвідповідальнішого і важливого етапу - відновлення ванни. Рідкий акрил перемішуєте з затверджувачем. Протягом 15 хвилин добре перемішують компоненти до такої міри, щоб вийшла однорідна маса. За рахунок цього складові суміші будуть взаємодіяти між собою.

Насамперед готовий акрил наносите на борту вироби. Далі, вниз по спіралі рівномірно розподіляєте шар. Цю роботу необхідно виконувати дуже швидко, так як склад може затвердіти.

Якщо ви не маєте досвіду у виготовленні наливний ванни, купите основні компоненти з запасом. Це дозволить вам напевно закінчити роботу, не переживаючи що вам не вистачить суміші.

Що стосується правильного розрахунку витрати рідкого акрилу, то в середньому на одну ванну необхідно 3,5 кг.

Запобіжні заходи та догляд

Запобіжні заходи та догляд

При виготовленні наливний ванни важливо дотримуватися ряду вимог, які убезпечать вас. Наносити рідкий акрил необхідно в гумових рукавичках. Хоча матеріал не видає ніяких запахів, незайвим буде надіти захисний засіб для дихальних шляхів.

Якщо ви хочете щоб наливна ванна прослужила багато років, догляд за нею необхідно починати відразу після введення її в експлуатацію.

У чому ж полягає якісний догляд за наливний ванною? Після кожного купання її необхідно ретельно промивати. При цьому використовуйте м'яку щітку і порошок. Якщо є в'їдаються плями, то можна скористатися відповідними миючими засобами, призначеними спеціально для акрилу. Також після кожного прийняття ванни витирайте її насухо. Це продовжить її експлуатаційний термін.

Переконайтеся в тому, що змішувач і душ не протікає. В іншому випадку це може спровокувати появу іржі.

Дотримуючись цих простих порад і рекомендацій, вам вийде зробити і зберегти наливну ванну, яка не втратить своєї привабливості через багато років.

додання кольору

додання кольору

Якщо ви хочете надати сантехнічного виробу кольору, то в рідкий акрил просто додається відповідний колір. Так, ви зможете досягти бажаного відтінку. Однак ви не досягнете насиченого кольору, так як рідкий акрил має деякі відмінні технологічні особливості. Якщо через деякий час ви знову хочете поміняти колір, то в рідкий акрил додаєте бажаний колір відтінку і заново її заливаєте.

Отже, ми дізналися з цієї статті, як зробити наливну ванну своїми силами. Якщо вам сподобалася ця технологія, і ви вже її впровадили у себе вдома, то напишіть вашу думку в коментарях до цієї статті.

Відео

Нижче наводиться відеоматеріал, з якого можна більше дізнатися про створення наливної ванни своїми руками:

фото

Завдяки представленої фотогалереї, ви зможете ознайомитися з іншими тонкощами виготовлення наливної ванни:

Чи потрібна реставрація, як визначити?
В яких випадках створення наливної ванни дозволить вам заощадити кошти на покупці нового обладнання?
У чому ж полягає якісний догляд за наливний ванною?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: