Статьи

Жіноча мода початку XX століття

Скільки існує жінка, стільки існує і мода. Завжди в будь-якому стані жінка хоче і намагається бути красивою, радувати себе і оточуючих своєю зовнішністю. На жаль, на початку ХХ століття (і раніше теж) художники мало уваги приділяли розробці одягу для селян. У цьому середовищі дівчата самі, у міру можливості спираючись на майстерність і талант попередніх майстринь, придумували і створювали шедеври зі своїх костюмів. Всі їх наряди були красивими і практичними.

Всі їх наряди були красивими і практичними

Мода ж, яка розроблялася професійними художниками-модельєрами, пропонувала створити з жінки невагомий, ідеальний образ прекрасної квітки, метелики, яка повинна тільки парити над землею.


Мода ж, яка розроблялася професійними художниками-модельєрами, пропонувала створити з жінки невагомий, ідеальний образ прекрасної квітки, метелики, яка повинна тільки парити над землею

Якщо звернути увагу на силует суконь - побачимо дуже сильно тягнути корсетом талію, довгу, схожу на квітку дзвіночка спідницю, яка закінчувалася зазвичай шлейфом. У той час було модно утягивать талію до 42-45 см - спробуйте тягнути її так зараз! Жінки були невисокого зросту, але віталася пишні груди, яку драпировали рюшами, підкладали ватяні подушечки.

Жінки були невисокого зросту, але віталася пишні груди, яку драпировали рюшами, підкладали ватяні подушечки

У силуетах суконь майже не було прямих ліній, форма рукавів і капелюшків нагадувала крила метелика або екзотична квітка. Верхні речі були такими ж елегантними і красивими. У моді були напівдовге жакети з басками, вишитими вилогами і кишеньковими лацканами. Рукава-жиго звужувалися до низу. Робилися такі жакети з легкого сукна всіх м'яких кольорів. А з довгих речей дами воліли пальто фасону «діректуар».

Майстри, придумувати і шівшіе сукні, часто працювали в техніці наколки. Така манера шиття була дуже складною, що не використовувалася форма на аркуші паперу. Зараз в такій техніці працюють майстри найвищої кваліфікації.

Матеріали для суконь використовувалися в більшості вітчизняні. Кидалися в очі картаті матерії для костюмів, шовк в смужках, оксамит і тафта для ошатних туалетів. Велика увага приділялася різноманітним мереживам і гіпюру.

Декору в цю епоху було багато - вишивки, стрічки, аплікації, біжутерія. Багато оздоблень бантиками з чорного оксамиту як на спідницях, так і на ліфах, які в більшості робилися з Бертом, тобто вирізаними пелеринки, які схрещувалися на грудях з вишитої тафти з мереживом або були цільними мереживними.

Тканини використовувалися набивні з мотивами в стилі модерн (маки, іриси, троянди, шипшина, братки). Для вечірніх туалетів дуже часто використовувався тюль всіх кольорів, чорного з блискітками місячного кольору, мережива для суконь з пишними полукороткімі рукавами.

Кольори для суконь вибиралися насичені і яскраві. Зими в Росії і в Сибіру були довгі і сніжні, тому зрозуміле прагнення панянок надіти плаття малинового, зеленого і бузкового відтінку. Цим російська мода сильно відрізнялася від стриманої європейської моди.

Цим російська мода сильно відрізнялася від стриманої європейської моди

До другої половини XIX століття сукні шилися майже завжди вручну. Фірма Зінгер завезла швейні машинки в Росію тільки в 1855 році. Але і тоді в костюмах красунь були присутні багато ручної обробки.

Але і тоді в костюмах красунь були присутні багато ручної обробки

До 1905 року такі швейні машинки були вже широко поширені. Зустріти швейні машини можна було навіть в деяких селянських хатах.

Придбати їх можна було «найвищої якості всіх систем: Зінгер-сімейні, з хитним човником, круглим човником, з зворотним ходом і т.д. найвідоміших американських і німецьких фабрик, пристосованих для домашнього вжитку, ремісничих закладів і фабрик.

Як ручні, так і ножні швейні машини продавалися з ковпаком або без оного і з усім необхідним приладдям. Коштували ручні машини від 25 рублів, ножні - від 45 рублів. »

Красноярськ, як і весь світ, мода не обійшла стороною. Створювалися модні майстерні дамських нарядів, відкривалися школи крою та шиття. Професія швачки завжди була престижною і успішною.

Неможливо було уявити жінку початку ХХ століття без капелюшка, яка непомітно кріпилася на довгих, прибраних в зачіску в японському стилі волоссі. Такі капелюхи мали дротяний каркас і багатий декор.

Виникали капелюшні майстерні, які більше були схожі на ремісничі училища, в які набиралися дівчинки з малозабезпечених сімей. Дівчата і працювали і жили при майстерні, навчаючись складного мистецтва виготовлення модних капелюшків.

Користь від цього була всім. Найбільш здібні й талановиті дівчата в кінці навчання ставали капелющниці, інші просто професійно виконували свою важку роботу, а вигода власниці майстерні була очевидною.

Багато красноярські панянки уважно стежили за змінами примхливої ​​моди, завдяки видавалися «модним альбомами». Наприклад таким, як виходив 2 рази в рік «Модний альбом жіночих і дитячих суконь, верхніх речей і білизни. Осінь-зима 1905-1906 року », який можна завантажити тут . Розмір архіву 60 мб.

Деякі терміни:

Коти - просторі домашні або зимові короткі чобітки з повсті або сукна.

Корсет - пристрій з щільних або еластичних матеріалів на шнурівці для стягування фігури. Надягали на тонку сорочку, не дивлячись на заперечення лікарів. У 19 столітті ходити без корсета вважалося непристойним.

Мітенки (Мітен) - дамські рукавички без пальців, від французького mitaine - рукавиця. Шилися з мереживного полотна або в'язали з вовняної, шовкової або бавовняної нитки.

Капелюх - чоловічий чи жіночий головний убір стійкої форми. Робилися з соломи, фетру, велюру, вовни, шовку і ін.
Мантоньеркі - зав'язки, перев'язки на підборідді, які представляли собою шовкові або мереживні стрічки, якими дотримувалася капелюх.
Баволетка - від французького bavolet, наколка, кичка, мереживна або серпанкові з вишивкою обробка, кріпиться до задньої частини капелюхи і закриває шию.
Капелюх зазвичай приколювали до волосся довгими шпильками до 30 см. І в тісному натовпі такі гострі шпильки могли подряпати особи сусідів. Після 1917 року капелюх перестала бути обов'язковою деталлю жіночого костюма.

Шлейф - Заднє значно подовжене полотнище спідниці, знімна деталь костюма, кріпиться або до талії, або до плечей. Шлейф зник з моди тільки в 1917 році.

Турнюр - пріспосабленіе у вигляді подушечки або сборчатой ​​накладки на задньому полотнище нижньої спідниці трохи нижче талії. Назва походить від французького tournure - постава, манера триматися.

У статті використовувалися лекції з історії моди А.Васильєва

додаткові фотографії

доповнена 26.01.19 о 17:49

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: