Статьи

РІЗДВО І НОВИЙ РІК У ЖИВОПИСУ

Яке блаженство, що блищать снігу,
Що холод зміцнів, а з ранку моросило,
Що дико і ніжно виблискує фольга
На кожному розі і в вікні магазину.
Поки серпантин, мішура, тяганина
Сходять над нудьгою інших майн,
Томлива передноворічних тижнів
терпіти і зносити - що за дивна доля ...
(Белла Ахмадуліна, грудень 1974)

  1. (Художник-ілюстратор Олександр Дудін, 1953 рік.)

Я починаю свій новорічний огляд живопису, присвяченої щорічному святкування Різдва і зустрічі Нового року з цієї загальної символічної узагальненої ілюстрації для створення відповідного настрою у читача. Це не означає, що я буду показувати репродукції зі звичайними прикрашеними ялинками і веселяться навколо них дітьми і дорослими, а постараюся показати щось небанальне, а оригінальне з цього набору картин на названу тему, яких, як виявилося не так вже й багато художниками написано. Якщо не зібрати всю класичну біблійну серію картин, написаних великими майстрами минулого, тоді і назва і завдання нашого дослідження були б іншими. Але є сучасні оригінальні ексклюзивні сюжети живопису, які варто виділити і показати, як відображення свята Різдва і зустріч Нового року. ...

Я, природно не можу в звичайній своїй манері оцінювати розглянуту новорічну та різдвяну живопис з точки зору лікаря, як намагався робити в попередніх оглядах, а спробую обговорювати репродукції як звичайний глядач і дилетант в мистецтві. І має право в своєму теперішньому огляді підібрати нетривіальні сюжети, рідкісні картини знаменитих художників і зображення несподівані для деяких авторів, картини з гумором і з ексклюзивними сюжетами. Але всі вони написані з нагоди Різдва або Новорічних свят, нерідко поєднуючи обидва урочистості.

Наприклад, зовсім незвичайну картину Сальвадора Далі, написану для французького жіночого журналу 'Vogue' (вимовляється вог, з фр. - «мода») - жіночий журнал про моді , Що видається з 1892 року видавничим домом Condé Nast Publications , Сприймається як жарт генія.
Наскільки я міг побачити і зрозуміти, там показані дві частини розкритою арки у вигляді нахилу чоловіки і жінки, з ротів яких на підвісці опускаються зелені ялинкові іграшки - крапельки або лампочки. Розділені балясини виконані як частини обличчя людини. Вище видно їли з яскраво і променеподібно світять вогниками ...

  1. Різдвяний дизайн Далі для 'Vogue' 1946 року. Художник зобразив алегоричний новорічний пейзаж з метафоричними деталями декору та архітектури ...

Цілком природно, що художники не могли залишити без уваги такі сюжети, які повинні були бути перекладені на полотна їх чарівними кистями. Де ще можна знайти картини для веселих зображень, казкових, барвистих, веселих і фантастичних за змістом, як не під час різдвяних і новорічних свят?

  1. Це одна з найстаріших німецьких гравюр, на якій діти і сам Санта Клаус зібралися у «дерева Клауса» (нім. Klausbaum). Гравюра з німецької книги «50 байок з картинками для дітей».

Звичайно, навряд чи знайдуться картини великих майстрів минулого, коли ще не було традицій відзначати ці дні і малювати їх на картинах. Адже перші згадки про святкування Різдва Христового в Росії, з'явилися тільки в самому кінці ХV1 століття. А відзначати новий рік з ялинкою і того пізніше.

  1. Картина невідомого художника про зустріч нового року в селянській хаті до або в перші роки після жовтневого перевороту.

15 грудня 1699 Петро 1 видав указ про новий літочисленні, в зв'язку з чим, Новий рік стали святкувати 1 січня. Через захоплення Петра I Європою святкування Нового року почали проводити на прийнятий там манер. Урочистості стали більш веселим і яскравим подією для російського народу. Спираючись на голландські традиції, люди стали прикрашати свої оселі хвойними гілками, які повинні були залишатися до Різдва Христового. У свята Новий Рік є і свій головний герой - Дід Мороз, казковий персонаж, також прийшов до нас з Європи в другій половині XIX століття під ім'ям Санта Клаус. У російській традиції у нього з'явилася внучка Снігуронька.

У це світле свято
У це світле свято -
свято Різдва
Ми один одному скажемо
Теплі слова.
Тихо сніг лягає:
За вікном зима,
Чудо тут здійсниться
І запалить серця.
Нехай посмішки ваші
У цей чудовий день
Будуть щастям нашим
І подарунком всім.
Ллються звуки життя,
Щастя і добра,
осяваючи думки
Світлом Різдва.
- Хомяков Олексій Степанович (1804-1860)

Правда, ще до діда Мороза і Снігуроньки першим гостем, хто приходив на Новий рік, була Снігова баба або Сніговик, складений з згорнутих куль свіжого снігу, позначених вугіллям рис обличчя, морквою замість носа, відра або каструлі на голові, і мітли в руках з гілок ...
У дворі з ним дружать діти.
Любить він мороз і вітер.
Чи не піде: куди захоче,
І варто з ранку до ночі.
Він не їсть, не п'є, не спить,
А над ним сніжок летить ...
Жити в теплі він не звик.
Від - га - так - чи? (Сніговик)
(Александренко Олена)

  1. "Снігуронька" (буквально, "дівчинка зі снігу").

Але художник Сергій Свиридов вирішив урізноманітнити компанію звичних сніговиків або Снігових баб і намалював Снігуроньку в образі невеликого зросту сніжної бабки в типовому вигляді з згорнутих куль свіжого снігу, викладених вуглинками рис обличчя і гудзиків, морквою замість носа, червоного відра або каструлі на голові (все ж , жінка!) і мітли в руках з гілок ... А з під відра-капелюхи стирчить білявий «жмут волосся» з тріски або гілочок віника ...

Ця Снігова дівчина - Снігуронька стоїть у дворі біля прикрашеної ялинки і чекає, коли вранці з вікна з'явитися справжня дівчинка і посміхнеться їй, вигукнувши: - «З Новим роком, дорога подружка!»

Іншим гостем у нас буде Санта-Клаус, якого привіз

  1. художник Валентин Губарєв на картині «Новорічне». Художник, наділений яскравою індивідуальністю і особливим, небанальним баченням світу - з великим гумором малює свої сюжети. Один з яких демонструє прибуття Санта-Клауса, який сидить на дитячих санчатах з підігнутими ногами. Саночки тягне довгоноса НЕ худа жінка в широчезному пальто і червоному капелюсі. Мабуть училка місцевої школи, якій педрада доручив організувати зустріч Нового Року. Дорогу їй вказує веселий руде цуценя, повертаючи до неї голівку і радячи дзвінким гавкотом, куди рухатися далі. Їде Санта по російському селі з видимої далеко дзвіницею ...

Інше бачення Санта-Клауса пропонує нам в прекрасному зображенні канадський художник-самоучка Стюарт Шервуд, який дуже любить малювати все, що стосується різдвяних свят, не шкодуючи яскравих червоних відтінків і гумору, як на цій картині без назви. Але ми і самі зможемо її описати, як нам представляється:

  1. Ось він розлігся в зручній позі в білих шкарпетках з не причесаний білої копицею волосся на голові та обличчі, яка триває в довгій бороді, на кріслі з висувною підставкою для ніг, і уважно читає список подарунків і адрес, що і куди йому належить все це доставити до новому році. Згідно з рекомендаціями в книзі «Дуже хороші хлопчики і дівчатка», що лежить поруч з Тедді на підлозі.

Згідно з рекомендаціями в книзі «Дуже хороші хлопчики і дівчатка», що лежить поруч з Тедді на підлозі

  1. А на цій веселій картині американського популярного художника Нормана Роквелла, намальованої їм в 1939 році, Санта-Клаус, сидить на драбині у карти світу і також читає список «дуже хороших» дітей, і розробляє свій маршрут на різдвяну ніч. До речі, за його картинами полюють багато колекціонерів. А на аукціоні Christie's в 2007 році за їх добірку виручили 2,5 мільйона доларів (ілюстрація прикрасила обкладинку журналу The Saturday Evening Post). (Ми ще зустрінемося з цим художником по ходу розповіді).

Тепер можна познайомитися і з образами російських Снігуроньок, які прижилися тільки в Росії на картинах російських художників. І серед них перша Снігуронька на однойменній картині В.М. Васнєцова, намальованої їм ще в 1899 році.

  1. Снігуронька - дочка Весни і Мороза - улюблений казковий персонаж Різдвяних свят, хоча в лібрето опери про Різдво і Новий Рік не сказано, а розкривається трагічна любовна історія Снігуроньки і пастуха Леля і її загибель від променів Ярило - Сонця, за те, що пізнала любов не будучи людиною. Проте, Васнецов намалював свою картину під впливом казки «Снігуронька» і створеної за нею опери Миколи Андрійовича Римського-Корсакова (1881 р), написаної, в свою чергу, за однойменною п'єсою Олександра Островського (1873 г.).
    На картині, як в декораціях опери - казково красива ніч: засніжений ліс, залитий місячним світлом, зоряне небо. Її шубка, рукавиці, шапка увібрали в себе всі відтінки снігу, лісу, неба. Сліпуче білий сніг, синьо-зелена ніч, молоді ялинки на передньому плані - все в картині показано достовірно з незвичайною точністю кисті великого майстра - співака російської природи.

Сліпуче білий сніг, синьо-зелена ніч, молоді ялинки на передньому плані - все в картині показано достовірно з незвичайною точністю кисті великого майстра - співака російської природи

  1. Михайло Врубель представив свій образ «Снігуроньки», (1890). Картина написана в манері постімпресіонізму. Прототипом образу Снігуроньки, його Музи (як і Морський Царівни і Весни), завжди була його дружина, актриса Надія Іванівна Забела. Протягом всієї подружнього життя вона була для художника загадкою з властивою їй притягує силою.

У вигляді Снігуроньки художник показав засніжені розпущене локони дівчини, блискучі великі сніжинки на них, як дорогоцінні прикраси. В її завжди подобалося йому особі, відображений томний, злегка здивовано відсторонений, погляд і ще відчувається деяка дитячість в зімкнутих губах. Покриті снігом ялинові гілки відкидають візерункові тіні з синюватим відтінком. Як господиня казкового лісу, Снігуронька-чарівниця не боїться холоду і морозу і її дитячі, ніжні оголені кисті так і хочеться заховати в муфту або надіти на них рукавиці ...

Але і ця картина, як і попередня тільки своїм найменуванням відноситься до Різдва або Нового Року, символізуючи їх прихід і наш звичай їх узагальнювати.

Але ми відволіклися на персон новорічних урочистостей і забули купити ялинки! Негайно вирушаємо на ялинкові базари, щоб встигнути придбати цей важливий і гарний атрибут новорічного свята. Ось одна з таких таку картин Генрі Манізера. І шкода було б її не показувати, бо на ній вся широта і характер російської душі, довгі шуби жінок і кожухи чоловіків, хустки і зимові хутряні шапки, гомін і нестримні веселощі на обличчях.

  1. Генрі Манізер "Ялинковий торг". Як написано у виносці під картиною - «Перед Різдвом, дня за три, на ринках, на площах, - ліс ялинок. А ЯКІ Ялинки! Цього добра в Росії скільки хочеш. На Театральній площі, бувало, - ліс ».

І ще один ялинковий базар, намалював провінційний російський художник Олександр Букчурі:

  1. Бучкурі Олександр Олексійович (1870 --1942) в 1906. На цьому базарі більш спокійна публіка, очевидно, з багатих родин, з чадами вибирає сподобалося їм деревце і інші атрибути для прикраси ялинки і вдома. Товар розставлено навколо окремо, щоб покупець міг оцінити красу ялинки, прийом вони вже укріплені на хрестовинах. Купуй, вези додому і відразу став на приготоване заздалегідь місце в кімнаті.

А тепер все на «Ялинковий торг», намальований десятьма роками пізніше. Б.М. Кустодієв, на жаль, уже був прикутий до крісла через наростаючого паралічу ніг ...

Народні свята і гуляння були однією з улюблених тем художника. А Різдво, звичайно, займало в його творчості особливе місце. На картині зображено те, що буває десь в Росії в передноворічні дні. Натовпи покупців, вози з зарядженими в них кіньми, красуні ялинки, несомих до саней. Продають ялинки для прикраси будинку, для забави дітей, для святкового настрою, для НЕ легкого, але захоплюючого процесу обряжение ялинки, чим займається вся сім'я, як це показано на наступній картині.

Продають ялинки для прикраси будинку, для забави дітей, для святкового настрою, для НЕ легкого, але захоплюючого процесу обряжение ялинки, чим займається вся сім'я, як це показано на наступній картині

  1. Борис Кустодієв. «Ялинковий торг", 1918 рік. Краснодарський крайовий художній музей ім. Ф.А.Коваленко.

Пам'ятаю колишній ажіотаж з купівлею ялинки заздалегідь і тимчасовому її розміщенні на балконі. А також ящики старих іграшок, витягали з шаф, комодів, що знімаються з антресолей. Поява нових, особливо німецьких, відрізнялися прекрасної забарвленням і невагомістю матеріалу ... Запахи старої вати, іграшок, особливо м'яких, що ввібрав і зберегли їх, сліди конфетті або будь-яких порошків і хрускіт розбитих осколків під ногами, які будуть підмітати, але вже не зникнуть до кінця новорічних свят ...

Різдво
Мій календар напів-опали
Пунцовий цифрою зацвів;
на скла пальми і опали
мороз чаклує навів.
Пір'ястим вилився візерунком,
променевої вигнувся дугою,
і мандаринами і бором
в вітальні пахне блакитний.
- Володимир Набоков, 23 вересня 1921 року, Берлін

- Володимир Набоков, 23 вересня 1921 року, Берлін

  1. Cергей Васильович Досекіна - Підготовка до Різдва, (1896). На картині ще не видно ялинки і подарунків, зате сім'я зібралася, щоб зробити гірлянди і прикраси для дому. Це ж не те, щоб піти в магазин і на ялинкових базарів іграшок вибрати ті, що до душі або за замовленням малюків, фантазії яких інколи перевищують можливості і торгових мереж і батьків. І в цьому часто винна реклама. На кшталт цієї:

На рекламному полотні, в даному випадку картини американського художника Нікі Боема, пропонується подивитися, як краще розставити і прикрасити все в будинку на його розрізі в серії яскравих і барвистих картин: «ГАРНА ЗИМОВА КАЗКА ВІД НІКИ Боема (NICKY BOEHME)».

  1. «Глядачі», зачаровані показом інтер'єру вже зібралися і готові підписати прес-реліз з рекомендаціями для споживачів і торгових мереж. Все в захваті! І пінгвіни, і білка, і кішка з собакою, а також газель ... Люди ще не зібралися, а молодші наші брати вже відчули і примчали раніше.

Ялинку прикрашають і поодинці, якщо щось не склалося або перед вінцем у шлюбній білій сукні, як одягнута на цій чарівній дівчині з сумним, як мені видається, особою. Хоча печаль буває і спокійна, тимчасова. І завтра її обличчя, можливо, засяє веселою радісною посмішкою, а в очах позначаться ялинкові райдужні вогники ...
Ялинку прикрашають і поодинці, якщо щось не склалося або перед вінцем у шлюбній білій сукні, як одягнута на цій чарівній дівчині з сумним, як мені видається, особою


  1. Олексій Михайлович Корін - Різдвяна ялинка, 1910 р

Але буває і сумне прикраса ялинки двома самотніми жінками, можливо матір'ю з недолугої або кинутої (розведеною) дочкою, у якої в руках хусточку, можливо, вона плаче ...
Але буває і сумне прикраса ялинки двома самотніми жінками, можливо матір'ю з недолугої або кинутої (розведеною) дочкою, у якої в руках хусточку, можливо, вона плаче

  1. Йожеф Ріплі-Рона. "Зимовий вечір. Прикраса ялинки »1910. Одна з жінок готує ще одну свічку, прикріплюючи її до ялинки. Її лиці сумне і задумане, бо вона переживає ще більш сумний стан другої жінки, що сидить за столом і закрила обличчя руками. Такий стан позначається терміном "Facepalm" ( англ. face - особа , Palm - долоня). Це - фізичний жест - «особа, закрите руками», яке є проявом розчарування, сорому, смутку, роздратування або збентеження ». Цей жест іноді називають «Рукалицо» або «челодлань») ...

    Я вперше зустрівся з такими термінами ... Значить, - це її доросла дочка, її дитина, бо під картиною є такий запис - "Дитина -фейспалміт" ... Може бути. З автором не сперечаються.

І на наступній картині цього ж угорського художника знову така ж похмура обстановка в різдвяний вечір на якій одна, більш молода жінка, щось пише на відкритому секретері. Більш літня, можливо мати, стоїть в очікуванні в засмучених почуттях і чекає, коли лист буде закінчено. Обидві одягнені в пальто і капелюхи і збираються виходити з дому. У літньої пані начебто в руці палиця для опори при ходьбі ...

  1. Йозеф Ріппль-Роні. Різдво. 1903.

На тумбочці в глиняному горщику на тлі килима скромно прикрашена невелика ялинка. З боків дві незасвічені свічки під червоних абажурами ... Не у всіх свята проходять весело і безтурботно.

Різдвяний романс ...
Твій Новий рік по темно-синьою
Хвилі серед моря міського
Пливе в тузі незрозумілою,
Начебто життя почнеться знову,
Неначе буде світло і слава,
Вдалий день і вдосталь хліба,
Начебто життя хитнеться вправо,
гойднувшись вліво.
(Йосип Олександрович Бродський (1961)

  1. Едвард Мунк «Різдво в борделі», 1904.

Картина «Різдво в борделі» знаменитого і талановитого норвезького художника Едварда Мунка в стилі експресіонізму була завершена в 1904/05 рр. і розміщена в Музеї Мунка в Осло. Картина створена в важкий час для Мунка. В результаті різних хвилювань, Мунк страждав тривожними психічними станами, з якими він намагався впоратися за допомогою алкоголю і наркотиків. Йому доводилося періодично лікуватися в психіатричній клініці.

Відвідування борделю в Любеку, під Різдво, викликало у нього стан «легкої меланхолії" в силу вразливості від ситуації, коли «робочі» дівчата в тільки що закінчили прикрашати ялинку. Намальовану їм картину він вважав іронічною, сентиментальною і потворної. Проституція була улюбленою темою Мунка , і пізніше він створить цілу серію картин, The Green Room.

Але ми знову відволікаємося від основного завдання - підготуватися до зустрічі нового року, а іграшки ще не все розвішані на численних ялинках. Частина з них лежать на столі, що зображено на картині сучасної художниці Т.В.Бессоновой.

  1. Безсонова Тамара Володимирівна "Новий рік", 1955

З-під маски сумного П'єро видно красиві Ялинкові лапи, а между ними и маскарадна барвиста, вся в бліскітках, маска, и простіша у ніг мавпи. І віяла до масок для маскараду і різні великі кулі, на які з подивом задивився маленький Петрушка на передньому плані ...

  1. Невідомий художник представив "Святковий інший стіл подарунків для дівчинки" до різдва, (1840). "Table of Christmas Gifts for a Girl," unknown artist .

У дівчинки - ляльки, що сидить за столом, на тлі бідно прикрашеної ялинки, видно небагато предметів, можливо, подарунків. Там жовті черевички, біла блузка з синім пояском, гірлянди з рожевих паперових квітів, кошик яблук і вазочка ... Черевички, дійсно для дівчинки, але її на це дивною картині замінює лялька ... Що хотів з казать автор. Запитати нема в кого, так як він нам не відомий.

А якщо іграшок на представлених досі картинах все ж мало, то магазини ще відкриті і метро ще працює і виглядає воно приблизно так, як намалювала їх Наташа Віллон: Ескалатори переповнені, ледь вміщають усіх покупців з кульками, пакетами, дітей з іграшками в руках. Всі поспішають додому, щоб встигнути народити ялинку і приготувати смакоту і наряди. Почалося Різдво і скоро настане Новий рік ... Картина новорічного метро наповнена шумом, рухом. Все в порушенні і гумор видно в кожному з пасажирів, що спускаються в метро по ескалатору. Капелюшок - ковпак майже опустилася на обличчя дівчини, а з-під кашкета - «аеродрому» чітко вимальовуються тільки чорні вусики. Два батона, як вуха зайця підкреслюють особа жінки в чорному хусточці, що стоїть з закритими очима і не боїться впасти через страхує щільності натовпу ... Смішна дівчинка з великим ведмедиком посміхається темношкірому дрібному юнакові з великими лижами.

Скоро ескалатор звільниться від знайомих вже нам людей, які розійдуться в різних напрямках. А інші заповнять сходи-чудесніца, поки не вичерпаються остаточно ...

  1. Художник Наташа Віллон, «Передноворічний метро»

Інший раз бабуся, у якої більше вільного часу, поки все ще на роботі або в школі, починає прикрашати ялинку особисто, дивлячись на іграшки і згадуючи кожну, як вона називається і куди її треба буде підвісити ... Можливо, що бабуся раптом починає згадувати різдвяні свята або зустріч нового року в свої молоді роки. І іграшка в її руці затримується поки не пройде калейдоскоп епізодів або конкретних осіб зі спогадів далекого дитинства або юності ... Не будемо їй заважати.

  1. Єгор Зайцев "Різдвяна ялинка", 1996

Хочеться сподіватися, що інша бабуся, десь в Україні, попередньо все підготувала з частувань до приїзду онуків і дітей. У всякому разі, при погляді на столи, розставлені на кухні і на те, що на них наставлено, слинки самі течуть, а спробувавши, пальчики оближеш. Відомо, мені вже точно, що українські булочки, пампушки, вареники з чим завгодно - найсмачніші. У макітрах протертий мак і кутя, Під рушниками - скибочки або шматок сала, засмажений порося в сметані з хрусткою скоринкою, а в банках різні смакоту. Загалом, все не перерахуєш, але, судячи з попередньої картини, все турботливою бабусею передбачено і готове до подачі на стіл.

  1. Надія Полуян-Внукова (Україна) - «У бабусі перед Різдвом».

Те ж зробила і Велика княгиня Ольга Олександрівна Романова, що стала художницею в радянській Росії. На своїй картині вона теж приготувала новорічне частування і святковий стіл, накритий під прикрашеному ялинкою, готовий до прийому гостей.

  1. Велика княгиня Ольга Олександрівна Романова (сестра імператора Миколи II) "Новорічне частування". (1935).

В імператорської сім'ї всіх дітей навчали живопису, але тільки Велика княгиня Ольга (молодша дочка імператора Олександра III) стала досить відомим художником.

Мені здається, що фарби на картині бляклі. Вони або вицвіли від часу, або у княгині не було можливості купити найкращі. Адже вона була Лишенко в радянські часи і вже не була княгинею ...

А тепер можна запрошувати гостей і почати відзначати Різдво і настання Нового року, що і намалював художник А.Ф. Чернишов.

  1. Сцени з сімейного життя імператора Миколи I.
    Різдвяна ялинка в Аничковом палаці.
    Художник Чернишов А.Ф.

На картині жінки в ошатних бальних сукнях, чоловіки у фраках і мундирах, діти в вишуканих і модних за віком платтячках і костюмах. Ялинки в залі прикрашені, а на стелі - величезні люстри. Все урочисто і чинно, бо відчувається присутність царствених осіб або членів його сім'ї, а то і самого імператора Росії.
На картині жінки в ошатних бальних сукнях, чоловіки у фраках і мундирах, діти в вишуканих і модних за віком платтячках і костюмах


  1. Чарльз Грін (?). "Різдво буває лише раз на рік", (1896). Charles Green, "Christmas Comes But Once A Year,"

Багата родина. Різдвяна вечеря (інша назва картини). Гостей обслуговує покоївка або кухарка (кухарка, кухарка) в очіпку і фартусі. Вона приносить блюдо з запаленою запеченої індичкою, до якого залучені погляди гостей. Хоча деякі байдужі і зайняті бесідою. Варто, очевидно, господар і стежить за порядком на столі і в обслуговуванні ...

Це все, що я зміг дізнатися про цю картину, причому показаної в інтернеті неодноразово. Навіть про художника не вдалося знайти ніяких відомостей, крім імені, але картина відповідає задуму опису обраної теми.

Навіть про художника не вдалося знайти ніяких відомостей, крім імені, але картина відповідає задуму опису обраної теми

  1. Вігго Юхансен «Щасливе Різдво» (1891) Вігго Юхансен. «Щасливе Різдво», 1891 рік. Музей HIRSCHSPRUNG.
    Не встояв перед спокусою зобразити Різдво і датчанин Вігго Юхансен - представник групи «Скагенскіе художники» і директор датської Академії мистецтв.

Яскраво світить в затемненій кімнаті вбрана красуня ялинка. Навколо неї мами або старші сестри дітей влаштували хоровод, в якому всі учасники, взявшись за руки, танцюють, водять хоровод і співають на данській мові ...

  1. А в далекій Росії гуморист художник Валентин Губарєв показав зустріч «Нового року» на одній із серії своїх жартівливих картин зображень побуту родичів, друзів, сусідів і знайомих, ніж та повеселив глядача. Все пристойно і шанобливо, але карикатурно і вміло намальовано. Хоч і схематично.
  2. . Дженні Ністрьом. Різдвяна листівка - «Співаючі (гноми чи нисси)». Шведська художниця Дженні Ністрьом прославилася своїми зображеннями нисси. (Можливо, вона їх так назвала від частини своее прізвища?). Вона придумала, як виглядає цей гном і чи домовик. Своїх веселих і забавних нисси вона часто малювала на різдвяних листівках. На них гноми годують худобу і вуличних птахів, везуть ялинки та подарунки, співають пісні. А на цій листівці нисси співають, зустрічаючи прихід Різдва і настання Нового року. Нічим ці нисси не гірше і не краще семи відомих нам гномів з казки братів Грімм.

Отже, новорічні та різдвяні дні настали і тривають. По ходу торжеств виникають нові або згадуються всілякі недоробки і турботи. Як, наприклад, ці дві чарівні дівчатка (а м.б. старша - це ніжний хлопчик - глядач розбереться) вирішили запалити додаткові декоративні ароматні свічки під ялинкою на даху красивого середньовічного замку. Або встановити на вежі прапорець ...

  1. Felix Ehrlich « Christmas », (1889 ). «Різдво» Фелікс Ерліх (1866-1931) німецький художник прекрасно і тонко намалював цю ніжну дитячу картину. Яке приємне і гарне обличчя у старшої дівчинки (хлопчика?), Ніжно - рожеве, білі ручки, вся вона в природній позі. Як і молодшенька, застигла від враження і з увагою дивиться, що робить сестра. Я теж дивлюся і не можу відірватися від цих чарівних діток ...

«Селюк» вважали Карла Улофа Ларссона деякі його критики за його тягу до зображення сільських сюжетів. (Carl Olof Larsson, 1853- 1919). шведський художник і автор фресок, картин маслом і акварелей, що вважається одним з найбільш шанованих шведських живописців. Мати Ларссона була прачкою, а батько - простим робітником.

  1. Carl Larsson вирядився дівчинку в явно сільський наряд в типово народному стилі. Ця барвиста блузка і яскраво червоний фартух на чорній спідниці дуже підходять до такої ж кольорової капелюшку, хвацько одягненою на головку красуні-підлітків, що замилуватися нею неможливо. Не дарма її поставили на стілець, напевно, не для пустого розглядання, а для виконання віршів або пісні. Хоча, здається, вона прикріплює свічку до гілочки ялинки. Але дівчина при цьому соромиться і, почервонівши, опустила голівку ...

Але дівчина при цьому соромиться і, почервонівши, опустила голівку

33.

На іншій картині того ж автора хлопчина в ковпаку Санта-Клауса і в смішних завеликих черевиках чи додає іграшки, то чи зачитує текст, а одна з старших дівчат або мама дивиться і слухає пацану. І Карл Ларссон вигукує у своїй картині:

Now it's chirstmas again! Тепер це знову Різдво!

Діти спати раніше ляжуть
У день останній грудня,
А прокинуться старше на рік
У перший день календаря.
Рік почнеться тишею,
Незнайомій з минулих зим:
Шум за рамою двойною
Ледве-ледве вловив.
Але хлопців кличе назовні
Зимовий день крізь лід скла -
У освіжаючу холоднечу
Із затишного тепла.
Добрим словом ми згадаємо
Року старого догляд,
Починаючи вранці раннім
Новий день і новий рік!

(Діти спати раніше ляжуть ... С. Маршак)

Маршак)

  1. Діти рано вранці, навіть ще не одягнувшись, причаїлися у двері кімнати, де стоїть вбрана ялинка, виглядаючи, чи немає під ялинкою мішечка з подарунками ...

Американський художник Генрі Мослер на картині «Різдвяний ранок» (1916) зобразив момент передчуття задоволення і хвилюючого очікування від можливого отримання звичних і довгоочікуваних подарунків від Санта-Клауса, який ніколи не забуває про них. Він і не забуде!

Не дарма ж він охороняє світанковий передноворічний сон дівчини на картині іншого американського художника, милуючись нею і безтурботним виразом її обличчя ...

Не дарма ж він охороняє світанковий передноворічний сон дівчини на картині іншого американського художника, милуючись нею і безтурботним виразом її обличчя

  1. «Санта Клаус», (1921). Робота американського художника і ілюстратора Нормана Роквелла.

Мудрий, добрий Санта-Клаус пощипує бороду і уважно придивляється до виразу обличчя і прислухається до дихання сплячої дівчинки, намагаючись розгадати її сон і загадати її майбутнє. А на її красивому і ніжному обличчі проглядається легка добра посмішка. Напевно, сон з приємних, якими часто бувають ранкові сни, коли зовсім не хочеться прокидатися ...

Ще одне різдвяне ранок в багатодітній родині.
Ще одне різдвяне ранок в багатодітній родині


  1. Фердинанд Георг Вальдмюллер «Різдвяний ранок», (1844). Бельведер, Wien. Батько, мати, бабуся, ще сімейна, можливо бездітна пара, - всі зайняті сім'ю (я більше не нарахував) дітьми різного, але близького віку, які ще не зовсім одягнені, але вже активні, веселі і життєрадісні. Це настрій передається дорослим і приносить їм радість і задоволення в це світле святкове різдвяне ранок.

На іншій картині цього ж майстра, показана весела мізансцена приїзду всієї родини з онуками до бабусі з різдвяними привітаннями та подарунками

  1. Норман Роквелл малює бурхливий і галасливий момент приходу сім'ї до бабусі, що живе окремо. І онук кричить на весь голос: Ми приїхали, бабуся! З Різдвом! Ми приїхали на нашому новому Плімуті! Merry Christmas Grandma ... We Came in Our New Plymouth! (Картина намальована в 1951 р.)

Мені здається дивним кількість подарунків, але нам не відомий склад сім'ї бабусі ...

А на ціпок кілька картин анималистов, що зобразили моменти полготовкі кішок до нового року.

А на ціпок кілька картин анималистов, що зобразили моменти полготовкі кішок до нового року

  1. Картина талановитого продовжувача династії художників Нефтекамськ - Олександр Мохов, 2005 рік.

Автор картини розповідає про цікаву рудої кішці з білими плямами на морді, яка розгойдує лапою велику кулю, що висить на ялинкових «лапах», вставлених в вазу. Кішка милується мінливими відблисками кольору на ньому при обертанні кулі. На столі - залишки трапези з апельсиновими кірками, запаленою свічкою в келиху і фужер. Недалеко - темна пляшка вина.

  1. І. Дьоміна "Новорічний стіл" з альбому «Скоро Новий рік» 2013. Сучасна молода художниця. Народилася в 1988 році. Її картинку накоїв хитрого і безтурботного брудно-сіро-коричневого кота важко не помітити і не оцінити. Залишивши на святковому столі свої недоїдки, акуратно складені на тарілках, він лежить в безтурботної позі, підперши голову лапою, нахабно дивиться на приголомшених господиню, чекаючи від неї прочухана, але продовжує смоктати з чарки вино, думаючи: «А, що вже буде, то і буде!". Мовляв, не вперше ... Мяв на них на всіх ...

Мяв на них на всіх

  1. Генрієтта Роннер-Кніп «Під ялинкою» ( «Кошенята з лялькою»)

Генрієтта Роннер Кніп ( 1 821 - 1909) бельгійська художниця анімалістка голландського походження, найбільш відома завдяки своїм картинам з зображенням кішок . В останні роки життя вона жила в будинку з великим садом, де тримала собак, кішок і папуги, які стали героями не тільки її картин, але і скульптур. У 1887 році вона отримала Орден Леопольда I , А в 1901 році-стала кавалером Ордена Оранских-Нассау .

Милі і кумедні кошенята дуже недбало поводяться з лялькою, здерши з неї паричок з косою напівлежачи на ній ... Та й ялинка ледь видно, так як на мізансцени сюжету - кошенята.

Але вже на годиннику опівночі, а це значить, що Новий Рік вже настав і нам слід це відзначити як годиться з келихом шампанського в руці, що нам допоміг зробити на останній картині, запропонованих вашій увазі:


  1. Робота відомого всьому світу художника - ілюстратора Інге Лёёк. Інге Лоок - відома в Фінляндії художниця, яка прославилася веселими тіточками-леді, а в російській перекладі - бабусями-реготухами. Картини з їх зображеннями давно вже оселилися в соціальних мережах. Ось і на цій картинці, тітоньки, приклеївши вуса, відзначили тортом і чарочкою шампанського настання Нового Року ...

Що я вам всім побажаю це зробити, коли вогненний (або «смажений») півень - символ майбутнього 2017 року, вас клюне в ...

Де ще можна знайти картини для веселих зображень, казкових, барвистих, веселих і фантастичних за змістом, як не під час різдвяних і новорічних свят?
Від - га - так - чи?
Можливо, вона їх так назвала від частини своее прізвища?
Лопчика?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: