Статьи

Різдво у Відні: опера, бал і солодощі

У різдвяні дні на Ратушній площі вінці гуляють до пізнього вечора

Чим займаються жителі Відня ввечері 31 грудня? Що за питання! Вони знаходяться в Опері! За традицією, заведеною багато років тому, вінці відправляються в свій знаменитий оперний театр, щоб хто в перший, а хто в 101-й раз подивитися оперету «Летюча миша». А після вистави все розійдуться по ресторанам, де їх чекають замовлені заздалегідь столики. До півночі вінці виходять на Ратушну площу міста, щоб у різдвяної ялинки зустріти Новий рік.

Встановлюють головну різдвяну ялинку саме на цій площі вже два століття поспіль. За традицією, що з'явилася в 1959 році, святкове дерево надає одна з федеральних земель країни. На відміну від інших міст, у Відні Новий рік святкується з розмахом. Хоча, звичайно, із зустріччю Різдва це свято не порівняти. До Різдва вінці готуються з кінця осені: бродять по магазинах (благо в передріздвяні дні вони працюють на годину довше звичайного), вибирають подарунки.

Серед віденців прийнято приходити в гості з невеликими презентами - вином, квітами, сувенірами, штучками, необхідними в побуті. Не вважається непристойним подарувати подарунок у складчину. За традицією в різдвяні дні прийнято пригощати цукерками всіх дітей, зустрінутих по дорозі. Взагалі, вінці, на відміну від всіх інших австрійців, вміють жити з насолодою, створюючи навколо себе свято. Відень і вся інша Австрія - це два різні світи. Судячи з анекдотів, австрієць вічно незадоволений життям, бурчить і ниє. Інша справа вінці - оптимісти з тонкою душевною організацією ...

«Запорука нашого оптимізму і душевного спокою - в наших традиціях, - кажуть вінці. - На дворі двадцять перше століття, а ми як і раніше живемо за розпорядком, складеним предками! »Взяти, приміром, давню традицію пити каву. Чашечкою ароматного напою починається і закінчується день будь-якого вінця. Згідно з легендою, посильний часів війни з Туреччиною, хтось Георг Колшіцкій, використовував кавові трофеї турок в корисливих цілях - відкрив першу у Відні кав'ярню і зажив собі на втіху, від відвідувачів відбою не було.

Після вигнання турків (в кінці XVII століття) у Відні почався справжній кавовий бум. Всім хотілося покуштувати напою, кілька років розбурхує нюх: зі стану ворога цілодобово доносився густий кавовий аромат. В кінці XIX - початку XX століття в віденських кав'ярнях стали годинами просиджувати письменники, художники, артисти ... З тих часів нічого не змінилося: замовивши чашечку кави зі склянкою холодної води, тут можна провести хоч весь день.

Знаменитий торт «Sacher»

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: